atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai džips kā pārticības simbols?
Hermanis
Iesūtīts: 2008.09.01 16:24:14
Darba darīšanās pēdējos gados reizi, vai 2 reizes gadā nākas pabūt Vācijā. Šogad viens pazīstams cilvēks uzdeva jautājumu, a cik tur uz ielām ir džipu (ar vārdu džips domāts nevis konkrēti Jeep, bet vispār apvidnieki)? Jāsaka diezgan pamaz, ne tā, ka neredz, bet maz, nebūs īpaši pārspīlēti teikt, kā 1989 gadā Latvijā rietumu mašīnas.
Kā ir pie mums, paši ziniet.
A kapēc tā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.01 17:28:58
Man auto ir pārvietošanās līdzeklis - visai racionāli. Lai ripo un neplīst, un daudzmaz pieklājīgi izskatās.

Man smiekli nāk par tiem pagarinātajiem krāniņiem, kas aprīkoti gluži vai ar kafijas automātu un tualetes podu!
Zive.
# Iesūtīts: 2008.09.01 17:31:53
Ņemot vērā to apskaužamo regularitāti ar kādu es pamanos apskādēt izpūtēju, salocīt bremžu šļauciņas un gandrīz iesēsties dubļainos ceļos, tad man arī nebūtu pilnīgi nekādu iebildumu pret džipu. Starp citu, ārzemēs ir daudz mazāk sliktas kvalitātes neasfaltētu ceļu.
vasara
# Iesūtīts: 2008.09.01 17:33:13
Balss ,
var nahaļnāk braukt.
Viena dīvainība, ko esmu pamanījusi uz lielceļiem, ka liela daļa džipu brauc palēni - tb - normas robežās uz ~90: nākas apdzīt. Lielākie skrējēji ir bemberi, merši, lexusi - īpaši tie ar numuriem GOOD, KOLJA, MESSER utml
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.01 17:37:03
vasara
Zināmā mērā jā, daudzi džipi brauc godīgi.
Tas arī mani no sākuma pārsteidza. Bet tad attapos, ka jāpaskatās, kas sēž pie stūres.

Izrādījās, mana nojauta bija pareiza - blondīne! Vai brunete. Bet pajauna un glīta. Un/vai sieviete ar mazu bērnu aizmugurē. Loģiski taču, ka turīga vīra sievai sievai un bērnam vajag drošāko mašīnu!
Kundali
# Iesūtīts: 2008.09.01 17:41:08
Es sāku cienīt 5+1 vietīgo HONDA FR-V: 5 pasažieri, normāls "uzrāviens" , lieli riteņi. Patēriņš bendžai vidējais 7 litri/100km. Tik jaunam cena ap 20.00 EUR, tas pašvaki, un jauns modelis, lietoti maz.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.09.01 18:33:19
Parketnieki (lielais vairums tā saucamo džipu) faktiski ir drusku paaugstinātas pārgājamības pilnpiedziņas vieglie auto, kas uz mūsu ceļiem un pie braukšanas kultūras ir pat ļoti normāli. Ar tādu auto mazāk uztrauc visādas bedres un "parastie" ceļa nelīdzenumi, var pie reizes mierīgi nobraukt no asfalta, nelīkumojot starp katru akmenīti, kā arī būtiski augstāka pasīvā drošība.
Manuprāt, ļoti laba izvēle ģimenes auto, ja nevēlas minivenus vai tml., it īpaši, ja biežāk izbrauc pie dabas.
Ā, un vēl, motoriem ir jābūt jaudīgiem. Vēlams ap 100ZS uz pašmasas tonnu, lai ir kaut kāda aktīvā drošība. Nevis taupīgie nīkuļi, ar kuriem normāli apdzīt vai intensīvā satiksmē izbraukt uz galvenā ceļa nevar.

Salīdzināt ar Vāciju nav prātīgi. Turienes ceļi un mūsējie ir pilnīgs pretstats.
Zive.
# Iesūtīts: 2008.09.01 18:38:21
Balss, starp citu, ļoti pareiza izvēle, jo nepieredzējušam braucējam augstāka mašīna dot plašāku redzesloku un līdz ar to vairāk laika noreaģēt uz situāciju
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.09.01 19:40:58
vasara
Viena dīvainība, ko esmu pamanījusi uz lielceļiem, ka liela daļa džipu brauc palēni - tb - normas robežās uz ~90:
Vispār jau ĪSTS džips (nu tāds, kuram ir PILNĪGI VIENALGA, ir tur ceļš vai nav) nemaz diži ātrāk par 90 km/h nevar pabraukt...
Briinumsons
# Labojis Briinumsons: 2008.09.01 19:50:44
šeit atkal videi draudzīgais Briinumsons....
Džips objektīvi ir vajdzīgs ļoti ļoti reti - tā vietā var izmantot Pick - up http://www.showroom.fordvehicles.com/Showroom.jsp?space=Trucks , busiņu - ja daudz mantu vai parastu 4X4 auto. bet ja vedamā maz , tad mašīnas pavisam mazas un
un tikai tad , ja nevar ar autobusu, trolejbusu vai tramvaju.
starp citu LV vidusmēra automobīlis ir lielāks kā Rietumeiropā....
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.01 20:49:27
Zive.
Zinu, zinu, ka augstāks redzes punkts vadītājam ir ļoti patīkams un palielina drošību - pati daudzus gadus nobraucu ar minibusiņu, kad sīkie vēl bija sīki.
Bet tāpēc jau tam nav jābūt džīpam ar ķenguru ķeramo priekšā un lielu degvielas patēriņu, Mārtiņ!
priest
# Iesūtīts: 2008.09.01 23:40:40
2 gadus braucu ar Toyotas apvidnieku... man diskusijas par izrādīšanos kristiešu vidū nemainīs vēlēšanos braukt ar labu, drošu un nemaz ar ne tik rijīgu auto. 10,5 l uz 100 km...
Visam punktu pielika drauga rīcība, kad vinš, kurš ir autosportists un jau 5-6 gadus strādā auto tehniskajā apskatē... visu kārtīgi no apakšas apskatījis nopirka Landcruiseru...

es ar... :-) Par nevienu aut0 neēsmu īpaši Dievam pateicies... par šo turpinu, jo sirsnīgi ..
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.09.02 00:34:11
Balss
Es jau nerunāju par pārmērībām. Es tās daru (bet ne ar džipiem).
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.02 02:01:02
priest
Mans visādā ziņā ļoti labais busiņš tomēr tērēja 11-13 l/km - atkarībā no pilsētas/šosejas braukšanas.
Man tas likās par daudz. Un tolaik pat vēl nebija sākusies degvielas krīze... Nu, ja braucamie attālumi nav lieli...
sicilia
# Iesūtīts: 2008.09.02 07:40:02
Umerikjā pārticības simbols ir puskravas mašīna tb mašīna ar 4 vietām + kravas kasti aizmugurē Vispār jo lielāks, jo labāk, jo drošāk, jo krutāk,.... jo sāpīgāk pieliet to svēru
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.09.02 08:05:45
man šķiet, ka jaunās privātmājas ir saceltas tādās vietās, kur ceļi vēl nav izbūvēti, un tāpēc tik daudz to džipi. bet varbūt tas ir nenozīmīgs faktors
Briinumsons
# Labojis Briinumsons: 2008.09.02 09:30:45
sicilia
tas ir pick truck .... mans sapņu auto ... moš tur pat ar B kat nepietiek. man nav nekā un savlaicīgi jāpieskās C ?
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.09.02 09:31:43
Rausīt parādi man Rīgas rajonā kaut vienu tādu māju kur ar mazās vai vidējās klases auto nevar piebraukt un es Tev nopirkšu 1 kg saldējumu
sicilia
# Iesūtīts: 2008.09.02 09:35:29
Briinumsons

njā pikapi... nezinu.... jo tur var tādiem rullē pat mājsaimnieces... (tas ir droši!) nu labi, tas tāds joks jo normāls cilvēks saprot, ka drošums tur nekāds
Zive.
# Iesūtīts: 2008.09.02 09:38:13
Hermanis, sagaidīsim rudeni un lietu un ne vienu vien tādu māju Rīgas rajonā Tev varēs parādīt. Plus vēl tajās retajās reizēs, kad uzsnieg sniegs, visai izbraucami ceļi kļūst par pilnīgu katastrofu, jo viņus notīra reizi nedēļā.
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.09.02 09:43:08
Hermanis
zini, ka var nākties ar to 1kg saldējuma man nolikt, mēs ar Zivi labprāt apēdīsim ... sagaidīsim tik īsto rudeni
tie labiekārtošanas darbi noris lēnāk nekā māju būvniecība. Paziņas ne vienu vien reizi ir rakuši ārā savu mazās klases auto.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 52 , pavisam kopa bijuši: 52