atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem bezdievis un dievbijīgais
p.l.dassy
Iesūtīts: 2008.10.27 23:24:17
2 Bet es - es gandrīz būtu paklupis, manas kājas bija sagrīļojušās, mani soļi gandrīz būtu izslīdējuši no manas gaitas raksta,
3 jo es dusmojos par lielīgajiem, kad es redzu, ka bezdievjiem tik labi klājas.
4 Tiešām viņiem nav nekādu bēdu visu mūžu, vesela un labi barota ir viņu miesa.
5 Cilvēku grūtības viņus nespiež, viņi netiek spaidīti kā citi cilvēki.
6 Tādēļ arī augstprātība ir viņu kaklarota, un varmācībā viņi tērpjas kā drēbēs.
7 Taukajā sejā spīd viņu aizplūdušās acis, tajās atspoguļojas viņu sirds domas.
8 Viņi zobojas un runā savā ļaunumā tikai par varas darbiem, viņu runas ir augstprātības pilnas.
9 Līdz debesīm viņi paceļ savu muti, un viņu mēle šaudās pa visu zemes virsu.
10 Tādēļ ļaudis pievēršas viņiem un pilniem malkiem, kā ūdeni dzerot, uzņem sevī viņu mācības.
11 Un viņi saka:"Kā Dievs to zinās? Vai Visuaugstākais ir kāds viszinis?"
12 Redzi, tādi ir bezdievji, un tomēr viņiem arvienu labi klājas pasaulē , un viņi vairo savu bagātību.

13 Tiešām, veltīgi es esmu paturējis šķīstu savu sirdi un mazgājis nevainībā savas rokas.
14 Un mani taču nelaime mocīja katru dienu un bargi mani pārmācīja ik rītus .
15 Tomēr, ja es domātu: es runāšu tāpat kā viņi,- redzi, tad es apgrēkotos - pret visu tavu bērnu dzimtu.
16 Es to visu pārdomāju, lai saprastu, bet tas bija par grūtu manai saprašanai ,
17 tiekāms es iedziļinājos Dieva noslēpumos un kļuvu uzmanīgs uz to, kāds gals viņus sagaida.
18 Tiešām, Tu viņus nostati uz slidena ceļa un liec viņiem gāzties, ka viņi iet postā.
19 Cik pēkšņi viņi tiek iznīcināti, aizrauti projām un izbailēs dabū galu!
20 Kā sapnis, kas uzmostoties ir zudis, tā Tavā priekšā, ak, Visuvarenais, Tev ceļoties, viņu tēli būs pēc Tavas pavēles pazuduši.

21 Ja mana sirds tomēr vēl vairāk sarūgtinātos un savās iekšās es sajustu sašutumu,
22 tad es būtu galīgs nejēga un nezinātu nekā, es būtu kā bezprāta kustonis Tavā priekšā.
23 Bet pie Tevis es palieku vienumēr, Tu mani turi pie manas labās rokas,
24 Tu mani vadi pēc Sava prāta un beidzot mani uzņemsi godībā.
25 Kad Tu esi mans, tad man nevajag ne debess, ne zemes!
26 Jebšu man arī pamirtu miesa un sirds, taču Tu, Dievs, esi mans patvērums un mana daļa mūžīgi!
27 Jo redzi, tie, kas neuzticībā no Tevis atstājas, iet bojā ; Tu izdeldē tos, kas no Tevis atkāpjas.
28 Bet man paliek mans aplaimotājs Dieva tuvums; man ir prieks savu cerību likt uz Dievu To Kungu, lai paustu visus Tavus darbus.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.10.28 15:27:44
nu labi Mulder!
bet kāpēc Tu domā ka Salamans šite bija ateists??! viņš tač saka priecāties un dzīvot šajā niecībā, bet pateikties Dievam! Daži panti kas man likās saistoši ar šo tematu!

Gudrajam acis ir galvā, bet nepraša staigā tumsībā; taču tai pašā laikā es arī atzinu, ka viņiem abiem ir vienāds liktenis.
bet šitas ir itkā kaut kas cits, kas psalmā...

Jo tādam cilvēkam, uz ko Viņam ir labs prāts, Dievs dod gudrību, atziņu dziļumu un prieku, bet grēciniekam Viņš piešķir grūto darbu visu savākt un sakrāt kopā un pēc tam atstāt tam, uz ko Dievam ir labs prāts. Arī tas viss ir niecība un tukša vēja ķeršana.
hm.. un te parādās pretējais - grēcinieks baigi nopūlas tava guvuma dēļ!

Tā es atzinu, ka cilvēkiem nav nekā labāka kā priecāties un labi justies savas dzīves laikā, pievienodams tam tomēr atzinumu,
13 ka tā tomēr ir Dieva dāvana, ja cilvēks, neraugoties uz nepārtraukto sava mūža piepūli, tomēr ēd, dzer un nereti pat dzīvi arī bauda.

šitas man liekas kaut kas labs, protams, no sākuma Dieva bijāšana un tad šitas...

to ļauno dzīves kņadu, kas norisinās zem saules.
un tomēr Dievs tač savējiemnepaieļauj pārbaudījumus pāri pār mēru ar ļaunumu

kas Dievu bīstas, tiek tālāk nekā viņi visi.
domāju tas ir no Dieva atkarīgs!

14 Ir kaut kas dziļa niecīguma pilns, kas notiek uz zemes, un proti - ka ir taisnīgi cilvēki, kuriem tā klājas, kā vajadzētu klāties bezdievīgajiem pēc viņu darbiem, un ka dažam bezdievīgam tā klājas, kā vajadzētu klāties taisnajam pēc viņa darbiem. Tad es sacīju: arī tā ir niecība.
15 Tādēļ es slavēju prieku, jo cilvēkam nav nekā labāka zem saules, kā vien ēst un dzert un priecāties, un šādā noskaņā lai aizrit visas viņa nemitīgo pūļu pilnās dzīves dienas, ko Dievs viņam dod zem saules.

hm.. nja.. šite sasaucas temati un tomēr Salamans saka nenoskumt! labs secinājums, jo atziņa, ka tas viss ir Dieva dots!

Gudram viņa saprāts ir virzīts uz visu taisnīgo, bet neprašu vairāk saista viss greizais.
viedi vārdi

Priecājies, jaunekli, savā jaunībā, un lai tava sirds labi jūtas savās jaunības dienās; staigā tos ceļus, ko tava sirds kāro, un ej pakaļ tam, kas patīk tavām acīm; zini tomēr, ka Dievs par visu to prasīs no tevis nolēsumu! Izmet skumjas no savas sirds ...
par visu būs jāatbild, bet Salamans te iesaka priecāties un baudīt dzīvi...

rodas jautājums, vai tas kurš rakstīja šito 73 psalmu nav bijis depresijā? nu jā tad kad cilvēks ir depesijā vai lielās bēdās, tad šitas labi noder!
vai Emo garstāvoklī
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.28 15:29:50
rodas jautājums, vai tas kurš rakstīja šito 73 psalmu nav bijis depresijā? nu jā tad kad cilvēks ir depesijā vai lielās bēdās, tad šitas labi noder!

BINGO!

Pamēģini vēlreiz izlasīt šo Grāmatu ar Ironiju... jo būtībā viss savelkās vienā kopējā atbildē 12 nodaļas beigās (ja nejaucu) tb pēdējā nodaļa!

Sālamans iet cauri visiem šīs pasaules "labumiem" no bagātības līdz gudrībai, no taisnīgas dzīves līdz bezdievīgai

Un secina vienu vienkāršu lietu - Bez Dieva tas viss ir niecība.. fufels... dūmi... tukšums!

Tu no kontexta izrāvi daudz detaļas... kur Sālamans parāda to pasaulīgo skatījumu uz lietām... to "plakano" viedokli par to kāda tad ir šīs pasaules dzīves jēga! Un viņš to dažādi argumentē un parāda, kā tas ir niecība!

Sal 12:
12 Un beidzot: sargies mans dēls! Daudzai grāmatu rakstīšanai nav gala, un pārmērīga lasīšana nopūlē miesu.
13 Gala iznākums no visa ir šāds: bīsties Dieva un turi Viņa baušļus, jo tas pienākas katram cilvēkam!
14 Jo Dievs tai tiesā, kas nāks pār visu apslēpto, pasludinās Savu spriedumu par visu notikušo, vai tas būtu bijis labs vai ļauns.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.28 15:31:57
es neredzu nekādu pesimismu Salamana teiktajā! pats izlasi! viņš mudina priecāties...

Jo parāda, ka viss beigsies, nekam nav augstāka mērķa...
Tā teikt - ēdisim un dzersim, jo rīt mēs mirsim... Sālamans par šo ironizē!
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.10.28 15:36:10
hm.. man jau likās, ka es šito viņš atdzina 2 nodaļā:

24 Vai tad nu nebūtu cilvēkam pats labākais, ka viņš ēstu un dzertu un ļautu savai sirdij baudīt visus labumus par savām pūlēm? Bet es esmu atzinis, ka arī tas ir atkarīgs no Dieva rokas.
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.10.28 15:44:51
Mulders
Tā teikt - ēdisim un dzersim, jo rīt mēs mirsim... Sālamans par šo ironizē

nezinu vai ironizē?
man liekas, kāda starpība kā niecību pavada

manuprāt dažreiz cilvēki paši visu sarežģī:
Sal. māc. 7:29 Bet redzi, vienu lietu gan es esmu atradis, proti, ka Dievs cilvēku ir radījis taisnīgu, bet viņi paši ieslīgst daudzējādā neattaisnojamā gudrošanā.
jo daudzreiz cilvēki sadomā/sagudro visādas muļķības, kas nemaz nav...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.28 16:04:49
dassy, saskaiti cik un kā šai textā lietots vārds "Niecība"
Donachka
# Iesūtīts: 2008.10.28 16:34:37
Mulders
Kaada vaina saalamana tekstiem, manuprat tie ir vistuvaak iistenajai dziives buutiibai. Un kas tev pret vaardu " nieciiba" ? Gruuti atziit, ka esi tikai zaale, kas vienudienu zied, bet otru jau pagalam?
Donachka
# Iesūtīts: 2008.10.28 16:36:32
Balss
Kaapeec gan man buutu pavairaak jaaizsakaas. Lai gudrie runaa, es pildu Sv. Rakstu vaardus - esi chakls klausiities un kuutrs runaat.
Balss
# Labojis Balss: 2008.10.28 16:37:21
Man nepatīk, ka S. reizēm apgalvo, ka nav starpības būtībā starp dzīvnieku, ticīgā un neticīgā likteni. Gandrīz kā mūsu NB biedri...
Donačka
Runāt vajag tam, kam ir ko teikt! Tev ir!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.28 16:39:18
Kaada vaina saalamana tekstiem, manuprat tie ir vistuvaak iistenajai dziives buutiibai. Un kas tev pret vaardu " nieciiba" ? Gruuti atziit, ka esi tikai zaale, kas vienudienu zied, bet otru jau pagalam?

Nekāda vaina... Foršs texts... vai tad es kaut kā saku, ka texts slikts Kāreiz ļoti labs texts tiem, kas meklē dzīves jēgu!
Donachka
# Labojis Donachka: 2008.10.28 16:40:05
Balss
Zini, es laikam domaaju kaa S., ja nu vieniigi nepiekriitu par tiem dziivniekiem Bet starp ticiigaa un neticiigaa likteni iipashas starpiibas shajaa saulee noteikti nav. Es laikam kljuustu par deisti - esticu, ka Dievs visu ir radiijis, ka Vinsh muus ir glaabis naakamajai dziivei, bet sheit atstaajis taa teikt zem lozunga " Sliiceeja glaabshana ir katra sliiceeja rokaas"
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.28 16:41:14
Man nepatīk, ka S. reizēm apgalvo, ka nav starpības būtībā starp dzīvnieku, ticīgā un neticīgā likteni. Gandrīz kā mūsu NB biedri...

Pamēģini ķert kontextu... Sālamans ironizē... Būtībā tas, ko viņš pasaka, ka bez Dieva nav nekādas starpības... tāpat visi atmetīsim ķeseli! Tobiš, ja no Bildes izceļ Dievu, tad viss tas, par ko tur Sālamans Runā kā labu vai baudāmu vai kā citādi derīgu, tad texti par labo un ļauno, mērķi vai bezmērķību ir "Niecība un Tukša Gaisa Sišana"

Viss bazars Šajā Grāmatā reducējas pēdējos 2-3 pantos 12 nodaļā

Sālamans parāda kāda izskatās pasaule un kāda izskatās "Dzīves Jēga" ja Dievs ir kaut kāds... tāls vai vispār neesošs tēls...
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.10.28 16:46:21
Mulders
man tas liekas nopietni: vai tad nav niecība? no zemes esi ņemts par zemi paliksi...
man atkal liekas,ka S. parāsa patiesās vērtības: Dievu neskatoties uz to ka mēs dzīvojam tik dažādi...

jo es piemēram domāju tikumīgi/dievbijīgi ar ir iespējams nodzīvot priecīgu, skaistu dzīvi... tas nevienmēr ir viegli un izdevīgi, bet ir iespējams!
Donachka
# Iesūtīts: 2008.10.28 16:46:23
Mulders
Mulder, neapgruutini mani ar savaam pamaaciibaam. Es saprotu, ka tev gruuti pienjemt, ka kaads veel speejiigs kaut ko saprast bez tevis, tachu tici man - ir gan speejiigs un pat var gadiities, ka shajaa forumaa visi
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.10.28 16:50:36
tāpat visi atmetīsim ķeseli!

man drusku dažreiz liekas,ka daži sirgst ar lepnību! es piemēram neiebilstu, ka esmu "ķeksītis" vari iebilt tam vai neiebilst... tā tas ir... jā vispaŗ inteesanti kā katrs atiecas pret to ka patiesībā ir niecība...

tāls vai vispār neesošs tēls...
nezinu gan Mulder! man liekas tas viss ir jāutver tieši ar visu Dievu. šī zemes prieki vienkārši ir otršķirīgi... un tos dod Dievs!
Donachka
# Iesūtīts: 2008.10.28 16:53:49
p.l.dassy
A par kjeseles atmeshanu Mulderam taisniiba, taapeec jau shiis zemes dziive laikam ir gana nenoziimiiga, lai par kaut ko satraukaties, liidz ar ko taa ir un paliek tikai nieciiba.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.28 17:11:08
nezinu gan Mulder! man liekas tas viss ir jāutver tieši ar visu Dievu. šī zemes prieki vienkārši ir otršķirīgi... un tos dod Dievs!

A es jau par to arī runāju un Sālamans tam veselas 12 nodaļas veltī... protams viņa rakstu izmēri ir niecīgi salīdzinot ar mani, bet atzīsim... puisim tomēr tīri labi sanāk texti

Dončik, bez manis saprat ir ļoti grūi... kā jūs vispār esat tik tālu novilkuši bez manām pamācībām - šausmas iedomāties!
Donachka
# Iesūtīts: 2008.10.28 17:35:22
Ctulhu
jaa, apgaazt tos absurdus, kurus briizhiem raksta Mulderiks, tieshaam vajag maaceet un dazhiem tas pat labi izdodas
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.28 17:37:39
Donačka, AHĀ... tātad lasi?
Donachka
# Labojis Donachka: 2008.10.28 17:45:50
Mulders
Nepriecaajies, nelasu, pietiek jau ar to apjomu, ko ieraugu, kad atveru diskusiju. Vnk atcereejos dazhus absurdus, kurus kaadreiz VB laikos lasiiju un nedomaaju, ka kaut kas daudz ir mainiijies
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 145 , pavisam kopa bijuši: 1142