atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Bībeles personāžu atspoguļojums daiļliteratūrā
Kundali
Iesūtīts: 2008.12.02 17:15:49
Dažādās valstīs, dažādos laikos mēģināts iekļaut sižetus no Bībeles notikumiem, daiļliteratūrā. Mēģināsim apkopot veiksmīgos un ne tik veiksmīgos piemērus.
AutorsZiņas teksts
incognito
# Iesūtīts: 2008.12.02 17:45:35
Man vislabāk patīk anekdotes par Bībeles peronāžiem. Piemēram, satiekas divi ebreji. Viens sūdzas otram - dēls kļuvis par kristieti. Otrs, viņu mierinādams saka - Jā, Moiše, Tam Kungam ir tā pati problēma...
Ziemeļmeita
# Iesūtīts: 2008.12.02 17:45:40
Man patika krievu seriāls Meist&Marg..
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2008.12.02 17:47:37
He he...Davinči kods...viena otra doma tīri interesanta
incognito
# Iesūtīts: 2008.12.02 19:26:48
Ā, un vēl man patīk dziesmas ar kristīgu tematiku, bet ne tās jēlās, ko raida pa kristīgiem radio. Bet lūk piemēram,
http://www.youtube.com/watch?v=n8CzFVm1Yio
Tas ir Nika Keiva dziesmas cover, ko izpilda Džonijs Kešs, man liekas, tas ir fantastisks.
Marvins
# Iesūtīts: 2008.12.02 20:02:04
Jonny Cash
http://www.youtube.com/watch?v=Y2iv_E-Fn9E
incognito
# Labojis incognito: 2008.12.02 20:18:45
Marvins
Jā, tā arī ir jauka dziesma, bet ja runā par kristīgu tematiku, tad protams The Mercy Seat ir stiprāka.
In Heaven His throne is made of gold
The ark of his Testament is stowed
A throne from which I`m told
All history does unfold.
It`s made of wood and wire
And my body is on fire
And God is never far away.

Tur viens cilvēks ir notiesāts uz nāvi elektriskā krēslā un tā dziesma ir no viņa. The Mercy Seat - Žēlastības sēdeklis apzīmē gan Tā Kunga goda krēslu debesīs, gan arī elektrisko krēslu, ar kā palīdzību notiesātais drīz domājams satiksies ar Dievu.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.12.04 20:50:48
Nu es esmu neorģināla - Rainis - Jāzeps un viņa brāļi
baltais tehws [87.110.171.85]
# Iesūtīts: 2008.12.04 22:29:27
tahschu rituljos gana gudrihbinjas wara atrasti!!!!!!
Papucs
# Iesūtīts: 2008.12.04 23:33:22
Gribētos teikt "Meistars un Margarita", bet Vonnegūta "Kaķa šūpulis" tomēr ir izcilākā iespējamā, manuprāt.
rainars
# Iesūtīts: 2008.12.05 15:39:46
Liekas ka daudzas pasakas ir būvētas uz Bībeles personāžiem.
baltais tehws [87.110.171.85]
# Iesūtīts: 2008.12.05 15:40:28
pate Bihbele ir weena leela pasaku grahmata!!!!!
rainars
# Iesūtīts: 2008.12.06 17:25:45
baltais tehws [87.110.171.85] ja atļausies kādu reizi meklēt Dievu un viņš tev uzskatīs par vajadzību atklāties ,domāt tad šo izteikumu gribēsi ņemt atpakaļ.Tieši tāpat kā vairākums Kristus sekotāji nesīsi šo lietu grēknožēlā.Lai Dievs tev dod pestīšanas atziņu ka jēzus Kristus ir arī tavs Pestītājs ,Glābējs ,Draugs........................................................
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.06 20:19:20
Man patīk Bībeles alegorijas Luisa sērijā "Nārnijas hronikas". It kā ir un it kā nav Bībeles personāži.

Sveiki [80.233.220.2]
# Iesūtīts: 2008.12.09 23:19:55
Vai kāds, lūdzu, varētu man palīdzēt? Man ir jāanalizē Blaumaņa luga "Pazudušais dēls". Gribētos zināt, kāda ir oriģinālā - Bībeles - versija. Vai kāds var īsumā atstāstīt vai iedot linku uz pilnu versiju?
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2008.12.09 23:22:32
Lūkas evaņģēlijs, 15. nodaļa

11 Un Viņš sacīja: "Kādam cilvēkam bija divi dēli. 12 Un jaunākais sacīja tēvam: tēvs, dod man piekrītošo mantas daļu!- Tad viņš starp tiem sadalīja mantu. 13 Un pēc dažām dienām, saņēmis visu, jaunākais dēls aizgāja uz tālu zemi un tur izšķieda savu mantu, palaidnīgi dzīvodams. 14 Kad nu viņš visu bija izšķērdējis, tai zemē izcēlās liels bads, un viņam sāka pietrūkt. 15 Tad viņš nogāja un piemetās pie kāda tās zemes pilsoņa; tas to sūtīja savā tīrumā cūkas ganīt. 16 Un viņš būtu bijis priecīgs dabūt sēnalas, ko cūkas ēda, lai ar tām pildītu savu vēderu, bet neviens viņam tās nedeva. 17 Tad viņš, pie atziņas nācis, sacīja: cik algādžu nav manam tēvam, kuriem maizes papilnam, kamēr es te mirstu badā. 18 Es celšos un iešu pie sava tēva un sacīšu: tēvs, es esmu grēkojis pret debesīm un pret tevi, 19 es vairs neesmu cienīgs, ka mani sauc par tavu dēlu; pieņem mani par vienu no saviem algādžiem! 20 Un viņš cēlās un gāja pie sava tēva. Bet, viņam vēl tālu esot, viņa tēvs to ieraudzīja un tam kļuva viņa žēl, un viņš skrēja tam pretī, krita tam ap kaklu un to skūpstīja. 21 Bet dēls tam sacīja: tēvs, es esmu grēkojis pret debesīm un pret tevi, es neesmu vairs cienīgs, ka mani sauc par tavu dēlu. 22 Bet tēvs pavēlēja saviem kalpiem: atnesiet ātri vislabākās drēbes un apģērbiet to, mauciet viņam pirkstā gredzenu un kurpes kājās; 23 atnesiet baroto teļu un nokaujiet to, lai ēdam un līksmojamies, 24 jo šis mans dēls bija miris un nu atkal ir dzīvs, viņš bija pazudis un ir atkal atrasts.- Un viņi sāka līksmoties. 25 Bet vecākais dēls bija uz lauka; kad nu viņš tuvojās mājām, viņš izdzirda mūzikas skaņas un dejas troksni, 26 un, piesaucis vienu no kalpiem, viņš tam jautāja, kas tas esot. 27 Tas viņam atbildēja: tavs brālis ir pārnācis, un tavs tēvs ir licis nokaut baroto teļu, tāpēc ka viņš to veselu atdabūjis. 28 Tad viņš apskaitās un negribēja iet iekšā, bet tēvs iznāca un aicināja viņu iekšā. 29 Bet tas atbildēja un sacīja tēvam: redzi, tik daudz gadu es tev kalpoju un nekad neesmu pārkāpis tavu bausli, bet tu man ne reizi neesi devis ne kazlēnu, lai es būtu varējis līksmoties ar saviem draugiem, 30 bet tagad, kur šis tavs dēls ir pārnācis, kas savu mantu izšķērdējis ar netiklām sievām, tu viņam esi licis nokaut baroto teļu! 31 Bet tas viņam atbildēja: dēls, tu aizvien esi pie manis, un viss, kas ir mans, ir arī tavs, 32 bet bija jālīksmojas un jāpriecājas, jo šis tavs brālis bija miris un atkal ir dzīvs, viņš bija pazudis un ir atkal atrasts."
Sveiki [80.233.220.2]
# Iesūtīts: 2008.12.09 23:36:55
Liels paldies, Noasveidīgais!

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 123 , pavisam kopa bijuši: 11820