atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Oppā ! Mums būs "kristīgās dzemdības"
Kundali
Iesūtīts: 2008.12.19 12:22:06
"Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca vēlas no Rīgas domes attiesāt Dzemdību namu.

Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca (LELB) šonedēļ Rīgas apgabaltiesā iesniegusi prasību pret Rīgas domi un Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas Dzemdību nams", prasot atjaunot baznīcas tiesības uz dzemdību nama ēku Rīgā, Miera ielā 45.

--------------------------------------------------------------------------------


Prasībā LELB lūgusi tiesu atzīt baznīcu par 1862.gadā dibinātās "Marijas diakonistu biedrības" tiesību pārmantotāju, kurai līdz 1943.gadam piederējuši vairāki īpašumi Miera ielā 45, kā arī 47/49 un tās apkārtnē.
Jau 1895.gadā zemesgabals Miera ielā un uz tā esošā vienstāva slimnīcas ēka uz pirkuma līguma pamata zemesgrāmatā reģistrēta kā "Marijas diakonistu biedrības" īpašums. Biedrībai šie īpašumi piederējuši līdz atsavināšanai Otrā pasaules kara gados. "
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.12.20 19:29:54
Kādreiz Rīgā uz Maskavas ielas atradās 3. pilsētas slimīca. Tagad to ir atguvuši tās cēlāji un vēsturiskie saimnieki: ebreju biedrība “Bikur holim” (Palīdzība slimniekiem). Šajā slimnīcā ārstējas visu Maskavas forštates tautību pārstāvji. Nu nekas. Košrētais ēdiens arī vēl nevienu it kā nav nobeidzis. ... . Visas nelaimes sākoties ar galvu,- ebreji savulaik bija izdomājuši, ka viņu dzīvē liela loma ir savstarpējās palīdzības organizācijām un Dievam tīkamiem darbiem, t.sk. palīdzībai saviem sasirgušajiem tautiešiem. Staigāja, staigāja pa mājām, bet tad, kad apstāķļi to atļāva, 1924.g. noorganizēja slimnīcu. Nu i vēl tagad ņemas citus aprūpējot. Kaut gan varētu uzdot jautājumu, vai tas ir viņu pienākums? ... . Kapēc gan viņi nerīkojas kā daža laba baznīca: sametas kopā ar valsti un tad savstarpēji ar to sadala pienākumus: visi labumi baznīcai, bet visi nelabumi valstij?
Hermanis
# Labojis Hermanis: 2008.12.20 20:09:09
a_masiks
Neko dižu jau Kupcis nav sadzejojis, izskatās steidzīgi uzrakstīts pēc negaidīti saņemta zvana, bet nu vismaz ir viedoklis.
Tas nav būtiski, bet viens no Vilkam minētajiem piemēriem bija Rīgā. Taču kā jau teicu nevar visu unificēt.

Vilks

Ieteiktu Tev apdomāt iepriekšējā lapā Priesta rakstīto. Ja sanāk laiks arī šo der palasīt http://www.diena.lv/lat/izklaide/kd/kad-vardi-beidzas īpaši atbildes uz 4, 5 un pēdējo jautājumu.
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2008.12.20 22:26:19
No sabiedrisko attiecību viedokļa šis gadījums ir kārtējā katastrofa.
Brīžiem tiešām gribas pilnībā distancēties no tiem ļautiņiem, kas to visu dara... Skumji.
Un man pat nav, ko cilvēkiem sacīt. Kā vienīgi to, ka ikvienam ticīgajam ir no šī visa jānorobežojas...
Lai LELB izdodas palikt bagātai. Šādā veidā viņa paliks bagāta ar visu ko citu, tikai ne ar labo slavu un Gara klātbūtni.
vilks
# Labojis vilks: 2008.12.20 23:44:18
Hermanis
Palasīju.
Tik un tā domāju, ka tie, kas kliedz, ir paranoiski. Nedomāju, ka satraukšanās un citu saukšana par blēžiem, alkatīgajiem u.tml. kādu jelkad ir vedusi tuvāk Dievam. Protams, muļķīgi, ka tā ziņa ir tik formāla, ka nav nekādas idejas aizmugurē un katrs var piedomāt to, kas viņam šķiet tuvāks. Man, piemēram, ir prātā ārkārtīgi vērtīgais darbs, ko veic LELB Diakonijas centrs, kalpojot bērniem un bezpajumtniekiem un veciem, vientuļiem cilvēkiem un tas, ka šim darbam hroniski trūkst naudas. Un tāpēc man liktos svarīgi, ka kādi diakoniskam darbam lietoti īpašumi tiktu izmantoti, lai šo pašu darbu - tikai mūsdienām atbilstošā veidā - tiktu veikti tagad.
Ja īpašumu atguvēji psētu pastāstīt nolūkus, kas stāv aiz viņu aktivitātēm - iespējams, izrādītos, ka visas šķietamās mahinācijas ir tikai uzpūsts ziepju burbulis.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.12.21 02:11:47
Parasti es nenodarbojos ar `balsošanu`, taču šoreiz apliecinu, ka piekrītu viedoklim, ko izklāstīja vilks.

Un skumji ir, ka pseidoanonīmi LELB garīdznieki tik naski ir apriet savus ticības brāļus. Atliek cerēt, ka es kļūdos, jo atkal kārtējo reizi nav pietiekami informācijas. Bet tad tas ir tas pats Dzemdību nama stāsts.
Vai tiešām uz jautājumu "kas tur notiek" citādi attapīgiem cilvēkiem ir tik grūti izdomāt atbildi "Nezinu, jo neesmu informēts par visām LELB Virsvaldes aktivitātēm, taču nevar būt šaubu, ka Dzemdību nama funkciuju pildīšana netiks apdraudēta. Ja Jums uzzināt atbildi ir svarīgi, griezieties tur un tur, Jums noteikti atbildēs." Kā tad Jūs spējat veikt sludināšanas pienākumus, nevar būt, ka visi priekšā nākošie jau ir perfekti ticoši?
Mirga
# Iesūtīts: 2008.12.21 15:36:12
Radās mazs blakus jautājumu, lūdzu atvainot!
Šajā lapā pāris reizes ir pieminēta diakonija tieši sakarā ar naudas trūkumu. - Kā šodien mūsu baznīcā saprotam šo kalpošanu? - (Varbūt tēma jaunai diskusijai?)
vilks
# Labojis vilks: 2008.12.21 20:04:38
Mirga
droši vien, ka tā būtu cita tēma.. varbūt gribi noformulēt un iesākt?
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.12.21 20:24:37
vilks
Man viens draugs palūdza šodien noturēt iesvētes apmācības nodarbību. Kā jau nojaut, bija arī jautājums par dzemdību namu. Man žēl ka pirms braukšanas uz turieni neizlasīju tavu repliku, būtu varējis šiem cilvēkiem vienkārši pateikt, ka ir paranoiski. Bet nekas, kad nākamreiz kāds jautās tā arī pateikšu.
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.21 20:26:21
Hermanis
gribētu to dzirdēt
labāk pastāsti arī to otru daļu - par diakoniju. cik esmu novērojusi, par to mācītāji runā vēl mazāk kā par īpašumiem.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.12.21 23:58:58
priest
Mārtiņ, man šeit (struktūrvienībā) nav jāizdomā savas LELB aizstāvības versijas par to, ko galvas ir ieplānojušas un iecerējušas. Pat ja es tā vairākas stundas "pīpējot" dapīpējos un nonāku pie atziņām un argumentācijām, kuras pat 100% sakrīt ar mātes uzņēmuma stratēģiju.

Nekas nav jāizdomā. Kā mums Kristus mācītu atbildēt, ja nav pietiekami skaidru pierādījumu (vismaz liecību) par ļaunprātību? Diez vai ar līdzapvainojumu, un pat ne ar klusējošu piekrišanu.

Mani vispirms ir jāsagatavo, lai es te neceptos un ar prieku varētu stāstīt par labajiem un lielajiem LELB plāniem un veiksmīgo PR...

Visi kļūdās, pie tam regulāri. Virsvaldē ar visām struktūrvienībām strādā tādi pat cilvēki kā visur citur, kā draudzēs, kā jebkur. Sanāca kļūda, slikti, tad norādām, ko labot.

Ko apustulis Pāvils teica, pēc kā mūs pasaulē lai pazīst?
Mārcis Zeiferts
# Iesūtīts: 2008.12.22 00:28:20
Atgūt atpakaļ īpašumus, kas LELB likumīgi varētu piederēt, ir tikai apsveicama doma. Konkrētajā gadījumā ir gan vairākas ētiskas un vērtību konfliktu problēmas. Viena no tām, ka īpašumā Miera ielā šodien ir Dzemdību nams, un sensitīvi aizskar lielu daļas sabiedrības. Cita starpā, Marijas diakonisu biedrība savu nosaukumu aizguva, kad 19.gs. otrajā pusē Rīgu apmeklēja ķeizariene Marija Aleksandrovna (iestāde atvērta 1866.g. 18 oktobrī). 20.gs. sākumā Diakonisu namam bija draudzes status (Hausgemeinde), kas tika pielīdzināts pilsētas draudzes statusam (Draudzes locekļu skaits 1907.g. – 700, pie tās varēja piederēt tikai apvienības biedri). Iestādes rektors bija evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs. Latvijas laikā institūciju reogranizēja par biedrību. Cik zināms, lēmumu par īpašumu tiesību pārmantojamību pieņēma Kapituls, rīkoties tagad un sniegt prasību Rīgas Apgabaltiesā – SIA Pastorāts iniciatīva. Nezinu aiz kādiem tieši apsvērumiem Kapituls pieņēma šo lēmumu. Domāju, ka nekāda dziļāka doma aiz tā nebija. Īpašums ir jāatgūst, ja reiz tāda iespēja rodas, apmēram tā. Ētiskā problēma ir arī tā, ka īpašumi izmantoti labdarības, sabiedriskiem mērķiem. Vai šie līdzekļi, kas tiks iegūti no nomas vai pārdošanas, tiks novirzīti atpakaļ labdarībai, diakonijai? Es domāju, ka vienīgais LELB attaisnojums šajā situācijā būtu tāds, ja LELB apņemtos iegūtos līdzekļus novirzīt diakonijas darbam. Zināms, ka diakonises savu algu nesaņēma, jo visu ieguldīja atpakaļ Diakonisu namā, slimnīcā etc. Diakonisu nams uzņēmās vienlaicīgi par diakonisēm atbildību līdz pat viņu mūža noslēgumam. Kara laikā diakonises izceļoja un savu mūža nogali aizvadīja diakonisu namos Vācijā, jo visi diakonisu nami bija savstarpēji saistīti un Eiropā atradās „zem viena jumta”. No paša sākuma diakonisu institūcija ir kalpojusi visas sabiedrības labā, pat ne specifiski uz luterāņiem. Manuprāt, šis ir tas gadījums, kad LELB nav pietiekoši pārdomājusi, kā savu rīcību skaidrot sabiedrībai, jo nav jau arī ne kādas tālejošākas stratēģijas attiecībā uz diakonijas darbu. Vai tas bija jādara pirms Ziemsvētkiem? Tur vajadzēja atrast citu risinājumu. Sabiedrība to nekad nesaprastu, ja pateiktu, ka iegūtie līdzekļi, piemēram, tiktu novirzītu mācītāju atalgojuma fondā... Manī rados arī neizpratne par to, ka diakonijas ēku Daugavgrīvas ielā pēc plāna ir paredzēts pārdot un līdzekļus ieguldīt algu fondā. Rodas dziļas pārdomas par to, vai LELB diakonijas darbs vispār ir vajadzīgs? Es ceru, ka veselais saprāts ņems virsroku, un kļūdaino lēmumu attiecībā uz Daugavgrīvas ielu Virsvalde atcels.
a_masiks
# Iesūtīts: 2008.12.22 01:02:23
Hmmm...vakarīgas pārdomas.... vai PSRS laikos baznīcas izmantot kā lauktehnikas darbnīcas bija pret sabiedrības interesēm? It kā jau nesmuki - baznīcu izmantot nevis rituāliem, bet gan traktoru remontam, lai gan tas TOREIZ bija pilnīgi likumīgi, ibo tādi nu toreiz bija tie likumi...
Jāsaka, ka esošie LELB vadītāji ir tie paši PSRS radītie produkti, ar to pašu domāšanu, ja jau viņi redz, ka varbūt tagad likums ļauj izdarīt tieši pretēji - un izmantot katru izdevību, lai pielāgotu jebkuru sabiedrisko ēku baznīcas vajadzībām. Kāpēc gan sabiedrībai tagad būtu pret baznīcu jāizturas savādāk, nekā pret izbijušo kompartiju? Dīvaini - it kā esam aicināti piedot saviem pāridarītājiem, taču uz īpašuma un naudas lietām tas laikam neattiecas. Nauda tomēr tam stāv pāri. Nožēlojami...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.22 17:33:03
Ko es no tā sapratu

LELBam vajag
1. Naudu
2. Vietu-Telpas diakonijas darbam!

#1 tiks ņemts no nomas maksas, kuru maxās kas... Cik saprotu, dzemdību nams. Tātad nauda radīsies no dzemdību/abortu biznesa
#2 Pieņemu ka #1 iegūtā nauda tiks ieguldīta diakonijas darbā! Tātad, lai palīdzētu cilvēkiem, kam ir tāda vajadzība!

Tagad skatamies. Ja Nomas maksa nav lielāka, kā tā ir tagad, ja tagad vispār tā ir, tad pašam Dzemdību namam manuprāt ir po feņi kam maxāt.

Šobrīd par abortiem iegūtā nauda aiziet kur... RD kasē, kur ar diakoniju neviens nenodarbojas! Pēcāk vismaz šie slepkavas maxātu naudiņu, kas aizietu vismaz kāda cilvēka dzīves apstākļu uzlabošanai!

Ideālais variants, ja LELB varētu abortu biznesu šajā vismaz dzemdību namā likvidēt! Te, protams, neiet runa par medicīniskiem abortiem, kad jāglāb māmiņas dzīvība!
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2008.12.22 22:10:00
Mārcis Zeiferts
Manī rados arī neizpratne par to, ka diakonijas ēku Daugavgrīvas ielā pēc plāna ir paredzēts pārdot un līdzekļus ieguldīt algu fondā. Rodas dziļas pārdomas par to, vai LELB diakonijas darbs vispār ir vajadzīgs? Es ceru, ka veselais saprāts ņems virsroku, un kļūdaino lēmumu attiecībā uz Daugavgrīvas ielu Virsvalde atcels.

Brīnos, ka mācītājs, nepārbaudot faktus, izsaka publiskā telpā šādas aplamības.
Pēc kāda plāna? Kur tamlīdzīgs plāns pastāv? Kur ir pieņemts kāds lēmums? Kā vispār LELB Virsvalde varētu kaut ko lemt par Jēzus draudzei piederošu īpašumu?!
Tev kā nupat vēl bijušajam prāvestam vajadzētu būt informētam, ka LELB ir ne tikai dibinājusi, bet arī finansiāli atbalstījusi Diakonijas centru un dažādos veidos cenšas veicināt šo darbu, ieskaitot kontaktu meklēšanu ar ārzemju sponsoriem.
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.12.22 23:04:51
Vilks
Nav problēmu, bet neredzu jautājumu, ja tu pati "nedefinē" atbildi (sk. iepriekš), tad vismaz definē jautājumu.
Mārcis Zeiferts
# Iesūtīts: 2008.12.22 23:07:36
Pārdomātājs
Nav par ko brīnīties, diemžēl tevis minētā draudze ir tādu lēmumu pieņēmusi un tas ir viņu plāns. Virsvaldei vajadzētu šo lēmumu atcelt, un ceru, ka veselais saprāts ņems virsroku. Esmu LELB diakonijas komisijas sastāvā, tamdēļ zinu, ko runāju.
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2008.12.23 00:25:12
Mārcis Zeiferts
Tad kāpēc tu šeit runā par Virsvaldi, ja tas ir draudzes lēmums? Atkal Virsvalde tā sliktā?
Pie kam - šāds, gandrīz jāsaka, apmelojošs teikums - TEV rodoties šaubas, vai TAVAI Baznīcai Diakonijas darbs vispār vajadzīgs! Kā tev roka ceļas kaut ko tādu rakstīt.
Mārcis Zeiferts
# Iesūtīts: 2008.12.23 00:48:44
Pārdomātājs
Varbūt vienkārši nevajadzētu izteikties par to, kas nav zināms. Gribu pateikti to, ka Virsvaldei ir iespēja izlabot kļūdu un nepieņemt šo draudzes ziedojumu, lūgt draudzes padomei pārskatīt lēmumu. Cik man zināms, Virsvaldes pārstāvji jau ir iepazinušies ar ēku Daugavgrīvas ielā, un gatavo to pārdot, kā to paredz attiecīgās darbības un vienošanās. Ja tas notiks, tad Virsvalde būs pielikusi roku pie tā, lai būtiski samazinātu diakonijas kalpošanas kvalitāti. Cietēji būs visi, un visvairāk tie, pie kuriem palīdzība nenonāks. Ja tas notiks, tad tas būs signāls, ka diakonijas darbam mūsu baznīcā vairs nav vajadzīgi tādi resursi, kādi tie ir bijuši līdz šim. Ja es joprojām atrastos Virsvaldē, man būtu grūti paskaidrot tevis pieminētajiem sponsoriem, kāpēc šī ēka ir pārdota (un ziedotājiem, kas šo ēku novēlēja ar testamentu diakoniskiem mērķiem). Kas te ko nesaprast? Vienkārši pasaki savas domas, vai šī ēka, tavuprāt, būtu jāpārdod vai nē? Tava atbilde tad pateiks priekšā, cik tev ir nozīmīgi, vai un kā diakonijas darbu veic LELB.
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2008.12.23 10:55:10
Mārcis Zeiferts

Varbūt vienkārši nevajadzētu izteikties par to, kas nav zināms


To pašu gribu ieteikt arī tev. Nav nekāda lēmuma ne par nama pieņemšanu, ne ka Virsvalde to taisītos pārdot. Pie tam, ja tev interesētu Baznīcas darbs kopumā, tu skatītos un analizētu lietas no kopēja labuma viedokļa. Neapšaubāmi, viens no VISSVARĪGĀKAJIEM Baznīcas kalpošanas veidiem ir diakonija. Ja tu izsaki apgalvojumus apmēram šādi - ja nenotiks tas, ko ES uzskatu par pareizu, tad tas nozīmēs, ka tas Baznīcai nav svarīgi.
Manuprāt, gan ēka, gan visi citi resursi Baznīcai jālieto visaugstākā mērķa labad - cilvēku glābšanai. Izmantojot tam VISUS līdzekļus - kā diakoniju, tā sludināšanu visām paaudzēm visos veidos.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.23 10:56:32
kā Tu to zini, kur abortu nauda aizet?

Gudrs esmu!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 22 , pavisam kopa bijuši: 3243