atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Oppā ! Mums būs "kristīgās dzemdības"
Kundali
Iesūtīts: 2008.12.19 12:22:06
"Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca vēlas no Rīgas domes attiesāt Dzemdību namu.

Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca (LELB) šonedēļ Rīgas apgabaltiesā iesniegusi prasību pret Rīgas domi un Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas Dzemdību nams", prasot atjaunot baznīcas tiesības uz dzemdību nama ēku Rīgā, Miera ielā 45.

--------------------------------------------------------------------------------


Prasībā LELB lūgusi tiesu atzīt baznīcu par 1862.gadā dibinātās "Marijas diakonistu biedrības" tiesību pārmantotāju, kurai līdz 1943.gadam piederējuši vairāki īpašumi Miera ielā 45, kā arī 47/49 un tās apkārtnē.
Jau 1895.gadā zemesgabals Miera ielā un uz tā esošā vienstāva slimnīcas ēka uz pirkuma līguma pamata zemesgrāmatā reģistrēta kā "Marijas diakonistu biedrības" īpašums. Biedrībai šie īpašumi piederējuši līdz atsavināšanai Otrā pasaules kara gados. "
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 .
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.23 11:08:24
Pārdomātājs
Manuprāt, gan ēka, gan visi citi resursi Baznīcai jālieto visaugstākā mērķa labad - cilvēku glābšanai. Izmantojot tam VISUS līdzekļus - kā diakoniju, tā sludināšanu visām paaudzēm visos veidos.

Piedod, bet tā ir demagoģija. Loģiski, ka visi resursi jāizmanto cilvēku glābšanai. Bet juridiski šī ēka Daugavgrīvas 1 ir paredzēta Baznīcas labdarības darbam. Mācītāju atalgojuma fonds tāds nav.

Ir tāda lieta kā "mērķziedojumi" un ar saukli "viss jāizmanto cilvēku glābšanai" tur nevar aizbildināties.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.23 12:21:26
Padalies savā gudrībā, lai mēs nejauši nepadomājam, ka mānies.

Ņemot vērā, ka tu uzskati, ka es ticu un sludinu par patiesību kaut kādu tur dievu, īstenībā jau tu tāpat mani uzskati par nepatiesības teicēju
Mārcis Zeiferts
# Iesūtīts: 2008.12.23 15:12:17
Pārdomātājs
Vienkārši vajadzēja pateikt, - pārpratu, nebija pietiekoša informācija, lai izvērtētu situāciju, kas radusies ar Daugavgrīvas ielas namu. Varbūt vienkārši noskaidro un tad paud savu viedokli. Citādi rodas sajūta, ka meklē kā attaisnoties.
Es jau sacīju, ka Virsvaldes pārstāvji jau ir iepazinušies ar ēku Daugavgrīvas ielā, un lems par tās iekļaušanu nekustamo īpašumu tirgū, kā to paredz attiecīgās darbības un vienošanās ar draudzi. Tas nozīmē, ka viņu rokās būs izšķirties un izlemt - pieņemt šo ēku kā draudzes ziedojumu mācītāju atalgojuma fondam vai nē. Pagaidām nekas gan neliecina, ka Virsvalde šo ēku atstātu diakonijas centra rīcībā. Kad diakonijas komisijā redzēšu uz galda papīru, ka pieņemts cits lēmums, tad varēsim runāt tālāk. Un lai Dievs uz to Virsvaldi svētī!
Starp citu, tu neatbildēji uz jautājumu. Nepūlies atbildēt gari: vienkārši to dari ar jā vai nē. Visu labu un priecīgus tev Ziemsvētkus! Priecīgus!
Pārdomātājs
# Labojis Pārdomātājs: 2008.12.23 18:47:56
Mārcis Zeiferts
Nevaru tev ar jā vai nē atbildēt, jo neesmu ne Pastorāta, ne Īpašumu komisijas darbinieks, kuriem ir visa kopaina un informācija.
Uzskatu, ka diakonijas darbs jebkurai Baznīcai ir izcili nozīmīgs, bet - tas nav vienīgais Baznīcas uzdevums, kuram jāpakļauj viss cits.

Vai tu esi kādreiz arī domājis par Baznīcas līdzekļu racionālu izlietošanu, cik vien tas ir iespējams?
Man nav nācies dzirdēt, ka būtu jelkad domāts par Diakonijas centra slēgšanu vai izlikšanu no telpām. Tas izklausās tik absurdi, it kā nāktu no kāda ateista, nevis mācītāja mutes.
Ja varbūt tiek pārdomāts kompaktāks Baznīcai piederošo vai īrēto (kā šis nams) izlietojums, vai tas ir kas slikts un Baznīcai kaitējošs?
Gandrīz izklausās - ceru, ka kļūdos - ka tev kā mācītāju atalgojuma sistēmas pretiniekam nepatīk doma, ka Baznīca samazinātu izdevumus kādā vietā un ietaupītos līdzekļus izlietotu šim mērķim.

Arī Tev vēlu svētīga miera pilnus Kristus dzimšanas svētkus!
Paldies par vēlējumu! Man Ziemassvētki noteikti būs priecīgi, jo Kristus patiesi IR par mums dzimis!

vilks
Žēl, ka tu mani apvaino demagoģijā. Par mērķziedojumiem, lūdzu, runā ar Jēzus draudzi, nevis ar mani.

Hermanis
# Labojis Hermanis: 2008.12.23 19:57:14
Pārdomātājs
Vai tu esi kādreiz arī domājis par Baznīcas līdzekļu racionālu izlietošanu, cik vien tas ir iespējams?
Šis ir ļoti labs jautājums! Tas parasti tiek uzdots attiecībā uz nekustamiem īpašumiem, bet tu ļoti pārdomāti lieto apzīmējumu līdzekļi. Lielāko tiesu dzirdētajās diskusijās par nekustamajiem īpašumiem šis arguments, kā efektīvāk iegūt peļņu no baznīcai novēlētajiem īpašumiem, visbiežāk dzirdētais apgalvojums ir par labu pārdošanai. Šai gadījumā negribas iedziļināties ziedojuma mērķa turēšanā, sabiedrībā bija līdzīga diskusija par Morberga mantojumu LU, tā ka to šoreiz atliekam. Taču medaļai ir arī otra puse ko tavā tekstā redzam. Racionāli jālieto kas ir, tātad ne tikai ieņēmumi jāoptimizē, bet arī izdevumi. Cik atmiņa ņeviļ Sab attiecību komisijas algas un izdevumi ir krietni lielākas nekā diakonijas komisijas algas un izdevumi, manuprāt daudz jēdzīgāk būtu šos līdzekļus pārdalīt par labu otrajiem, jo kā jau rakstīju, ar šo "dzemdību nama akciju" šis PR komisijas kvalitatīvs darbs nav redzams. Tad arī varbūt nebūtu jāfilozofē, ir labi, vai nav labi diakonijas centra ēku atsavināt.
Lai Tev un visiem pārējiem priecīgi Jēzus bērna piedzimšanas svētki.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 53 , pavisam kopa bijuši: 2295