atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem "psīcholoģija"
Kundali
Iesūtīts: 2008.12.09 16:01:18
Nu tā pati, ko kristieši neatzīst.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2008.12.10 22:27:55
LittleWonder

(psihe logos=mācība par dvēseli) Kristīgā psihe logo ir kristīgā izpratne par dvēseli. Viss atkarīgs, kā vārdu pielieto, bet tas nozīmē to ko nozīmē
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.10 22:28:06
LittleWonder
Joprojām - ļoti gudrs... un četrkantains.
Tekstus nelasi...
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.10 22:36:51
Balss
tu vēl neesi pie tā pieradis?
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.12 17:30:16
LittleWonder
... pieradusi!
Tas Pats
# Iesūtīts: 2008.12.12 23:10:11
Pirms vairākiem gadiem es apgalvoju, ka psiholoģija tiek pieprasīta tur, kur ar filosofiju kaut kas nav kārtībā. Šodien es vēl arvien nevaru atrast kļūdu šajā apgalvojumā.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2008.12.13 10:10:06
Tas Pats
Pirms vairākiem gadiem es apgalvoju, ka psiholoģija tiek pieprasīta tur, kur ar filosofiju kaut kas nav kārtībā. Šodien es vēl arvien nevaru atrast kļūdu šajā apgalvojumā.

Secinājums. Tava loģika (un / zināšanas) šobrīd ir tik pat defektīvas kā pirms vairākiem gadiem.
Šis apgalvojums ir kļūda, psiholoģija un filosofija ir dažādas nozares, kas risina dažādus uzdevumus, pie tam nav izslēdzošas.
Piemēri. Filosofiskie uzskati ir ieejas parametrs psiholoģiskajā mehānismā. Maslova piramīdas virsotnes saniegšana var būt ļoti sastīta ar indivīda filosofiskiem principiem. Psiholoģiskas bailes no suņiem nemaz nav filosofiskas.
Ziemeļmeita
# Iesūtīts: 2008.12.13 17:02:36
Samierināšanās. Pirmais cilvēka ienaidnieks ir bailes, tikai tie, kas pārvar bailes, var skaidri uztvert notiekošo. Pārvarēt bailes var vienīgi tas, kurš samierinās ar pasauli, tādu, kāda tā ir, ar visiem tās fenomeniem, lai kādi tie arī nebūtu. Šāda samierināšanās ir liels solis uz priekšu. Berts Helingers raksta: "Tas, kurš samierinās ar savas un citu nāves, slimību un likteņa realitāti, kam ir pa spēkam samierināties ar to faktu, ka visam ir sākums un beigas, ka viss ir mainīgs un nepastāvīgs, - ir pārvarējis savas bailes un ieguvis skaidrību."

Jā,pofigisms ir apSkaidrības sekas!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.12.13 17:28:02
Pestīšana. Pirmais cilvēka ienaidnieks ir grēks, tikai tie, kas pārvar grēka postošās sekas, var skaidri uztvert notiekošo. Pārvarēt grēku var vienīgi tas, kurš dzīvo ar Dieva žēlastības apsolījumu un samierinās ar pasauli, tādu, kāda tā ir, ar visiem tās fenomeniem, lai kādi tie arī nebūtu. Šāda dzīve ir liels solis uz priekšu, uz Pestīšanu no grēka sekām caur ticību Jēzus upura nopelnam. LELB foruma Mārtiņš saka tā: "Tas, kurš dzīvo ar Dievu, kurš nepretojas Dieva Vārdam, kurš saprot grēka seku realitāti, kam ir pa spēkam samierināties ar to faktu, ka radītajai pasaulei ir sākums un beigas, un būt līksms par to, ka visam ir nemainīgs un pastāvīgs pamats - Dievs, - tāds spēj pārvarēt grēka ienestās bailes un iegūt skaidrību."

Tikai neļaujieties maldināties - pofigismam nav nekā kopīga apskaidrību!
Tas Pats
# Iesūtīts: 2008.12.13 18:36:05
Mārtiņ, vai Tu 2008.12.13 17:28:02 izvērstā un specifiskā veidā nepamatoji manis 2008.12.12 23:10:11 pausto apgalvojumu?
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.13 21:54:20
Ziemeļmeita
"Tas, kurš samierinās ar savas un citu nāves, slimību un likteņa realitāti, kam ir pa spēkam samierināties ar to faktu, ka visam ir sākums un beigas, ka viss ir mainīgs un nepastāvīgs, - ir pārvarējis savas bailes un ieguvis skaidrību."

cik daudz uz mūsu zemītes ir paveikuši cilvēki, kas nav samierinājušies ar notiekošo.
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.13 21:55:53
Olita
Vai tik M. Luters neiestājās pret visām šim prāta gudrībām-filozofiju?
elizabete [85.234.190.237]
# Iesūtīts: 2008.12.13 23:38:00
es tik taa no savas pieredzes gribeju pateikt, ka vairs ipasi kristigiem psihoterapeitiem un kur nu vel vairak - nekristigiem - neuzticos. man bija ari sakraajies blaakjis skarbu lietu, likaas, ka vairs nevaru iztureet un devos pie viena no siem te speciaalistiem. piestaigaaju ilgu laicinu, man likaas ka visa taa *nastu izpeete* tiek vilkta garumaa, beigu beigaas vins iisti nezinaaja, kaa lai paliidz. vinam liekoties, ka man ir depresija, centaas aiz matiem pievilkt taas paziimes un izrakstiija antidepresantus, kas, protams, ir vieglaakais cels. Pateicu vinam uzredzesanos un nekadas zales nesaaku dzert. paldies Dievam. Dziives notikumiem ritot uz prieksu nastas vairs tik loti nespieda un tagad varu pateikt, ka 5 min.luugshanai kopaa ar kristiigu braali, maasu vai maacitaaju ir nesaliidzinaami lielaaks efekts, nekaa psihoterapijas kursam meeneshu garumaa.
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.14 01:28:30
elizabete [85.234.190.237]
Tas kā kuram. Man atkal psihoterapija (vai droši vien pareizāk būtu teikt - Dievs ar psihoterapijas palīdzību) ir devusi iespēju veidot labākas attiecības gan ar Dievu, gan brāļiem un māsām Kristū. Gan vienkārši dzīvot veselīgāk.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.12.14 09:20:34
es arī pašlaik apmeklēju psihologu. ļoti jauka, gaiša meitene. no pirmās sarunas ieguvu kādu atziņu. domāju - no citām arī spēšu labāk sevi saprast. manā skatījumā psihologs(ja viņš ir spējīgs) uzvedina ar pareizajiem jautājumiem uz atbildi. nekas vairāk. nekādas gatavas receptes - kā dzīvot tālāk nebūs.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.12.14 09:26:56
Tas Pats
psiholoģija tiek pieprasīta tur, kur ar filosofiju kaut kas nav kārtībā.
jāpiekrīt. tikai ne jau visi ir studējuši filozofiju. psihologs savā veidā palīdz cilvēkam nonākt pie savas filozofijas.
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.14 18:42:04
Olita
cits gadsimts, cits saprāts
Tas pats Dievs un tas pats Dieva vārds
Vienmēr un mūžigi
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.14 18:43:55
elizabete [85.234.190.237]
a tie kristīgie psihoterapeiti naudu arī ņem? UN vispār, kas tur kristīgs? Kas tur kristīgus antidepresantus izraksta?
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.14 18:46:15
es uzskatu, ka visas receptes ir uzrakstītas jau Jēzus vārdos
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.14 19:47:46
Olita
bet visi nevar vienā dienā pēkšņi palikt par dedzīgiem kristiešiem.
Un psiholoģija palīdz par tādiemkļūt?

Viņu mierināt var tikai psiholoģiju pārzinošs cilvēks,
Tad jau Jēzus bija nekas vairāk kā labs psihologs
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.14 20:27:28
Olita
Psiholoģija tajā laikā bija tikai prastu manipulāciju līmenī, drīzāk viņš ceļojot pa Tibetu un Indiju, bija iemācījies jogu.
Piedod, man likas es sarunājos ar patiesu kristieti. Es ticu, ka Jēzus spēj dziedēt visas vainas.Iepriecināt noskumušos, saistītos darīt brīvus...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 150 , pavisam kopa bijuši: 8690