atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem FUAQ#1: Mūžīgas mokas?
KarotesNav
Iesūtīts: 2008.10.24 11:09:24
(fuaq = Frequently Unanswered Questions, biežāk neatbildētie jautājumi)
Mēģinu kopsavikt jautājumus, jo, kā man aizrādīja, es sāku vairāk izklaidēties nekā meklēt atbildes. Kā arī, ka atbildes jau esot dotas.
Pirmais jautājums ir: kā mīlošs un līdzcietīgs Dievs pieļauj, ka pastāv mūžīgas mocības?
Kā Dievs, vai kaut vai Kristietis Paradīzē var laimīgi dzīvot, ja zin, ka kāds mūžīgi cieš?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.28 12:42:43
Mēs varam, bet Dievs nevar??? Mēs varam zināt potenciālas lietas. Kaut vai to pašu māju pēc tās plāna.

Māja pēc plāna un tādu kā tu iztēlojies nekad nebūs tāda, kāda tā ir realitātē! Tu nemaz NEVARI iztēloties māju, tu vari mājas "ēnu" vai "karikatūru" iztēloties pēc plāna! Dievs ja iztēlojas, tad tas kļūst īsts!

A kas tas ir, ja ne zināšanas? Man pēc plāna pilnīgi pietiek ZINĀT par šo māju, kāda tā BŪTU realitātē.
Nē tas ko tu iztēlosies būs tikai tavā iztēlē, pietam ārkārtīgi nepilnīgs salīdzinot ar to, kāda tā ir realitātē! Tas būs sfērisks zirgs!

Nav "viņa vietā", jo nekāda "viņa" vēl nemaz nav! Ir tikai pilnas zināšanas par to, kā būtu, ja tas "viņš" būtu. Un Dievam nemaz nav jāsimulē, jo Dievs vienkārši to visu ZIN.
Tieši tā..> VISU zin, visu informāciju visu, kas veido šo izvēli VISU kas šo izvēli ir ietekmē, ko pati izvēle ir ietekmējusi to ko izvēles ietekmēti faktori ir ietekmējuši šo izvēli... Tātad Dievs zin visas izvēles, kuras nevar būt, ja būtne neizvēlās un neizveic šo izvēles procesu. Teicu jau Dievs nevar zināt neiespējamo!

Bet izskatās, ka tev ir kaut kāds bloks attiecībā uz Dieva Dabu un vņa "iztēli" tu iedomājies esam tādu pašu nepilnīgu kā cilvēka iztēli...

nevarēšu palīdzēt... tev būs šis bloks pašam jānojauc līdzīgi kā aizspriedums par to vai Patiesība var būt Persona!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.28 13:24:20
Mulders
Tu nemaz NEVARI iztēloties māju, tu vari mājas "ēnu" vai "karikatūru" iztēloties pēc plāna! Dievs ja iztēlojas, tad tas kļūst īsts!

OK, mēs varam iedomāties mājas karikatūru. Bet tad Dievs pat to nevar, jo tad uzreiz tā karikatūra uzgāztos virsū mūsu esošajai mājai!
Tātad, uzdevumā "iztēlojies esoša objekta A vietā objektu B", mēs varam paveikt vairāk. Mums sanāk kariaktūra, bet Dievam vispār nekas!

Māja pēc plāna un tādu kā tu iztēlojies nekad nebūs tāda, kāda tā ir realitātē!
Maniem mērķiem pietiekami. Mērķis man ir - zināt, kā māja uzvedīsies.
Līdzīgi, Dievam ir jābūt spējīgam tikai iztēloties potenciālo Būtni, lai to perfekti novērtētu. Īstenībā Dievam, kā jau visu zinošam, ir tikai jāpaprasa sev, kas būtu, ja būtu tāda Būtne, un atbilde ir gatava bez visām simulācijām!
Jo simulācija nozīmē, ka tu kaut ko nezini un tāpēc veic eksperimentu, lai to uzzinātu.
Tu domā, ka Dievam arī noteikti ir jārīkojas tikai eksperimenta ceļā, lai noskaidrotu, kā tad rīkosies tāda un tāda Būtne?
Visuzinība drīzāk ietver jau gatavas atbildes. Tipa, paskatos tabulā.

Nē tas ko tu iztēlosies būs tikai tavā iztēlē, pietam ārkārtīgi nepilnīgs salīdzinot ar to, kāda tā ir realitātē!
Jau tagad ir pietiekami spēcīgas datorprogrammas, kas simulē apkārtējo vidi. Principā, Matrix nav nekas neiespējams. Taču, reāli tās Matrix mājas nekur nav uzbūvētas. Bet ar Matrix ir panākama ļooti liela līdzība, nevis "ārkārtīgi nepilnīgs".

visu informāciju visu, kas veido šo izvēli VISU kas šo izvēli ir ietekmē, ko pati izvēle ir ietekmējusi to ko izvēles ietekmēti faktori ir ietekmējuši šo izvēli...
Šito vajag saprotamāk.

Bet izskatās, ka tev ir kaut kāds bloks attiecībā uz Dieva Dabu un vņa "iztēli" tu iedomājies esam tādu pašu nepilnīgu kā cilvēka iztēli...

Nu, man cilvēks sanāk varošāks, jo cilvēks var uzbūvēt vairākas mājas fantāzijā esošās vietā, bet Dievs to nevar!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.28 13:25:39
Tātad, uzdevumā "iztēlojies esoša objekta A vietā objektu B", mēs varam paveikt vairāk. Mums sanāk kariaktūra, bet Dievam vispār nekas!

Dievam sanāk māja

Tu iztēlojies pirādziņu, bet ar to paēst nevar, kad Dievs iztēlojas pīrādziņu, to var paņemt un apēst pietam manuprāt smeķis tam būs īpaši labs!

Dievam nesanāk karikatūras, viņam sanāk īstas lietas!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.10.28 13:31:10
Mulders
Dievam sanāk māja
Kas uzgāžās jau esošajai mājai virsū, vai ne? :-)

Dievam nesanāk karikatūras, viņam sanāk īstas lietas!
Arī tajos gadījumos, kad vajadzēja tikai fantāzijas, kā gadījumā ar vienu māju otras vietā?

Tu iztēlojies pirādziņu, bet ar to paēst nevar, kad Dievs iztēlojas pīrādziņu, to var paņemt un apēst
Tātad es varu kaut ko, ko Dievs nevar! Iznāk, ka Dievs nevar iztēloties tādu pašu pīrādziņu kā es!
Es - "iztēlojos neēdamu, virtuālu pīrādziņu!"
Dievs - E... nu .. nevaru...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.28 13:33:56
Kas uzgāžās jau esošajai mājai virsū, vai ne? :-)

Esošās mājas jau nav Ir tikai konkrēta māja, ko Dievs iztēlojas! Ja viņš to neiztēlojas, šamās nav arī objektīvi! Dievs uztur šo realitāti... Realitāte pastāv Dievā un ir atkarīga no tā, lai Dievs šo iztēlotos... ja Dievs ko citu iztēlosies, tad arī Realitāte būs cita!

Arī tajos gadījumos, kad vajadzēja tikai fantāzijas, kā gadījumā ar vienu māju otras vietā?

Ņemot vērā, ka Dievs iztēlojas vislabāko un visu ko Dievs rada ir labs... tad neko citu tā vietā nevajag... Dievam nav "Kā Būtu Ja Būtu" Dievam ir vai nu "IR" vai "NAV" Tikai šis "IR" ir mūžībā... absolūts IR, ignorējot laikU!

"Kā Būtu Ja Būtu" ir laika kategorija!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.10.28 13:39:24
Mulders
Esošās mājas jau nav
Ir, es sēžu mājā #1, ko uzmūrēju pēc plāna. Sēžu un domāju, kā būtu, ja būtu mūrējis nevis #1, bet #2.
Šo domu rezultātā nekas nenotiek ar manu māju #1.
Dievs līdzīgu darbību nav spējīgs paveikt!

Ņemot vērā, ka Dievs iztēlojas vislabāko
Pagriez nedaudz atpakaļ, es teicu par skaisto, ko nevar salīdzināt. Tad jau viena gleznotāja darbi būtu labāki par otra, bet zvaigznes mēs nesalīdzinām! Var būt vairāki, vienlīdz labi projekti!

Dievam nav "Kā Būtu Ja Būtu" Dievam ir vai nu "IR" vai "NAV
Tad mums ir vairāk nekā Dievam? Mums ir simtiem iespējamo projektu, bet Dievam tikai viens? Jo divas mājas realizēt vienā vietā Dievs nav spējīgs nekādā veidā? Mēs - vismaz aptuveni savās domās.

"Kā Būtu Ja Būtu" ir laika kategorija!
Ne obligāti. Iedomājies lielu tabulu, kur ir jautājumi un atbildes. Uzdod jautājumu - saņem atbildi. Tabula nav dinamiska, bet tajā ir visas atbildes. Tāda tabula var eksistēt ārpus laika.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.28 13:45:13
Ir, es sēžu mājā #1, ko uzmūrēju pēc plāna. Sēžu un domāju, kā būtu, ja būtu mūrējis nevis #1, bet #2.
Šo domu rezultātā nekas nenotiek ar manu māju #1.
Dievs līdzīgu darbību nav spējīgs paveikt!


Nope

Viņš nemaz nevar ievietoties tavā Mājā... Viņš nemaz nevar ievietoties šajā Realitātē...

Jes 66:1 Tā saka Tas Kungs: "Debesis ir Mans tronis, un zeme ir Manu kāju pamesls. Kur būtu tāds nams, ko jūs Man varētu celt, un kur būtu tāda vieta, kas Man derētu par dusas vietu?

Pagriez nedaudz atpakaļ, es teicu par skaisto, ko nevar salīdzināt. Tad jau viena gleznotāja darbi būtu labāki par otra, bet zvaigznes mēs nesalīdzinām! Var būt vairāki, vienlīdz labi projekti!

Bet tu tač teici, ka drīxt zīmēt gleznas tikai ar balto krāsu No vienas puses tu uzstāj uz Dieva tiesībām dažādas gleznas zīmēt, no otras puses, tad, kad viņš izmanto melno krāsu, tu protestē Izdomā, ko tad tu gribi!

Tad mums ir vairāk nekā Dievam? Mums ir simtiem iespējamo projektu, bet Dievam tikai viens? Jo divas mājas realizēt vienā vietā Dievs nav spējīgs nekādā veidā? Mēs - vismaz aptuveni savās domās.



Lūk šis nu ir jauks koāns tev pašam ko risināt! Atrisinājums ir banāls kā zirga deķis, ja nedēļas laikā neizdomāsi atbildi, nāc un atgādini, lai tu zinātu, ka es neblefoju!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.28 13:49:16
Mulders
Viņš nemaz nevar ievietoties šajā Realitātē...
Atkal jau Dievs tev kaut ko NEVAR! :-)
Pat Rakstos Dievs varēja ievietoties gan dārzā, gan ērķšķu krūmā, gan 30+ gadus pa zemes virsu staigāja...
Tev - Dievs nevar darboties Laikā. Kaut gan citi to var, un Laiku pats Dievs radījsi?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.28 13:50:49
Atkal jau Dievs tev kaut ko NEVAR! :-)

Ir daudz lietas, ko Dievs nevar... pārsvarā visas tās lietas, kas izriet no nepilnības un grēka! Tas, ka tu vari melot nenozīmē, ka tu vari ko vairāk nekā Dievs, kurš nevar melot
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.28 14:15:43
Mulders
Ir daudz lietas, ko Dievs nevar... pārsvarā visas tās lietas, kas izriet no nepilnības un grēka!
Nu, un kāpēc Dievs nevar ievietoties šajā Realitātē? Ja pat tavi Raksti saka, ka var?
Un - kāda ir nepilnība manā spējā iztēloties citu māju (kaut aptuveni), nesagraujot jau esošo?
Kāda mana nepilnība parādās, ja es ar aptuvena modeļa palīdzību pietiekami precīzi novērtēju to, kāds būtu ObjektsA, ja es viņu realizētu dzīvē? Pašu A man nemaz nevajag!

Bet tu tač teici, ka drīxt zīmēt gleznas tikai ar balto krāsu
Kur es tā teicu?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.28 14:19:50
Nu, un kāpēc Dievs nevar ievietoties šajā Realitātē? Ja pat tavi Raksti saka, ka var?

Tak ne par to!

Es saku, Dievs nevar tā iesēsties šajā mājā un izpīpēt kā būtu ja būtu cita māja... tad šī realitāte izmainītos...

Laikam toļi es neskaidri izsakos, toļi tu mani pārproti!

Dievam nav laika... šis "Kā būtu ja būtu" neattiecas uz Dievu..> Dievam visu laiku ir mūžīgs IR! Aktuāls, bez izmaiņām Dievā! Dievs mūžībā "domā" šo realitāti tas mēs kā adata pa plates rievām braucam un taisām "realitātes mūziku" bet Dievs visu plati redz vienkopus...
Ja Dievs izdomātu citu Plati, tad tā būtu atšķirīga un tās plates mūzikai nav nekāds sakars ar šīs plates mūziku, savukārt ja Dievs izpīpē blakus identisku Plati ar identisku mūziku, tad tā ir tā pati plate, tikai kopija... infa tāpati

Kaut kā tā!

Kur es tā teicu?
Tas visa mūsu pēdējā pļāpa... par to, ka tu saki, ka Dievam domās jāuzzīmē glezna ar visām krāsām, lai redzētu kur ir baltās krāsas, un tad uz "īstā auduma" jāžimē tikai tā bilde, kas sastāv no baltās krāsas (Labajiem cilvēkiem)
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.10.28 14:37:02
Mulders
Es saku, Dievs nevar tā iesēsties šajā mājā un izpīpēt kā būtu ja būtu cita māja...
Tad, ja kāds Dievam paprasītu jautājumu "iedomājies, kā būtu, ja ...", tad Dievs nespētu atbildēt? Pat uz jautājumu, kur atbildētu mazs bērns? Jo katra Dieva atbilde uzreiz realizējas?

Aktuāls, bez izmaiņām Dievā! Dievs mūžībā "domā" šo realitāti ... mēs kā adata pa plates rievām braucam
Tad mēs paši neko nevaram, un esam tikai adatas uz plates?

Dievam domās jāuzzīmē glezna ar visām krāsām, lai redzētu kur ir baltās krāsas, un tad uz "īstā auduma" jāžimē tikai tā bilde, kas sastāv no baltās krāsas
Aha, tad varu atbildēt uz:
No vienas puses tu uzstāj uz Dieva tiesībām dažādas gleznas zīmēt, no otras puses, tad, kad viņš izmanto melno krāsu, tu protestē
Tātad, tu saki, ka Dievs principā varētu arī nezīmēt to melno, bet visu tikai balto, bet viņš grib arī melno, un ko grib, to dara?
Tieši tāpēc es nodalu modeļus no realitātes. Modeļi nav dzīvi, bet Būtnes ir! Būtnes ideja un modelis nav tas pats, kas pati Būtne!

Hmm... piem, Dievs NEDRĪKST domāt par Būtni, kas nevainīga mūžīgi mocās, jo tad tāda Būtne uzreiz radīsies? Vienlaicīgi, tādā Būtnē nav nekā fiziski neiespējama.
Ja Dievs pats neaizdomājās līdz tādai Būtnei, tad tagad Dievs to zin, jo lasa manas domas. Ko nu? Manis un Dieva dēļ tagad kaut kur ir Būtne, kas nevainīga mūžīgi cieš?
Tūlīt vēl kaut ko izdomāšu ...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.28 14:50:19
Tātad, tu saki, ka Dievs principā varētu arī nezīmēt to melno, bet visu tikai balto, bet viņš grib arī melno, un ko grib, to dara?

Tas ko es saku, ka glezna kas zīmēta ar visām krāsām nav ekvivalenta tai, kas zīmēta ar balto krāsu

Tieši tāpēc es nodalu modeļus no realitātes. Modeļi nav dzīvi, bet Būtnes ir! Būtnes ideja un modelis nav tas pats, kas pati Būtne!

Un tieši šī iemesla dēļ tu nevari bāzējoties modelī, kas nav pati būtne, sprist tiesu par šo būtni Tava tiesa būs par modeli, nevis par būtni! Tiesāt būtni var tikai tad, ja tā patiešām IR. Modeli tiesāt tu vari tikai paša modeļa kontextā, nekādīgi ārpus tā!

Hmm... piem, Dievs NEDRĪKST domāt par Būtni, kas nevainīga mūžīgi mocās, jo tad tāda Būtne uzreiz radīsies?
Nevis nedrīxt bet nevar. Dievs nevar arī domāt pretrunas Nevainīga būtne, kas mūžīgi mokās ir pretruna! Tādas neexistē! Tāpat kā apaļi kvadrāti!

Vienlaicīgi, tādā Būtnē nav nekā fiziski neiespējama.
Jā tāpat kā apaļā kvadrātā!

Ja Dievs pats neaizdomājās līdz tādai Būtnei, tad tagad Dievs to zin, jo lasa manas domas. Ko nu? Manis un Dieva dēļ tagad kaut kur ir Būtne, kas nevainīga mūžīgi cieš?
Tu jau tādu būtni arī nevari iedomāties Tas ko tu iedomāsies būs karikatūra... ēna Un tā arī no DIeva viedokļa existē tieši tajā kontextā kurā tā radusies - tavā iztēlē... lai ko tas arī nenozīmētu!

KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.10.28 15:04:05
Mulders
Tas ko es saku, ka glezna kas zīmēta ar visām krāsām nav ekvivalenta tai, kas zīmēta ar balto krāsu

Vispār, līdzība ar gleznām neder, jo gleznotājs taču pats nosaka, ko zīmēt.
Der līdzība ar koka zariem, kur iespējami sliktajiem nemaz neļauj rasties.

Un tieši šī iemesla dēļ tu nevari bāzējoties modelī, kas nav pati būtne, sprist tiesu par šo būtni
Es nē, bet Dievs var! Vienkārši tāpēc, ka visvarens! Un, kā jau N reizes teicu, Dievam NAV jāveic eksperimenti, viņam jau ir gatavas atbildes uz visiem jautājumiem. Tai skaitā arī uz potenciāli nerealizētajiem.
Atkal jau - es varu iedomāties, kas būtu, ja es būtu ieraudzījis akmeni, pret kuru paklupu. Tad vienkārši, es nebūtu paklupis. Dievam tāda līmeņa pārdomas, tavuprāt, nav iespējamas, jo ir taču realizējies tikai viens variants! Tas ir, es zinu atbildi uz "kas būtu ja", bet Dievs nezin!
Interesanti, vai Jēzus spēja atbildēt uz jautājumu: "Kas būtu, ja ..."?

Tiesāt būtni var tikai tad, ja tā patiešām IR.
Nuja, tāpēc arī sliktās būtnes nemaz nebūtu.

Nevainīga būtne, kas mūžīgi mokās ir pretruna!
Nu, a Būtne, kas mokās ne mūžīgi, tak nav neiespējama?
Tas ir, viss, kas nav pretrunīgs, un par ko domā cilvēki, uzreiz eksistē, jo par to pašu var padomāt Dievs?
Piemēram, vesela pilsēta, kur mokās nevainīgi bērni, vai Galaktika ar Būtnēm, kas mokās?
Es to varu iedomāties, bet reāli tas neeksistē. Savukārt, tikko Dievs uzzin par tām manām domām, tā uzreiz viss parādās realitātē, jo Dievs bija spiests par to padomāt?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.28 15:25:15
Der līdzība ar koka zariem, kur iespējami sliktajiem nemaz neļauj rasties.

Bet slikts zars uz laba koka var rasties, tikai ja koks ir slikts. Tā kā koks ir labs, tad zars var palikt slikts tikai kaut kāda iemesla dēļ, kas nav šis pats koks... Tā kā zars ir brīvas gribas apzinīga būtne, tad fakts novārās, ka zars ir slikts, jo slikta ir tā griba un izvēles. Taču tās nevar būt pirms nav paša zara! Līdz ar to...

Kā tai teicienā - koku no kura tev uztaisīs zārku, nevar nocirst un sadedzināt!

Es nē, bet Dievs var! Vienkārši tāpēc, ka visvarens!
Tu pārproti Dieva visvarenību. Tas nenozīmē varēt visu ko TU vari iedomāties, ko vajadzētu viņam varēt... Dievs nevar radīt pretrunas! Teicu jau!
Tādējādi... Dievs nevar liegt existenci būtnei, kura izdarīs sliktas izvēles pirms šīs izvēles ir izdarītas, savukārt izvēļu izdarīšana ir atkarīga no būtnes existences! Ja liedz existenci, nav izvēles, ja nav izvēles, nav Dieva zināšanu par šīm izvēlēm... Nevar pastāvēt izvēles bez kāda, kas tās izdara, savukārt nevar pastāvēt kāds, kas izdara izvēles, ja viņam ir liegta autonomija izdarīt šīs izvēles

Man tas ir tik skaidri redzams kā tu pinies pa paradoxu, un nespēj to ieraudzīt!

Nuja, tāpēc arī sliktās būtnes nemaz nebūtu.
Bet par to jau bazars... notiks tiesa un slikto būtņu Paradīzē nebūs
Man prieks, ka tu sāc pat ar loģiku restaurēt Kristietības jēdzīgumu!

Nu, a Būtne, kas mokās ne mūžīgi, tak nav neiespējama?
Bet protams, pilna Paradīze ar tādām būs!

KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.28 15:45:16
Mulders
Dievs nevar liegt existenci būtnei, kura izdarīs sliktas izvēles pirms šīs izvēles ir izdarītas, savukārt izvēļu izdarīšana ir atkarīga no būtnes existences!

Kāpēc lai Dievs nevarētu zināt, kāda BŪS potenciālas Būtnes eksistence? Dievs tak var ņemt laika momentu īsi pirms Būtnes rašanās, novērtēt situāciju, ka Būtne būs sliktā, un vienkārši neradīt to Būtni. Te pat domāšana par Būtni nav vajadzīga (ja jau izsauc Būtnes rašanos), pietiek, ja novērtē sākuma nosacījumus.
Pietiek, ja Dievs paskatās tabulā: ģenētika + ārējie apstākļi + BrīvāsGribasBloks = "slikti", un Būtne nerodās. Dievam taču pietiks gribasspēka nedomāt par konkrēto Būtni, bet ierobežoties tikai ar "slikti"?

Man tas ir tik skaidri redzams kā tu pinies pa paradoxu, un nespēj to ieraudzīt!

Nu, es cenšos ievērot Dieva visvarenību. Te mums, cilvēkiem, tas ir paradokss, bet ne Dievam! Jo mums vajag, lai kaut kas ar brīvo gribu eksistētu, un tikai tad varam novērtēt. Taču mēs varam novērtēt mājas pēc to plāniem. Un NEcelt tās, kas sabruks! Dievam tik vien vajaga, kā varēt paredzēt brīvās gribas izmantošanu.

Bet par to jau bazars... notiks tiesa un slikto būtņu Paradīzē nebūs
Bazars ir pavisam par ko citu - tās Būtnes būs ellē. :-(

Bet protams, pilna Paradīze ar tādām būs!
Un tālākā atbilde uz manu jautājumu? Par to, ka es tikai ar savām domām piespiežu Dievu radīt tādas Būtnes? ;-)

P.S. Kaut kā tu cītīgi ignorē manus P.S. :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.28 15:59:11
Kāpēc lai Dievs nevarētu zināt, kāda BŪS potenciālas Būtnes eksistence?

Var zināt... tikai šai būtnei tā arī būs šī existence! Dieva zināšanas par šīs būtnes lēmumiem ir atkarīgi no pašas būtnes lēmumiem! Dieva zināšanas attiecībā pret būtnes izvēlēm ir post-factum stāvoklis. Vispirms ir Būtnes izvēles, pēc tam ir Dieva zināšanas par to! Nevis otrādi!

Šeit tu man centies uzburt existenci pirms existences!

Pietiek, ja Dievs paskatās tabulā: ģenētika + ārējie apstākļi + BrīvāsGribasBloks = "slikti", un Būtne nerodās. Dievam taču pietiks gribasspēka nedomāt par konkrēto Būtni, bet ierobežoties tikai ar "slikti"?

Bet Brīvās Gribas bloks nav atseviššk viņš šķeļ pirmos divus, plus ir sajūgts ar daudzām citām cilvēku gribām. Neviena būtne nav atsevišķi... tā ir kopā ar citām... lēmumi atkarīgi no citiem cilvēku izvēlēm, tās savstarpēji viena otru ietekmē un pa lielu bumerangu atnāk atpakaļ un atkal ietekmē etc. etc. etc.
Dievam uz Cilvēci jāskatās kā uz vienu veselu organismu, nevis uz atsevišķām šūnām!

Nu, es cenšos ievērot Dieva visvarenību.
Dievs nevar radīt pretrunas!

Taču mēs varam novērtēt mājas pēc to plāniem.
NEVARAM!

Varam ar kaut kādu tuvinājumu, bet absolūti mēs to nevaram. Tieši tamdēļ CrašTesti jāveic īstenībā, jo neviena simulācija nespēj to izrēķināt, kur nu civēks paskatoties uz rasējumu bez datora!

Taču tu visu laiku aizmirsti, ka "Mājas PLāns" nav brīvas gribas aģents... tu visu laiku iedomājies, ka Brīva Griba ir kaut kāds algoritms, bloks, kurš ir neatkarīgs nenokā ārēja un citām gribām, bet faktiski cilvēks praksē šo gribu šārē ar citiem... mana gribas lēmumi ietekmē cilvēku lēmumus ap manīm un vice versa, vēl vairāk, mana lēmuma izraisīta disturbance var atnākt pie manis caur man pavisam negaidītu atpakaļceļu kas savukārt ietekmēs atkal manu gribu!
Ja kaut kur šajā ceļā izņem kādu posmu, gala rezultāts būs būtiski cits... Tauriņa Efekts!

Bazars ir pavisam par ko citu - tās Būtnes būs ellē. :-(
Viņas nebūs paradīzē

Tobiš tu tač neuztraucies, ka tava imaginārā māja nekad nenonāk realitātē! Tā paliek kaut kur dziļi tavā zemapziņa, par kuru tu pat nenojaut varbūt... vņa tur sēž bēdīga, bet īstā māja ir īstajā realitātē un tā ir tā īstenība!

Paradīze un Elle nav viena līmeņa "īstenības"

Un tālākā atbilde uz manu jautājumu? Par to, ka es tikai ar savām domām piespiežu Dievu radīt tādas Būtnes? ;-)

Nē tu ar savām domām radi savus imaginārus tēlus savā iztēlē kur tie arī atrodās... Dievam pret to nav iebildes.. vismaz šobrīd!
Tāpat kā tu vari radīt orkus un goblinus datorspēlēs... tur arī viņi paliks! Dievam nav jārada vēl viena WoW kopija, ja tāda jau ir Tevis radīta!

P.S. Kaut kā tu cītīgi ignorē manus P.S. :-)

Testēju... nope... ne visus
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.10.28 16:22:37
Mulders
Šeit tu man centies uzburt existenci pirms existences!
Pēc vienkāršas analoģijas: Cilvēks zin pietiekami par mājas eksistenci tikai no plāna.
Analoģiski, Dievs kāpēc lai nevarētu zināt pietiekami par Būtnes eksistenci tikai no plāna? Plāns NAV pati Būtne, bet ir kaut kas vienkāršāks, neaktīvs. Lai no plāna radītu Būtni, ir kaut kas vēl jāizdara.

Vispirms ir Būtnes izvēles, pēc tam ir Dieva zināšanas par to!
Tas ir, tu netici, ka Dievs varētu zināt par Būtnes izvēlēm, pirms Būtne tās izdara? Tu domā, ka BrīvāsGribasBloks Dievam ir tas pats, kas programmētājam random() funkcija?

un pa lielu bumerangu atnāk atpakaļ un atkal ietekmē etc. etc. etc.
Nu, un Dievs nevar to visu sarēķināt? Kalkulators pa švaku?
Jārēķina ir tikai - katrai potenciālai Būtnei - ja šī Būtne eksistētu šajā vidē, tad vai tā kādu nesabojātu un vaipati būtu laba.

NEVARAM!
Varam ar kaut kādu tuvinājumu, bet absolūti mēs to nevaram.

Tas tāpēc, ka mums trūkst dažu zināšanu. Dievam zināšanu netrūkst. Mans piemērs kliboja ar visvarenības trūkumu, bet pareizā virzienā. :-)
Varam to labot - mājas vietā ņemam māju no klucīšiem, par kuru mēs visu zinām.

Paradīze un Elle nav viena līmeņa "īstenības"
Tas ir kā?

Taču tu visu laiku aizmirsti, ka "Mājas PLāns" nav brīvas gribas aģents... tu visu laiku iedomājies, ka Brīva Griba ir kaut kāds algoritms, bloks

Mums - jā, taču Dievs var vairāk par mums. Kāpēc lai BrīvāGriba būtu Dievam neizzināma?

Viņas nebūs paradīzē
Tobiš tu tač neuztraucies, ka tava imaginārā māja nekad nenonāk realitātē!

Nenonāk, jo mājas NAV. Es viņu neceļu, jo tā sabruks, jo plāns to uzrāda.

vņa tur sēž bēdīga
Nesēž un nebēdājas, jo neeksistē. Eksistē tikai tā - reālā Māja.

P.S. A tur bija tikai par to pašu tēmu: raksta autors man piekrīt jautājumā, ka Dievs VAR zināt Būtnes uzvedību un tāpēc Būtni neradīt. Raksta autoru uztrauc tikai tie neradītie labie pēcnācēji.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.28 17:01:37
Tas ir, tu netici, ka Dievs varētu zināt par Būtnes izvēlēm, pirms Būtne tās izdara? Tu domā, ka BrīvāsGribasBloks Dievam ir tas pats, kas programmētājam random() funkcija?

Nē...
Tas ko es saku, ka izvēles neexistē pirms būtne neexistē! Līdz ar to, Dievam nav ko zināt!
Ja vēl paņem vērā klāt Mulderismu par Dvēseles uzbūvi un būtību, tad Dvēsele IR jeb stipri daudz sastāv no šīm izvēlēm! Tobiš pastāv 1:1 attiecības starp būtnes existenci un izvēļu existenci. Viens nosaka otru!
Tādējādi Pārfrāzējot... tas ko tu gribi un argumentē ir ka Dievs zin Būtni pirms Būtne existē... kur `existēt` nozīmē būt Dieva kontextā!
Pietam te tu neizlāpīsies ar Jesaju, kurš šis saka, tu mani zināji, pirms es biju dzimis... Te ir laika dimensija, Dievam tās nav... tādējādi Būtnes Existence dieva priekšā kāreiz IR šī garā desa, kuras reljefu kāreiz šīs izvēles nosaka! Ja šīs būtnes nav, nav reljefa, tātad Dievs nevar zināt to kā nav!
Dievam nav "Iztēloties" "Ticēt" DIevs ZIN, pietam visu par realitāti un sevi! Neko kas ir ārpus šiem diviem Dievs nezin... bet kas svarīgi, nekā ārpus arī nav

Tas ir kā?
Elles existence atšķiras no Paradīzes existences apmēram tāpatās kā existence tavā iztēlē un existence īstenībā... Tajā grāmatā Luisa "Svarīga Izšķiršanās" tas tiek parādīts ar to, ka Elles iemītnieki ir "mīxti" jeb tādi gaisīgi un dūmakaini, kāmēr Paradīze ir īsta, cieta un jaudīga... un ja elliešiem savstarpēji viņi šķiet dikti īsti ellē, tad attiecībā pret Paradīzi viņi ir fantomi... dūmi gaisā!

Tādējādi... skumt par tuvinieku ellē nav tas pats kas skumt par tuvinieku cietumā... "Tuvinieks Ellē" ir neexistencei tuvākā existence... dūmi... netīrumi... atkritumi... no Paradīzes Viedokļa tā IR Nāve... bet no Ēlles iemītniekia viedokļa tā ir nožēlojama tukšīga existence... kur varbūt viņu sapņi piepildās kā fantomi, taču nekas no tā nav tik īsts lai dotu tev apmierinājumu! Tas ir kā uzcept uz datora 3D ābolu vai Ābola Hologrammu... taču tas nedod īstuma apmierinājumu!

Mums - jā, taču Dievs var vairāk par mums. Kāpēc lai BrīvāGriba būtu Dievam neizzināma?
Ir Izzināma... tikai tad, ja Būtne existē
Vēlreiz Dievs zina visu par realitāti un sevi! Neko ārpus šiem diviem! Jo nekā ārpus tiem nav!

Nesēž un nebēdājas, jo neeksistē. Eksistē tikai tā - reālā Māja.
Nu tu tač teici, ka ir plāns... tātad ir kāda iztēlota māja, kuru tu pārnesi uz papīru! Nu un cilvēks neko neaizmirst!

P.S. A tur bija tikai par to pašu tēmu: raksta autors man piekrīt jautājumā, ka Dievs VAR zināt Būtnes uzvedību un tāpēc Būtni neradīt. Raksta autoru uztrauc tikai tie neradītie labie pēcnācēji.

Nu ja... es jau nesaku, ka es visam autora teiktajā piekrītu! Bet tas ir labs starting points... kā redzi mēs te jau otro dienu maļam par vienu punktu...
Būsi kaut ko uzzinājis!

BTW kristietībā atrast var dažādas atbildes uz šiem jautājumiem... kas visdrīzāk liecinās par to, ka vai nu cilvēki par to nav domājuši, vai nemaz tik viegli atbildams tas nav... kaut vai elementāras infas trūkuma dēļ!

Es jau arī te ļoti daudz ko konstruēju... tā... tādu bildi, kas vismaz man pašam sķiet konsistenta ar to, kā es ticu kāds Dievs ir tajā mazumiņā kas man dots par viņu zināt!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.28 17:23:02
Mulders
Tas ko es saku, ka izvēles neexistē pirms būtne neexistē! Līdz ar to, Dievam nav ko zināt!
Nu, kaķis arī māju plānus nesaprot, un viņam par māju nav ne jausmas, pirms tā nav reāli sākta būvēt. Cilvēkam - savādāk, cilvēks saprot plānus.
Pēc šīs līdzības: Dievs var saprast un varēt daudz ko tādu, ko cilvēks nevar. Vienkārši. Tai skaitā, tikai uzmetot acis stāvoklim īsi pirms Būtnes rašanās, zināt kas tā būs par Būtni.

Ir Izzināma... tikai tad, ja Būtne existē
Kāpēc? Tu tam vienkārši tici?
Citos gadījumos, kur Ctulhu runā par pretrunām Dievā, kā mainīgs/pilnīgs u.c., tu mierīgi pieņem, ka cilvēkiem te nav atrisinājuma, bet Dievam ir. Tagad tu, tā teikt, Ctulhu pusē? ;-)
Es tev zīmēju varenāku Dievu, a tu - "nav iespējams!".

Dievam nav "Iztēloties" "Ticēt" DIevs ZIN, pietam visu par realitāti un sevi!
Tikpat labi Dievs var ZINĀT visu par nerealizētiem variantiem! Kāpēc nevar? Pat mēs varam - par tām pašām mājām. Tev traucē pieņēmums, ka katra Dieva doma uzreiz realizējas.
Jā, un tam, ka "katra Dieva doma uzreiz pilnīgi reaizējas", tu arī vienkārši tici? Kāds ir pamatojums?

tātad ir kāda iztēlota māja, kuru tu pārnesi uz papīru!
Nuja, un tā iztēlotā, un tā uz papīra, abas nav "dzīvas", bet tādi kā modeļi, pirmtēli. Tikai tā, ko reāli uzmūrēs, būs "dzīva".
Vēl variants, varbūt vairāk atbilstošs: cilvēks nevis pats zīmē plānus, bet ļauj kādiem no tiem realizēties (līdzīgi kā Dievs nav primārais cēlonis jauna cilvēka radīšanai, bet gan cilvēka griba kopoties - pēc tavas versijas).

Dievs zina visu par realitāti un sevi! Neko ārpus šiem diviem! Jo nekā ārpus tiem nav!
Tas apmēram kā Ctulhu, kur viss ir matērija? Tev - "realitāte". Nu, un kur šajā "realitātē" ir māju plāni un manas fantāzijas? Par tiem Dievs neko negrib zināt? Dievam nedrīkst ienākt prātā doma "rekur viena cilvēka izdomāts mājas projekts, paskatīsiemies, kāda tur māja būtu sanākusi...".
Vai arī, ja kāds prasītu Dievam "kāda māja man sanāks no šī plāna?", tad Dievs fiksi aizliegtu sev tajā virzienā domāt?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 30 , pavisam kopa bijuši: 8968