atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem 2 Mulders
pingouin
Iesūtīts: 2008.12.29 20:22:51
Ja izzūdi, tad vismaz ieraksti kādu atvadu vēstuli. Piemēram, pasaki, kas Tevi tik ļoti aizvainojis, vai ka esi ļooti aizņemts, vai ka sazin vēl kas.

Citādi - parādījies, uzrakstīji mazuliet, izzudi. Un mans tik ķer vēju mežā (t.i. runā ar tukšumu).

P.S.
Priecīgus Ziemassvētkus.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
pingouin
# Labojis pingouin: 2009.01.19 15:47:45
Interesanti, vai ģenētiskās programmēšanas gadījumā informācija nekādi nepalielinās? Kad attīstās programmas, kas risina noteiktus uzdevumus. (es)

Nope... Algoritms, kas optimizē tilta konstrukciju nevar pēkšņi arī sākt risināt cita domēna optimizācijas uzdevumus! Algoritms vienmēr risinās tikai un vienīgi konkrētu konstrukciju stiprību... Lai tas varētu sākt risināt akciju tirgus paredzējumus, tas būs jāpārprogrammē! (Mulders)

Tātad Tavuprāt pirmklasniekam, kas neprot risināt trigonometriskos vienādojumus, galvā (šajā jomā) ir tikpat daudz informācijas kā vidusskolas beidzējam, kas to prot?
Vai arī - zīdainis, kas nespēj atpazīt sejas, šajā ziņā ir tikpat gudrs kā neironu tīkls, kas to spēj un kuru ir iespējams uztrenēt ar ģenētisko algoritmu palīdzību? (Protams, nenoliedzot iespējamo zīdaiņa nākotnes pārākumu - man patīk zīdaiņi un nevēlies apvainot nevienu zīdaini.)

Jebšu - cilvēku valodā: problēmu risināšanas algoritms nesatur nekādu informāciju? Tas ir tikpat dumjš kā gadījuma skaitļu pārnesums datora atmiņā?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.19 15:55:25
Mēs nevis pārvietojamies pa taisni, uz kuras ir atzīmētas visas iespējamās ātruma vērtības (kā pa reālo skaitļu asi no nulles līdz simtniekam), bet gan taustāmies daudzdimensiju telpā, kuras koordinātu sakarība ar derīguma funkciju ir pietiekami sarežģīta, lai apgalvojumi par jau zināmā risinājumu iešifrēšanu ģenētiskajā algoritmā būtu nepamatoti.

Sorry, bet es uzskatu, ka tu nesaproti kā strādā ģenētiskie algoritmi un kā tie tiek programmēti!

Tāpēc es teicu, ka tiek uzdoti ndimensiju punkti un tiek meklēta ndimensionāla virsma, kas iet caur šiem punktiem. Šis uzdevums reducējams ir uz 2d telpu lai vieglāk var saprast un matene saka, ka vienmēr existē funkcija, kas iet caur uzdotajiem punktiem... Vēl vairāk, existē bezgalīgi daudz funkcijas, kas šķeļ uzdotos punktus... Lūk un ģenētiskie algoritmi arī meklē VIENU NO šiem bezgalīgi daudzajiem risinājumiem... Un garantija, ka atradīs nemaz nav, ja šis algoritma risinājums ielido lokālajā optimumā... un dimensiju skaitam te nav nozīmes, tāpēc jau ģenētiskais algoritms var dažkārt pārsist cilvēka spējas, jo cilvēki nespēj skatīteis n-dimensionālā telpā un meklēt ndimensionālas fukcijas! Uz 2d plaknes caur punktiem es varu apmēram ar roku uzzīmēt grafiku, kas līdzināsies splainiem... a vot caur ndimensionālu es nemāku izvilkt, savukārt dators var izvilkt... nu un tad?

Kļūda. "Enkodēta" ir tikai derīguma funkcija, kas nosaka tikai patērēto benzīna daudzumu (ko izmanto, salīdzinot savstarpējo organismu derīgumu), kā arī paša organisma uzbūve (tam jāsavieno visas pilsētas). Pats maršruts nav enkodēts. Kā Tu no derīguma funkcijas un organisma veida noteiksi sakarīgu maršrutu?

Nu par to jau bazars... Lūk un šī informācija
a) Ir predefinēta un ievadīta Datorā... tb tas KĀ noteikt organisma derīgumu
b) Šī informācija NETIEK pakļauta random mutācijām!

Lūk tev arī front-loaded infa! Tb MĒRĶIS ta jau ir uzdots... Ar diviem nosacījumiem
a) Iet caur visām pilsētām
b) Patērēt mazāk benzīna, nekā iepriekšējais lūzeris!

Tā ir infa, kas ir encodēta algoritmā... To encodē Programmētājs... kas ir visai Saprātīgas dabas fenomens, nevis random haotiska fluktuācija! Algoritmam ir MĒRĶIS!

Jo praksē pietiek arī ar pietiekami (pat ļoti pietiekami) labiem risinājumiem.
Vot un tai dienā kad tu sapratīsi, ka šo algoritmu šo "pietiekami labs" uzdod neviens cits kā Saprātīga Būtne, tad arī varbūt beidzot sapratīsi, ka tas gluži nav Evolūcijas matemātiskais modelis, ja vien tu negribi atzīt, ka Dzīvības mērķi var uzdot Dievs un encodēt DNSā, tā ka organismi tad nu meklē "pietiekami labus" risinājumus tādām vai citādām problēmām!
pingouin
# Labojis pingouin: 2009.01.19 16:12:05
Uz 2d plaknes caur punktiem es varu apmēram ar roku uzzīmēt grafiku, kas līdzināsies splainiem... a vot caur ndimensionālu es nemāku izvilkt, savukārt dators var izvilkt... nu un tad?
Ģenētiskie algoritmi grafikus nezīmē.

Lūk un šī informācija
a) Ir predefinēta un ievadīta Datorā... tb tas KĀ noteikt organisma derīgumu
b) Šī informācija NETIEK pakļauta random mutācijām!

Dabā derīguma funkciju nosaka apkārtējās vides troksnis (nejaušība), kas vājākos vienkāršo nošķiro nost.

Vot un tai dienā kad tu sapratīsi, ka šo algoritmu šo "pietiekami labs" uzdod neviens cits kā Saprātīga Būtne, tad arī varbūt beidzot sapratīsi, ka tas gluži nav Evolūcijas matemātiskais modelis, ja vien tu negribi atzīt, ka Dzīvības mērķi var uzdot Dievs un encodēt DNSā, tā ka organismi tad nu meklē "pietiekami labus" risinājumus tādām vai citādām problēmām!
Nenosakot šo "pietiekami labs", ģenētiskais algoritms vienalga sasniedz kādu lokālo maksimumu. Tas vienalga darbojas.
pingouin
# Iesūtīts: 2009.01.19 16:13:53
Algoritmam ir MĒRĶIS!
Un akmenim ir mērķis pakļauties fizikas likumiem.
Algoritmam nav nekādu mērķu - tie vienkārši ir dati, instrukcijas, kuras dators mehāniski izpilda.
pingouin
# Iesūtīts: 2009.01.19 16:14:54
Nedz akmens, nedz algoritms nav "Saprātīgā Būtne".
pingouin
# Iesūtīts: 2009.01.19 16:17:14
Emm... un ir iespējams uzcept arī ģenētisko algoritmu ar dinamisku derīguma funkciju.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.01.19 16:18:30
Ģenētiskie algoritmi grafikus nezīmē.

Ģenētiskais algoritms meklē kāreiz n-dimensionālu grafiku caur uzdotajiem punktiem! Mateni mācies...

Dabā derīguma funkciju nosaka apkārtējās vides troksnis (nejaušība), kas vājākos vienkāršo nošķiro nost.

Tas izskaidro to kā populācija savu vispārējo veselību uzlabo. Tas nekādīgi neizskaidro kā no vienšūņa rodās daudzšūnis Kā no peles rodās sixspārnis... Kā no ķirzakas putns...
Jā ģenetiskie algoritmi labi apraksta mikroevolūciju un pret to neviens neiebilst.
Šaize ir tajā, ka Evolūcijas Teorijas Piekritēji (ETP) extrapolē šo fenomenu uz makroevolūciju... un tur pat ģenētiskie algoritmi nepalīdz, jo tas nozīmētu... piemēram tajā pastnieka problēmā... ka algoritms uzģenerē alternatīvu benzīnam pārvietošanās veidu, tādējādi benzīna ietaupījumu palielinot! Tb algoritms "izgudro" jaunu risinājumu problēmai, kas ir ārpus uzdotā domēna!

Nenosakot šo "pietiekami labs", ģenētiskais algoritms vienalga sasniedz kādu lokālo maksimumu. Tas vienalga darbojas.
Nē... bez mērķa funkcijas, ģenētiskais algoritms ir kruts random permutāciju ģenerators - kristāli, stalagtīti, sniegpārsliņas! Tb rezultāts atkarīgs no paša random ģeneratora struktūras, nevis no informācijas!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.19 16:20:53
Un akmenim ir mērķis pakļauties fizikas likumiem.
Algoritmam nav nekādu mērķu - tie vienkārši ir dati, instrukcijas, kuras dators mehāniski izpilda.


Nezinu izrādās, ka man firma maxā dzīvu naudu par to, lai fizikas likumi darbotos Nu forši!

Nedz akmens, nedz algoritms nav "Saprātīgā Būtne".
Jā tikai algoritma darbības rezultāts ir kaut kas atšķirīgs no paša algoritma... Piemēram algoritms, kas zīmē parabolu atšķiras no parabolas!
pingouin
# Iesūtīts: 2009.01.19 16:29:11
Ģenētiskais algoritms meklē kāreiz n-dimensionālu grafiku caur uzdotajiem punktiem! Mateni mācies...
Ģenētiskie algoritmi zīmē punktotu līniju (viendimensionāla optimizācijas uzdevuma gadījumā) vai tīklu (divdimensiju gadījumā).

Nē... bez mērķa funkcijas, ģenētiskais algoritms ir kruts random permutāciju ģenerators - kristāli, stalagtīti, sniegpārsliņas! Tb rezultāts atkarīgs no paša random ģeneratora struktūras, nevis no informācijas!
Ģenētiskajam algoritmam ir tikai derīguma funkcija.
Un informācija tā rezultātā palielinās - ir lielāka par to, kas bija sākumā.

Iepriekš jau iemetu dažus linkus par ģenētisko programmēšanu. Atkārtošos.
http://www.aaai.org/AITopics/pmwiki/pmwiki.php/AITopics/GeneticAlgorithms
http://www.genetic-programming.com/humancompetitive.html

Atkārtošu arī jautājumu - programma, kas attiecīgajā problēmā nesajēdz "ne bū, ne bē", satur tik pat daudz informācijas kā programma, ko var saukt par ekspertu? (Runa ir par stabiliem, nemainīgiem algoritmiem.)
Zīdainis, kas pagaidām neprot risināt pirmās pakāpes vienādojumus, šajā jomā (matemātikā) ir tikpat informēts kā es, kas prot atrisināt kvadrātvienādojumu un zina trijstūra leņķu summu Eiklīda ģeometrijā?
pingouin
# Iesūtīts: 2009.01.19 16:31:17
Nezinu izrādās, ka man firma maxā dzīvu naudu par to, lai fizikas likumi darbotos Nu forši!
Tev maksā dzīvu naudu, lai tie fizikas likumi darbotos vajadzīgajā veidā.

Nedz akmens, nedz algoritms nav "Saprātīgā Būtne". (es)
Jā tikai algoritma darbības rezultāts ir kaut kas atšķirīgs no paša algoritma... Piemēram algoritms, kas zīmē parabolu atšķiras no parabolas! (Mulders)
Mana diždoma bija šāda - nevienam no šiem abiem nepiemīt saprāts.
pingouin
# Labojis pingouin: 2009.01.19 17:14:27
Kā ģenētiskie algoritmi iegūst informāciju?

Tas notiek šādi. Iedomāsimies kādu optimizācijas problēmu, kuras derīguma funkcijas grafiks ir nepārtraukts un plūstošs (tādas lielākoties ir reālās optimizācijas problēmas, kurās izmanto ģenētiskos algoritmus). Ģenētiskais algoritms izmēģina dažus variantus un secina, ka vieni darbojas labāk par citiem. Tāpēc tas tiecas labāko virzienā. To darot, ĢA atmet lielu daļu no meklējumu telpas - to daļu, kurā bija neveiksmīgākie mēģinājumi. Lielas daļas atmešana patiesībā ir informācijas iegūšana par meklējumu telpu - tiek iegūta informācija, ka "te risinājuma nav".
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 38 , pavisam kopa bijuši: 35334