atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kāda Jēga???
Mulders
Iesūtīts: 2009.03.09 10:06:39
Ezītis Miglā nereti uzdod jautājumu par dažādiem citiem jautājumiem - "Kāda jēga?"

Gribētos izvērst diskusiju, ko cilvēks sagaida atbildē uz šādu jautājumu. Ko cilvēks ieliek jautājumā "kāda jēga?" Ja cilvēks uzdod šo jautājumu, tad kā viņš zinās, ka tas ir atbildēts? Vai ir iespējams izvērtēt atbildi uz šo jautājumu, jo šāds vērtību kritērijs pats tad noteiks jēgu, nevis pieņems atbildi kā izejas bāzi.

Personīgi man, šis jautājums un atbilde sauc pēts fundametnāla pamata, vai vismaz pēc kāda iztrūkstošā cauruma aizpildījuma esošajā, jau pieņemtajā pasaules skatījumā!

Tādējādi, ja neticīgais prasa ticīgajam "kāda jēga", tad atbilde viņu visticamāk nekad neapmierinās, jo šāda atbilde, pat ja būs laba (kas ir reti) iekritīs vienā no diviem variantiem
1. Tā būs kristīgā pamata deklarācija, kas apriori neticīgajam nav pieņemama
2. Tā būs atbilde, kam saturs ir tieši kristīgās paradigmas kontextā, kas arī neder enticīgajam...

Tad ko nozīmē "Kāda jēga"?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.09 11:25:28
Borac

Un, acīm redzot, šī ir arī vienīgā elles jēga jūdaismā un kristietībā konkrēti.

Es atbildēju kāda ir Elles Jēga. Ezītis norā`dija, ka viņš jautā par Ciešanu Jēgu! Elles jēga - atkārtoju, faktiski Kosmiskās Svalkas Jēga! palasi pāris postus agrāk Ezītim to rakstīju!
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.03.09 11:26:17
Mulders
Es ĻOTI ceru, ka Elle ir pietiekoši biedējoša vietiņa, lai tajā negribētos nokļūt!
No šejienes seko, ka jāizpēta visas ticības, un tad jāpieslienās tai, kuras elle ir visļaunākā?

Bet par elles jēgu es tev piekrītu - vieta, kur salasīti visādi līdzīga tipāža subjekti, lai netraucē citiem dzīvot.
Tomēr mūžīgums te nav obligāts.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.09 11:35:27
Tad jau daudzu vecāku mīlestība sanāk lielāka, jo vecāki spēj vērst savu mīlestību uz visiem saviem bērniem, pat uz tādiem, kuri vecākus neieredz un tīko pēc viņu nāves.

Vecāki, kas mīl savus slepkavnieciskos bērnus, tādējādi laupot mīlestību labajiem bērniem jeb apspiežot labos bērnus, lai ļaunie varētu darīt savus ļaunos darbus, paši nav nekādi labie piemēri. Tādējādi, ja tādu vecāku mīlestību tu uzskati lielāku, tad sorry... bet tiešām Dieva mīlestība nav tik "liela"

"kāpēc lai Dievs neradītu tikai tādas Būtnes, kuras brīvi izvēlēsies būt labās, kaut arī ļooti ilgā laikā?"
A tāpēc, ka cilvēku izvēle ir cilvēku ne Dieva izvēle. Tieši tas ir izvēles brīvība... Ka izvēles objekts pats atbildīgs par savu izvēli un Dievs neizvēlas viņu vietā... tb neveic šo izvēles aktu viņu vietā... Protams Dievs definē mērķus un plānus, taču Dievs mūsu vietā negrib un mūsu vietā netic! Tas jādara mums, kā autonomām brīvām Dieva Līdzībā radītām būtnēm...
Mēs neesam dzīvniekroboti, kuros ir ieprogrammēts gala rezultāts... Mēs esam dvēseles, kas paši sevi "zīmē" - kā jau to esmu teicis. Un mēs varam zīmēt ar Dieva palīdzību, bet mēs varam zīmēt bez Dieva palīdzības... un lai kas tur sanāktu, tie būsim mēs... mūžībā! Šis unikālais zīmējums tad arī būs tas, kas tiek inkorporēts Dieva Realitātē, ja sader, tad existēs, ja nesader, tad pati realitāte tādu grēcinieku izstumj nerealitātē, irracionālā bezexistencē! Pārzīmēt uzzīmēto tu nevari, jo nevari atritināt laiku atpakaļ, nevari vairs iekāpt tajā Visumā otttreiz!

Tev ir DAUDZ dots, bet arī DAUDZ atprasīs un DAUDZ ir uz kārts likts!

Manā versijā Dievs ir varenāks, jo ir radījis pasauli, kurā nav mūžīgu ciešanu.
Tavā versijā nepastāv autonomas būtnes, bet gan preprogrammēti (lai gan ar tādu pseido gribu) dzīvnieki... tavā sistēmā cilvēks nav pēc Dieva Tēla un Līdzības!

Es jau saku... ja tev tāda vecāku mīlestība šķiet lielāka, ja tev tava sistēma šķiet labāka tikai tāpēc, ak tu nesaproti kāpēc tā ir bez mīlestības... Tad nevaru palīdzēt. Paliec savā sistēmā un savā mīlestības izpratnē... un līdz ar to... nečīxti par sekām, kuras tu pats zīmē ar šādu izvēli. Vai es tevi spiežu tā izvēlēties? Kas izdara šo tavu lēmumu... vai es, vai Dievs... jeb tu pats raksti šos teikumus un pats veic šos izvēles aktus?

Jo tava izvēle ir ļoti īpatnēja - ja tu Mulder, nevari mani piespiest ticēt savam Dievam, tad es ticēšu savam!

Bet tieši tā ir šī brīvība un autonomija... patiešām nedz Mulders nedz Muldera Dievs tevi nespiež viņam ticēt... negribi... netici... noraidi! Bet kas svarīgi... neprasi no Muldera vai Muldera Dieva tāpēc tos pīrādziņus, kas nāk ar šo Muldera Dieva izvēli... Un nebrīnies, ka tu arī saņem SAVAS izvēles sekas... iespējams pīrādziņus, bet iespējams šādu tādu pātagu!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.09 11:37:11
Tomēr mūžīgums te nav obligāts.

Tu par "mūžību" šķeit domā, kā "ļoti ilgs laiks"
Taču Mūžība ir būtībā visai bezjēdzīgs slogans, lai apzīmētu to, kas nav laiks... trascendenci! Mēs pat iedomāties nevaram, kā tas ir, kad laika nav! Prosto tam iedots vārds "mūžība", bet tas nozīmē to, ka tas nav laiks! Tāpēc būtībā "afigenna garš laiks" varbūt nav obligāts, bet tas arī tur nepastāv!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.09 11:42:27
Dona,

Mulder, bet Dieva miilestiiba tachu ir beznosaciijuma.

No kurienes šito izraki?

Taatad - bez nosaciijumiem.

Ja es tev pierādīšu pretējo no Rakstiem? Vai ticēsi?

Ja Dievs miil tikai labos beernus, tad sorry - taa tomeer ir nosaciijuma miilestiiba.

Dona, vai nav tā, ka tu jauc Dieva mīlestību šajā pasaulē, un Dieva mīlestību mūžībā?

Dieva mīlestību līdz tiesai, žēlastības laikā, un Dieva mīlestību pēc tiesas, kad avis no āžiem ir nošķirtas?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.09 11:44:26
Nope! Elles jēga ir tikai un vienīgi biedējoša vietiņa, kurā nedrīkst gribēt nokļūt.

Kurš no mums ir Kristietis? Lai kā tev tas nepatiktos, bet biedējošā vieta ir tikai tāda... lēta jēga... Īstā jēga ir Svalka. Kristus elli arī sauc par Gehennu, kas ir Jeruzālemes svalkas nosaukums tajā laikā!

Ja tā ir vienklārši svalka - nevienu neinteresēs tava brīvā izvēle - tiksi izbrāķēts, un tur nonāksi.
Tieši tā... Tur nonāk izbrāķētās būtnes... Dieva Valstībai nederīgi atkritumi... Velni, Dēmoni, Neatgirezīgie Grēcinieki!

Džonijs
# Iesūtīts: 2009.03.09 11:45:12
Mulders Vecāki, kas mīl savus slepkavnieciskos bērnus, tādējādi laupot mīlestību labajiem bērniem jeb apspiežot labos bērnus, lai ļaunie varētu darīt savus ļaunos darbus, paši nav nekādi labie piemēri. Tādējādi, ja tādu vecāku mīlestību tu uzskati lielāku, tad sorry... bet tiešām Dieva mīlestība nav tik "liela"


Bet kā tas sasaucas ar līdzību par diviem dēliem?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.09 11:46:30
Vecāki, kas mīl savus slepkavnieciskos bērnus, tādējādi laupot mīlestību labajiem bērniem
Var jau mīlēt gan vienus, gan otrus, vienlaicīgi. Sevišķi, ja to dara bezgalīga Būtne. Tas tāpat kā Saules siltuma - pietiek visiem!

lai ļaunie varētu darīt savus ļaunos darbus
Mīlestība nav iztapšana.

Ka izvēles objekts pats atbildīgs par savu izvēli un Dievs neizvēlas viņu vietā...

Tak pilnīgi pietiek, ja Dievs ZIN, kāda būs un ko darīs šī Būtne, kas nupat gatavojas rasties! Un, ja tā Būtne būs tāda, kas izvēlētos ļaunumu, tad vienkārši tāda nemaz netiek radīta! Paliek tikai tās Būtnes, kas izvēlēsies būt labas!

Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.09 11:51:01
hmm, tatad Dieva miilestiiba ir mainiiga?

Atkarībā no tā, kas ir atskaites punkts? Ja pats Dievs, tad nemainīga! Ja cilvēks, tad mainīga!

Baušļus tak lasījusi esi. Esi redzējusi Dieva selektīvo mīlestību un attiexmi!

2 Moz 20:
5 Nezemojies to priekšā un nekalpo tiem, jo Es, Tas Kungs, tavs Dievs, esmu dusmīgs Dievs, kas tēvu grēkus pie bērniem piemeklē līdz trešam un ceturtam augumam tiem, kas Mani ienīst,
6 un dara žēlastību līdz tūkstošajam augumam tiem, kas Mani mīl un tur Manus baušļus.

Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.09 11:52:49
Bet kā tas sasaucas ar līdzību par diviem dēliem?

Un kā? Tēva absolūta mīlestība pret atgriezīgo dēlu! Piedošana un mīlestība. Savukārt, kāmēr Dēls kopā ar cūkām gulēja, tikmēr viņam no Tēva mīlestības nekā nebija!

EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.09 11:53:01
Mulders
Baušļus tak lasījusi esi. Esi redzējusi Dieva selektīvo mīlestību un attiexmi!
Nu, bet no Jaunās Derības? Palika viss tas pats par trešo un ceturto augumu, t.b., ne pie kā nevainīgiem cilvēkiem?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.09 11:54:20
Mulders
kāmēr Dēls kopā ar cūkām gulēja, tikmēr viņam no Tēva mīlestības nekā nebija!
Kāpēc tu domā, ka nebija? Vai arī zem "mīlestība" tu domā visādas tur aitas, vēršus u.c. materiālos labumus? Mīlestība, ir arī līdzpārdzīvošana, laba vēlēšana, pie kam gan vārdos, gan darbos.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.09 11:55:14
Mulders
Tur nonāk izbrāķētās būtnes
Nepārsteidz, ka ir tik liels brāķa procents?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.09 11:55:45
Var jau mīlēt gan vienus, gan otrus, vienlaicīgi. Sevišķi, ja to dara bezgalīga Būtne. Tas tāpat kā Saules siltuma - pietiek visiem!

Baidos, ka par saulīti īpaši nepriecājās Nacistu gūstekņi kad viņus -30 salā ar ūdeni aplaistīja Vēlreiz, Bezgalīga VIsvarena būtne neietver sevī pretrunu. Dievs nevar mūžībā mīlēt Sātanu un Neatkritušos Eņģeļus vienlaicīgi! Dievs ienīst grēku... Un ja cilvēks kļūst pats par sava grēka manifestāciju, tad arī šis naids krīt pār pašu cilvēku!
Briesmīgi ir krist Dzīvā Dieva rokās!

Tak pilnīgi pietiek, ja Dievs ZIN, kāda būs un ko darīs šī Būtne, kas nupat gatavojas rasties! Un, ja tā Būtne būs tāda, kas izvēlētos ļaunumu, tad vienkārši tāda nemaz netiek radīta! Paliek tikai tās Būtnes, kas izvēlēsies būt labas!
Tad kā Dievs var zināt kaut ko par būtni, kura nemaz nekad nav radusies? Dievs var zināt tikai par aktuālām lietām. Kā arī... a ko darīt ja Dievs arī ZIN, ka šī grēcineka dēls izglābs daudz cilvēkus un darīs daudz svētīgus darbus? Arī TAD viņam liegt šī grēcinieka existenci?
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.03.09 11:57:11
Mulders Kaut kas neklapē...Ko, tad jau tad, kad šams bij prom, viņš viņu ienīda? Pēc kādām īpašībām tad tāmīlestība pekšņi parādījās? Vai cilvēce bija jau atgriezusies, kad Jēzus mira pie krusta?
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.03.09 11:58:54
Mulders Tik ļoti Dievs MĪLĒJA pasauli, ka viņš deva savu Dēlu...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.09 11:59:15
Nu, bet no Jaunās Derības? Palika viss tas pats par trešo un ceturto augumu, t.b., ne pie kā nevainīgiem cilvēkiem?

JD to pārceļ mūžības kontextā -

Romiešu 11 nodaļu palasi

22 Redzi šeit kopā: Dieva laipnību un bardzību! Bardzību pret tiem, kas krituši, laipnību pret tevi, ja tu tikai paliksi uzticīgs šai laipnībai; citādi arī tevi izcirtīs!

Tāpat Kristus kad mācīja, kad tad, kad Kristus nāks no jauna, viņš nošķirs aitas no āžiem, vieni ies mūžīgā pazudināšanā, bet otri ies mūžīgā svētlaimē! VD iezīmē šo nošķiršanos laicīgā pasaulē, bet JD to piepilda un parāda bildi mūžībā!

Nepārsteidz, ka ir tik liels brāķa procents?

Pārstreidz, ka vispār kāds Paradīzē nonāk no šīs bēdu ielejas!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.09 12:00:40
Dona

>un ko saka JD Dieva miilestiibas sakaraa?

Lasi Romiešus 11 nodaļu... Tāpat par avju un āžu nošķiršanu, par Elli un Paradīzi, par tiem, kas izmesti tur, kur zobu trīcēšana, par tiem, kas paliek ārpus Pilsētas... etc. etc.

Dievs nevar sevi aizliegt, Dievs nolād ļaunumu un grēku!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.09 12:01:42
Džonijs
[Online]
# Iesūtīts: 2009.03.09 11:58:54

... lai neviens, kas Viņam tic, nepazustu, bet dabūtu mūžīgo dzīvību,
jo Dievs Savu Dēlu nav sūtījis pasaulē, lai Tas pasauli tiesātu, bet lai pasaule caur Viņu tiktu glābta. Kas tic Viņam, netiek tiesāts, bet, kas netic, ir jau spriedumu dabūjis, tāpēc ka nav ticējis Dieva vienpiedzimušā Dēla Vārdam.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.09 12:03:09
Dona, nope... mēs straujiem soļiem tuvojamies tam, ka DIevs ir nemainīgs savā attiexmē... Grēks nekad nebūs ar Dievu samierināms... Grēcinieks gan... Taču Grēcinieks KOPĀ ar Grēku Paradīzē netiks... Ja Grēks tomēr Grēciniekam ir mīļāks, kā paša dzīvība, tad Paradīzē viņam būs netikt!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 113 , pavisam kopa bijuši: 8927