atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Te dažam nav skaidrs
a_masiks
Iesūtīts: 2008.12.30 12:40:05
Kas tie par tādiem grēkiem bija, ij kāpēc par tiem būtu pirmdzimtie* atbildīgi:

Vilks Ēģiptes bērni un pieaugušie savukārt mira faraona, savu vecāku un savu grēku dēļ (pirmdzimušie var ir arī pieaugušie). Tomēr pamatā tas bija faraona grēks. Vecajā Derībā ķēniņš ir tautas pārstāvis un gan viņam jācieš par tautas grēkiem, gan tautai-par ķēniņa.

* - pirmdzimtie nav obligāti bērni. Pirmdzimtais var būt arī sirms večuks, pirmais bērns savā ģimenē.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
9K116
# Iesūtīts: 2008.12.30 14:10:10
Mulders
Taisnīgs Darbs!
Tad no tā seko, ka tas fakts, ka padomju karavīri izvaroja vācu sievietes Berlīnē Hitlera imperiālistisko tīkojumu dēļ bija taisnīgs un kristiešu dieva stilā darbs? Vai kā?
incognito
# Iesūtīts: 2008.12.30 14:12:13
Patiesībā tā tēma ir visai inčīga. Mūsdienās kristieši mēdz meklēt attaisnojumus Bībelē, VD, attēlotajiem šausmu darbiem, apgalvojot ka Tam Kungam nebija citas izejas un ka tas, ko Tas Kungs darīja bij labākā izvēle un, ka upuri paši bija vainīgi.
Ir skaidrs, ka Vecās Derības autori šādu vajadzību vēl nejuta, citādi, piemēram, notikumā par faraonu skaidri būtu uzrakstījuši, ka faraons bija slikts un tāpēc Tas Kungs viņu piemeklēja. Senajiem bija skaidrs, ka Tas Kungs ir avots gan labajam, gan ļaunajam, vismaz spriežot par labo un ļauno no cilvēciskā skatupunkta. Un nekāds cits skatupunkts jau mums nav pieejams.
Manuprār Tā Kunga raksturošana kā summum bonum ir Viņu ierobežojoša. Arī Jēzus teica "Esiet pilnīgi kā jūsu Debesu Tēvs ir pilnīgs ." (Mat.5:48) Nevis labi.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.12.30 14:14:18
Balss
Jesejas 60:11-12
Tavi vārti būs atvērti,tie dienu un nakti netiks aizslēgti,lai ielaistu tautu mantas un tautu ķēniņus,ko pie tevis atvedīs.
Jo visas tautas un valstis,kas tev negrib kalpot,ies bojā,un pagānu tautas tiks pavisam iznīcinātas.
Tas tik ir mīlestības apliecinājums!
Tas tik ir dieva taisnais prāts.pavisam iznīcināt visus,izņemot izredzēto tautu.faktiski,dievs sevi pozicionē ka globalizātors un monopolists vienlaicīgi,kas vēlas visu pasauli pārveidot pēc viena šablona.Vienveidība,lūk ko vēlas dievs.
Iznīcināt cilvēku,nozīmē cilvēkam atņemt tagadni,atņemt nākotni.Atņemt nākotes cerības,mērķus,sapņus,ieceres.Nozīmē atņemt pasauli,lai arī kāda tā būtu.Bet neviens nedrīkst vardarbīgi cilvēkam atņemt pasauli,jo neviens cilvēkam nav prasījis atļauju piedzimt pasaulē,kurā dievs uzstādījis monopoltiesības.
Ne dievs man ir prasījis atļauju vai es gribu piedzimt viņa paša radītajā pasaulē.Ne viņam ir tiesības man priekšlaicīgi atņemt pasauli,kurā esmu piedzimis.tas nav mīlestības dievs.Tas ir diktators,kas visu vēlas pakārtot savām kaprīzēm.Nerēķinoties ar citiem.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.30 14:20:22
nebūtu slikti, ja kāds te neputrotos pats savos apgalvojumos...
var būt pēc kārtas paķidāsi jautājumus un savas atbildes...?


Izlasīju!

Joprojām nesapratu kā no apgalvojuma, ka automašīna bez motora nedarbosies, izriet tas, ka automašīna ir motors?

Pastāstīsi a_masik?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.30 14:21:06
Tad no tā seko, ka tas fakts, ka padomju karavīri izvaroja vācu sievietes Berlīnē Hitlera imperiālistisko tīkojumu dēļ bija taisnīgs un kristiešu dieva stilā darbs? Vai kā?

Mmmm... a kā tas no tā izriet?
Sandis
# Iesūtīts: 2008.12.30 14:23:08
Bet,ja dievs aiz sevis atstāj tiesības cilvēkam priekšlaicīgi apraut dzīvību,atņemt pasauli,tad dievs nekad nav cilvēkam devis brīvu gribu.Jo brīva griba definē cilvēka subjektīvās tiesības.Tiesības uz būt.Es esmu,lūk ar ko sākas cilvēka tiesības.Ja,es esmu,tiek noliegts un pārformulēts uz:`Tu būsu,ja man klausīsi`tad par kādu brīvu gribu vispār var iet runa.
Par kādu brīvu gribu vispār var iet runa,ja dievs redz slepenībā.Dievs dzirt klusumā.Dievs dzird,ko es domāju.Dievs redz,ko es daru.Lai arī kur es būtu un ko es darītu.Kur ir manas tiesības uz subjektīvās telpas privātumu.Kur ir manas tiesības,lai visu redzošā dieva acs un visu dzirdošā dieva auss,mani neizsekotu?Kur ir mana brīvā griba,ja mana subjektīvā telpa,ir nevis privāta,bet aplikta ar dieva visu redzošo videonovērošanas un audionoklausīšanās sistēmu.
Tā nav brīva griba.Tā nav suverenitāte.Tas nav privātums. Tas ir realitātes šovs!
9K116
# Iesūtīts: 2008.12.30 14:23:24
Mulders
Mmmm... a kā tas no tā izriet?
===
Spīdzināt tautu par tās patvaldnieka grēkiem ir labs vai ļauns darbs?
Taisnīgs Darbs!
©
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.30 14:26:42
9K116

Joporjām neredzu!

Pirmajā gadījumā Sods nāk no Dieva... Tātad taisnīga tiesneša.
Otrā gadījumā tautu moka kara ienaidnieks...

Nu? Tātad kur līdzība?

Iļi mus ir klasiskā Ctulhu loģika, ja gurķis ir zaļš un krokodils ir zaļš, tad gurķis = krokodils?

Tb 9k116 cepās par failu dzēšanas morāli, neatkarīgi vai to nodzēš ļauns vīruss, vai paša faila autors?
Sandis
# Iesūtīts: 2008.12.30 14:28:10
Bet varbūt Balss gribētu,lai viņa tiktu novērota 24h diennaktī?Kā justos Balss,ja viņas dzīvoklī būtu izvietotas audionoklausīšanās un videonovērošanas sistēmas,kas sekotu Balss dzīvei,lai arī kur un ko Balss darītu vai būtu.Vai tualetē.Vai guļamistabā.Vai vannasistabā.Vai virtuvē.Bet tad,kad Balss iziet ārpus sava privātīpašuma,viņai seko cilveki ar videokamerām un fiksē katru viņas soli un pateiktu vārdu.
Vai Balss teiktu,ka viņas dzīve ir privāta?Ka viņas subjektīvā telpa ir suverēna?Nē,Balss justos apspiesta savās tiesībās būt brīva un nebūt izsekotai 24h diennaktī.
Bet dievs cilvēkam nav devis šīs tiesības.nekad dievs nav piešķiris šīs tiesības cilvēkam.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.12.30 14:28:32
Kur ir manas tiesības uz subjektīvās telpas privātumu.Kur ir manas tiesības,lai visu redzošā dieva acs un visu dzirdošā dieva auss,mani neizsekotu?Kur

Citiem vārdiem - Tu gribi sev tiesības darīt ļaunu un būt pasargātam no šī ļaunuma sekām? Kas tev ir tāds slēpjams, ko tu negribētu lai citi zin?

Un ko vēl tu gribi?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.30 14:34:44
Mulders
Spīdzināt tautu par tās patvaldnieka grēkiem ir labs vai ļauns darbs?
Taisnīgs Darbs! ©

Kāpēc? Tikai tāpēc, ka to dara Dievs? Vai ir arī kādi citi apsvērumi?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.30 14:36:29
Mani interesē -kāpēc brīvā griba ir tik svarīga, ka to neatņem pat tad, ja Dievam jānokilo cilvēks vai jāsūta ellē? Te tu pats saki, ka tā ir ekvivalenta ar dvēseli un personību, un tūlīt pat, uz tiešu jautājumu par šādu brīvās gribas un dvēseles definīciju atbildi, ka tā tas nav....

Mmm... tāpēc ka bez brīvas gribas cilvēks ir dzīvnieks. Tāpat kā bez motora mašīna ir tikai skārda kārbiņa!

Un nebaidies... Dievs atņems brīvo gribu, jeb iespēju to realizēt, tad kad pienāks laiks Kāpēc tu skrien vilcienam pa priekšu?
Sandis
# Iesūtīts: 2008.12.30 14:37:15
Mulders
Tava logika mani šausmina.Es nevis gribu sev tiesības darīt ļaunu un būt pasargātam no sekām,kas izriet pēc ļauna darīšanas.Es gribu sev tiesības nedzīvot realitātes šovā.Jo realitātes šovā,kāds šova dalībnieks spēj izturēt 24h novērošanu diennaktī.Bet kāds sajūk prātā.Pamazām viņam iet širmis ciet,no tā,ka viņam nav kur paslēpties no visuredzošās un visudzirdošās sistēmas.Tad,šis cilvēks,kas pamazam sāk jukt prātā,sak uzsvesties neadekvāti.Ir viegli aizkaitināms.Emocionāli uzvilkts.Sarežgījumi rodas komunikācijā.Rodas iekšēji kompleksi.Citiem vārdiem sakot,seko vesela palete dažādu psihisku noviržu.Bet tas taču nenozīmē,ka šis cilvēks uz realitātes šovu atnāca psihiski nevesels.Tieši pretēji.Viņš atnāca būdams psihiski vesels cilvēks.Nosvērts,pragmatisks,sevī pārliecināts,labi audzināts utm.Kāds līdzīgos apstākļos iztur,kāds neiztur.Kāds vieglāk pielāgojas,kāds nepielāgojas vispār.
Tas pats attiecas uz kristiešiem,kuri tiek mācīts,ka dievs visu redz un visu dzird.Kāds cieš mazak,bet kāds sajūk prātā un sāk uzvesties neadekvāti.Lūk,tad viņš sāk darīt ļaunu sev un citiem.
Bet tava logika,ka mēs visi daram ļaunu,ir absurda.Tieši tāpēc,aiz mums ir nepieciešama regulāra uzmanība.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.30 14:38:20
Kāpēc? Tikai tāpēc, ka to dara Dievs? Vai ir arī kādi citi apsvērumi?

Action - Reaction.

Tas ir taisnīgi, ja tu ar galvu triec sienā un tev sāp!
Tas ir taisnīgi, ja tu dari ļaunu un saņem šī ļaunuma sekas.
Tas ir taisnīgi, ja tu dari labu un saņem labos augļus!

Nu un tā kā 3ā ņūtona likuma autors ir Dievs nevis Ņūtons, tad Dieva tiesa ir taisnīga apriori, pat ja tu tam nepiekrīti vai tev nav visi lietas materiāli! Nebaidies, TAVAS lietas iztiesāšanā tavas lietas materiāli tev būs pieejami!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.30 14:40:41
Pamazām viņam iet širmis ciet,no tā,ka viņam nav kur paslēpties no visuredzošās un visudzirdošās sistēmas.

A kāpēc tevi tas vispār uztrauc? Tb kāpēc tu gribi paslēpties? Kāds tam iemesls... KAS ir tas, ko tu gribi paslēpt? No kā tu kaunies?

Bet tava logika,ka mēs visi daram ļaunu,ir absurda.Tieši tāpēc,aiz mums ir nepieciešama regulāra uzmanība.

A ko iepazīstināsi mani ar kādu, kurš nekad nav darījis un nedara ļaunu, zinādams kā ir darīt labi? Pirmā dzirdēšana, ka tādi kaut kur dzīvo?
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.30 14:44:08
a_masiks
Brīvā griba = Dieva līdzības viens aspekts mūsos.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.30 14:48:07
Mulders
Action - Reaction.

Tas ir taisnīgi, ja tu ar galvu triec sienā un tev sāp!
Tas ir taisnīgi, ja tu dari ļaunu un saņem šī ļaunuma sekas.
Tas ir taisnīgi, ja tu dari labu un saņem labos augļus!


Nu, un ja Jānis cūkojās, tad ir taisnīgi, ka Pēteris dabū pa mici? Un ne tikai Pēteris, bet arī Kārlīša kāmītis?
Dīvaina taisnība!
baltais tehws [81.198.233.21]
# Iesūtīts: 2008.12.30 14:48:27
Balss "Brīvā griba = Dieva līdzības viens aspekts mūsos." pate izdomahje wai kahdah gudrah grahmateleh pasmehlees???????
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.30 14:51:03
tu ar galvu skrien sienā, tāpēc kāds cic varmāka veselai tautai atmočī galvas ar beisbola nūju. Tas ir taisnīgi?

Nesapratu! Kur tur tas ir?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.12.30 14:51:41
Nu, un ja Jānis cūkojās, tad ir taisnīgi, ka Pēteris dabū pa mici? Un ne tikai Pēteris, bet arī Kārlīša kāmītis?
Dīvaina taisnība!


Ja Jānis cūkojas, bet Pēteris to pacieš, ignorē un neko nedara, dabūs pa mici abi! Arī nedarīšana un vienaldzība var būt grēks!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 40 , pavisam kopa bijuši: 39780