atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vecā derība, nāves sodi
Aldimaa
Iesūtīts: 2008.10.21 13:57:37
Pavisam nesen pievērsos kristietībai, sāku iet baznīcā, lasīt Bībeli un, protams, sāka rasties lērums jautājumu. Lasīju Vecajā derībā, ka Dievs saka, ka par dažādiem noziegumiem (neuzskaitīšu) pienākas nāves sods. Šobrīd, manuprāt, baznīca taču nāves sodus nepieļauj (saskaņā ar Jauno derību?). Bet Vecās un Jaunās derības Dievs taču ir viens? Ar vārdu sakot, man nelīmējas kopā Vecā un Jaunā derība un kas tur ir par lietu - Dievs mainīja domas un savus likumus, vai kas? Piedodiet varbūt par stulbu jautājumu, bet man kā zaļajam baznīcas un bībeles lietās tas tāds interesējošs jautājums un jūs te visi ļoti zinoši esat
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.29 10:21:54
JKalniņš un tad 119 psalma vārdi iemanto īsto būtību - Bauslība kļūst par gaismas ceļu zem mūsu kājām... tā vairs nav vagars, kas sit, bet labs draugs, kas palīdz iet! Šo gan es varu no pieredzes apliecināt... kā bauslība kas bij ienaidnieks top par bauslību, kas ir draugs un padomdevējs!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.29 10:31:57
a_masiks, stop stop stop...

Mēs šeit runājam par bauslības pirmo lietojumu. Ja veram vaļā visu dogmatiku, tad bauslībai ir vēl divi uzdevumi!

1. Radīt ārējo "žogu" tā teikt - šis vagara uzdevums
2. Būt par ceļvedi ticīgajiem (var arī neticīgajiem) kad viņš savā izmisumā īsti nezin ko darīt!

Tobiš PILDOT bauslību vismaz daļēji un nepilnīgi tomēr tiek panākts vismaz tas, ka cilvēkus uz ielas neslepkavo, atklāti nezog u.c. elementāras lietas...

Taču tas ko es ar JKalniņu runājam ir bauslība kā spogulis kurā mēs ieraugām savu īsto dabu...
Jo visai loģiski, ka, ja runa iet par elementāru dzīvošanu šai pasaulē uz ielas, tad bauslība var būt visai derīgs assets... taču loģiski ka cilvēks kā garīga būtne agri vai vēlu sāk domāt par Dievišķām lietām un tad jautājums par absolūtiem morālē kļūst aktuāls... un tad Bauslība parādās kā pirmais pakāpiens šo absolūtu sasniegšanā un reflexijā... un kad cilvēks, kas pasaulīgās lietās var būt pat taisns, sāk vērties uz debesīm un tad saprot, ka viņam jāpilda VISA bauslība, TAD bauslība parāda savus "zobus" jeb pareizāk sakot, bauslība atmodina zobaino grēku, kas tevī mīt!

Ja tavs uzdevums nav nonākt Paradīzē, bet nodzīvot vienkārši pēc cilvēku standartiem vairāk vai mazāk taisnīgu dzīvi un nenonākt cietumā vai uz apsūdzēto sola... tad bauslība ir visai derīgs instruments!

Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.29 10:58:05
a_masiks, Nē tā ir bibliska mācība par bauslību! Taču vai tad bībeles mācība tev ir saistoša?

IJ kur nu vēl Luteriskā Dogmatika!

Šeit no šī paša saita! Ok, es to secību regulāri putroju, bet saturs tas pats. Lasi šos 3 bauslības lietojumus, tur arī Rakstu vietas uz ko tās pamatojas!

http://www.lelb.lv/lv/?ct=bausli

p.s. mēs abi zinām, ka saistītās rakstu vietas tu neiesi lasīt! Bet nekas, vismaz zināsi, ka tas nav Muldera izzīdums no īkšķa!
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2008.10.29 11:05:29
Jānis Kalniņš
Kāpēc domā, ka bauslība domāta tikai grēkatziņai? Arī tam, bet arī - pildīšanai. Nevis izpildīšanai pilnībā, bet - cik mūsu spēkos . Nevari uz sieviešiem neskatīties? ok. Bet savaldīties, lai tīšām nejauktu ārā svešu ģimeni, taču vari? Nu, tātad tieši tik daudz esi godīgi izpildījis, tb cik uz to brīdi tavos spēkos bija. Domā, biezais jauneklis jau pa visu perimetru enģels bija, jo Jēzus viņam pārmeta tikai vienu pašu mantaskāri?
Es jau šķiet, sapratu tavu domu ( mīli un tad darīsi tikai labo ), bet, diemžēl, ir daudz cilvēku, kam tik tiešām vajadzīgs vienkāršā valodā piekodināt (pat ar pabaidīšanu!), lai taču atgriežas no ļaunprātībām. Tikai nezagt, tikai nenokaut, tikai neapmelot - šo principā spēj katrs, ja vien klausa sirdsapziņai. Kas neklausa tai, visdrīzāk neklausīs arī Jēzum.. ļauns var lūgties līks palikdams, viņa lūgšanas tā arī paliks karājoties , bet pats skries pie tevis un brēks, ka Bībele melo, jo Kungs lūk, neklausās!

Un tad gan - tikai un vienīgi pats tu esi vainojams, ka nedzīvo svētu dzīvi: Dievs tev ir devis visas iespējas tās realizēšanai.
... Kristus spēkā vari uzvarēt visu, ko pats gribu uzvarēt - tagad problēma pastāv nevis nevarēšanā bet gan negribēšanā!


Nu šim es piekrītu pilnībā (un nevis joprojām vienādiņ pēdējais grēcinieks kas reizē svēts). Jo tālāk svētumā, jo grēki izčākst paši, jo kopā ar Viņu grēkot vairs i neprasās! Protams, Ceļš ir garš.. toties nasta viegla un jūgs patīkams.
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.29 11:08:00
Mulders
Tobiš PILDOT bauslību vismaz daļēji un nepilnīgi tomēr tiek panākts vismaz tas, ka cilvēkus uz ielas neslepkavo, atklāti nezog u.c. elementāras lietas...

Kas ta nu? tādi siltāki vēji sākuši pūst vai..
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.29 11:37:39
a_masiks, un no kādas dogmatikas tas bija?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.29 12:27:47
A bez tīri praktiskās ētikas - tb, nenokļūšanas uz apsūdzēto sola - bauslībai nav cita pielietojuma. Tātad - nav jāpilda.
Pie kam apsūdzēto sols nav kritērijs kristietim, ibo jamo tiesās ne laicīgā tiesa, bet gan JK. Tāpēc arī nenokļūsana uz laicīgās tiesas sola nav neko būtiska. Drīkst visu, tikai jāizrāda JK pačots.


Es par šito. Kur tu šito izraki? Iļi tā ir tava izpratne par tēmu. Tobiš tas ko tu domā, ko mēs domājam un kam ticam?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.10.29 13:56:35
-Jona-
Kāpēc domā, ka bauslība domāta tikai grēkatziņai? Arī tam, bet arī - pildīšanai. Nevis izpildīšanai pilnībā, bet - cik mūsu spēkos

Nu, šī jau ir tāda ētiskas kategorijas lieta, kam nav nekāda sakara ar Rakstiem un pestīšanu. Protams, ir cilvēki, kurus vajag pabaidīt - bet bauslība to dara tā: ja nepildīsi baušļus, nonāksi ellē; tad mēģini pildīt, konstatē, ka nekas nesanāk; tad meklē citu ceļu mērķa sasniegšanai - un vienīgais ceļš ir Kristus. Kad to atrodi - bauslība zaudē savu sākotnējo gan tiesāšanas, gan vēl jo vairāk pabaidīšanas jēgu, bet, kā Mulders rakstīja - bauslība top par draugu un padomdevēju ceļā, kas palīdz iet. Tde nu nav nekāda sakara ar centieniem to izpildīt cik nu iespējams , tā domājot atkal neizbēgami atgriežamies pie darbu lomas taisnošanā. Bet kā mēs te kaut kur esam vienojušies - taisnošana tikai un vienīgi Kristus nopelnā, bet darbi ir bagāža, ar kuru ieejam debesīs, tā, sakot ēka, kuru ceļam uz Kristus pamata. Tie arī, protams ir svarīgi, bet tiem nav nekāda sakara ar baušļu pildīšanu likuma izpildīšanas izpratnē.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2008.10.29 14:20:38
Jānis Kalniņš
Baušļi kā tādi pestīšanu nesniedz, tas nav pat apspriežams (ja jau pat ticība, kas kalnus gāž, bez mīlestības būtu tikai tukšs grabulis!). Tie tikai tuvina mūs tam, lai mēs vispār spētu par Jēzu izšķirties (kur māja pilna skeletiem/zagtām mantām, tur Jēzum ļoti maz vietas..).
Esmu to visu izmalusi jau Delfos līdz pagurumam (tas gan nemaisa mūsu kopējam draugam mani regulāri saukāt par darbu teologu). Lūk:
Līdz galam mūs var aizvest tikai Kristus. Pašatpestīšanās cilvekam ir tikpat neiespējama kā radīšana. Kādā veidā? how? Sevi aiz matiem pacelsim un ievilksim Valstībā, kā Minhauzens? Tad drīzāk tu sevi aizmatiem uz Mēnesi aizcelsi, bet uz valstību nu gan ne.
Tā ir tīrākā Dieva kompetence. Darām tik to, kas pašiem jādara, Dievs jau nu Savu vārdu turēs.
/Delfos, pirms diviem gadiem/

Es par tādu bauslību jau kur tas laiks, ka nedomāju vispār. Pat par savu pestīšanu ne. Tas palicis kā tāds tīri teorētisks jautājums, bet praktiski man ir tikai mans Jēzus katru mīļu dienu.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.29 14:30:39
Bet arī izšķirties par Kristu tu nevari, pirms Kristus ir izšķīries par tevi! Bez Kristus tava griba un prāts ir vērsts prom no Dieva, ja vien tu tici tam, ko Dievs savā vārdā atklāj!

Bez Dieva Vārda neviens vēl nav pie Kristus nācis... Pirmais, kas atnāk ir Kristus un tikai pēc tam, kad Kristus Vārds cilvēku dara dzīvu, cilvēks var "izšķirties par Kristu"...

Mēs neizvēlamies elpot, mēs vienkārši elpojam... jo mums ir dota dzīvība. Taču tad kad mums to deva, mēs neprasījām un neizšķīrāmies, mums to iedeva kā dāvanu neprasot vai mēs to gribam vai negribam. Tieši tāpatās šeit... tu esi līķis, pirms Kristus tevi neatdzemdina caur savu Vārdu...

Bet nu po... 100x stāstīts, no tavas puses 100x tas noliegts... jo tu viscaur esi Sinerģists... Jeb latviski sakot - Darbu Teologs - jo savas pestīšanas sākumu saskati savā brīvas gribas izvēlē tapt pestītai un tikai pēc tam uzskati, ka Dievs akceptējot tavu gribas lēmumu tevi sāk pestīt...

Mums Luterāņiem viss ačgārni... Dievs pēc savas gribas izlemj pestīt un tad caur Vārdu mūs atdzemdina un tad jau mēs labprāt "topam pestīti" jo esam dzīvi darīti - jeb tā teikt... sākam normāli elpot kā tas dzīvajiem pienākas... ne ka elpošana būtu kaut kāds baigais mūsu gribas akts!
A vot aizturēt elpu, tur gan vajag ribas aktu, tāpat arī... kristietim noliegt Kristu vajag īpaša piepūle un speciāla atsacīšanās... tātad speciāla pretošanās, kas savukārt neatdzimušajam cilvēkam ir dabīgs stāvoklis - Pretoties Dievam - kā Romiešu 3 nodaļā rakstīts...
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2008.10.29 14:39:27
Mulders
Bet arī izšķirties par Kristu tu nevari, pirms Kristus ir izšķīries par tevi!

Kristus jau sen un mūžīgi mūžos ir izšķīries par pilnīgi katru no mums , tā ka tā tāda tukša runa... Pestīšana attiecas uz katru, pilnīgi katru!.. bet ne visi spējīgi Viņu pieņemt - tas lūk, ir īstais klupšanas akmens. Resp., vaina ir mūsos, ne jau ka Jēzus kādu no mums negribētu.

Tieši tāpatās šeit... tu esi līķis, pirms Kristus tevi neatdzemdina caur savu Vārdu...

Nekā tamlīdzīga, mums katram pūrā ir pirmais pavadonis - sirdsapziņa. Tā vismaz ir Rakstos teikts! Es piekrītu domai arī par tādiem anonīmajiem kristiešiem , ja tu ne - tā tava darīšana.
Un nerunā atkal visu luterāņu vārdā. Man ne KarotesNav, ne Ctulhu, ne Sheksna nav līķi, es viņus (piedod ja vari!) redzu kā Jēzum daudz tuvākus par tevi...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.29 17:50:05
Nekā tamlīdzīga, mums katram pūrā ir pirmais pavadonis - sirdsapziņa. Tā vismaz ir Rakstos teikts! Es piekrītu domai arī par tādiem anonīmajiem kristiešiem , ja tu ne - tā tava darīšana.

Un šī "pūrā dotā sirdsapziņa" ir sabojāta... tas Rakstos rakstīts... Šī Sirdsapziņa ir jāatjauno!

1 Pet 3:21 Tas attēlo kristību, kura tagad arī jūs glābj. Tā nav miesas netīrības mazgāšana, bet ir labas sirdsapziņas izlūgšanās Dievā caur Jēzus Kristus augšāmcelšanos,

Un nerunā atkal visu luterāņu vārdā. Man ne KarotesNav, ne Ctulhu, ne Sheksna nav līķi, es viņus (piedod ja vari!) redzu kā Jēzum daudz tuvākus par tevi...
Kāpēc ne... tas viss ir rakstīts Luterāņu Ticības Apliecībā! Luterānis ir tas, kas šim visam piekrīt un tam tic. Nevis tas, kurš ieraksta savā profilā "Luterānis"

Un tas kam tu ko tur tuvāk redzi, tā nevienu neuztrauc!
No Dieva tiesas viedokļa KN, Ctulhu, Šexna ir visai pabeigti, ņemot vērā, ka viņi neatzīst vispār Dievu kā tādu, kur nu vēl Kristu kā Dieva Dēlu un viņu pestītāju! Protams, nekad nevar zināt, kad viņos sētais Dieva Vārds viņos pamodinās dzīvību...

Tā kā... tas ka tu viņus redzi tuvāk Kristum vien liecina par tavām spējām Kristu pazīt!

Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.29 17:51:10
nē, tā ir sekošana loģikai. Tb, ja pieņemam ka jūs domājat konkrētā jautājuma sakarā, tad jums būtu jādomā tieši tā.

Ņemot vērā, ka tu loģiku ne pārāk draudzējies - vai atradi savu kļūdu spriedumā - pierādījuma neesamība nav neesamības peirādījums - un zinot personīgi kam kristieši vairumā tic - es visai droši varu teikt, tava sekošana loģikai bij totālā grāvī jau ar pirmo soli!
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.10.29 17:56:37
-Jona-
Nekā tamlīdzīga, mums katram pūrā ir pirmais pavadonis - sirdsapziņa
Izskatās, ka tu domā, ka ar "pūrā doto" sirdsapziņu katram vajadzētu pietikt, lai jebkurš un katrs cilvēks varētu "izšķirties par Kristu!" Bet mūsu sirdsapziņā par Kristu neko nesaka. Tā neko nesaka par Dievu vispār. Vai tu esi dzirdējusi, ka kāds neticīgais saka - man ir netīra sirdzapzīņa, jo es esmu pārkāpis pirmo bausli.

Turklāt, tādi vārdu salikumi "apklusināt sirdsapziņu", "pazaudēt/aizmirst sirdzapziņu" norāda uz manipulācijas iespējām ar to. Sirdsapziņa ir kā uzpērkams tiesnesis. Parasti to ļoti veiksmīgi pakļauj paštaisnība.
Tātad, bez Dieva vārda pasludināšana nekāda "iedzimtā"
sirdsapziņa cilvēku pie Dieva nevar aizvest.

Tad, kad ir pasludinājums, cilvēks tam nepretojas, ir kristīts un dzīvo ticībā, tad viņa sirdsapziņa tiek noenkurota Dievā un tai nāk palīgā Sv.Gars un tikai tad var runāt par sirdsapziņu, kas var dot trauksmes signālu, ja cilvēka un Dieva attiecībās (arī līdzcilvēku attiecībās) kas nav kārtībā. Tad atskaites punkts ir ārpus cilvēka, proti, Dievs un Viņa taisnība, un paštaisnībai mute ir ciet.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2008.10.30 10:47:14
Rausītis
Par Dievu sirdsapziņa pasaka gan, un pašu galveno turklāt. Jā, tad mēs vēl nezinām kā Jēzu sauc, bet vai tas ir galvenais? Daudzi zin gan kā sauc , gan ko prasa, tas viņiem tomēr nemaisa pilnīgi visu salaist dēlī. Jēzu var pazaudēt tieši tikpat viegli kā sirdsapziņu, jo pēc būtības tas ir viens un tas pats . Kad šī dievišķā dzirksts mūsos sasaucas (vai nesasaucas) ar ārēji pasludināto Vārdu ...
Kad viss iespējamais bezbēdīgi notrallināts, tad vēl pat pašus lielākos grēciniekus - nekristiešus viņu sirdsapziņa mēģina atkal un atkal atgriezt unn nedod miera, līdz piem., slepkava vairs neiztur un atnāk un piesakās polcijā pats . Jēzus tur it kā nepiedalās , bet, vai zini, piedalās gan!

...kad ir pasludinājums, cilvēks tam nepretojas, ir kristīts un dzīvo ticībā, tad viņa sirdsapziņa tiek noenkurota Dievā un tai nāk palīgā Sv.Gars un tikai tad var runāt par sirdsapziņu

Tad tu gribi teikt, ka žēls.samarietim tās nebija?? Piedošanu, bet kam tad viņš tobrīd paklausīja? tad jau nevienam bērnam, nevienam citticīgam nav sirdsapziņas? un šitas kas?:
16 Apspiestajiem es biju tēvs, un es uzklausīju sūdzības no tādiem, kurus es nemaz nepazinu, un centos viņiem pēc sirdsapziņas palīdzēt.
/Ījaba 9/
13 Jo nevis bauslības klausītāji ir taisnoti Dieva priekšā, bet bauslības darītāji tiks atzīti par taisnotiem.
14 Jo, ja pagāni, kam bauslības nav, sekodami savai dabai, izpilda bauslību, tad viņi, būdami bez bauslības, paši sev ir bauslība.
15 Jo ar to viņi pierāda, ka bauslība ierakstīta viņu sirdīs. To pašu apliecina viņu sirdsapziņa un viņu domu spriedumi..
/Rom.2/

Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.30 10:56:40
Ak -Jona- -Jona- Cik daudz vēl tev jāmācās par Dieva Tiesām! Bet nu labi... acīmredzot, Dieva Vārds pagaidām nevar līdz tevīm tikt, tad nu dz`vio saskaņā ar savu sirdsapziņu, lai pats Dievs tevi izmāca!

Tik Dieva atbilde Ījabam bij šāda:

"Vai pēlējs grib būt pastāvīgā nesaskaņā ar Visuvareno? Tas, kas apsūdz Dievu, lai sataisās atbildēt!" "Apjoz jel kā varonīgs vīrs savus gurnus, Es tev jautāšu, un tev būs Man atbildēt! Vai tu tiešām gribi iznīcināt Manu tiesu, Mani nolikt par netaisnu, lai pats rādītos taisns?

Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.10.30 12:24:54
-Jona-
Tad tu gribi teikt, ka žēls.samarietim tās nebija??
Izlasi uzmanīgi, ko pati uzrakstīji ž ē l s i r d ī g a i s samarietis. par to ir stāsts - par žēlsirdību.

Iizlasi to uzmanīgi, pēc tā laika parašām samarieša sirdsapziņa būtu tīra.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2008.10.30 12:38:25
Rausītis
būtu tīra ... tātad tomēr vēl tās sirdsapziņas nebija, vai ne..
Varbūt pati turpmāk lasi uzmanīgāk, jo jau VD Ījabam šī sirdsapziņa kaut kādā mistiskā veidā, bet tomēr jau bija . Tāpat kā pie JD pagāniem nešaubīgi pieminēta.

P.S. a pēc šā laika parašām samarieša sirdsapziņa būtu netīra vai tad?? Ak, Jēzu Jēzu, un Tu viņu mums Rakstos kā paraugu minēji...
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.10.30 12:44:41
-Jona-
tas, ko gribēju teikt, ir - stāsts par žēlsirdīgo samarieti mums neko nepastāsta par samarieša sirdsapziņu.

turklāt, ņemot vērā tā laika situāciju (kas bija samarieši, kāda pret tiem bija attieksme, kas varēja būt vīrs ceļmalā, un galu galā to, ka samarietis varēja riktīgi "norauties" par to, ka ir palīdzējis šim vīram) tad samarieša sirdsapziņa būtu apmēram tikpat tīra kā tev, kad tu te mētājies ar vārdiem killers un tml.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2008.10.30 12:50:09
Rausītis
Sāc jau M. demagoģijas taku mīt? Tu tači apgalvoji, ka sirdsapziņa kā tāda sākusies tikai ar Jēzu! Līdz tam tādas nemaz neesot bijis!

tad samarieša sirdsapziņa būtu apmēram tikpat tīra kā tev, kad tu te mētājies ar vārdiem killers un tml.

Nu tas jau paliek interesanti... es mētājos tātad... pasaki vēl, ka no gaisa pagrābu un nabaga M. piekabināju...
nus, tad jau tavējā tagad tikpat tīra cik Mulderim, man jautājumu vairs naff...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 98 , pavisam kopa bijuši: 34190