atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Nākotnes Paredzēšana
Mulders
Iesūtīts: 2008.08.28 12:25:17
Šur tur "modernajā fantastikā" ir nācies aplūkot šādas spējas īpatnēju bezjēdzību no viedokļa, ka izmantot spēju skatīties nākotnē, lai modificētu savu uzvedību!

Jo paradoxa sakne ir tāda, ka "īsta paredzēšana" rādīs tev nākotni, kurā jau ir iekļauts tava zināšanas par šo nākotni. Tas ir pat zinot nākotni nav iespējams to mainīt, jo nākotne rāda nevis to kas "varētu būt" bet kas "būs" tieši ņemot vērā tavu rīcību, tai skaitā, zinot šo nākotni!

Jeb cits skaidrojums - no savas nākotnes izbēgt nevar, un nevar tamdēļ, ka izvēle kas ir izdarīta, nav maināma, bet izvēle kas vēl tikai tiks izdarīta neko neietekmē realitātē! Līdz ar to mūsu nākotni determinē MŪSU izvēles, taču tā "brīvība" ir ilūzija, kas dzimst no mūsu pašu izvēļu nezināšanas pirms tās ir izdarītas. Tas ir, mēs savu izvēli uzzinām paši tikai tad, kad tā vairs nav maināma!
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.28 15:36:23
Mulders
Tātad, es nākotni nevaru redzēt!
Citādi, ja es redzētu, tad es vienmēr varētu izvēlēties darīt kaut ko citu, nekā redzēju sevi darām.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.08.28 15:38:31
Citādi, ja es redzētu, tad es vienmēr varētu izvēlēties darīt kaut ko citu, nekā redzēju sevi darām.

Nē!

Arī par to Merovinga runāja... izvēles 100% brīvība arī ir ilūzija. Merovinga to arī labi empīriski demonstrēja - visai brutāli, bet message bij ļoti pat pareizs!

Varu tev tepat neatejot no kases to pierādīt empīriski!
Tu nevari izvēlēties tagad izdarīt pašnāvību! Tu vari par to domāt, bet tu nevari to izvēlēties... ne viss par ko tu vari domāt IR aktuālo izvēļu sarakstā!

Ja tu redzi nākotni, tad tieši to, kura ir tavu izvēļu rezultāts... un kā teica orākuls - "Now you have to understand your choices you made"
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.28 15:44:35
KN jau kādreiz te runāju, tas kaut kur sasaucas ar Ņūkomba paradoxu

http://en.wikipedia.org/wiki/Newcomb%27s_paradox
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.28 15:51:43
Mulders
Tātad, nākotni es neredzu!
Jo, tagad redzot konkrētu nākotnes situāciju, es tajā nokļūstot, izvēlēšos rīkoties savādāk.
Kas man to traucē izdarīt?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.08.28 15:53:43
KarotesNav, kudī interesantāks jautājums ir, kas tev liek domāt, ka tu varēsi ko citu izvēlēties? Tas ir kaut kas līdzīgs Šaham... mani arī izbrīna, kā var paredzēt 7us gājienus uz priekšu, ja jau pēc pirmā es varu izdarīt CIT izvēli! Bet kas Šahu pazīst, tie zin, ka tas nav keiss... jo vienkārši "izvēle iet pa kreisi" ir kaut kas līdzīgs "izvēle iet ar zirgu" taču šāda izvēlei ir mērķis... "vēlos iet pa kreisi LAI sasniegtu mērķi a,b,c" lūk un tas ko tu apgalvo ir, ka ja tu zināsi, ko tu gribēsi sasniegt, tad tu automātiski izvēlēsies to negribēt sasniegt...

Manuprāt vīzija nerāda izvēles, vīzija rāda izvēļu sekas! Tos mērķus!

Un faktiski sakot, ka zinot ko tu gribi, tu to vairs negribi, ir paradox. Jo gribēt nozīmē apzināties šo vēlmi. Tamdēļ izvēles ir kā krustojumi pilsētā, bet vīzija rāda veikalus kuros tu iegriezies... līdz ar to tu nekontrolē krustojumu maršŗutu, tu to neredzi un tas ir apslēpts! Bet veikalā tu nonāksi šā kā tā!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.28 16:20:29
Mulders
KarotesNav, kudī interesantāks jautājums ir, kas tev liek domāt, ka tu varēsi ko citu izvēlēties?
Kāpēc nevarēšu? Vai kāds spēks mani spiedīs iet tieši tajā virzienā?

mani arī izbrīna, kā var paredzēt 7us gājienus uz priekšu, ja jau pēc pirmā es varu izdarīt CIT izvēli!
Bet tieši tā sanāk, ja es nevarētu izdarīt citu izvēli.

Manuprāt vīzija nerāda izvēles, vīzija rāda izvēļu sekas!
Sekas - jā. Ja es redzu sevi, piem, braucam autobusā, kā fragmentu, un tad to fragmentu piedzīvoju, tad OK.
Taču, ja es redzu sevi ejam taisni, kā garu epizodi, garām durvīm, tad - kas man, piedzīvojot to garo epizodi, traucēs ieet durvīs vai iet atpakaļ?
Sanāk, ka garas epizodes es nevaru redzēt, bet tikai tādas "fotogrāfijas", kas negaidīti parādās?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.08.28 16:31:39
Kāpēc nevarēšu? Vai kāds spēks mani spiedīs iet tieši tajā virzienā? (C)

Nu un kāds spēks tev liek izvēlēties kaut ko darīt?

Tieši otrādi, tu tač vari domāt soli tālāk, varbūt kāds spēks GRIB lai tu dari savādāk?

Tu pats esi šis determinējošais spēks! Nav tač tā, ka izvēli izdara kāds cits un tu izvēlies darīt savādāk, izvēli izdari TU, tātad, ja kas cits nemaina šo izvēli, tad TU to nevari mainīt, citādi tu pirmo nemaz nebūtu izdarījis un tātad nevarētu to novērot vīzijā!

Taču, ja es redzu sevi ejam taisni, kā garu epizodi, garām durvīm, tad - kas man, piedzīvojot to garo epizodi, traucēs ieet durvīs vai iet atpakaļ?

Šiten ir padļanka... iegāji durvīs... secināji, ka esi izmainījis nākotn un nākamā dienā ej pa to pašu ielu garām tām pašām durvīm tieši kā vīzijā. Ar nākotni ir stuffs, ka tu vari nezināt precīzu laiku KAD notiek vīzija, tamdēļ tu nemaz īsti nevari izkontrolēt!
Bet tas tā - māxlīgas grūtības.
Es domāju, kā jau teicu, ja tu redzi vīziju, kas ir tavu izvēļu rezultāts, tad tā ir determinēta... tu pats to determinē ar izvēlēm! Un piedzīvot vienu un to pašu scenāriju jeb "čekpointu" var ar dažādām izvēlēm. Līdzīgi kā šahā... redzot vispārējo bildi no augšas, šahists redz šos key pagriezienus, kas ir neizbēgami atbilstoši kaut kādām likumībām, kas ir augstākas un trascendē konkrēto stāvokli!

Tas ir kā skatīties 4ajā dimensijā... tu tač nevari mainīt telpu tikai tāpēc, ka tu redzi 3d... analoģiski arī skatoties 4D telpā tu nevari mainīt to ko redzi, citādi tu to neredzētu! No 4D viedokļa tas JAU ir aktuāls, tamdēļ tu to vari novērot, bet šīs novērošanas avots ir tavas izvēles, kuras tu vari nezināt, bet kuras tu izdarī, jo tās nav random, tās ir tevis "stūrētas" un kā jau augstāk rādīju - ir brīži, kad tu nevari izvēlēties, ne vienmēr tev ir tās pašas izvēles kas vakar... izvēļu komplekti mainās... un kā jau teicu - izvēle sevi nogalināt tiek dota ļoti reti! tu to nevari pats paņemt voluntāri!

Sanāk, ka garas epizodes es nevaru redzēt, bet tikai tādas "fotogrāfijas", kas negaidīti parādās?

Nezinu Nekad neesmu vīzijas apzināti redzējis... Ja neskaita drīzāk prekognitīvas spējas atrast dažķārt pazudušus priekšmetus, par kuriem intensīvi domājU! Te gan drīzāk loģika + zemapziņas processings darbojas!
Balss
# Labojis Balss: 2008.09.01 14:23:40
Kādreiz - retu reizi - nākotne cilvēkiem tiek visai skaidri atklāta sapnī. Bet ne uz paša pasūtījuma - tad tā ir zīlēšana.

Dieva brīdinājums un/vai padoms palīdz izvēlēties, pa kuru ceļu iet.
Zinu pāris ļoti konkrētus gadījumus.

Vai arī tas ir kā mierinājums/skaidrojums cilvēkam viņa grūtības (to neredz viņš pats, bet gan kāds neitrāls cilvēks, tā ka nav ko ateistiem te nākt ar pašiedvesmu).
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.01 14:37:16
Ctulhu
Pirmkārt, sapņus ar gribasspēku pats sev neveido.

Otrkārt, kāpēc citreiz pie vislielākās ieinteresētības nekādu mierinošo/paredzošo sapņu nav?

Treškārt, kāpēc tie, kas ir, piepildās?
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.01 21:25:21
Ctulhu
Ak, tu sci-fi sapņotājs... !
Tev, pat ja Dievs personīgi atklātos, rastos izskaidrojums par to, kas Viņš ir par radījumu vai tavu vīziju ...
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.09.02 07:28:59
Karoče h@#%&a ir visa nākotnes paredzēšana sapnī. Es te gaidu no viena cilvēka bankas rekvizītus un summu, ibo mums ir spēkā neliels darījums. Gaidu es šos rekvizītus un summu jau apmēram mēnesi, un vot ŠONAKT es otčotļivo redzēju sapnī, ka BEIDZOT pa Skype man jamie ir atsūtīti. Pamodies pa galvu un kaklu lomījos pie datora - un kā tad, figu...
Turpinu gaidīt
Donachka
# Iesūtīts: 2008.09.02 19:32:24
Tvens nemaz nebija dzelzhains ateists, vinsh tikai pasmeejaas par stulbajiem aleluja kristieshiem, kuri ir bijushi, ir un buus visos laikos un kuru deelj kristietiiba arii tiek uzskatiita par praataa vaajo cilveeku pietureeshanaas stabu.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.09.02 19:32:52
Sheksna
Palomiijies vel paaris riitus pie datora, mozh kaut kas arii atnaaks
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.09.02 20:38:25
Donachka
Palomiijies vel paaris riitus pie datora, mozh kaut kas arii atnaaks
Nu ne jau katru nakti man ira pravietiskie sapņi...
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.02 20:42:47
Sheksna
Lūk, tavā gadījumā ir tieši tas, ko tu centies pierakstīt mums - pašiedvesma, koncentrēta domāšana par kaut ko un beigās - no šīs paš - iedvesmas iznāk - čiks!
Bet Dieva sūtītie sapņi atklāj patiesību!
Donachka
# Iesūtīts: 2008.09.02 20:44:12
Sheksna
Katru nakti jau nevar buut pravietiski sapnji, kaadreiz jau jaabuut arii erotiskiem
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.09.02 21:30:26
Balss
Bet Dieva sūtītie sapņi atklāj patiesību!
Labi, es svinīgi apsolos gaidīt augstāk minētos sapņus! (dieva sūtītos, nevis erotiskos )

A dievs var sūtīt erotiskus sapņus, ja reiz par to saruna aizgāja?
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.02 22:40:04
Sheksna
Domāju, ka Dievs tev varētu sūtīt sapņus, JA un KAD uzskatītu par nepieciešamu tevis glābšanai - ja tas vēl ko dotu.
Varbūt Viņam vēl ir kādas cerības par tevi...

Erotiskie sapņi nāk no tavas paša miesas, tur Dievam nav īpaši jāpiepūlas.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.09.02 22:47:20
Balss
Domāju, ka Dievs tev varētu sūtīt sapņus, JA un KAD uzskatītu par nepieciešamu tevis glābšanai - ja tas vēl ko dotu.
Varbūt Viņam vēl ir kādas cerības par tevi...

Vai tad dievs sapņus sūta tikai attiecībā uz glābšanu/neglābšanu?
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.02 22:57:34
Sheksna
Nē, saviem bērniem Viņš dod arī padomus un/vai mierinājumu...
Ja nelūdz, Viņš nevienam neuzbāžas.
Kur nu vēl tādam, kas iedomājas sevi par pasaules nabu vai arī par nejaušu infuzorijas blakus produktu.
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 48 , pavisam kopa bijuši: 2290