atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Glābsim pasauli!
*Duksis
Iesūtīts: 2008.12.25 19:21:35
"Ja cilvēki visur īstenos tikai savas intereses, tad mūsu pasaule nešaubīgi ies bojā." /no Romas pāvesta Benedikta XVI vēstījuma "Urbi et Orbi" (Christmas 2008). ... . "Kur nav kopīgu interešu, tur nevar būt vienotu mērķu un nepavisam nevar būt runas par vienotu rīcību" /Engelss/. Kādas gan varētu būt tās visas cilvēcas kopējās intereses, kuru priekšā godbijīgi ir jānoliec galvas individuālajam un grupveida egoismam? Palīdzēsim pontifikam rast atbildi uz šo jautājumu!
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.25 19:21:56
Nu i jautājums... . Starp citu, egoistisku interešu cīņas rezultātā izveidojoties nevis iespējami labākā kārtība, bet gan iespējamākā no labākajām kārtībām, kas nav viens un tas pats. Diemžēl, mūsdienās pat esošā "iespējamākā no labākajām kārtībām" ir pilnāka ar blusām par Dukša kažoku un prasās pēc nopietnas reorganizācijas. Jāsaka, ka pagaidām vēl neviens nav piedāvājis, kādu tādu nākotnes "jaunās kārtības" vīziju, kas spētu aizraut miljardu prātus un sirdis. Varbūt kādam no klātesošajiem, vai kopējiem spēkiem, tas izdosies?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.25 19:40:26
Laikam, lai iecerētais pasākums sekmētos, no sākuma ir jāvienojas kopīgā lūgšanā:

"Kur domas nepazīst baiļu,
Kur galvu tur augstu paceltu;
Kur zinātne ir brīva;
Kur pasauli nesadrumstalo šaurās mājas pavarda sienas;
Kur vārdi plūst no patiesības dziļumiem;
Kur nenogurdināma cenšanās stiepj rokas pretim pilnībai;
Kur skaidrā saprāta straume vēl nav pazaudējusi savu ceļu drausmīgā nedzīvu ierašu tuksneša smiltīs;
Kur tevis vadītais gars allaž trauc uz priekšu pretim spārnotām domām un darbiem -
Tur, zem brīvas debess, mans tēvs, ļauj atmosties manai dzimtenei!"

/no R. Tagore "Gitandžali" (Upurdziesma)/
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2008.12.25 20:05:24
*Duksis Nu gan tu baigo kaulu esi izracis...bet par to nākotnes "jauno kārtību"jau Hitlers sapņoja...un ne tikai sapņoja, bet arī ko mēģināja...tāpat Ļeņins un citi ievērojami ateisti.Kas tad mēs tādi esam...
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.25 20:06:58
Mazliet domīgais Jony Es ceru, ka tu esi pateicis visu, kas tev ir sakāms!
Mazliet domīgais Jony
# Labojis Mazliet domīgais Jony: 2008.12.25 20:09:20
Kas zina...Bet lai Tev veicas tavos globālajos meklējumos.
incognito
# Iesūtīts: 2008.12.25 20:20:58
Man liekas, cilvēku kopējā interese varētu būt sasniegt apgaismību, jeb - lietojot kristīgo terminoloģiju, iziet svēttapšanas procesu. Jo jebkuras nākotnes vīzija būs atkarīga no atsevišķo cilvēku kvalitātes. Esmu pārliecināts, ka svēto sabiedrībā arī dzīvot būtu foršāk.
Cita alternatīva, apsveicama no ekoloģiskā viedokļa, būtu, ja visi cilvēki izdarītu pašnāvību - tad Zemes sašķobītā ekosistēma spētu atjaunoties.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.25 20:39:37
"Svētums - arī dumpis: svētais noraida lietas, kādas tās ir. Viņš uzņem uz sevis visas pasaules bēdas." /Albērs Kamī/ Izrādas, ka svētums sevī var arī neietvert ticību Dievam, dieviem, gariem utml.. Bet, tas nu tā.... . Kas uz sevis spēj visas pasaules smagumu nest, tas arī ir svētais.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.12.26 00:53:11
Kas uz sevis spēj visas pasaules smagumu nest, tas arī ir svētais.

Nu ja, un tieši tamdēļ mēs šajās dienās svinam Ziemassvētkus. Ticēsim Viņa upura nopelnam, un arī tapsim svēti. Priecīgus Kristus dzimšanas svētkus!
paranoja [84.237.204.198]
# Iesūtīts: 2008.12.26 01:13:12
Albērs Kamī ir pazīstams vārds, bet vai autoritāte svētuma definēšanā?
sicilia
# Iesūtīts: 2008.12.26 10:04:58
tieši šais ziemassvētkos kāda kristiete man skaidroja - lai glābtu pasauli, jākļūst par vegānu (un nevis veģetārieti, bet tieši vegānu), jābeidz bezjēdzīgā dabas resursu lietošana (arī mazāk jāsēž netā) un vispār jābeidz bojāt māte daba..... tā lūk. tikai tā mēs varam glābt pasauli
un pāvestam taisnība - ja mēs īstenosim tikai savas intereses un tikai savas, pasaule aizies bojā. vai jau tagad tas nav redzams?
Dona Eriksone
# Iesūtīts: 2008.12.26 10:08:48
Vai tas buutu kas briesmiigs, ja pasaule aizietu bojaa?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.26 10:23:11
sicilia Vegānisms faktiski ir īpatnējs dzīvesveids ar zināmu norobežošanos no pārējās sabiedrības ierastā dzīvesveida. Pati dumpoties, runājot A. Kamī terminoloģijā, t.i. nostāties kādā opozīcijā pret dominējošām vērtībām, esi sadomājusi jeb tikai aicini to darīt citus?
sicilia
# Labojis sicilia: 2008.12.26 10:46:58
*Duksis
es tev teicu, ka viena kristiete man to teica šajos ziemassvētkos. es pati neatbalstu vegānus un netaisos kļ`;ut pat par veģetārieti, kur nu vegānu....

Dona Eriksone
vispār es negribu lai mana mūža laikā tas notiktu, jo nevar zināt cik tad jauka būs tā mūsu fiziskā nāve. mans sapnis ir nomirt gultā miegā...nevis ciest no kādas slimības vai tikt sakropļotai utt
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.26 12:35:58
Olita A kā tas Dievs ir jāmīl? Caur visiem caurumiņiem un porām savā miesā? Jebšu kā citādi?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.26 12:49:07
Olita Nu, labāk jau neraksti personīgās domas. Es personīgi to izsargājos darīt, jo tad pastāv briesmas, ka visi ātri sapratīs, cik patiesībā esmu dumjš. ... . Lai arī cik mēs ilgi un skaļi sauktu: halva! halva! mutē no tā salds nepaliek. Tad nu man arī sagribējās uzzināt, kas tad tā mīlestība, ko nezināmu iemeslu dēļ visi uzskata par kaut ko pašsaprotamu, un daudzina to priekšā un pakaļā, ir? Cik noprotu, cerības sagaidīt saprātīgu un puslīdz izsmeļošu atbildi uz šo jautājumu ir niecīgas.
Dona Eriksone
# Iesūtīts: 2008.12.26 13:12:46
sicilia
A es gan gribu 80 gados iekrist ar lidmashiinu Indijas okeaanaa.
Ziemeļmeita
# Iesūtīts: 2008.12.26 13:19:59
Tam,kas nekad nav izjutis Mīlestību,nesaprast kamēr nesajutīs!:p
Tas Pats
# Labojis Tas Pats: 2008.12.26 19:50:56
Ziemeļmeita, vai Mīlestību var saprast?

*Duksis
Pirms dažām dienām biju kādā koncertā. Sēdēju, baudīju to, ko redzēju un dzirdēju, un domāju. Domāju es par to, ko pēdējā laikā cenšas pateikt teju katrs ekonomikas "zinātnes speciālists". Šie cilvēki saka, ka nekam, kas nenes ekonomisku labumu, nav jēgas, pat nav tiesību pastāvēt. Koncerts bija kolosāls. Tajā bija ielikts milzu darbs. Koncerts apmeklētājiem bija par baltu velti. Cilvēki sarīkoja svētkus sev un citiem.
Rakstot šos teikumus, atcerējos kādu atmiņā iekritušu frāzi:"viss, kam pieskaras komercija, tiek sagandēts...". Atcerējos arī Grinču, kas gandrīz "nozaga Ziemassvētkus".
Tas Pats
# Iesūtīts: 2008.12.26 19:56:58
Olita, kas tas par klanu, ko Tu pieminēji pirms neilga laika.
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2008.12.26 20:23:09
Olita Piekrītu tev tajā, ka nav jābaidās no tā, kāds esi...pat ja kāda acīs izskaties nelga.
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 90 , pavisam kopa bijuši: 35386