atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Mūsdienu Kristīgās Filosofijas jautājumi
Mulders
Iesūtīts: 2009.03.03 15:03:02
Kā jūs uzskatāt, kādi ir mūsdienu Kristīgo filosofu aktuālie jautājumi. Kādi vispār būtu mūsdienu filosofijas risināmie jautājumi jūsuprāt?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.03 15:03:08
Speram vaļā!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.03 15:06:49
Borac, kristietības galu ir pravietojuši daudzi Nīčes Prikols, ka viņi miruši, a Kristietība dzīva! Bet nu... šķiet šis sapnis un pravietojums ir neizbēgams Kristietību pavadošs kreisajā ausī džinkstošs dundurs!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.03 15:13:07
Borac, nu tavs uzstādījums, ka kristietība ir arhineaktuāla! Es šaubos, vai tu pareizi novērtē situāciju pasaulē un Latvijā!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.03 15:26:45
Borac, poņal! Pret statistiku ņe paprjoš!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.03 15:53:27
Ctulhu, epi-stimiloģijas jautājumi. Nu tur - kas ir zināšanas, kā mēs iegūstam zināšanas. Kas ir patiesība? Ko nozīmē "būt". Kas ir "jēga"...

Tie ir metafiziski jautājumi... Kurus Filosofija apžļambā, un ja labi sakožļā, tad beigās rodas labs materiāls, ko nodot zinātniekiem kārtīgai apstrādei!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.03 16:01:51
Ctulhu, būtībā kas tad ir tās zinātnes ultimate uzdevums... Ja paverās atpakaļ vēsturē, tad tie jautājumi, kurus šodien uzdod zinātnei, senāk tika adresēti Reliģijai!

Rupji tas bij jautājums - "Kā man pareizi dzīvot"

Cilvēkiem neinteresē cik protonu ir ūdeņraža ātomā - viņiem interesē, kā šāda informācija viņam palīdz dzīvot konkrēto dzīvi...

Un tieši tas manuprāt ir mūsdienu zinātnes viena no vājajām vietām, tā nespēj sevi pārdot kā vajadzīgu šī iemesla dēļ, tā vairs sen negrib un nemēģina atbildēt uz šiem jautājumiem - kā palīdzēt cilvēkiem pareizi dzīvot un pareizi pieņemt morālus ētiskus u.c. ikdienas lēmumus!

Tieši tāpēc cilvēki drīzāk norij kādu pseidozinātni vai pat destruktīvu sektu, jo tie dod skaidrākas atbildes uz šiem jautājumiem, cilvēki, protams, mēdz neiedziļināties... prosto preicājas, ka vispār kāds ar viņiem sarunājas un pat atbild!

Mulders
# Labojis Mulders: 2009.03.03 16:23:07
Ctulhu, redzi... tas jau izklausās pēc "Es tev piespiedīšu mīlēt Raini". Redzi Zinātne balstās cilvēku izdalītajos resursos... ja Zinātne pārstās ar cilvēkiem runāt... tad Zinātni giljotinēs...

Zinātne, ja tā ir tik gudra, kā sevi rāda, ir tā, kam jānāk pie cilvēkiem un jārunā ar viņiem viņu valodā!

Un ŠEIT pedagoģijai kā zinātnei ir pareiza vieta... Es gan neesmu ļoti augstās domās par mūsdienu pedagoģijas sasniegumiem!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.03 16:29:43
Ctulhu, a kā motivēsi?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.03 16:39:38
Ctulhu, ņā es domāju daudz globālākā līmenī. Protams, tā ir labāka kā pirms 200 gadiem... Bet vai tā var būt labāka? Mācīt savādāk? Labāk? Gribētos ticēt, ka var!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.04 09:03:30
Mulders
Un tieši tas manuprāt ir mūsdienu zinātnes viena no vājajām vietām, tā nespēj sevi pārdot kā vajadzīgu šī iemesla dēļ, tā vairs sen negrib un nemēģina atbildēt uz šiem jautājumiem - kā palīdzēt cilvēkiem pareizi dzīvot un pareizi pieņemt morālus ētiskus u.c. ikdienas lēmumus!
Kā nu ne - ir tāda zinātne, tiesa, ļoti jauna, bet attīstās. Saucās - psiholoģija.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.04 09:09:42
Ctulhu
Laiku pa laikam uzpeld infa par apmaaciibas metodeem, ko izmanto visaadi jauki kantori
Habarda apmācības metodes, manuprāt, ir efektīvas. Visa pamatā tur ir vajadzība. Tieši vajadzība pēc zināšanām, pēc to praktiskas pielietošanas. Vai nu tīras intereses pēc, vai nu arī nepieciešamības pēc - kā, piemēram, visi mēs potam rēķināt un lasīt. Tāpēc ka vajag, naudiņu saskaitīt un informāciju palasīties.
No otras puses, mums ir daudz mācītas visādas nevajadzīgas lietas, ko esam aizmirsuši, kaut arī kādreiz labi zinājām. Piem, kāpēc man lai būtu jāzin, kāda tur katrai valstij ir galvaspilsēta?
Princis B.
# Iesūtīts: 2009.03.04 23:07:21
1. tu ej uz baznīcu, bet tomēr grēko? Kāpēc?

2. tu ej uz baznīcu, bet tev tomēr neveicas dzīvē? Kāpēc?
incognito
# Iesūtīts: 2009.03.04 23:23:59
Vispār filozofijai vajadzētu sekmēt cilvēku pielāgošanos jaunajiem apstākļiem. Pasaule ur kļuvusi mazāka, zinātnes un tehnikas un intelektuālie sasniegumi ir neiedomājami, bet cilvēku domāšanas formas un emocijas ir lielā mērā palikušas tādas pašas kā pirms 1000 gadiem. Filozofijai vajadzētu darīt kaut ko, lai cilvēces attīstība būtu vispusīga, nevis tikai intelektuāla un zinātniski tehniska.

Princis B.
Jeb vai
1. Tu neej uz baznīcu, bet tik un tā grēko
2. Tu neej uz baznīcu, bet dzīvē tik un tā neveicas
Secinājums: Dieva plāns Brīnuma dzīvē nav atkarīgs no tā, vai Brīnums iet vai neiet uz baznīcu
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.05 10:36:08
Incognito, tava posta kontextā!

http://www.youtube.com/watch?v=cL9Wu2kWwSY
lasītājs [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2009.03.05 10:51:46
Filosofēt par to cik Baltais ir balts un cik melnais ir melns, nevis pretēji.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.03.05 12:13:06
Trilobīte, vai Alvinu Platingu esi lasījusi (īstenībā nav viegls lasāmgabals)

http://philofreligion.homestead.com/Papersbyplantinga.html
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.05 12:15:58
Trilo, es nezinu kā ar citiem, bet Ctulhu ir labs īlens dupā, kas neļauj atslābt, spiež pašam vairāk domāt un izprast arī tās lietas, kuras pirmajā brīdī šķiet "pašparsevisaprotamām", tam visam pa vidu vēl ir geins tajā, ka šad tad izlasot kādu visai sekulāru materiālu tīri erudīcija palielinās un krugozors... Citādi es diez vai jelkad labprātīgi ko par Peptīdu saitēm lasītu vai iedziļinātos kvantu termodinamikā!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.05 12:18:29
Ctulhu, arī tev to linku vari ieteikt, bet lasāmais ir smags... Baigi augstā Filosofijas terminoloģijā, bet būtībā kāreiz šķūris pāri ateismam un naturālismam tā pa nopietnam!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.05 12:29:10
Trilo, es jau nespiežu... prosto, gadījumā, ja nu biji lasījusi Alvinu... Šams šķiet uz doto brīdi viens no lielākajiem pasaules Kristīgajiem Filosofiem... reāls gigants... Šams arī spec papīru uzzīmējis kāreiz atbildot uz manis uzdoto jautājumu un norādot, ka Kristietībai ir pietiekoši liela tradīcija un filosofija, ar ko noņemties, tā vietā, lai ietu sekulāro filosofu pavadā un risinātu viņu problēmas, vai censtos pierādīt, ka tas, ka mēs existējam ir Dieva darbs!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.05 12:48:04
Ctulhu, var gan, jo pats ateistsms un naturālisms čista ir filosofiskas konstrukcijas!
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 80 , pavisam kopa bijuši: 14286