atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai Vakarēdiens ir kanibālisms???
wombats
Iesūtīts: 2008.11.17 23:48:00
Labdien, šis ir jautājums uz kuru es nevarēju atbildēt .............

Vai tad VAKARĒDIENS neizskatās no malas kā
KANIBĀLISMS 2000 gadu garumā !?!?
Rakstos taču ir teikts:
……… Svētais Vakarēdiens ir patiesa Kristus miesa un asinis ………

.....

Mans lūguns ir šāds - palīdziet saprast kā, lai skaidroju NETICĪGAM, bet NEAGRESĪVAM cilvēkam, kamdēl VAKARĒDIENS noteikti nav kanibālisms!?

Grūtums ir nosacījumā, ka jārunā šādam cilvēkam "saprotamā valodā", viņa līmenī. Kā lai izskaidro NEIZSKAIDROJAMO …………

……Luk 22:
17 Un, biķeri ņēmis, Viņš pateicās un sacīja: "Ņemiet un dalait to savā starpā!
18 Jo Es jums saku: Es nedzeršu no vīna koka augļiem, tiekāms Dieva valstība būs nākusi."
19 Un, maizi ņēmis, Viņš pateicās, pārlauza to un tiem to deva, sacīdams: "Tā ir Mana miesa, kas par jums top dota. To darait Mani pieminēdami!"
20 Tāpat arī biķeri pēc vakarēdiena, sacīdams: "Šis biķeris ir jaunā derība Manās asinīs, kas par jums top izlietas.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
S.R...
# Iesūtīts: 2008.11.28 11:49:50
*Duksis
lai diskusija kārtējo reizi neiebrauktu auzās, šito jautājumu mēs varētu iztirzāt citos apstākļos. nu, par tām autoritātēm.

tātad - ja kāds jums ir autoritāte - apēd viņu!
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2008.11.28 11:58:40
S.R... Kristiešu autoritāte ir Kristus...labu apetīti
Osiiic [159.148.73.46]
# Iesūtīts: 2008.11.28 18:17:16
Mulders
Tu esi tas, ko tu ēd

Tieši tā. Toma evaņģēlijā par to bija rakstīts sekojošais (citēju pēc atmiņas) : "Ja cilvēks apēd lauvu, tad lauva ir svētīgs. Ja lauva apēd cilvēku, tad cilvēks ir pazudināts, bet lauva ir svētīgs (tik un tā)."

S.R...
Tas atbild gan uz jautājumu, kādēļ mēs neesam pārvērtušies par vistām, gan uz to, kādēļ Kristus nāca pasaulē kā cilvēks - Jēzus.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.11.30 12:27:10
Jā jā, ne jums vienīgajiem uzmākušies šādi dīvaini jautājumi un neizpratne, tas notika jau Kristus laikā

Jāņa evaņģēlijs 6. nodaļa

48 ES ESMU dzīvības maize.
49 Jūsu tēvi ir ēduši mannu tuksnesī, bet ir nomiruši.
50 Maize, kas no debesīm nāk, ir tāda, ka tas, kas no viņas ēd, nemirst.
51 Es esmu dzīvā maize, kas nākusi no debesīm. Kas ēdīs no šīs maizes, tas dzīvos mūžīgi. Un maize, ko Es došu, ir Mana miesa, kas dota par pasaules dzīvību."
52 Tad jūdi savā starpā sāka strīdēties, sacīdami: "Kā Viņš mums var dot ēst Savu miesu?"
53 Bet Jēzus tiem sacīja: "Patiesi, patiesi Es jums saku: ja jūs neēdat Cilvēka Dēla miesu un nedzerat Viņa asinis, jums dzīvības nav sevī.
54 Kas bauda Manu miesu un dzer Manas asinis, tam ir mūžīgā dzīvība, un Es to uzcelšu pastarā dienā.
55 Jo Mana miesa ir patiess ēdiens un Manas asinis ir patiess dzēriens.
56 Kas Manu miesu bauda un Manas asinis dzer, paliek Manī, un Es viņā.
57 Itin kā Mani sūtījis dzīvais Tēvs, un Es esmu dzīvs Tēvā, tāpat arī tas, kas Mani bauda, būs dzīvs Manī.
58 Tāda ir tā maize, kas nākusi no debesīm, ne tāda, kādu ēduši mūsu tēvi, jo tie ir miruši. Kas šo maizi bauda, tas dzīvos mūžīgi."
59 To Viņš sacīja, mācīdams sinagogā Kapernaumā.
60 Tad daudzi no Viņa mācekļiem sacīja: "Šie vārdi ir smagi, kas viņos var klausīties?"
61 Bet, kad Jēzus noprata, ka Viņa mācekļi par to kurn, Viņš sacīja tiem: "Vai tas jums ir par piedauzību?
62 Kā nu, kad jūs redzēsit Cilvēka Dēlu uzkāpjam, kur Viņš iepriekš bijis?
63 Gars dara dzīvu, miesa neder nenieka; vārdi, ko Es jums runāju, ir gars un dzīvība.
64 Bet ir kādi jūsu starpā, kas netic." Jo Jēzus no paša sākuma zināja, kas ir tie, kas netic, un kas ir tas, kas Viņu nodos.
65 Un Viņš sacīja: "Tāpēc Es jums esmu sacījis, ka neviens nevar nākt pie Manis, ja tas viņam nav Tēva dots."
66 No šī brīža daudzi Viņa mācekļi atkāpās un vairs nestaigāja Viņam līdzi.
67 Tad Jēzus sacīja tiem divpadsmit: "Vai arī jūs gribat aiziet?"
68 Sīmanis Pēteris Viņam atbildēja: "Kungs, pie kā mēs iesim? Tev ir mūžīgās dzīvības vārdi,
69 un mēs esam ticējuši un atzinuši, ka Tu esi Dieva Svētais."


Kam tas ir par piedauzību, tam arī visas pārējās debesu lietas tādas būs
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2008.11.30 19:39:17
IngarsKāpēc uzreiz piedauzība...piedauzība ir kādu citu nosaukt par ģeķi. Šeit ir neizpratne. Es piem. arī šo visu uztveru savādāk...simboliski.Un jau iepriekš zinu, ka tūlīt mani noknābās Mulders.Bet man nez kāpēc tas neuztrauc Manā izpratnē miesa , jeb maize ir tas vārds, bet asinis-gars.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.01 16:11:55
Kundali
tas tikai ēdiens, ko jau ēdis Dievs. :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.01 16:29:47
Jony, neknābāšu... ne tu pirmais ne pēdējais, kas nevar noticēt kad Kristus saka "Tā IR mana miesa, Tās IR manas asinis"

Un ne jau tu pirmais, kas tic, ka visa māžošanās ap Dieva Darbu un Vārdiem ir tikai simboliska
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.01 16:31:06
Kundali, vot ko nozīmē "Dievīšķā Enerģija" un iedot "Ēdienam Vibrācijas"

Vot it kā katru vārdu atsevišķi saprotu, bet kad tos saliek kopā... sanāk džibrišs, gramatiski pareizs teikums bet jēga tikat daudz kā "Wumbutošana murkalā suskudonā"
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2008.12.01 16:32:15
MuldersHe hē...bet tomēr ieknābi
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.01 16:42:15
Jony, tevi tak neuztrauc... Kā arī ne pirmais ne pēdējais tu, kuru ne pārāk uztrauc kaut kāda tur Dieva Dēla zajavas... Vienmēr visu, ko šis pasaka un kas man šķiet nepatīkams, var padarīt par simbolisku, maznozīmīgu vai vispār apgriezt kājām gaisā Viss kedās!
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2008.12.01 16:42:18
Mulders Un ne jau tu pirmais, kas tic, ka visa māžošanās ap Dieva Darbu un Vārdiem ir tikai simboliska


ažkārt pirmais ģimenes modelis tiek izspēlēts bērnudārzā...tu būsi paps, bet tu mamma
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.01 16:46:24
Mulders
ne jau tu pirmais, kas tic, ka visa māžošanās ap Dieva Darbu un Vārdiem ir tikai simboliska
... jo citādi jau Kristus miesa ir no maizes, pa kuru tek vīns.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.01 16:47:02
Tagad tik atliek atšķirt, vai šī ir īstenība vai virtuāla bērnudārza sapnis

Nezinu, pēdejo reizi kad mēģināju iespert tai klinti par kuru Dievs teicis "Lai Top" kāju apdauzīju... izskatījās tīri īsta un cieta... Tā kā man īsti negribās vēlreiz pābraudīt, vai tas, ko Dievs saka "Tas IR" tiešām IR vai tik man šķiet ka IR un Dievs kaut kāds dislektiķis, domā "simbolizē" a raksta "ir"

Tā vienmēr... šiem Sakramentu noliedzējiem vienmēr Dievs sanāk kaut kāds... hmmm... tad jau toč labāk Šīvai vai Allaham ticēt... tie puikas nopietnāki uz šitāda leima dieva fona sanāk!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.01 16:47:55
... jo citādi jau Kristus miesa ir no maizes, pa kuru tek vīns.

Pastāstīsi kā tu pie šitā nonāci? Pa soļiem...
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2008.12.01 16:56:36
Mulders Tā vienmēr... šiem Sakramentu noliedzējiem vienmēr Dievs sanāk kaut kāds... hmmm..

Mulderdžan, tā ir mana ticība un man Dievs ir Dievs un nevis hmmm. Es nēesmu pret sakramentiem...katrs dara pēc savas ticības...
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2008.12.01 17:04:07
EzītisMiglā
Burtiski saprotot Kristus teikto, tā taču sanāk.
Pie kam Kristus sevi te sauc par Cilvēka Dēlu, tātad uzsver Cilvēcisko aspektu / dabu / vaikotur.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.01 17:09:16
Pie kam Kristus sevi te sauc par Cilvēka Dēlu

Viņš sevi visādi sauc

Taču...

Burtiski saprotot Kristus teikto, tā taču sanāk.

Nesanāk!

Es vēlreiz tev lūdzu KĀ tu to izsecini!

Izlasi ko patiešām Kristus saka un kas tur sanāk!

Tava kļūda ir tajā, ka "IR" operācija nav komutatīva! Taču ļaušu tev pašam par to padomāt un izlasi vēlreiz Kristus iestādījuma vārdus!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.01 17:12:53
Mulderdžan, tā ir mana ticība un man Dievs ir Dievs un nevis hmmm. Es nēesmu pret sakramentiem...katrs dara pēc savas ticības...

Nu ticība ir visiem... taču, ja tavas ticības Objekts nav Kristus Vārdi, tad tas uz ko tu tici visticamāk ir kaut kas cits... atšķirīgs no tā ko Kristus māca!

Elki mēdz būt ļoti pat līdzīgi Kristum vai Dievam...

Ja tu uzskati, ka Dievs ir Dievs, tad kur problēma tev ticēt tam, ko viņš saka, nevis viņu pielabot it kā viņš dislektiķis nebūtu. Vot Katoļiem arī Dievs dislektiķis sanāk - domā brālēns, a raksta brālis, domā māsīca, a raksta māsa Raksta, ka visi ir grēcinieki, a īstenībā noklusē par Mariju - būtisku izņēmumU! Man tas izskatās pēc leima Dieva!

Nu tev citā vietā sanāk... Dievs saka lai top - un viss top un Jony apdauza kāju pret šo tapušo. Kad Dievs pasaka atkal "Šī maize ir mana miesa" tad izrādās ka nē... tad Jony vairs netic, jo Dievs to teica simboliski. Jautājums, a ja Dievs gribētu patiešām pateikt, ka tā ir viņa miesa un asinis, kā viņam tas būtu jāsaka? Sanāk, ka Dievs var pļurkstēt ko grib, Jony kaut kā māk noteikt kad Dievs runā vienu un domā ko citu - toč toč kā Pāvests
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.12.01 17:27:06
Nu tad no kaa sastaav dotie cepuminji un skidrums?

Oi parasīji! Es no kulinārijas un vīndarības maz ko jēdzu!

Tu ķīmiķis, tu labāk zini!

Iļi tev arī no (A ir B) -> (B ir A) ?
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2008.12.01 19:40:35
Mulders
Nu tev citā vietā sanāk... Dievs saka lai top - un viss top un Jony apdauza kāju pret šo tapušo. Kad Dievs pasaka atkal "Šī maize ir mana miesa" tad izrādās ka nē... tad Jony vairs netic, jo Dievs to teica simboliski. Jautājums, a ja Dievs gribētu patiešām pateikt, ka tā ir viņa miesa un asinis, kā viņam tas būtu jāsaka? Sanāk, ka Dievs var pļurkstēt ko grib, Jony kaut kā māk noteikt kad Dievs runā vienu un domā ko citu - toč toč kā Pāvests



Nu protams, ja rakstīts ka Ādams unIeva ēda no aizliegtā koka augļiem, tad man tas tā arī pēc tevis teiktā jāsaprot...ka bija kāda ābele no kuras nedrīkstēja ēst, un ka tas ābols(jeb kāds cits auglis)bija paties ābols(jeb kāds cits auglis), un ka tas grēks ir dēļ tās ēšanas...tobiš negausība. Jo tā tak stāv rakstīts...nekādas simbolikas
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 50 , pavisam kopa bijuši: 33616