atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Ko nozīmē - Cilvēks radīts pēc Dieva tēla un līdzības?
KarotesNav
Iesūtīts: 2008.09.12 12:03:13
Ko tas nozīmē?
Kas ir līdzība un kas ir tēls? Lelle arī ir līdzīga cilvēkam pēc tēla.

Ja atceramies, ka Dievs ir Trīsvienīgs, tas nozīmē, ka arī Cilvēks ir Trīsvienīgs?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.09.12 12:04:30
Cik tālu iet līdzība? Sanāk taču plašs spektrs - piemēram, Pieaugušajam ir līdzīga gan viņa Fotogrāfija, gan viņa Bērns.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.12 12:32:08
KarotesNav, līdzība nav ekvivalence...

Vislabāk laikam to varētu apzīmēt kā sava veida sarežgīta objekta projekciju šitajā existencē!

Ebreju 1 nodaļas 1-3 panti ietver sevī apgalvojumus par Kristu, ka viņš arī būdams Dieva godības atspulgs un būtības attēls tur bla bla bla.

Kaut kur citur bij teitks, ka mēs tiekam atjaunoti pēc Kristus tēla... tb kristus nolaižas lejā, mēs paceļamies augšā... un viņā savienojoties atgūstam oriģinālu!

Ja cilvēka attēls un atspulgs būtu statuja. Tad Dieva atspulgs un attēls ir Cilvēks (patiess)!

Un kā statuja nav ekvivalenta ar cilvēku, tā cilvēks nav ekvivalents savā būtībā ar Dievu!

Kā teikts... Dievs ir visuvarens, Cilvēks ir druskuvarens. Dievs ir visuresosš, Cilvēks drusku esošs. Dievs ir visuzinosš, Cilvēks mazlietzinošs...

Tie ir tikai daži no kerneļa sastāvdaļām, mantotām no Dieva...
Dievam ir absolūta Radītāja spējas, Cilvēkam ir ierobežotas, bet arī Civlēks spēj radīt kaut ko... oriģinālu un nekad nebijušu!

Man liekas ka šī radošās spējas ir vistuvākais Dievišķajam, kas mūsos ir... Es uz sitienu nevaru atminēties Rakstus, kas liktu implicēt, ka Eņģeļiem būtu radošas spējas!
Harry
# Labojis Harry: 2008.09.12 12:41:19
ar jeedzinu``cilveeks``mees ,protams,varam saprast arii ne tikai gaļu bet arii dveeseli? vai pareizaak CILVEEKS IR DVEESELE.

tad tas varbuut veel KAUT KAA izskaidrotu liidziibu ar Dievu.

Dievs vrjat ļi ir orgānu maiss.
Harry
# Iesūtīts: 2008.09.12 12:43:22
triisvieniibu,savukaart,visadi kristieši,gnostiķi,montānisti ir skaidrojushi u skaidros.

kaut personiibas daliishanaas cilveekiem pastaaw.


KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.09.12 12:59:25
Par to līdzību un tēlu tātad patiesībā nav ne mazākas skaidrības?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.09.12 13:11:57
a_masiks
Ej nu sazini, kas tur par ebreju vārdu apakšā tam tulkojumam un cik tam var būt dažādas nozīmes.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.12 14:53:19
ar jeedzinu``cilveeks``mees ,protams,varam saprast arii ne tikai gaļu bet arii dveeseli? vai pareizaak CILVEEKS IR DVEESELE.

Kristietībā tā nav!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.09.12 14:57:47
Mulders
Kristietībā tā nav!
Tomēr, dvēselei taču ir 99,999% nozīmīguma visā tajā triādē Miesa, Dvēsele, Gars?
Vari izņemt Miesu, vai Garu, bet ES paliek.
Izņem Dvēseli, un čuššš, ESa vairāk nav, paliek tikai čaula un interfeisa vads!
Kas ir svarīgākais? ;-)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.12 15:42:13
Tomēr, dvēselei taču ir 99,999% nozīmīguma visā tajā triādē Miesa, Dvēsele, Gars?
Vari izņemt Miesu, vai Garu, bet ES paliek.


Ja izņems Garu, ES izčāxtēs vispār! Tā būs tikai ES ēna!

Izņem Dvēseli, un čuššš, ESa vairāk nav, paliek tikai čaula un interfeisa vads!
Kas ir svarīgākais? ;-)


A kas Autiņā svarīgāks, ritēni, motors, rāmis, eelektrosistēma? Kuru no tā visa var noņemt un vienalga veixmīgi braukt?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.09.12 15:53:03
Mulders
Ja izņems Garu, ES izčāxtēs vispār! Tā būs tikai ES ēna!
Bet BŪS! Tie visi, kas ellē, tak bez Gara, bet tomēr skaitās tās pašas personības! :-)

A kas Autiņā svarīgāks, ritēni, motors, rāmis, eelektrosistēma?
Vadītājs!
Harry
# Iesūtīts: 2008.09.12 15:54:54
jēs!vadiitaajs!

+10
Harry
# Iesūtīts: 2008.09.12 16:00:25
zinaamaa meeraa ,Artos
lamby [81.198.230.237]
# Iesūtīts: 2008.09.13 16:38:21
Iesūtīts: 2008.09.12 15:12:41 KarotesNav, Kas ir līdzība un kas ir tēls?

Artos: "tie ir sinonīmi. nav vajadzīgs katru skaidrot atsevišķi. Dieva tēls cilvēkā ir svētums, taisnīgums un atziņa. (Ef.4:24; Kol.3:10)"

kļūdies, tie nav sinonīmi.
Batseba
# Iesūtīts: 2008.09.16 16:26:00
KarotesNav
Var nosaukt 6 punktus, kas liecina, ka cilvēks ir radīts pēc Dieva tēla un līdzības:
1. Nemirstība (Dievs ir mūžīgs un cilvēks arī ir nemirstīgs);
2. Prāts (visaugstākais intelekts ir Dievam, kas cilvēkam nav sasniedzams. Bet cilvēks ir intelektuāla būtne);
3. tendence radoši darboties, (Dievs arī šobrīd rada pasauli...);
4. tendence (iekšēja nepieciešamība) pilnveidoties, jo cilvēks savā būtībā tiecas uz Dievu, kas ir pati pilnība);
5. gara brīvība;
6. izvēles brīvība (tā piemit Dievam un tika dota arī cilvēkam).
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.16 16:30:00
Batseba

Vispār izņemot #3 tas viss piemīt Eņģeļiem. Par Eņģeļu radošajām spējām gan neesmu informēts! Labi moš #4 arī nav Eņģeļiem, bet tā arī nav Dieva līdzība, Dievam nav tendence un nepieciešāmība pilnveidoties!

Gara brīvība - īsti nav skaidrs ko tu ar to domā
Savukārt Izvēles brīvība arī Eņģeļiem ir!
Batseba
# Iesūtīts: 2008.09.16 16:32:10
Ctulhu
Par 1. Pagaidi mazliet. Gan const - atēsi kādreiz. Kas attiecas ua evolūciju, tad tā sākās pēc Lielās katastrofas. Bet 2.-6. jau bija pirms tās.
Batseba
# Iesūtīts: 2008.09.16 16:42:18
Mulders
Jā, Dievam nav tendences pilnveidoties. Jo Viņš ir pilnveidošanās "galapunkts". Bet Dievs izsauc cilvēkā tieksmi pilnveidoties, kā vienu no metodēm sekošanā Dievam. Jo cilvēks pat neapzināti tiecas uz Dievu.
Par eņģeliem esmu lasījusi definīciju, ka eņģelis ir būtne, kam ir brīva griba un nav ķermeņa. Faktiski ar to ķermeni cilvēks arī atšķiras no eņģeļa. Un cilvēks ir daudz savu dotību zaudējis Katastrofas laikā. Faktiski nožāvies līdz lopam.
Gara brīvība ir izvēlēties Dievu vai neizvēlēties, (kā jau reiz tas notika).
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.09.16 16:58:05
Mulders
Vispār, nav taču teikts, ka eņģeļi nav radīti pēc Dieva līdzības.
Eņģļiem gan nav brīvas gribas, taču ne jau pa visiem punktiem ir līdzība.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.16 17:10:35
Batseba,

Nu lūk... Tādējādi no tava saraksta vienīgais, kam es īsti piekrītu ir radošās spējas.

Dievam arī nav gluži iespēja izvēlēties Dievu vai neizvēlēties, tamdēļ pēc tavas "Gara brīvīabs" definīcijas, Dievam nav Gara brīvības

Bet arī cilvēkam pirms pestīšanas nav Gara brīvības, ja vien Dievs nemelo!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.16 17:11:43

Interesanti! Un kā gan VAR izpausties šī izvēles brīvība? Tjip - var brīvi izvēlēties starp labo un ļauno?


Nē. Tas nozīmē, ka nekas no ārpuses neierobežo tavas izvēles. Tās visas var būt pilnīgā saskaņā ar Dievu!

Citiem vārdiem - brīvība ir tad, kad var nedarīt, to ko negribās!

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 106 , pavisam kopa bijuši: 14127