atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem bezdievis un dievbijīgais
p.l.dassy
Iesūtīts: 2008.10.27 23:24:17
2 Bet es - es gandrīz būtu paklupis, manas kājas bija sagrīļojušās, mani soļi gandrīz būtu izslīdējuši no manas gaitas raksta,
3 jo es dusmojos par lielīgajiem, kad es redzu, ka bezdievjiem tik labi klājas.
4 Tiešām viņiem nav nekādu bēdu visu mūžu, vesela un labi barota ir viņu miesa.
5 Cilvēku grūtības viņus nespiež, viņi netiek spaidīti kā citi cilvēki.
6 Tādēļ arī augstprātība ir viņu kaklarota, un varmācībā viņi tērpjas kā drēbēs.
7 Taukajā sejā spīd viņu aizplūdušās acis, tajās atspoguļojas viņu sirds domas.
8 Viņi zobojas un runā savā ļaunumā tikai par varas darbiem, viņu runas ir augstprātības pilnas.
9 Līdz debesīm viņi paceļ savu muti, un viņu mēle šaudās pa visu zemes virsu.
10 Tādēļ ļaudis pievēršas viņiem un pilniem malkiem, kā ūdeni dzerot, uzņem sevī viņu mācības.
11 Un viņi saka:"Kā Dievs to zinās? Vai Visuaugstākais ir kāds viszinis?"
12 Redzi, tādi ir bezdievji, un tomēr viņiem arvienu labi klājas pasaulē , un viņi vairo savu bagātību.

13 Tiešām, veltīgi es esmu paturējis šķīstu savu sirdi un mazgājis nevainībā savas rokas.
14 Un mani taču nelaime mocīja katru dienu un bargi mani pārmācīja ik rītus .
15 Tomēr, ja es domātu: es runāšu tāpat kā viņi,- redzi, tad es apgrēkotos - pret visu tavu bērnu dzimtu.
16 Es to visu pārdomāju, lai saprastu, bet tas bija par grūtu manai saprašanai ,
17 tiekāms es iedziļinājos Dieva noslēpumos un kļuvu uzmanīgs uz to, kāds gals viņus sagaida.
18 Tiešām, Tu viņus nostati uz slidena ceļa un liec viņiem gāzties, ka viņi iet postā.
19 Cik pēkšņi viņi tiek iznīcināti, aizrauti projām un izbailēs dabū galu!
20 Kā sapnis, kas uzmostoties ir zudis, tā Tavā priekšā, ak, Visuvarenais, Tev ceļoties, viņu tēli būs pēc Tavas pavēles pazuduši.

21 Ja mana sirds tomēr vēl vairāk sarūgtinātos un savās iekšās es sajustu sašutumu,
22 tad es būtu galīgs nejēga un nezinātu nekā, es būtu kā bezprāta kustonis Tavā priekšā.
23 Bet pie Tevis es palieku vienumēr, Tu mani turi pie manas labās rokas,
24 Tu mani vadi pēc Sava prāta un beidzot mani uzņemsi godībā.
25 Kad Tu esi mans, tad man nevajag ne debess, ne zemes!
26 Jebšu man arī pamirtu miesa un sirds, taču Tu, Dievs, esi mans patvērums un mana daļa mūžīgi!
27 Jo redzi, tie, kas neuzticībā no Tevis atstājas, iet bojā ; Tu izdeldē tos, kas no Tevis atkāpjas.
28 Bet man paliek mans aplaimotājs Dieva tuvums; man ir prieks savu cerību likt uz Dievu To Kungu, lai paustu visus Tavus darbus.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.31 12:15:33
programmas existēšanai cēlonis ir šī visuma existēšana. varam šo matrjošku ritināt tālāk, ibo beizbēgami nonāksim līdz Dieva existēšnas cēlonim un šī Dieva existēšanas cēloņa cēlonim.

Lūk, tātad vēlreiz:

Varu atkārtot tieši to ko novērojam šepat uz vietas neatejot no kases

Mulders
[Online]
[Rediģēt] [Dzēst] # Labojis Mulders: 2008.10.31 11:33:33 IP: 80.233.156.204

Teixim, tu nespēsi saprast vienkāršu ontoloģisku premisu - Visam, kas sācis existēt, ir existences cēlonis! Lūk šo lietu nespēj nedz saprast nedz pieņemt neviens Ateists, jo viņi vēl dzīvo faktiski 19 gadsimta fizikas uzskatā, ka Visums ir mūžīgs un mūžīgi existējis, pietam existējis ar tādiem likumiem, kuri ir pieejami ateista izpratnei.


a_masiks, man patīk savā ziņā vērot, kā tavs Saprāts burtiski iebuxē šajā loģiskajā premisā... Kā plate kas iesprūdusi. Tavs prāts šajā premisā nespēj atrast kļūdu, un tai pat laikā, nespēj šo premisu pieņemt, jo tā implicē vienkāršu lietu... Šī premisa neattiecas uz objektiem, kas existējuši mūžīgi, jeb bezcēloņu objektiem!
Tu centies šo premisu attiecināt uz visiem objektiem, tu gribi šo būtisko premisas detaļu "kas sācis existēt" izmest. Faktiski tav sprāts to IZMET kad lasa šo premisu... tu šo vārdu daļu neredzi... arī šajā textā tu to burtiski faktiski neredzi, tava prāta filtrs nostrādā pirms tevis, tu neesi spējīgs to kontrolēt un ielaist savā prātā šo būtisko atrunu...
Tapēc sanāk neliela kongnitīvā disonanse... Kļūdu premisā atrast nevari, Loģisko pretrunu premisu atrast nevari, bet pieņemt to arī nevari, jo tad sabrūk visa tava loģika un spriedumi!
TĀPĒC Tavs prāts izdara veiklu kūleni - izdara ģenētisko sofistiku - tobiš apmāna tevi, pārliecinot, ka šo premisu ir pateicis neuzticams prāts... neuzticams Mulders - kristietis, un tā kā kristieši vienkārši tic muļķībām apriori, tad viņu premisas par realitāti nedrīxt tapt pieņemtas... tāpēc šī premisa ir aplama pat tad, ja es tajā neatrodu kļūdu

Ctulhu vismaz saprata šo premisu un izdarīja citu kļūdu... bet tu pat šo premisu nespēj sagremot! Buxē... un neredzi šo svarīgo atrunu, ka runa iet par objektiem ar existences sākumu! Nevis par objektiem, kam nav existences sākuma!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.31 12:22:16
Nuja, bet mums jau naff sleegta sistema

Loģiski... tāpēc infa var nākt tikai no kādas citas sistēmas, kur tā ir ne mazākā mērā!

Tobiš, ja existē infa, kas apraskta proteīnu sintēzes shēmas, tad šīs infas cēlonis nevar būt kaut kas, kas satur sevī mazāk infas un mazāk komplexu infu!

Citiem vārdiem... Random Ģenerators nekad neuzģenerēs datorprogrammu kuras varbūtība ir pāri visuma varbūtības resursiem...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.31 13:31:38
Tb - uzrādot ka objektam realitātē ir existences sākums un šī sākuma cēlonis, reflektē ka šis cēlonis ir pašas realitātes cēlonis.
Sorry, bet realitāte ir visu eksistenču cēlonis. Bezgalīgs un mūžīgs.


Baidos, ka to, ka VIsums ir sācis existēt, ne es izpīpēju, ar pretenzijām pret šo atklājumu lūdz pie Fiziķiem.

Gan pieņemu ka realitāte varētu būt laikā mainīgs faktors, bet lai arī mainīgs - tomēr mūžīgs.
Tur jau tā nelaime, tu pieņem un nemaz nepadomā KO tu pieņem. Šāds apgalvojums ir pretruna... neloģisks un no loģikas viedokļa rada pretrunu ar pašas realitātes existenci!
JO ja tev būtut taisnība, tad tu nekad nevarētu novērot šo Visumu!

Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.31 13:32:47
A tad no kurienes skjiidumaa ira infa par kristaala lenkjiem, plakneem, skjautneem, utt.

Tā nav šķīdumā... tā ir pašā atoma uzbūvē! Kristāls relfektē infu, kas atrodas atomā struktūrā! Tu NEKAD nedabūsi apaļu sāls kristālu vai kubisku vara vitriola kristālu bez speciālas "pielabošanas" no ārpuses, tātad ievadot kristāla audzēšanā pats savu informāciju!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.31 13:44:33
1. A ja tie ira multiversa varbuutiibas resursi?
Tad tu atnāksi un man to pierādīsi "A Ja Nu" nav arguments

2. Tu nenjem veeraa varbuutiibas palielinaasanos zinaamos apstaakljos, tb neesi izpildiijis maajasdarbu par Prigozjinu joprojaam

Esmu un tur es sastapu tur Fluktuāciju Teorēmu, kura uzliek LIMITUS tieši šiem efektiem.
Tu esi iedomājies, ka Pigozina gadījums pierāda ka JEBKURA varbūtība ir iespējama un JEBKAS ir iespējams atvērtā sistēmā! Taču tā gluži nav... lūk tu neesi izpildījis pats mājasdarbu un neesi painteresējies CIK DAUDZ sakārtotība var parādīties šajās fluktuācijās!

Tā Ir manuprāt nezinu... vai nu matemātiskais analfabētisms, vai kārtējais ateistu apziņas bloks, kas neļauj pieņemt cietus argumentus un pierādījumus, ja tie rīvē kantes pasaules uzskatam!

Kaut vai šis... ateistu uzskats, ka ja varbūtība ir atšķirīga no nulles, tad tā ir garantija ka notikums notiks Pilnīgs blefs, bet ateisti to nekad nepieņems... ka varbūtība nav ekvivalenta ar esamību!

Nu un arī... visi gatavi runāt par sistēmām tālu no termodinamiskā līdzsvara, bet fluktuāciju teorēmu neviens nekad nav rezdējis un painteresējies, teorēma nepopulāra, neļauj no jebkuras atvērtas sistēmas dabūt jebko!

Lūk izvilkums:

"The second law of thermodynamics predicts that the entropy of an isolated system should tend to increase until it reaches equilibrium, but after the discovery of statistical mechanics, physicists realized that the second law is only a statistical one, so that there should always be some nonzero probability that the entropy of an isolated system will spontaneously decrease; the fluctuation theorem precisely quantifies this probability ."

Saproti Ctulhu, šī varbūtība nav 1, bet gan saskaņā ar šo teorēmu ļoti pat precīzi kvantizējama... un zin kur ir visriebīgākā padļanka...

Pārlasi uzmanīgi katru teikumu! Īpaši šo

"This means that as the time or system size increases (since Σ is extensive), the probability of observing an entropy production opposite to that dictated by the second law of thermodynamics decreases exponentially ."

Vislielākā varbūtība rasties dzīvībai Visumā bij pašā pašā visuma sākumā... pāris sekundes pēc visuma sākuma... un pat tad tā ir tuvu nullei. Nevis 3.7 miljardus gadus... jo saskaņā ar šo fluktuāciju teorēmu šāda varbūtība ir praktiski 0 jeb mazāka kā iespējamie visuma stāvokļi kopš visuma existences sākuma!

Tu nevari atcelt matemātiku un fiziku balstoties tikai savos Wishfull Pieņēmumos
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.31 13:45:42
Atomu iipasiibas plus pasu molekulu iipasiibas ( holistika - sistemai vienmeer ira iipasiibas, kas nereduceejas uz elementu summu) plus vides iipasiibas plus RND.

Un tu kā īstens zinātnieks to vari demonstrēt empīriski un citi to var atkārtot

Ctulhu es brīnos kā tu esi pamanījies dabūt grādus Ķīmijā bez elementārās matenes zināšanām!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.31 13:55:07
Ctulhu, un Visums arī ir Izolēta sistēma...

Ja tu domā, ka sildot ķimisku zupu var dabūt dzīvu organismu... tad jau tev nebūtu grūti to demonstrēt tādējādi, ka tu vispirms tā dabūtu proteīnu Vari?

http://www.math.utep.edu/Faculty/sewell/articles/open.pdf

Šis ir raksts tieši par to kas un cik lielā mērā var notikties atvērtās sistēmās! Apakšā formulas, ja saproti!

Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.31 14:02:41
Ctulhu, tieši otrād... Hokings par MC iztvaikošanu runāja tādējādi, ka viņam kaut kad šķita, ka šie MC pārkāpj šo infas saglabāšanās likumu un ar kaut kādu vīreli saderēja. Pēc tam Hokings pats atzina savu kļūdu un saprata, ka MC joprojām sevi atdod visumam... tb MC nav šis caurums kur pazūd visums, tas joprojām "iztvaiko" un atgriežas visumā... pietam pilnīgi haotiski! Nevis sakārtots... ja MC iegāzīsies kosmosa kuģis, tad no MC iztvaikosies pilnīgs haoss... nevis vēl krutāks kuģis!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.31 14:07:55
Tas ka Visums sācis existēt - nenozīmē, ka sāka existēt realitāte.

A tev ko bez šā Visuma ir novērojama vēl kāda cita realitāte ārpus laika un telpas? Un tev ir viss zināms par šo Realitāti un NOTEIKTI ir zināms, ka tā nav Apziņa? Pastāstīsi kā pie tā nonāci?

Tb - realitāte PIRMS BB arī bija realitāte, tikai cita.

Teikums bez jēgas, jo "Pirms" ir laika jēdziens, bet BB sāka existēt arī laiks! Ar Pretenzijām lūdz pie Fiziķiem. Tas ka tu TICI, ka pirms BB existēja vēl kaut kāda realitāte, kura nezkamdēļ arī bij laikā, laigan laiks radās šai BB, tā jau ir tava ticība un robežojas ar reliģiju!

Attiecīgi "pēc BB" realitāte nekur neardās un nepazuda. Izmainījās un turpinājās.

Nu un tā kā tava premisa par "pirms BB existēja realitāte" ir aplams, tad loģiski aplams ir šis tavs secinājums!

Tik pat labi realitāte nemaz nemainījās, tikai aktualizējās vieni vai citi realitātes aspekti.

Tas saucās - izmainījās! Jo ko nozīmē "aktualizējās" kas ir šīs aktualizēšanās subjekts?

nu un kur te ir pretrunas? Nepieciešams izbeigt realitāti, lai prims tās obļigatorna Dievu ietūcītu? A priekš kam?

Lūk ļaušu tev pašam pareflektēt... par to un vari pats sev patrenēties pierādīt, kāpēc novērojamam fenomenam nevar existēt bezgalīgs cēloņu skaits! Jo tieši to tu proponē, ka MAINĪGA realitāte, tb cēloņu-seku ķēdīte ir bijusi bezgalīgi gara... tobiš, tam ka tu novēro šodien uzlēcam sauli, tam ir bijusi bezgalīga cēloņu ķēdīte...

Ja tu šajā nerezdi loģisko pretrunu, tad tiešām... varbūt jābeidz šis strīds... jo manuprāt tev pamati loģikā vienkārši šķobās vai ir sabojājušies. Tev jāatkārto loģika!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.31 14:08:53
No kā izolēta?

Vienkārši izolēta... Tajā enerģija neieplūst un no tā enerģija neizplūst - citādi mēs novērotu enerģijas, impulsa un masas nezūdamības likuma pārkāpumus. Tādi pagaidām nav novēroti, tādējādi nav pamats domāt, ka Visums ir atvērta sistēma!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.31 14:10:58
Tad jau sanaak,ka infa tomeer nesaglabaajas.

Tieši tā... Infa vai nu saglabājas vai samazinās noslēgtā sistēmā! Pateicoties 2 Termodinamikas likumam, infa Visumā samazinās... jo "iztvaiko" jebkurš infas nesējs... kurš ir pakļauts 2TDL

Itogo ne tikai Visumu sagaida termodinamiskā nāve, bet arī informatīvā nāve!

Vienīgasi ZINĀMAIS fenomens, kas spēj RADĪT infu un ko VAR novērot šai Visumā ir Apziņa!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.31 14:14:00
A kas tev teica, ka realitātei obligāti vajadzīga laiktelpa? Tb - laiks?

Neviens. To TU saki... sakot "PIRMS" existēja Laiks...

Pietam Laiks tieši tā arī definējas kā stāvokļu pāreja, novērojot stāvokļu pāreju mēs novērojam laiku! Tu apgalvo, ka Visums ir tikai cita meta visuma cits stāvoklis, tātad ir notikusi stāvokļu pāreja, tātad tas ir laika process...
Sķiet tu tad arī nesaproti pašu jēdzienu par BB un ko nozīmē ka Laiks un Telpa sāka savu existenci. Teikt PIRMS tam ir tas pats kā teikt kvadrātlitrs, bezjēdzīgi!

un kāpēc iedomājies, ka apziņai NAV vajadzīga laiktelpa?
Vari nodemonstrēt apziņu ārpus laiktelpas?


Nevaru! Un? Tāpēc, ka es kaut ko nevaru, tas ir pierādījums tā neexistencei?
Apziņas existenci vispār pierādīt nevar pēc taviem uzskatiem!

Vai tu vari pierādīt, ka existē apziņa vispār kaut kur visumā? Kā tu to pierādītu?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.31 14:21:52
kaa tur tomeer bija ar kristalizaciju un alotropiju? No kurienes infa? Mulders kkaa neatbildeeja.

Infas daudzums ekvivalents infai kristāla atomos + pievadītā infa caur kaut kādiem ārējiem spēkiem, siltums, citas vielas!

Summārā infas daudzuma palielinājums relatīvi maziņš!

Pietam kas interesanti... Kristāli neapraksta no sevis atšķirīgas sistēmas... Tobiš kristāls un proteīnu sintēzes shēmas ir divas dažādas lietas!

Tāpat kā sniegpārsliņa vai stalagtīti un mājas projekts!
Sniegpārsliņa apraksta tikai pati sevi, mājas projekts apraksta objektu, kas nav šis pats apraksts!

DNS apraksta proteīnus kas nav pats DNS, vēl vairāk apraksta proteīnu sintēzes shēmas + proteīnu assemblācijas shēmas + šo shēmu vadības kodus + augstāka līmeņa shēmas...

Kristāls ir patiešām funkcija no atoma un vides īpašībām! Ļoti maza informācija... tā kā existē kristalizācijas softs, tad kristāla infas daudzumu var apmēram izteikt ar šī softa izmēru! Neizsakāmi vienkāršs!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.31 14:33:41
a_masiks, lūk kad un JA tas notiks, tad arī runāsim... Kāmēr nav pierādījumu, ka apziņa ir izsakāma ar 4iem kodolspēkiem un 1 gravitācijas spēku, tikmēr mums ir vēl viens fenomens visumā - Apziņa, kas spēj sakārtot matēriju mazvarbūtiskos stāvokļos būtiski atšķirīgos no tiem stāvokļiem, ko producē augstākminētie 4+1 spēki!

Tas ko tu uzrakstīji ir Ateistu vēlamais pasaules modelis, tb VĒLME lai tā būtu. Taču bēda jau tāda, ka matemātika ta kāda ir tāda ir... IT teorēmas neviens nav atcēlis un pagaidām jebkura softa uzrakstīšanai vajag programmētāju, nepietiek ar citu softu, kas pats ir sevi uzprogrammējis no nekurienes un tagad varētu producēt mums vajadzīgos softus
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.31 15:16:49
Taa ka vsjo... Mulders pats atzina, ka var buut infas pieaugums ( kaut neliels),kas naff apzinjas radiits.

Labi es biju neprecīzs!

Infas pieaugums VAR notikties haotiski... bet tieši šāds - neliels - visuma varbūtības resursu ietvaros! Precīzi katras konktrētā gadījumā tad tur jāskatās kādas sistēmas iedarbojas uz procesu, lai varētu izpīpēt varbūtības resursus!

Taču visprimitīvākā mašīna viena pati pārsniedz visuma varbūtības resursuss! Pat 1gadīgs bērns spēj radīt sarežģītākas sistēmas, nekā pieļauj šī visuma varbūtības resursi!

Un visuma varbūtības resursus aprēķina apmēram šādi - visu visuma daļiņu iespējamie stāvokļi visa visuma existences laikā... Tur tas cipars visai liels, kaut kādi 10^150 sanāk...

Līdz ar to, JA varbūtība kādam procesam ir mazāka par 1/10^150 tad šāds feomens nevar būt noticis šajā Visumā TIKAI paļaujoties uz Visuma stāvokļiem...

Šāda kaut vai viena proteīna selfasamblācijas varbūtība ir daudz mazāka...
Interesanti, ja šo argumentu ieceltu tiesu zālēs, tad lielākā daļa noziedznieku tiktu sveikā cauri... jo varbūtība, ka molekulas sastājas uz naža tieši konkrēta cilvēka pirxtu nospiedumu formā un ka šis nazis kaut kā varbūtiski sadurās upurim mugurā 17 reizes... ir daudz lielāka nekā viena viduvēja proteīna selfasamblēcija primoidālajā zupā!
Taču ja zinātnieki uzstāj, ka tieši tā noticis, tad jebkuru noziedznieku vajag izlaist no cietuma, jo mēs dzīvojam visumā, kur notiek afigennie brīnumi... pietam uz dullo!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.31 15:26:06
Ja ir iespeejams kaut neliels infas peiaugums, tad mees dabonam jaunu struktuuru. Jaunaa struktuura taalaak piedalaas mijiedarbiibaa, pamainot varbuutiibas. Palielinot varbuutiibu rasties struktuurai#2.


Nē!

Tas ka tu met kauliņus pa vienam nav atshkjiriigi ja tu met kaulinjus visus uzreiz!

Varbūtība uzmest 3 6iekus ar 3 kaulinjiem joprojām ir 1/6 * 1/6 * 1/6 neatkariigi vai tu met pa vienam vai visus 3 uzreiz

Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.31 15:30:56
tobish, ja mums ir 24 aminoskaabes, un proteiins kas sastaav no 100 aminoskaabeem, tad varbuutiiba uzģenerēt partikulāru proteiinu ir nevis 1/24 + 1/24 +... 1/24 tb 1/2400 bet gan 1/24 * 1/24 *... 1/24 tb 1/24^100
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.31 15:34:07
Bet ja vienaa mesanas reizee uzmestais rezultats ietekmee naakamo mesjanas reizi? Samazina variantu skaitu?

A neietekmē jau!

Jebkura aminoskābe var tikt pievienota jebkurai citai aminoskābei... Tb nav tādas "aizliegtās" aminoskābju sekvences!

Tb ja ir 24 aminoskābes, tad katrai nākamajai klāt var "pielipt" jebkura cita no šīm 24 aminoskābēm...


Ja tu apgalvo citu, tad es neatradīšu nekur nedz proteīnu nedz polipeptīdu ķēdi, kur tevis apzīmētās "aizliegtās" aminoskābju rindiņas būtu novērojamas!


Vēl vairāk... Dabā diez vai būtu tāda kārtīga "lipināšanās" būtu abos ķēdes galos... etc...

Taču... te vēl viena bēda... darboajs visādi hrenzinkādi spēki, kas to aminoskābju ķēdīti (potenciālo proteīnu) sakukulēs jau kaut kādā kunkulī pirms tas būs saķēdējies tos 100 elementu garumā... jau pie pirmajiem 20 šis savelsies kunkulī un viss...

Šūnās ir speciāli citi vadības proteīni kas neļauj proteīniem foldoties pirms tie nav salīmēti vajadzīgajā garumā... ja tu to proteīnu palaistu "pašplūsmā" viņš vienkārši nekad neizveidotos, jo foldings notiktu pirms vajadzīgā sekvence izveidotos... ij ja vēl ņem vērā ka pašām aminoskābju "līmei" prasa enerģiju, tb šamās jau nelīp kopā aiz neko darīt, tur imho vajag toļi enerģiju toļi ko tur, lai vispār divas aminoskābes saķēdētu...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.31 15:47:35
Vot tev arii selekcija.


Varbūtību jau tas neietekmē!

Jo funkcionāli proteīni ir ļoti ļoti maz no potenciālā šo ķēžu klāsta... Nav vajadzīgi "ātrie" proteīni... tikai tāpēc, ka tie ir ātri... viņu funkionalitāte ir 0 vērtība...

Svarīgi ir pašu proteīnu funkcijas, proteīni ir kā detaļas mašīnā... konkrētā formā un izmērā. Tu neuzbūvēsi labāku mašīnu tikai no vienām skrūvēm, jo tās var ātri saštancēt... nu tev būs 3 tonnas skrūvju un viss...
Lai uzbūvētu mašīnu vajag gan skrūves, gan tādas detaļas uz kuru izveidošanu jāgaida ilgs laiks, gan tādas detālas kas pašas sastāv no citām mazākām detaļām, pietam tā, ka tās ir paspietiekamas...
Detaļas savstarpēji jābūt salāgotām, tu nevari Wolksfāgenā iebāzt Volgas karburatoru! Tb jābūt šiem proteīniem funkcionāli salāgotiem un kādam viņi ir jāsaliek pareizā secībā... tu nevari sabērt mašīnas detaļas kastē vai ūdenī sildīt, kratīt un ar sauli apstarot un cerēt, ka tev tur zemūdene izveidosies... vai detaļas pašas salīmēsies vajadzīgajos agregātos!

Pavēro elementāru automašīnu... pamatā tam ir primitīvas detaļas - skrūvītes dzelzīši... tie būtu proteīni... no tiem veidojas augstākas pakāpes detaļas - tur karburators, indukcijas spole, vadības bloks... bet tie arī nav mašīnas - tie būtu jau augstāka līmeņa proteīnu sistēmas - kā ribosomas vai tie paši folding-saiti... tad ir augstākas pakāpes agregāti - motors, rotori, sajūgs... tādas arī šūnās atrod - klasika ir Flagella - tam ir reāls rotējoš propellera motors pakaļā... pietam tur var izdalīt visas tās detaļas kas atrodamas analoģiskos motoros cilvēku veidojumos... sastāv no kaut kādiem 40-50 proteīniem... un tur esot PAT sajūgs... tb sistēma riežas, bet ārējā astīte nē...
Un tā tiek saliktas reālas bioloģiskas nanomašīnas... Kas interesanti tā tehnoloģija tur pārsit pat mūsu analoģisko... jo cilvēki vēl nav iemācījušies radīt rūpnīcas, kas pašas sevi spētu no raw materiāliem uzbūvēt, salikt un vadīt...
Es gan ticu, ka cilvēce reiz to iemācīsies, jo bez tā kosmosu kolonizēt būs baigi grūti... Bet redz... mēs paši esam sarežgītākas sistēmas nekā pat cilvēki spēj radīt.
Kas LOĢISKI liek secināt, ka šo bioloģisko sistēmu cēlonis ir vismaz tik pat sarežgīts kā cilvēka radīto sistēmu cēlonis - Saprāts! Taču spriežot pēc tehnoloģiskā līmeņa... daudz augstāks saprāts!

Tam nevajag ticību vai spec reliģisko izglītību, tikai spēju novērot un spēju loģiski spriest!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.31 16:13:24
Kaadi proteiini izselekcioneejaas, taadas `masiinas` tie arii izveidoja. Tu jau nezini - varbuut citaadi proteiini buutu detaljas citaadaas masiinaas.

Ir ļoti konkrēti proteīni, kurus var novērot! Tie arī ir tie, no kuriem izveidota visa dzīvība!

Nav grūti sterilā vidē sagāzt aminoskābes un novērot kas TUR izveidojas!

Cik es zinu, ka ja tu spētu šādi sintezēt proteīnus tu kaut kādu Nobeli toč dabūtu... tu būtu izgudrojis 3o metodi kā proteīnus sintezēt.

Pagaidām es zinu, ka ir divi... vadītais... tb caur DNS/RNS kodu izmantojot baktērijas... Un otrs - polipeptīdu ķēdes, kur cilvēks zinot mērķa proteīna konfigurāciju burtiski salīmē pa vienam vien aminoskābim to vajadzīgo proteīna ķēdi speciālos šķīdumos pareizā secībā un pat tad nav garantija 100% ka dabūs vajadzīgo rezultātu!

A tu saki - ka ne tikai proteīnus var uzsintezēt uzkļunčinot graņonku, bet vēl vairāk veselas nanomašīnas var šitā uzjaukt Nū veci... Man gan sirdsapziņa neļauj zinot IT likumus apgalvot, ka manā vietā softu varētu rakst`ti RND funkcija
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 135 , pavisam kopa bijuši: 4841