atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Māja, kurā dzīvo vientulība
vilks
Iesūtīts: 2008.11.26 20:20:50
Nesen man bija sajūta vienā mājā,ka tur bez cilvēkiem dzīvo arī vientulība. It kā viss kārtībā, bet tā kā žogs ap katru mājinieku. Vai esat kādreiz ko tādu vai līdzīgu jutuši un ko ar to cilvēki (kristieši) dara?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2008.11.26 20:22:17
Vajadzētu kaut ko darīt,bet nav ne jausmas, ko īsti. :-(
logopsihs [81.198.152.84]
# Iesūtīts: 2008.11.26 20:27:34
nu logopsihs domā, ka vientulība ir sekas, tāpēc jāmeklē cēlonis - kāpēc cilvēki nocietinājuši sirdis, ka nelaiž nevienu klāt un neinteresējas par citiem
praktiski - var mēģināt pavadīt laiku ar katru no šiem cilvēkiem - sākumā atsevišķi, bet pēc tam jau mēģināt tikšanos taisīt visiem kopā, un kopā kaut ko darīt - spēlēt spēles, tīrīt sniegu, vai piemēram līmēt tapetes
vilks
# Iesūtīts: 2008.11.26 20:33:03
Nja..nejūtos sevišķi talantīga šai jomā. Cilvēki jau pat nav nedraudzīgi,sarunājas palaikam, tikai...pietrūkst kaut kā. Varbūt patiesu attiecību. Varbūt dzīvesprieka. Kopīgā prieka. Kopīgas rūpes gadās, bet kopīgo prieku diez kā nejūt.
vilks
# Iesūtīts: 2008.11.26 20:33:39
Jums tā nav bijis?
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.11.26 20:36:44
Ļoti vienkāršs risinājums - jāievieš kopīgi izmantojamas lietas, piemēram, vannasistaba un it īpaši - viens dators, viens televizors.
Cīņa par kopīgo lietu izmantošanu noteikti kliedēs vientulību

Vispār jāsaka, ka dzīvojot psiholoģiskā terora apstākļos, vientulība šķiet kā skaists bet nesasniedzams sapnis.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.11.26 20:42:57
Kas gan ir lielāks ļaunums: vientulība vai nespēja panest vientulību? Zinātnieki vēl par to strīdas, bet tomēr sliecas domāt, ka nespēja panest vientulību ir vēl ļaunāka par pašu vientulību. ... . "Mūsu nelaimju cēlonis slēpjas apstāklī, ka neesam spējīgi panest vientulību. Kā sekas - kārtis, greznība, vieglprātība, vīns, sievietes, bezkaunība, aprunāšana, savas dvēseles piesmiešana un Dieva aizmiršana." /Labrijērs/
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.11.26 21:11:38
Eh pasaulīte, pasaulīte... "Kāds gan labums no mājas, ja jūsu rīcībā nav puslīdz ciešama planēta, kur to uzcelt?" /Toro Henrijs Deivids (1817-1862), amerikāņu filozofs, kas pats "citu" pasauli meklējot ieklīda kaut kādā pavisam nomaļā, pilnīgi neapdzīvotā vietā, uzcēla sev mājiņu, izveidoja naturālo saimniecību un šādi nodzīvoja gadus četrus. Kā blakusprodukts šai darbībai tapa literāri filozofisks darbs "Voldena", kas vēlāk izrādās, padarīja sava autora vārdu nemirstīgu, pēc kā pēdējais nemaz netiecās, bet tikai pieticīgi, no visas sirds, vēlējās atrast kādu citu, iespējams labvēlīgāku, pasauli šīs pašas planētas orbītas robežās, kas tomēr laikam nav iespējams/
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.26 21:37:23
Papucs
Varen labs priekšlikums!

Olita
Nezinu, kuri ir īsteni ticīgie, varbūt ortodoksie vai musulmaņi, bet domāju, ka kristiešiem IR vieglāk gan piedot, gan lūgt, gan saņemt piedošanu.
Jo mēs apzināmies un jūtam, ka Dievs mums ir piedevis un mīl mūs, sušķus, un māca mums, lai arī mēs saviem līdzsušķiem piedodam...

vilks
Vai nu cilvēkos guļ kādas neizrunātas lietas, pāridarījumi... vai viņi ir iekšēji atsvešinājušies, bet kaut kādu iemeslu dēļ turpina dzīvot zem viena jumta...
Piekrītu logopsiham par varbūtējiem mēģinājumiem ko mainīt.
vilks. [195.189.142.149]
# Iesūtīts: 2008.11.26 21:42:06
Olita, kā gan cilvēks varētu zināt,vai viņam ir vieglāk ko piedot citam kā pārējiem? Apņemties piedot ir viegli, atjaunot attiecības - no grūti līdz neiespējami. Protams, Dievam nekas nav neiespējams, bet tik vienkārši tas nenotiek.

Pie tam-te nav runa par vienatni, bet attiecību un patiesuma trūkumu. Jo cilvēki kopā ir vairāki, bet kopības nav. Savās mājās es, piemēram, gandrīz nekad nejūtos vientuļa, arī viena būdama, bet reizēm cilvēkos - pat ļoti.

Lai gan var, protams, gadīties, ka tās ir tikai manas iedomas, ka attiecībās nepieciešams patiesums un kopība..viena mana draudzene saka, ka vientulība ir vienīgais patiesais cilvēka stāvoklis.
Miervaldis Gotiņš
# Labojis Miervaldis Gotiņš: 2008.11.26 21:42:57
Emm... vai šie cilvēki tipa skaitās/ir tuvinieki, vai vnk dzīvo kopā? Ja pirmais variants - tad tas ir grūtāk, un es tur iru slikts padomdevējs (cilvēki jau nav liellopi), bet ja otrais - tad diez vai par to vajadzētu īpaši pārdzīvot.

Njā, un vēl - cilvēki ir dažādi, ar dažādu sabiedriskuma pakāpi. Ja kopā kaut kādu nebūt iemeslu mitinātās cilvēki ar stipri atšķirīgām socializācijas vajadzībām, tad kāds tur pilnīgi noteikti jutīsies vientuļš, vai gluži otrādi, overcrowdots.
vilks. [195.189.142.149]
# Iesūtīts: 2008.11.26 21:43:47
Balss, Tev lielā mērā taisnība par iemesliem. Bet to apzināšanās jau neko būtisku nemaina. Un vai ir iespējams neizrunāto izrunāt-man nav ne jausmas.
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.26 21:45:53
vilks. [195.189.142.149]
Izrunāt ir jāgrib, bet - viņiem pašiem... jo nevienu uz to piedabūt nevar.
Kā teiktu liellopkopis - zirgu tu vari pie ūdens pievest, bet nevari to piespiest dzert...
vilks. [195.189.142.149]
# Iesūtīts: 2008.11.26 21:46:46
Nu ir jau savā starpā saistīti un tuvinieki. Par to,ka man, piemēram, nav attiecību ar citām meitenēm,kas dzīvo ar mani vienā dzīvoklī, es nemēdzu pārdzīvot. Bet ir savādi, ja ir saistības un loģiski arī ir prātīgāk palikt kopā, bet attiecību īsti vairs nav vai ir visai formālas.
vilks. [195.189.142.149]
# Iesūtīts: 2008.11.26 21:49:01
Ak jā, un man vairāk interesētu citu pieredze un dzīvē novērotais, nevis padomi. Pareizus padomus arī es māku izdomāt (tāda profesija ), bet dzīves pieredzes gan man trūkst.
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.26 21:49:43
vilks. [195.189.142.149]
Tas ir baigi smagi... bet vēl smagāk, ja sāk otru par to vainot un knābāt un pazemot. Zinu arī šādus gadījumus...
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.11.26 21:52:07
Nemitīgā tapšanas un bojāejas mistērija samsaras lokā... . Un tagad pēdējie akordi, kādas mūžīgi aktuālas un neizsmeļamas tēmas sakarā:

[75] Ar vieniem līdzekļiem tiek gūta bagātība, citiem -
Nirvāna. Tas zināms bhikku, Budas māceklim, viņu
neiepriecinās pagodinājumi, viņš iemīlēs vientulību.
-- Dhammapada

[61] Ja tāla ceļa gājējam neiznāk sev līdzīgu sastapt, tad
lai viņš sevī rod spēku savu vientulību panest: ar ģeķi
draudzībai neizveidoties.
-- Dhammapada

"Atziedi, atziedi, vientuļā dvēsele,
Sevī spēku smel.
Tev taču pasaulē šajā ir jādzīvo
Ilgi vēl."
-- nezināma autora iekašāts teksts kādā Gaujas smilšakmens atsegumā.

Balss
# Iesūtīts: 2008.11.26 22:25:46
-Dhammapada----
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.11.27 00:01:58
sveiks, *Duksi! sen neesi redzēts !

Redziet, draugi, komūnas ideja ir tāda , ka vienā mājā dzīvo cilveki kas viens otram būs kas vairāk kā kaimiņš
vilks. [91.203.96.41]
# Iesūtīts: 2008.11.27 07:02:27
Neviens lats
nemācēšu atbildēt.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.11.27 07:32:42
nu ir manīts... a kas.... te jau minēja, tas tāpēc, ka šos cilvēkus nekas nesaista..... un tas uzreiz redzams....
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 64 , pavisam kopa bijuši: 5299