atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem bezdievis un dievbijīgais
p.l.dassy
Iesūtīts: 2008.10.27 23:24:17
2 Bet es - es gandrīz būtu paklupis, manas kājas bija sagrīļojušās, mani soļi gandrīz būtu izslīdējuši no manas gaitas raksta,
3 jo es dusmojos par lielīgajiem, kad es redzu, ka bezdievjiem tik labi klājas.
4 Tiešām viņiem nav nekādu bēdu visu mūžu, vesela un labi barota ir viņu miesa.
5 Cilvēku grūtības viņus nespiež, viņi netiek spaidīti kā citi cilvēki.
6 Tādēļ arī augstprātība ir viņu kaklarota, un varmācībā viņi tērpjas kā drēbēs.
7 Taukajā sejā spīd viņu aizplūdušās acis, tajās atspoguļojas viņu sirds domas.
8 Viņi zobojas un runā savā ļaunumā tikai par varas darbiem, viņu runas ir augstprātības pilnas.
9 Līdz debesīm viņi paceļ savu muti, un viņu mēle šaudās pa visu zemes virsu.
10 Tādēļ ļaudis pievēršas viņiem un pilniem malkiem, kā ūdeni dzerot, uzņem sevī viņu mācības.
11 Un viņi saka:"Kā Dievs to zinās? Vai Visuaugstākais ir kāds viszinis?"
12 Redzi, tādi ir bezdievji, un tomēr viņiem arvienu labi klājas pasaulē , un viņi vairo savu bagātību.

13 Tiešām, veltīgi es esmu paturējis šķīstu savu sirdi un mazgājis nevainībā savas rokas.
14 Un mani taču nelaime mocīja katru dienu un bargi mani pārmācīja ik rītus .
15 Tomēr, ja es domātu: es runāšu tāpat kā viņi,- redzi, tad es apgrēkotos - pret visu tavu bērnu dzimtu.
16 Es to visu pārdomāju, lai saprastu, bet tas bija par grūtu manai saprašanai ,
17 tiekāms es iedziļinājos Dieva noslēpumos un kļuvu uzmanīgs uz to, kāds gals viņus sagaida.
18 Tiešām, Tu viņus nostati uz slidena ceļa un liec viņiem gāzties, ka viņi iet postā.
19 Cik pēkšņi viņi tiek iznīcināti, aizrauti projām un izbailēs dabū galu!
20 Kā sapnis, kas uzmostoties ir zudis, tā Tavā priekšā, ak, Visuvarenais, Tev ceļoties, viņu tēli būs pēc Tavas pavēles pazuduši.

21 Ja mana sirds tomēr vēl vairāk sarūgtinātos un savās iekšās es sajustu sašutumu,
22 tad es būtu galīgs nejēga un nezinātu nekā, es būtu kā bezprāta kustonis Tavā priekšā.
23 Bet pie Tevis es palieku vienumēr, Tu mani turi pie manas labās rokas,
24 Tu mani vadi pēc Sava prāta un beidzot mani uzņemsi godībā.
25 Kad Tu esi mans, tad man nevajag ne debess, ne zemes!
26 Jebšu man arī pamirtu miesa un sirds, taču Tu, Dievs, esi mans patvērums un mana daļa mūžīgi!
27 Jo redzi, tie, kas neuzticībā no Tevis atstājas, iet bojā ; Tu izdeldē tos, kas no Tevis atkāpjas.
28 Bet man paliek mans aplaimotājs Dieva tuvums; man ir prieks savu cerību likt uz Dievu To Kungu, lai paustu visus Tavus darbus.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.10.27 23:26:32
šis ir Dieva Vārds, Kurš ir patiess...
Vai tiešām bezdievjiem tik labi klājas? un kristiešiem vieniem notiek tādas netaisnības?

un neesmu redzējusi, ka kāds cilvēks būtu bez bēdām uz šīs zemes?

vai tiešām bezdievjiem 100% veicas un kristieši ir 100 % lūzeri, kuriem nekas nenotiek uz zemes labi? tikai vienīgi Debesīs būs taisnība?

kā jūs skaidrotu šo psalmu? kāpēc bezdievis te tā ir atspoguļots? varbūt varat dot rakstu vietas, kas šo paskaidrotu....
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.10.27 23:31:41
savā ziņā jautājums mūsu kristīgajiem ateistiem : vai jūs visu laiku esat tādi kā šite aprakstīts: laimīgi?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.10.27 23:54:35
p.l.dassy
vai tiešām bezdievjiem 100% veicas un kristieši ir 100 % lūzeri, kuriem nekas nenotiek uz zemes labi? tikai Debesīs būs 100% taisnība?

No šī psalma neizriet šie Tavi secinājumi.
Šis psalms stāsta, ka ir bezdievji, kuriem šajā pasaulē klājas labi, un ir ticīgie, kuriem klājas ļoti grūti. Un vēl šeit ir teikts, ka no tā, kā klājas tagad, nevajag izdarīt secinājumus, kā klāsies mūžībā, tamdēļ ticīgajam, kam grūti klājas, nebūs atdarināt veiksmīgos bezdievjus. Dievs brīdina, ka Viņš necietīs bezdievīgu uzvedību vienalga vai tā nāk no jau esoša bezdievja, vai ticīgā (kas līdz ar to automātiski kļūst par bezdievi).

savā ziņā jautājums mūsu kristīgajiem ateistiem : vai jūs visu laiku esat tādi kā šite aprakstīts: laimīgi?

Par laimi šis psalms nesaka neko.
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.10.28 00:04:34
Mārtiņš

vai Tu domā, ka te ir runa tikai par dažiem no kristiešiem un dažiem no bezdievkiem?
vai kādām konkrētām grupām?

____________________________________

Un vēl šeit ir teikts, ka no tā, kā klājas tagad, nevajag izdarīt secinājumus, kā klāsies mūžībā, tamdēļ ticīgajam, kam grūti klājas, nebūs atdarināt veiksmīgos bezdievjus.
šitas tā varētu būt. njaatdarināt = tiekiets slimīgi pēc bagātības - Dievu (un arī tuvākos) atstāt novārtā!

ir bezdievji, kuriem šajā pasaulē klājas labi, un ir ticīgie, kuriem klājas ļoti grūti.
bet tač ir kristieši, kuriem ar labi klājas? brauc džipos/meršos, ir ģimenes, izklaides un ir jauku kristīgi cilvēki... utt (es te nedomāju labklājības teoloģiju, bet normālu dzīvi)
varbūt es te kaut ko putoju, bet es lasu,kas rakstīts un ko Tu saki!
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2008.10.28 00:22:13
p.l.dassy

Vienkāršota klasifikācija:
Ir ticīgie, kuriem klājas 1) labi, 2) slikti, 3) ne tā, ne šitā.
Ir bezdievji, kuriem klājas 1) labi, 2) slikti, 3) ne tā, ne šitā.

Tad nu šis psalms apskata 2 gala stāvokļus: ticīgos 2) un bezdievjus 1). Te nav teikts, ka tie ir vienīgie iespējamie stāvokļi.

Tad nu Tavas bažas, vai tas ticīgais, kam klājas labi, var būt kristietis, atbilde ir - var būt. Tas nav ne obligātais, ne nepieciešamais nosacījums.

Vispār šie 2 galējies vairanti ir diezgan klasiski, izskatot Dieva taisnīgumu, mēģinot pamatot vai apgāzt ticību. Bet Dieva vārds saka, ka pēc labklājības nebūs vadīties.
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.10.28 00:27:56
Mārtiņš
man ar liekas, ka grēcinieki ir visi vienādi - saulespīd un lietus līst pār viesiem.


izskatot Dieva taisnīgumu , mēģinot pamatot vai apgāzt ticību.
kā šitais domāts?
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.10.28 00:31:37
man par šito psalmu ir nezinu pat kas.. varbūt neskaidrības...

iepriekš ar iekomentēju galīgi neloģiski... kaut kas te tomēr ir! un gribas saprast kas tieši!

viena mana doma, ka te ir aprakstīts bezdievis ārēji, bet kristietis no iekšējās puses! - ja tā var teikt!
jo nekristieši bieži vien spēlj patiesību par sevi, baidoties no citiem cilvēkiem...
Balss
# Iesūtīts: 2008.10.28 00:50:10
Šis psalms iedrošina ticīgo stāvēt uz patiesības ceļa un neļauties iekārdināties no kādu nelietīgu cilvēku it kā laimes. Jo tā ir neapšaubāmi pārejoša un neīsta.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.10.28 00:59:03
p.l.dassy
izskatot Dieva taisnīgumu , mēģinot pamatot vai apgāzt ticību.
kā šitais domāts?


Neskaidri uzrakstīju. Clvēki mēdz piekasīties Dievam, apšaubīt Viņa patiesību, tad it bieži par pamatu ņem līdzīgas situācijas, pretnostatot ticīgā nelaimi, neveiksmi citu cilvēku veiksmei, un jautājot - kur tavs dievs, kāpēc viņš to pieļauj?

Balss vienkāršiem vārdiem labi pateica.
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.10.28 01:01:32
br..
es slēdzos ārā bija vairākas nogurdinošas dienas paldies par komentēšanu
rīt padomāšu par to ko uzrakstījāt
incognito
# Iesūtīts: 2008.10.28 08:30:06
Man liekas, šī vieta atspoguļo psiholoģisko mehānismu, kad kāds cilvēks, ticīgais, lai aizbēgtu no dzīves likstām, meklē glābiņu reliģiskos sapņos. Iztēlojas, ka nākošajā dzīvē viņam klāsies daudz labāk, kamēr visi tie, ko viņš patlaban apskauž, būs gāzti un viņš varēs berzējot rokas novērot viņu mocības ellē.
Droši vien mēs visi esam kādreiz sastapuši tantes (nez kāpēc bieži tās ir sievietes), kas sevi uzskata par vienīgajām īsteni tikumīgajām, bet visus apkārtējos par grēciniekiem.
Šajā psalmā ir tāds Vecajai Derībai raksturīgs domu gājiens, Jēzus ir diezgan skaidri izteicies pret to, piemēram: "Es jums saku: mīliet savus ienaidniekus un lūdziet Dievu par tiem, kas jūs vajā.."
Donachka
# Iesūtīts: 2008.10.28 08:58:15
Balss
Ar ko iluzora un neiista laime atshkjiras no iistas?
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.28 09:01:47
p.l.dassy
savā ziņā jautājums mūsu kristīgajiem ateistiem : vai jūs visu laiku esat tādi kā šite aprakstīts: laimīgi?
Nu, laime ir dinamisks emocionāls stāvoklis un attiecīgi cilvēks nevar būt visu laiku vienādi laimīgs vai nelaimīgs. Vienu dienu cilvēks ir laimīgāks, otru - mazliet nelaimīgs, kas viss atkarīgs no 100+1 faktora.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.10.28 09:18:09
a_masiks
Vai tu domaa, ka ljauni un mantkaariigi cilveeki nevar buut laimiigi?
Solveiga
# Iesūtīts: 2008.10.28 11:18:21
Donachka
Es domāju, ka ļauns cilvēks ir ļauns kā reizi tāpēc, ka nav laimīgs
Tas, protams, neatbrīvo viņu no atbildības par sastrādātajām ļaunestībām.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.10.28 11:37:43
Solveiga
No ka air atkariiga cilveeka laime?
Zive.
# Iesūtīts: 2008.10.28 11:41:21
Donachka, visdrīzākais no tā, ka viņa serdi nekas nespiež nost. Ne sirdsapziņa, ne kādas neražas ar sevi vai tuviem cilvēkiem.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.10.28 11:41:53
Zive.
Taatad - no apkaarteejiem apstaakljiem.
Zive.
# Iesūtīts: 2008.10.28 11:44:53
Donachka, hmmm, vai tad sirdsapziņa ir ārējs apstāklis? Vēl piedevām, kāds jau rakstīja, ka laime - tā ir attieksme. Varbūt ir kāds cilvēks, kas par spīti visām neražām, piemēram, paļaujas uz Dievu un ir laimīgs, tb viņa serdi tās neražas nenospiež.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.10.28 11:50:06
Zive.
Sirdsapzinja parasti eed par kaut ko, kas izdariits aareejaa pasaulee. neba jau par sliktu domu muus eediis sirdsapzinja, kaut gan, protams, gadaas, arii taa.
Ai, nezinu, man briizhiem liekas, ka Dievam tomeer patiik, ka vinja beerni ciesh.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 130 , pavisam kopa bijuši: 1732