atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem zeme, kur piens un medus tek
Svilpaste
Iesūtīts: 2009.01.31 15:55:41
Vecajā derībā Dievs vairākkārtīgi apsola Izraēla tautai " zemi, kur piens un medus tek ". Mūsdienu Izraēlā lielāko teritorijas daļu aizņem tuksnesis , tur, kur ir iekopti lauki un viss zaļo un plaukst, tas ir ar milzīgām cilvēku pūlēm pārveidots tuksnesis (bieži katram augam ir pievadīta caurulīte ar ūdeni). Kur palika "zeme, kur piens un medus tek"? Vai klimats pa šo laiku izmainījās? Vai arī piens un medus ir kā simboli garīgajai barībai?
AutorsZiņas teksts
vilks
# Labojis vilks: 2009.01.31 17:31:32
Jāpalasa un jāpaskatās par Bībeles ģeogrāfiju, reiz man tādu priekšmetu TF mācīja.

Bet cik atceros un ja palasa Veco Derību, tad tajā laikā Izraēla bija krietni auglīgāka vieta (atceramies, ka savulaik arī Sahāra bija Romas maizes klēts - labības lauki). Proti, tak Soģu grāmatā citur ir rakstīts, kā Simsons gāja caur mežu un citi staigāja pa mežiem - ja jau nebūtu bijuši meži, tad par to nebūtu rakstīts. Vēl praviešu Elijas un Elīsas laikā meži diezgan palieli. Un, ja ir mezi, tad ir arī lauki.

Man šķiet, ka tas notiek sekojošā veidā - cilvēki izcērt kokus, ar laukiem noplicina zemi, koki neaiztur vēju, atnāk vējš un aizpūš barības vielas no smiltīm un beigās paliek tikai tuksnesis.
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.31 18:34:55
Ja nemaldos, kādā vietā VD pravietojumos tika Israēlam piedraudēts, ka ja viņi turpinās iet savus ļaunos ceļus, tad starp visām sodībām, kas nāks pār tautu, bija arī tāda, ka auglīgā zeme kļūs par tuksnesi...
Grēciniece
# Iesūtīts: 2009.01.31 18:43:36
Balss
Jā, pats Dievs Izraēlim to sacījis: "Un, ja jūs arī tad vēl Man neklausīsit, tad Es uzlikšu vēl septiņkārt bargāku sodu jums jūsu grēku dēļ. Un Es salauzīšu jūsu spēka lepnumu un darīšu debesis pār jums kā dzelzi un zemi kā varu. Un jūs velti šķiedīsit savu spēku, jo zeme neizdos savu ražu, nedz arī tanī zemē koki nesīs savus augļus . (..) Bet jūs Es izkaisīšu starp citām tautām, un Es izvilkšu aiz jums zobenu no maksts, un jūsu zeme būs pārvērsta tuksnesī , un jūsu pilsētas būs izpostītas." 3.Moz.26
Grēciniece
# Iesūtīts: 2009.02.01 15:31:37
Olita Nav tik traki. Tie vienkārši ir skaidri "spēles" noteikumi - darīsi tā, tad būs tā, ja darīsi pēc sava stūrgalvīgā prāta - tad būs tā. Viss. "Izredzētā" jau nenozīmē - "nesodāmā" vai bezgrēcīgā.
Grēciniece
# Labojis Grēciniece: 2009.02.01 17:03:11
Olita
Vai Tev labāk patiktu dzīvot tādā pasaules kārtībā, kur Tu nezinātu, kas Tevi sagaida par to vai citu rīcību, kur nebūtu izliktas nekādas ceļazīmes? Pat autobraucēju pasaulē ir pilnīgi skaidrs, kas notiks, ja smagi pārkāps CSD noteikumus - un naudas sods tur vēl būs maigākais variants, jo likme ir cilvēka dzīvība. Dieva pasaulē likme ir dvēseles mūžība.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2009.02.01 21:04:08
Olita
Cilvēks nav jāvadā, kā aita, bet jāļauj pašam iekrist un izrāpties, uz savas ādas iemācoties grēka sekas.
Dievs jau cilvēkus arī nevada kā aitas. Rīcības brīvība ir cilvēkam dotā augstākā mīlestības izpausme.

Cilvēkiem pašiem uz savas ādas jāizjūt savas morāles degradācijas sekas, tad viņi sāks patstāvīgi domāt un nevajadzēs staigāt ar mūžīgajiem kruķiem- noteikumiem, kā dzīvot.
Bet neiemācās jau! Cilvēks bez Dieva to nemaz nespēj, jo ir grēcīgs pēc savas dabas (pirmdzimtā grēka sekas) un no grēcīga avota NEVAR nākt nekas labs, neviena laba atziņa. To apliecina cilvēces vēsture kopš tās pastāvēšanas brīža.
9K116
# Iesūtīts: 2009.02.02 09:34:06
vilks
Bet cik atceros un ja palasa Veco Derību, tad tajā laikā Izraēla bija krietni auglīgāka vieta (atceramies, ka savulaik arī Sahāra bija Romas maizes klēts - labības lauki). Proti, tak Soģu grāmatā citur ir rakstīts, kā Simsons gāja caur mežu un citi staigāja pa mežiem - ja jau nebūtu bijuši meži, tad par to nebūtu rakstīts. Vēl praviešu Elijas un Elīsas laikā meži diezgan palieli. Un, ja ir mezi, tad ir arī lauki.
Nu pag pag, bībele jau tomēr nav vēsturiska hronika, bet teikas

Par Sahāru - tas ir kaut kur apstiprināts, jo šitādu teoriju es dzirdu pirmo reizi.

Man šķiet, ka tas notiek sekojošā veidā - cilvēki izcērt kokus, ar laukiem noplicina zemi, koki neaiztur vēju, atnāk vējš un aizpūš barības vielas no smiltīm un beigās paliek tikai tuksnesis.
Nu redz, Eiropa, kas intensīvi lauksaimniekoja vismaz 2k gadus, par tuksnesi tomēr nav pārvērtusies...
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.02.02 19:56:43
9K116
Nu redz, Eiropa, kas intensīvi lauksaimniekoja vismaz 2k gadus, par tuksnesi tomēr nav pārvērtusies...
Nemaz ne tik ilgi- tā īsti intensīvi tikai kādus 500, 600 gadus. Bez tam - Eiropā tomēr ir pavisam citi klimatiskie apstākļi nekā tuvāk ekvatoram. Un vēl - vai neko neesi dzirdējis par visādām erozijām, kas skar arī Eiropu? Āzijā, Kazahstānā, ja nemaldos, tikai dažu gadu nejēdzīga saimniekošana stepi pārvērta par tuksnesi.
Grēciniece
# Iesūtīts: 2009.02.02 20:59:05
Olita
Cilvēks ir Dieva radīts. Vai gan māls var ko iebilst podniekam?

Bet Tu dzīvo, kā gribi, un ignorē visus rāmjus, neiešu tak pārliecināt!
Grēciniece
# Iesūtīts: 2009.02.02 22:01:10
Olita
Iemīlies Dievā - ar dievišķu mīlestību un līdz sirds dziļumiem, tad daudzi jautājumi un tik daudzas iebildes atkrīt pašas no sevis!

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 193 , pavisam kopa bijuši: 13827