atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Glābsim pasauli!
*Duksis
Iesūtīts: 2008.12.25 19:21:35
"Ja cilvēki visur īstenos tikai savas intereses, tad mūsu pasaule nešaubīgi ies bojā." /no Romas pāvesta Benedikta XVI vēstījuma "Urbi et Orbi" (Christmas 2008). ... . "Kur nav kopīgu interešu, tur nevar būt vienotu mērķu un nepavisam nevar būt runas par vienotu rīcību" /Engelss/. Kādas gan varētu būt tās visas cilvēcas kopējās intereses, kuru priekšā godbijīgi ir jānoliec galvas individuālajam un grupveida egoismam? Palīdzēsim pontifikam rast atbildi uz šo jautājumu!
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.26 22:37:35
Tas Pats Speciālisti ir dažādi, ir arī tādi, kas uzskata, ka ekonomiskā liberālisma teorija, uz kuras ilgu laiku pamatojās uzskati par mūsdienu ekonomiku, ir izgāzusies kā veca sēta. Valsts regulējošais faktors esot jāpastiprina. Kā sacīt, - tikpat kā atpakaļ pie sociālisma! ... . Savulaik japāņi esot maksājuši labu naudu izciliem klasiskās mūzikas izpildošiem kolektīviem, lai tie atbrauc un uzspēlē viņu bērniem. Laikam jau saprata, ka pastāv korelācija starp nācijas vispārējo kultūras līmeni un tās ekonomisko konkurencspēju ar citām nācijām. Šodienas knīpas un knauķi būs rītdienas menedžeri, inženieri, dizaineri utml.
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.27 00:35:05
Es gan parasti, dzirdot šādu aicinājumu, pateicos Dievam, ka man nav jāglābj pasaule. Kristus to jau ir izdarījis.
Mirga
# Iesūtīts: 2008.12.27 15:43:29
kas tad tā mīlestība, ko nezināmu iemeslu dēļ visi uzskata par kaut ko pašsaprotamu, un daudzina to priekšā un pakaļā, ir? Cik noprotu, cerības sagaidīt saprātīgu un puslīdz izsmeļošu atbildi uz šo jautājumu ir niecīgas.

Ja *Duksim paliek taisniba, tad tas liecina tikai par to, cik loti vajadzigs mums ir Leandra Lasansa gramata "Manu izredzeto laimei" pierakstitais.
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.27 16:21:25
Mirga
Ja jau tu to esi lasījusi, varbūt vari *Duksim atbildēt?
Mirga
# Iesūtīts: 2008.12.27 21:08:25

Atbilde ir Bibele, ikvienam pieejama, un ta ir: Dievs.
Gramata tikai atgadina un palidz to tur neatstat.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.27 22:09:02
Šodien atkal ir pasaule pušu,
Atkal ir ielāps jāuzliek tai. / bez viena vārda M. Čaklais/

"Obama šķiet populists - viņš izsakās par dažādiem protekcionisma pasākumiem, turklāt viņš pārstāv demokrātu partijas "elitāro" populāciju - t.i. nevis tos demokrātus, kuri strādā "zilo apkaklīšu" darbus smagajā rūpniecībā un lauksaimniecībā, bet tos demokrātus, kuri augstskolās un pārticīgajās priekšpilsētās bīda liberālas "pasaules lāpītāju" idejas."

Kas tas ir "pasaules lāpītājs?" Laikam jau rakstnieks Purapuķe ir tas, kas 19. gs. beigās ieviesis latviskajā domāšanā ko tādu, ko apzīmē ar vārdu salikumu "pasaules lāpītājs." Tāda paša nosaukuma grāmatiņā (1891) priekšvārda vietā liktajā Atklātajā vēstulē Purapuķe saka: " ...jel nemeklējiet šinī gabalā ciešus ideālus, nemaldīgus, nelokāmus karakterus, bet ikdienišķus, vājus cilvēciņus, kuru rīkošanās bieži notiek bez kādas ciešas pārdomāšanas, tik vienīgi aiz acumirklīgiem iespaidiem jeb apstākļiem. Neprasiet arī ļoti stingra sakara: esmu lūkojis rakstīt tā, kā dzīvē notiek." Un tā iegājās, ka apzīmējums "pasaules lāpītāji" ieguva negatīvu, nievājošu emocionālu nokrāsu un tika attiecināts uz cilvēkiem, kas jūsmas pārņemti centās īstenot neīstenojamus sapņus un ideālus. Izrādas, ka šis vārdu salikums sekmīgi turpina eksistēt mūsdienu latviešu valodas leksikā. Lūk, dažas internetā izmakšķerētas atziņas:

"... . Es neesmu pasaules lāpītāja. Tāda, kas visiem laba. Visiem palīdz. Un tad?! Labie ir lāpītāji. Bet man viņi traucē. Man lāpīt nevajag... . ... ."

"... . Tak es ļoti ceru, ka Spaidermenim līdzīgā situācijā man tiešām pietiktu iekšas visiem pateikt - "Ejiet dir$t. Es atsakos būt par pasaules lāpītāju. Es atsakos maksāt ar savu brīvību un laimi par citu izdarītajām muļķībām un noziegumiem. Es netaisos spēlēt Dievu. Es gribu dzīvot pats savu dzīvi." Ne pārāk cēli? Toties patiesi."

"Apiņa kungs! Rūpējaties par Latvijas veselības sistēmu, nevis jaucaties Tibetas lietās. neesat pasaules lāpītāji!"

Saprātīgais latvietis, kas stingri abām kājām stāv uz zemes un kas vēlas to darīt arī turpmāk, neļausies nepiepildāmu sapņu un neīstenojamu ideālu valdzinājumam. Zemnieciskais fundamentālisms ir viņa ticība un pasaules uzskata pamats.

Rosalie
# Iesūtīts: 2008.12.29 04:20:25
*Duksis,

peedeejaa rindkopa pavelk uz ``pasportretu fundamentaalisma stilaa`` ?

Nezinu-vai taa nav aiz debessmalas aizbaaztaa karote. Intereses ...``intreses`` bija procentes, uz kuraam naudu aizdeva ... zobi, nagi, ciinja-kas tajaa var buut vienojoss.

Bet liidzpaardziivojums muuzikaa, gleznaa, galu gala iebkuraa dabas stuurii, kur pasaules skaistums aizrauj elpu, tu paskaties uz liidzcilveeku un juuti-ir, ir kopaabuusana, pa iistam-varbuut par to pontificus meegjinaaja pateikt.
Katarse, aizlidosana laimee izsleedz atgriesanos ar abaam kaajaam ciesi uz zemes?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.29 09:51:16
Visas cilvēces kopīgās intereses ir izdzīvot kā sugai.
Grupas intereses = izdzīvot kā grupai.
Atsevišķa cilvēka intereses = izdzīvot kā cilvēkam.
Un - būt pēc iespējas laimīgiem šajā izdzīvošanā.

Visi cilvēki varētu vienoties par scientokrātiju, piemēram. :-)
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.12.29 10:04:49
EzītisMiglā
Visi cilvēki varētu vienoties par scientokrātiju, piemēram. :-)

Nevarētu. Nepieņemu.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.29 10:20:11
Mārtiņš
Ko citu vienojošu piedāvā? Vai uzskati, ka vienoties nav iespējams, un ķildas, kari utml ir neizbēgami?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.12.29 11:29:49
EzītisMiglā, scienotkrātiju varētu pieņemt tikai filosofijā ne pārāk apgaismoti ļautiņi kā Ctulhu! Tb tie, kas uzskata, ka empīrisms ir vienīgā leģitīmā epi-stimoloģiskā sistēma! BTW jau apgāzta un "izvarota" filosofu aprindās.
Kā arī otrs variants... scientokrātija paģēr (visticamāk) materiālisma ka vienīgās paradigmas dominanci, kas rada problēmas morāles jautājumos, kā arī materiālisms ARĪ filosofijas aprindās ir visai zemas raudzes pasaules uzskats...

Līdz ar to... sorre... scientokrātija nederēs! Vismaz ne tādā formā kā to saprotam mēs te un tagad!

Vienojošais ir un var būt tikai Kristus, kas ir patiesība, dzīvība!

Ja patiesība un dzīvība nav centrs, tad vienošanās nebūs!

Līdz ar to, paredzu, ka pienāks laix X, kad mērs būs pilns, kritiskā masa sasniegta (lai ko arī tas nozīmētu) un tālākā rases un sugas pastāvēšanai būs vajadzīga grand nodalīšana... Tb tie, kas vienojas ap patiesību un dzīvību vienā grozā, un visi pārējie ar visiem citiem centriem, otrā grozā!

Nākotne pieder pirmajiem!
LittleWonder
# Iesūtīts: 2009.01.01 22:25:57
*Duksis
Musu pasaule ies bija!!! Un nekadi labie darbi to neglabs. Tapec kristiesu uzdevums ir pievest pec iespejas vairak cilveku pie Jezus, lai sanemtu muzigu glabsanu.
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2009.01.02 23:50:09
Kas glābs pasauli? Grigorijs Petrovs rakstīja tā: „Jā, tieši skaistais, tikai un vienīgi skaistais, glābs, atdzīvinās un sakārtos cilvēku pasauli. Bet ne tas skaistums, kas ir saredzams ar acīm vien, kuru mēs saprotam ļoti ierobežoti. Skaistajam jābūt vispārīgam, bez apziņas un likumu robežas, tam jālīdzinās Svētajam..”
<< . 1 . 2 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 98 , pavisam kopa bijuši: 14304