atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kastrāti u.c.
Svilpaste
Iesūtīts: 2008.12.05 12:54:15
5.Mozus 23:2,3 "Neviens, kam kaunums sadragāts vai kas kastrēts, lai nenāk Tā Kunga draudzē. Neviens, kas ārlaulībā dzimis, lai nenāk Tā Kunga draudzē, pat arī viņa desmitā paaudze lai nenāk Tā Kunga draudzē." Kā jūs saprotat "nenākt Tā Kunga draudzē"? Vai šie cilvēki nevarēja tikt pestīti? Jocīgi ir tas, ka tie cilvēki, kas citus kastrējuši, vai ārlaulībā dzimušu bēnu vecāki laikam varēja "nākt Tā Kunga draudzē". Vai tā ir šo cilvēku vaina, ka kāds ir grēkojis? (neiet runa par tiem, kas paši labprātīgi kastrējušies, lai gan diezin vai kāds ļāva sevi kropļot?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Solveiga
# Iesūtīts: 2008.12.05 16:19:56
Salīdzini ar Pāvila pārspriedumiem par bezdzimuma būtnēm
Miervaldis Gotiņš
# Iesūtīts: 2008.12.05 16:21:03
Nu redz vecajā derībā `kastrāti - tas ir slikti`, jaunajā - `kastrāti - tas ir labi`. Nāk prātā blēšana par kāju skaitu `Dzīvnieku fermā`
Ziemeļmeita
# Labojis Ziemeļmeita: 2008.12.05 17:43:32
Mozus laiki sen pagājuši+tas sviests ir atcelts.Kristus tak pateica,ka tas ir priekš "kaķiem"..
Ziemeļmeita
# Iesūtīts: 2008.12.05 17:57:51
a man pofig.Uz mani tas viss neattiecas.:P
Dona Eriksone
# Iesūtīts: 2008.12.05 19:09:26
Beernus jau piemeklee vecaaku greeki.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.12.05 20:08:11
Tā tā, tagad ļaujiet Ingaram izteikties un lūdziet lai Svētais Gars mums palīdz saprast. Vispirms jāpiebilst, ka daudz kas vecajā derībā ir tāds, ko nejūdiem grūti saprast, kur nu vēl ne orģinālajā valodā lasot.

Bet par šiem sakropļotajiem un ārlaulībā dzimušajiem teikts, ka viņi nedrīkst nākt draudzē - ko tas nozīmē? Ka viņi netika pieskaitīti pie Dieva tautas? Nebūt ne. Viņiem bij noliegts iet saiešanas teltī jeb templī pat ārējā pagalmā, noliegts piedalīties draudzes sanāksmēs, pienest upurus utt. Bet viņiem nebij liegts skaitīties pie Dieva tautas israēla, lūgt Dievu, klausīties vai lasīt Svētos rakstus mājās

Starp citu arī līdzīgi ir ar tiem, kas sagānījušies gar mirušo, kam ir kāda ādas slimība, pollūcijas, mēnešreizes - tie skaitījš nešķīsti uz kādu noteiktu vai nenoteiktu laiku.

Un nevajag to uztvert kā diskrimināciju, jo šiem cilvēkiem nebij liegts būt par Dieva bērniem, tikai liegts piedalīties oficiālajās draudzes aktivitātēs un arī tur ne jau visās. Tas tāpēc lai ieaudzinātu israēla tautai izpratni par Dieva svētumu un šķīstumu, pirms viņi iepazīst žēlastību. Cilvēki bij izlaidušies un ļauni, tāpēc viņiem bij nepieciešama bijība Dieva priekšā. Nevis ka Dievam nerūpēja un riebās slimie un nešķīstībā dzimušie, bet tāpēc, ka

1.vai nu attiecīgais kam kāda miesas vaina bij, pats to ar saviem grēkiem nopelnījis
2. vai arī tur bij tā simboliskā nozīme, ko mums tā uzreizi grūti saprast

Ps. starp citu - arī tie, kas kādu miesas kaiti citam nodarījuši vai laulību pārkāpuši tika sodīti un izraidīti no draudzes, pat nogalināti
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.12.05 22:17:56
Nu gan jums ir problēmas - es tagad esmu Armēnijā, Gyumri pilsētā, kas pirms 20 gadiem tika lielā mērā sagrauta zemestrīcē. Te vēl tagad 3000 cilvēku mitinās vagoniņos, darba nav puspilsētai, tas ir 40 000 cilvēkiem.

Vispār, kad ieraugi šos cilvēkus, paskaties viņiem acīs, kauns paliek par savām problēmām. Es slavēju Dievu, ka mums ir tik maziņas problēmas kā VD kastrāti un kādi, kas cietuši no kājas pēriena šekumā!
Akebono
# Iesūtīts: 2008.12.06 01:33:53
Jānis Kalniņš Nu, tam, kam kaunums sadragāts no kājas spēriena šekumā, tā ir milzīga problēma. Pieņemu, ka tāds būtu ar mieru aiziet no darba un ievākties vagoniņā, ja tā varētu visu atjaunot pirmstraumas stāvoklī. Bet taisnība ir - mēs par daudz gaužamies.
filologs [87.110.11.62]
# Iesūtīts: 2008.12.06 17:57:27
Akebono gluži vai izņēmis vārdus man no mutes; gribēju par J.Kalniņa komentāru teikt to pašu... Domāju, ka lielais vairums cilvēku tiešām labprātāk izvēlētos dzīvi vagoniņā un bez darba, nekā tikt varmācīgi kastrēti/sterilizēti vai citādi sakropļoti.
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.06 18:57:12
nez, kāpēc katoļu baznīca tā fano par kastrāciju?
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.06 20:24:06
LittleWonder
Nefano. Brīvpratīga kastrācija kā sevis sakropļošana ir grēks.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.12.06 20:25:18
LittleWonder

a katoļu baznīca par to fano?
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.07 21:36:43
vilks
Tad jau lielākā daļa katoļu priesteri ir grēcinieki, jo ir kastrēti(sterilizēti)
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.07 21:38:13
sicilia
Vai tad ne? Neviena cita baznīca neuzliek par pienākumu atteikties no dzimumdzīves. Un liela daļa priesteru to realizē ar kastrāciju(sterilizāciju)
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.07 21:56:05
Olita
es gan zinu vienu tādu, kam pargriezti sēkluvadi. Bet tas neliedz viņam nodoties izvirtīgām padarīšanām ar jauniem zēniem
Svilpaste
# Iesūtīts: 2008.12.07 21:56:33
"Un liela daļa priesteru to realizē ar kastrāciju(sterilizāciju)"- kur jūs dzīvojat? kas jums tādus melus ir sastāstījis?
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.07 21:57:27
Svilpaste
kādi meli? tu ko , no marsa?
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.07 22:00:49
fiziski jau ne, bet tā gribēšāna jau nemazinās(psiholoģiski) ja tev kaut ko nogriež
sicilia
# Iesūtīts: 2008.12.07 22:05:11
LittleWonder

laikam tev kāds smadzenes kastrējis, ja reiz nelieto?
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.07 22:07:48
sicilia
cik rupji, cik nekristīgi
neesmu jau nekādās grāmatās salasījies par šito padarīšanu, bet ar real katoļu prieteri par to runājis
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 12 , pavisam kopa bijuši: 4718