atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Nu tad slakteri vai tomēr – Kristieši?
-Jona-
Iesūtīts: 2008.10.01 09:42:36
Sveicināti!


Tad nu pabeigšu savu ierosināto tēmu (par Hirosimu).

"Kuram garam cilvēks pieder?

...ne-slepkavošanas bauslī ir kopā ietverta visa pārējā bauslība, jo visi baušļi aizliedz tieši tās darbības, kuras vai nu ievaino tuvāko, nodarot viņam ļaunu, vai var izraisīt asiņainus konfliktus starp cilvēkiem. Baušļi doti kā vienīgā iespēja uzturēt attiecības ar citiem cilvēkiem. Ja šie baušļi netiek ievēroti, tas rada arvien pieaugošu vardarbību cilvēku vidū, līdz tauta nogrimst pati savos grēkos un varmācībā, kā tas reiz notika ar visu pasauli Noas laikā.

Jāņa evaņģēlijā minēti Jēzus vārdi, kuri velnu raksturo kā ‘meli un slepkavu’. Meli – attiecībā uz Dievu un cilvēku... slepkavu – attiecībā uz vēlmi nogalināt nevainīgus upurus, radot ŠĶIETAMU MIERU UN KĀRTĪBU. ...

Kā centrālais iezīmējas bauslis, kas parasti cilvēkiem šķiet pats vienkāršākais – "Tev nebūs nokaut". ... Pret to iestājas visa Dieva atklāsme...
Ar šo bausli tiek iezīmēts diametrālais pretstats Svētajam Garam. ... sātans ir slepkava ("nokāvējs" – tas, kurš pārkāpj šo centrālo bausli. ...

Centrālais bauslis NOŠĶIR CILVĒKĀ MĪTOŠOS GARUS, nevis vienkārši aizliedz fizisku asinsizliešanu."


/Indulis Paičs, LELB Konsistorijas loceklis, LELB pārstāvis Latvijas centrālajā medicīnas ētikas komisijā/



Nu, te patiesībā jau visi punkti salikti.
Ka ļaunumu nevar iznīcināt ar ļaunumu, par to nevienā konfesijā nestrīdas, cik zinu. Tas ir makiavellisms (ka mērķis attaisno līdzekļus - tāds praktiskais sātanisms, atrodams visu meganeliešu repertuārā), bet tml. risinājumi – ne vairāk ne mazāk kā Crimes against Humanity.
Pat laicīgajā pasaulē.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.01 14:14:50
bet vai nevarētu būt tā, ka ši situācija ir līdzīga ar Latvijas okupāciju?

Nevarētu... cik zinu, tad Amerika neokupēja Japānu! Tur manuprāt kāreiz Krievi šiem kādu kluci no pienākošās zemes nogrieza. Ka tik nav tā, ka formāli Krievi un Japāņi joprojām ir kara stāvoklī, jo miera līgums nav noslēgts... bet te varu kļūdīties!

Amerikāņi Irākā neko neatstāj sev... tieši otrādi, apmāca Irāķiešus pašus sevi pārvaldīt un nu jau ir apstiprināti plāni, kad no turienes iet prom. Tas pats ar Afganistānu, tepat arī mūsu Latvieši brauc apmācīt Afgāņu armiju pašiem sevi aizstāvēt un par sevi cīnīties un kad tas būs izdarīts, dosies prom.
Okupācija būtu tad, ja Amerikānis pasludinātu Irāku par kuru tur Štatu, vai, ja sabiedrotie sadalītu Afganistānu kā kūkas gabalu un okupētu ieviešot savu pārvaldi!
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.01 14:16:22
Artos

Uz ko tādu varētu pretendēt tikai augstais priesteris, Tā Kunga spēkā. Un vai! tam, kas nokļūdās/samelo!
Kas attiecas uz mums, tad mums ir tev nebūs nokaut bauslis, ar to arī viss pateikts. Dievs pieļauj daudz ko (patiesībā - visu), bet tas absolūti nenozīmē, ka mēs drīkstam palikt par slepkavām un jūdām.
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.01 14:19:16
Ctulhu


Es nevarētu būt par prezidentu, jo lai tur tiktu, ar lieliem un ļoti lieliem meliem jau ir jāsāk . Vai ja tomr tiktu, tad mani ļoti ātri novāktu Bābele slikti iet kopā ar Evaņgēliju uzstādījumu...
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.01 14:21:53
Ctulhu

Mūsu situāciju nevar salīdzināt ar Radītāja.
Ne mēs esam ko radījuši, ne arī spējam novērtēt situācijas pēc būtības. Tāpēc priekš mums ir likumi , kuriem vnk jāpaklausa .
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.01 14:25:53
Dievs pieļauj daudz ko (patiesībā - visu), bet tas absolūti nenozīmē, ka mēs drīkstam palikt par slepkavām un jūdām.

Un ko darīt, ja tu tomēr esi kļūvis par slepkavu... ??? Redz tu jau ļoti steidzīgi visus slepkavas ellē gribi norakstīt... bet kā tu pati saki... Dievs pieļauj daudz ko... PAT Slepkavu (tādu kā Sauls no Tarsas) atgriešanos un dāvā viņiem piedošanu! Kā stāv rakstīts

Jes 1:
18 Tad nāciet, turēsim tiesu, saka Tas Kungs. Kaut jūsu grēki arī būtu sarkani kā asinis, tomēr tie paliks balti kā sniegs; kaut tie arī būtu kā purpurs, tomēr tie kļūs kā vilna.
19 Ja jūs būsit Man padevīgi un paklausīgi, tad jūs baudīsit zemes svētību.
20 Bet, ja jūs pretosities un nepaklausīsit, būsit cietgalvīgi, tad zobens jūs aprīs, jo Tā Kunga mute to runājusi!"

Lūk TAS ir Evanģēlijs, ka Dievs spēj piedot un par labu vērts pat visasiņainākos grēkus un visnelietīgākos slepkavas padara par paklausīgiem jēriņiem. To spēj tikai Dievs...
Taču pasaulē ir ne tikai zudušie dēli, pasaulē ir arī tie, kas formāli vienmēr ir bijuši Tēva Mājās, bet kad šāds asinīs notraipīts Dēls atgriežas, tad tie klūp krāgā gan šim atgrieztajam gan Tēvam, kas viņu pieņēmis ar šo apsūdzību - "redzi, tik daudz gadu es tev kalpoju un nekad neesmu pārkāpis tavu bausli, bet tu man ne reizi neesi devis ne kazlēnu, lai es būtu varējis līksmoties ar saviem draugiem,
bet tagad, kur šis tavs dēls ir pārnācis, kas savu mantu izšķērdējis ar netiklām sievām, tu viņam esi licis nokaut baroto teļu!"

Pilna pasaule ar tiesnešiem un patiesības zinātājiem. Tik ļoti gribās visus iztiesāt - Amerikāņus, Krievus, Japāņus, Vāciešus... no savām ērtajām čībām!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.01 14:27:19
Jona, Trūmenam Valsts vara bij no kā?
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.01 14:27:50
Mulders


Es tevi ļoti pieklājīgi lūdzu iet prom no manas tēmas un vairs nerādīties.
Artis
# Iesūtīts: 2008.10.01 14:28:17
Lai mēs pateiktu,ko mēs darītu Trūmena vietā, kā minumums vajadzētu divas dienas intensīva darba - ja pieņem, ka fakti ir zināmi, pieejamie informācijas avoti apkopoti! Un kā paliek ar pārējiem apstākļiem, ne tikai faktiem?
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.01 14:32:31
Artos


Jebkurš teologs teiks, ka ir bibliskā un ir - kristīgā ētika, kas nepavisam nav viens un tas pats.

Atbildējis faktiski ir Jēzus Pats (jautājumā par laulību šķiršanu, bet iemesls jau analogs):
"Jūsu cietās sirds dēļ viņš jums šo bausli rakstījis..."


Jaunajā Derībā augstāka latiņa, daudz augstāka
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.01 14:34:04
Jona, vai tu vari parakstīties zem šiem vārdiem!

Romiešu 13 (ievēro, tā ir Jaunā Derība, tātad stāv pāri VD)

1 Ikviens lai ir paklausīgs varām, kas valda. Jo nav valsts varas, kā vien no Dieva, un tās, kas ir, ir Dieva ieceltas. Vai Jona šiem vārdiem tic un var teikt, jā es tam ticu?
2 Tātad tas, kas pretojas valsts varai, saceļas pret Dieva iestādījumu. Bet tie, kas saceļas pret to, paši sev sagādā sodu. Vai tu piekrīti šiem vārdiem? Vai piekrīti, ka sacelšanās, piemēram pret Amerikas Valsts Varu nozīmē, sacelties pret Dieva iestādījumu, un tamdēļ sagādā pat sev sodu?
3 Jo valdītāji nav bīstami labam darbam, bet ļaunam. Tu negribi bīties valsts varas, labi, dari to, kas labs, tad tu saņemsi viņas uzslavu,
4 jo tā ir Dieva kalpone tevis labā. Bet, ja tu dari ļaunu, tad bīsties; ne velti tā nes zobenu, jo tā ir Dieva kalpone, atriebēja un soda nesēja tam, kas dara ļaunu. Vai Jona piekrīt, ka Valsts ir atriebēja un soda nesēja pietam ar Dievišķu mandātu

Kā tev šķiet, vai Pāvils neko nezin par 5o bausli sakot šos vārdus? Kā tu saproti vārdus "Ne velti tā nes zobenu"? Un redzi, apustulis nevis Paičs saka, ka tas ir Dieva iestādījums. Šāda kārtība ir Dieva iestādījums... pavēle, kārtība, likums pietam Jaunās Derības likums.
Vai tev šķiet ka Dievs pats putrojas savos likumos?

Un nesaki, ka ES te kaut ko muhļīju, es Romiešu vēstuli nesarakstīju! Tākā ar pretenzijām lūdzu pie šīs vēstules autora!

Kas interesanti, Pēteris piekrīt

Pētera 1:
13 Pakļaujieties ikkatrai cilvēku starpā ieceltai kārtībai Tā Kunga dēļ,
14 gan valdniekam, kas ir pār visiem, gan pārvaldniekiem kā tādiem, kas viņa sūtīti, lai sodītu ļaundarus, bet atalgotu tos, kas dara labu.
...
18 Kalpi, paklausiet saviem kungiem visā bijībā, ne vien labajiem un lēnajiem, bet arī ļaunajiem.
19 Jo tā ir žēlastība, ja kāds savas dievapziņas dēļ panes bēdas, netaisnību ciezdams.

Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.01 14:34:22
Es tevi ļoti pieklājīgi lūdzu iet prom no manas tēmas un vairs nerādīties.

Labi! Aizgāju!
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.01 14:50:24
Mulders

Jā, valstij Dievs patiesi deleģējis zināmas pilnvaras, BET.
Tās ir spēkā, ja valsts vara patiešām ir Dieva kalpone un patiešām kalpo Labajam
(tas turpat vien izlasāms).

if not - tad spēkā stājas: "Dievam vairāk jāklausa nekā cilvēkiem."


un nevis staļiniem/hitleriem vai bušiem/putiniem.


(un tikai nenāc atpakaļ, es vnk atbildēju)
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.01 14:58:37
Artos


Bībeles VD cilvēki vēl bija ļauni un viņiem bija arī vairāk ļauts, atbilstoši līmenim (no Saviem mazajiem bērniem Tēvs taču vēl neatprasa). Daudzējādā ziņā viņi nemaz nebija labāki par zvēriem.

Jēzu Upuris un piemērs radīja kardināli jaunu situāciju un tagad jau - kam daudz dots, no tā daudz prasīs .


Kristīgā ētika pamatojas uz desmit baušļiem plus Jēzus dotie divi augstākie, viss pilnīgā Jēzus redakcijā :

"... bet Es jums saku... " - tas, tikai tas un nekas, izņemot to

-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.01 15:03:21
Ctulhu


Nu vis[irms jau pēc pašu sirdsapziņas, - pēc bauslības kas sirdī. Slepkavas taču ir vnk šķebinoši katram puslīdz normālam. Kristieši var pārbaudīt vēl arī pēc Rakstiem.
Redz, ka pat tev (ne-kristietim, kā sapratu) Hirosima nešķita pieņemama.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.01 15:15:19
Ctulhu
Bailes, parastas bailes tur nostraadaaja.
Bailes ir Spēka tumšā puse ©
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.01 15:16:28
... slepkavas, suņi un bailīgie paliek ārpusē ...
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.01 15:23:30
a_masiks

Jā, vistrulāko militāristu vistrulākā muskuļu demonstrācija. Uz dzīviem cilvēkiem...
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.01 15:27:51
a_masiks
Viena lieta vilīšus, tankus, govis un aitas poligonā svilināt - cita lieta novērtēt kādus postījumus TAS izdara ienaidnieka teritorijā.
Jā, REĀLOS apstākļos un REĀLĀ pilsētā.

Ibo ierocis mazliet par jaudīgu, lai lietotu tuvcīņā, kara darbības zonā....
A kara darbības zonā TĀDU mērķu nebija. Un mest pa ņukam uz KATRU dieva aizmirsto atolu Klusā Okeāna attiecīgajā reģionā šamējie nespēja banāli ekanomiski... tolaik jau ņukus vēl neražoja rūpnīcā, bet ar pašrocīgi lika kopā laboratorijā... pirmie ņuki bija `unikāli mākslas darbi`, nevis širpotrebs (kādas ir mūsdienu kaujas galviņas)...
Harry
# Iesūtīts: 2008.10.02 00:49:06
es laikam izteixos.

no Muldera teologs it tikpat daudz cik no manis matemaatikjis.

Teologs ir dziiwesveids,nevis ``gudra runaashana`` un citu nolixana.

Teologs ir tas,kurš speej objektiivi domaat,apspriest,samierinaaties,draudzeeties un buut humaans.
TAs ir iists teologs.

Newis plaanpraatiigs(atvainojos)fanaatikjis,kurš uzskata,ka visa pasaule vinjam ir pie kaajaam.UN Sevi par teologu sauc tikai deelj taa,ka maak sačiņīt pilniigi nesaprotamus textus ar zinaatniskiem paarfraazeejumiem un domā ,ka ir megainteliģents.

Ne tur cieņas pret lasiitaaju,nekaa.


Mulderam ir veel taalu jaadomaa ,ko noziimee buut teologam.

Ko noziimee saprast Augtsaaka gribu.

Ko noziimee to pildiit.
un kaadus upurus tas prasa.

Teologi dziiwo.

Teologi neseezh forumos.
Harry
# Labojis Harry: 2008.10.02 00:56:25
otra lieta,ka vinjhs ir ieguvis kaut kaadu(apbriinojamu)respektu šajā diivainju sabiedriibaa,kuri sevi sauc par kristieshiem(ne visi)

(kaut patiesiibaa labaakus vaardus var sagaidiit no barinja trenninjteerpaa teerptu jaunieshu naktii maskačkas viduu)


kristieshiem buutu atgaadinaajums par Jēzu.

vinjsh jums mācīja kā dzīwot,atstaaja maaciibu no a liidz z.

Un Mulder,kad ta tu izdomaaji dekalogu izsleegt no luteraanjiem.



pašam smiekli nenaak?

moška radi savu sektu?

izdomaa noteikumus

saceri mistiku par sevi.
tad varbuut tava transformeetaa kristietiibas uztvere sevi attaisnos.


Viss jau ir ljoti vienkaarshi.

Daudz vienkaarshaak nekaa mees to gribeetu.

ar Dievpalīgu ļaudis.

es jums no sirds novēlu atrast sevī to gaismu,uz kuru jūs aicina Jēzus.

es laikam no šejienes pazūdu.once and for all.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 34 , pavisam kopa bijuši: 4271