atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kāda Jēga???
Mulders
Iesūtīts: 2009.03.09 10:06:39
Ezītis Miglā nereti uzdod jautājumu par dažādiem citiem jautājumiem - "Kāda jēga?"

Gribētos izvērst diskusiju, ko cilvēks sagaida atbildē uz šādu jautājumu. Ko cilvēks ieliek jautājumā "kāda jēga?" Ja cilvēks uzdod šo jautājumu, tad kā viņš zinās, ka tas ir atbildēts? Vai ir iespējams izvērtēt atbildi uz šo jautājumu, jo šāds vērtību kritērijs pats tad noteiks jēgu, nevis pieņems atbildi kā izejas bāzi.

Personīgi man, šis jautājums un atbilde sauc pēts fundametnāla pamata, vai vismaz pēc kāda iztrūkstošā cauruma aizpildījuma esošajā, jau pieņemtajā pasaules skatījumā!

Tādējādi, ja neticīgais prasa ticīgajam "kāda jēga", tad atbilde viņu visticamāk nekad neapmierinās, jo šāda atbilde, pat ja būs laba (kas ir reti) iekritīs vienā no diviem variantiem
1. Tā būs kristīgā pamata deklarācija, kas apriori neticīgajam nav pieņemama
2. Tā būs atbilde, kam saturs ir tieši kristīgās paradigmas kontextā, kas arī neder enticīgajam...

Tad ko nozīmē "Kāda jēga"?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.09 14:12:41
Kāda Jēga??? Patiešam kāda jēga borēt cilvēkiem,kuri nav atdzimuši un baudījuši Dieva varenību , smagu barību ,ja tie nesaprot pat pašas vienkāršākās līdzības.katram jāed tāda barība kura atbilst katra(garīgās) attīstības līmenim.
Balss
# Iesūtīts: 2009.03.09 14:15:01
Borac
Neesi tu ļaundaris, esi pat lielā mērā labdaris!
Droši vien, lielāks labdaris par dažu labu kristieti (varu pat lietot pirmo personu).

Bet - visa tava (mana tieši tāpat) labdarība pret Dieva galējo labumu tādas drupačas vien ir... (Un nesāc atkal par grēku plūdiem un bada cietējiem, labi?)
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.03.09 14:15:07
Ctulhu Kāpēc saki "Jauki, tad dievi buusim mees abi" - kāpēc nesaki "Jauki Dievi esam mēs abi" ?
Aiko_Saule
# Labojis Aiko_Saule: 2009.03.09 14:22:56
Borac No kādas realitātes esi, kur eksistē iedomāti grēki ?
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.09 14:24:36
Borac jā akli esam un tapēc ejam pie gaismas un pievedam citus.Pats jau zini ka tā piederas cilvēkiem kuri paši saņēmuši gaismu.
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.03.09 14:27:41
rainars Kādā krāsā ir gaisma ?
S.R...
# Iesūtīts: 2009.03.09 14:28:24
Borac
A kad viņiem norāda, ka nav smuki ar netīru pirxtu acī bakstīt - šamie apvainojas... redz - es esot tas ļaundaris...
es arī domāju ka cilvēks ir pārāk ierobežota būtne lai spētu reprezentēt pašu Dievu, Baznīca ir centusies to darīt gadsimtiem ilgi. cik labi vai slikti, tas cits jautājums.
mēs nevaram iztikt bez ētikas, morāles, tāpat bez patiesības meklējumiem. tātad tevi kaitina Baznīcas vēlme ieņemt vadošo lomu tajā? ar ko tieši Tu neesi apmierināts, ar to, ka Dievs ir vai ar to ka Baznīca uzskata Viņu vislabāk zinām un saprotam?
....
skatos tagad pa logu - sniegs snieg... kāda no tā jēga? laikam tomēr ir - zemei jāatdzeras pirms pavasara.
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.09 14:32:56
To aprakstīt daudz nav iespējams ,uz pasaules tādu nesstapsi.
Rakstos var izlasīt ka Dievs ir gaisma ne ka pasaule rod un J`ezus apskaidrosanās mirklī viņa dvaigs tapa spoži baltas .
S.R...
# Iesūtīts: 2009.03.09 14:35:12
Ctulhu
Teoloģija arī ir zinātne. bet es esmu ierindas lajs, ar mani par to nerunāt!
S.R...
# Labojis S.R...: 2009.03.09 14:38:15
rainars
izbeidz pļāpāt blēņas. Dievs ir gaisma ne jau fiziskā veidā - mēs nākam pie Dieva pie gaismas, kā pie Mīlestības, kā pie Tēva u.tt.
tas ir līdzīgi Dievu neviens nav redzējis un neviens nespēj pilnībā atklāt un izprast. Jēzus Kristus ir tas uz kuru skatoties mēs redzam Dievu.
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.09 14:38:29
Neesmu fiziķis bet kā kinomehāniķis domāju ka lumeņu mērītājs uzsprāgtu.
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.03.09 14:40:40
S.R... skatos tagad pa logu - sniegs snieg... kāda no tā jēga? laikam tomēr ir - zemei jāatdzeras pirms pavasara.

nesen skatījos un redzēju pie mīnus 20 C koki bija apledojuši - ūdens sargāja kokus no aukstuma
S.R...
# Iesūtīts: 2009.03.09 14:44:48
Ctulhu
tomēr vajadzētu ievērot šīs "eksperimentālās" nozares avotu. okultisms nesadarbojās ar Dievu, tas ir pretrunā ar Dieva baušļiem un ir sadarbībā ar citu garu - Luci. nebūs korekti to nosaukt par "eksperimentālo teoloģiju". jo lucis ir tikai kritušais eņģelis, nevis Dievs.
bet nupat esam aizgājuši prom no diskusa tēmas.
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.09 14:44:52
Borac tad teorētiski tu esi miljonārs ,bet praktiski ir krīze.(no anekdotes)
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.09 14:46:40
Borac, nuja... tāpēc, ka tu gaismu nekad neesi redzējis, dzīvo tumšā alā... un gribi uzzināt, kā izskatās ārpusē, bet ārā iet negribi! Par to jau Platons savā laikā rakstīja (skat viņa darbu Valsts)...
Ir zināšanas, kuras nevar iegūt nostāstos, tās ir jāpiedzīvo personīgi. Tu man nevari izstāstīt pēc kā izskatās sarkanā krāsa... īpaši, ja es nekad sarkano krāsu nebūtu pārdzīvojis personīgi!
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.03.09 14:48:33
Ctulhu vai teologija ir zinaatne ?

Teoloģijā - atklājas likumi no kā sastāv viss kas ir
Zinātnē - atklājas likumi no kā sastāv viss kas ir tā daļa ko var eksperimentāli atkārtot.
Līdz ar to - Teoloģija aptevr plašākas visa kas ir daļu nekā zinātne.

Bet - paskatoties uz Mozu - viss notika tīri zinātnieciski - bija īpašs gadījums - īpaša vieta un apstākļi - ko noteica viss kas ir.

Protams eksperiments bija vienreizējs - bet bija.

Mozus un tauta atradās tuksnesī - un lai izdzīvotu - līderis vienkārši saprata - kā ir pareizi dzīvot - lai nebūtu ciešanas.

Viss kas ir izveidoja - vienreizējus apstākļus - un Mozus saņēma 10 baušļus.
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.03.09 14:53:12
Ctulhu Viss kas ir izveidoja - vienreizējus apstākļus - un Mozus saņēma 10 baušļus.

Un tagad rodas jautājums - kas ir nepieciešams zinātniekiem lai atkārtotu Mozus eksperimentu.

Vajadzīga tauta - 3-4 miljoni. - varētu būt brīvprātīgie.
Vajadzētu savākt ēģiptiešus - kas pieskatītu vai brīvprātīgie pēc līguma noslēgšanas nav mainījuši domas - atteikties no eksperimenta, jo līguma nosacījumā būs rakstīts - pēc parakstīšanas viss notiksies kā notika ar jūdu tautu - tas ir tu arī mirsi tuksnesī - ja nevarēsi izdzīvot - eksperimenta laikā atgriezties īzremontētajā eiro remonta dzīvoklī nedrīkt.
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.03.09 14:56:19
Borac Jauki es esmu no 5xxxDimensionālās realitātes Supratendra. Man manā realitātē rodas jautājums - kas Tu esi savā Teorētiskajā realitātē ? Būtne, Gars, Cilvēks, Egregors, Dzīvnieks vai Dievs vai kas cits ? Kāda ir tava identitāte ?
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.03.09 14:59:17
a_masiks ir transformējies laika gaitā brīnišķīgi ! Kāpēc tu transformējies ? Veco attīstības stadiju kā a_masiks izdzīvoji vai kā savādāk ?
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.03.09 15:03:20
Borac Dievs Tev ir atklājies Tavā Teorētiskajā realitātē ?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 143 , pavisam kopa bijuši: 36015