atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Sods un Ārstēšana
KarotesNav
Iesūtīts: 2008.08.12 12:11:33
Te Mulders ielika linku uz Luisa darbu par humāno ārstēšanu kā lielo ļaunumu...
http://klab.lv/users/mulders/200769.html
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.13 14:27:21
Ctulhu, karots tev rokā!

Es paļaušos uz veco sistēmu! Protams, ja mums ir veids kā minimizēt recedīvu pēc soda saņemšanas neizkropļojot cilvēku kā personību, tad labi!

Jo redzi - ir viena ļoti efektīva metode - lobotomija - ārstē ļoti daudz "defektu"
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.13 14:28:44
Nepareizi. Tas noziimee,ka defekts `patiik spiidzinaat` ir par daudzaam kaartaam biistamaaks , neatkariigi no taa,kas bija upuris, par defektu `patiik kraapties`.

Bet tu patvaļīgi extrapolē "patīk spīdzināt dzīvniekus" līdz tam pašam līmenim kā "patīk spīdzināt cilvēkus". Es piekrītu ka pirmais IR problēma, taču otrais ir lielāka problēma!
Un ja pa pilsētu skraidīs 10 dzīvnieku spīdzinātāji un 1 cilvēku spīdzinātājs, policija vispirms to cilvēku spīdzinātāju ķers, un ja būs brīvi resursi tad tos 10
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.13 14:35:38
Ctulhu, tā teikt, lai tev notiek pēc tavas ticības!

Tātad tu pieņem scenāriju, ka tiek izstrādāts tests, tu tiec notestēts un tiec atrasts par remontējamu. Tad tevi remontē un remontēšanas procesā tu mirsti!
Visi laimīgi! Nu izņemot varbūt kāds tavus radiniekus, kas nespēj izprast šos testus jo nav experti un tamdēļ skumst! Ikviens gudrāks sapratīs, ka tevi bij jāarstē un ka savādāk nevar un tu vienkārši nomiri neizturējis terapiju!

Vai tu... šajā "tiesā" neleksi kājās un nebrēksi pēc savām cilvēktiesībām uz "Taisnu Tiesu"?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.13 14:51:27
Taatad dievs ir slabaks un nejeega un neprot mani izlabot? (C)

Gribi lai tevi izlabo?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.13 14:54:49
Remontee piespiedu kaartaa tikai tad,ja esmu kautko izdariijis, piemeeram, mociijis kaadu. Un ja tad remonteesanas procesaa mirstu, tad neko. Nepaveicaas.

Kāpēc... Labāk tak remontēt tevi PIRMS tu esi reāli kādu nomocījs. Spec testi noteiks tavu dispozīciju uz kaķu mocīšanu. Un tāpat kā tu extrapolē no kaķu mocīšanas cilvēku mocīšanu, tā tests vienkārši secina, ka tu esi uz nepareizā ceļa un tevi jāarstē!

Vai varbūt tu kaut kur sāksi runāt nepareizus textus, kas būs pirmie simptomi ka tu esi uz nepareiza ceļa un sāc bojāties. Daudz efektīvāk tak remontēt ir bojājumus pirms tie nav eskalējušies? Ne?

Savukaart, ja neko neesmu izdariijis, mani vnk briidina, ka man ir taadi potenciaali defekti un apspriezj ar mani iespeejamos aarsteesanas celjus, es varu piekrist vai nepiekrist un izveeleeties.

Tad tu tomēr esi experts šajos jautājumos un spēj noteikt pats sev efektīvu terapiju? Tad varbūt mums vajag arī ar noziedzniekiem apspriest uzreiz kādā kamerā šos turēt? Ij pajautāt vai nav pārāk neerts spilventiņš? Tu tak pats teici - uzdevums ir efektīva sistēmas darbība - salūzušām skrūvēm neprasa kā tās remontēt, tās nomaina vai remontē!

Kā jau teicu - lai notiek pēc tavas ticības! Vēlāk nesaki, ka nebrīdināju!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.13 14:55:31
Principaa nav iebildumu. Varam aprunaat ar biedru JHVH manu uzbuuvi un uzlabosanas/izlabosanas strateegiju.

Tu neesi experts! Viņš ir experts, viņš nosaka diagnozi, terapijas metodi! Tu esi pasīvs no malas vērotājs

Jeb tomēr gribi sev paturēt tiesības uz morāliem spriedumiem?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.13 14:56:25
Mulders
Tā kā tava sistēma laiž ārā tikai veselos, bet neveselos nelaiž ārā - tad pastāv risks, ka kāds, kas pēc vecās sistēmas izietu no cietuma pēc gada, nekad neizies no terapijas laboratorijas... jo nav veids, kā viņu izlabot, jeb viņš pretojas labošanai!
Bet tavā sistēmā iznāks viņš ārā pēc gada (hmm, kopš kura laika tu tik žēlīgs pret smagiem noziedzniekiem?), un - knakt ar cirvi tavam draugam pa galvu! Nu, palika kādam labāk? Kuram? Abstraktajam taisnīguma adeptam, jo ne jau viņa draugs cieta?

Neiebildīsi ka Pasaules Galā - kad sāksies ĪSTĀ DZĪVE - Dievs izveiks šādu operāciju, un gadījumā, ja tu izrādīsies "nafigizējams" tad tevi nafigizēs vietā, kur tu nevari kaitēt!
Pret to neiebilstu, iebilstu pret to, ka man nāksies tur palikt mūžīgi, ciest, bet nevarēt laboties. Bet - tā ir cita tēma.

Ir iebildumi! Mūža ieslodzījums par dzīvnieku nomocīšanu nozīmē to, ka dzīvnieka vērtība ir tāda pati kā cilvēkam! Tad nu izlem, vai mēs dzīvnieku paceļam cilvēka augstumos, jeb cilvēku nolaižam dzīvnieku līmenī un neizšķiram atšķirību!
Pēc tavas shēmas sanāk tā:
Tev ir Slepkava1, patruls lauku puisis, kas nositis otru tādu pašu meitenes dēļ, un tagad sēž mūžu. Tad, tev ir Slepkava2, viņš arī mazu meitenīšu griezējs, viņš arī Sadists, viņš arī sērijveida slepkava. Abi no tevis saņem "mūža ieslodzījumu". Kas tad mums, parasta truliķa viens līķis ir vienāds ar 10 zvērīgi nomocītām meitenītēm???
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.13 15:01:39
Bet tavā sistēmā iznāks viņš ārā pēc gada (hmm, kopš kura laika tu tik žēlīgs pret smagiem noziedzniekiem?), un - knakt ar cirvi tavam draugam pa galvu! Nu, palika kādam labāk? Kuram? Abstraktajam taisnīguma adeptam, jo ne jau viņa draugs cieta?

Redz mana sistēma tiesā un soda post-factum. Tava sistēma soda par vēl neizdarītu "potenciālu" sodu! Tātad tehniski sodu saņem nevainīgais! Bet pasaules praksē ir tāds princips - labāk vainīgais brīvībā nekā nevainīgais cietumā!

Protams, ka ja noziegums ir jāmaxā ar 1u gadu, tā nav slepkavība. Tač ja viņš pēc tam slepkavo, iepriekšējais records tiek ņemts vērā un viņš saņem īpaši bargu sodu!

Tev ir Slepkava1, patruls lauku puisis, kas nositis otru tādu pašu meitenes dēļ, un tagad sēž mūžu. Tad, tev ir Slepkava2, viņš arī mazu meitenīšu griezējs, viņš arī Sadists, viņš arī sērijveida slepkava. Abi no tevis saņem "mūža ieslodzījumu". Kas tad mums, parasta truliķa viens līķis ir vienāds ar 10 zvērīgi nomocītām meitenītēm???

Redz šīs zemes objektīvu ierobežojumu dēļ, tam otram nevar iedot ko vairāk par mūža ieslodzījumu. Mūžībā šis defekts tiek labots, tur pirmais varb`tu arī ar savu mūža ieslodzījumu būs sveikā ticis cauri, bet tam otram būs jāsēž cietumā atlikušā mūžība!

Skaidrs, ka absolūti taisnīgu tiesu var izveikt tikai Dievs ar saviem resursiem, tas arī tiks izveikts... Bet kā tu saproti, tas attiecas pārsvarā uz īpaši smagiem slepkavām... nevis uz lietām, kuras cilvēki tomēr visai efektīvi var iztiesāt un iztiesā!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.13 15:02:12
Mulders
Tātad tu pieņem scenāriju, ka tiek izstrādāts tests, tu tiec notestēts un tiec atrasts par remontējamu. Tad tevi remontē un remontēšanas procesā tu mirsti!
Visi laimīgi! Nu izņemot varbūt kāds tavus radiniekus, kas nespēj izprast šos testus jo nav experti un tamdēļ skumst!

Tātad tu pieņem scenāriju, ka tiek izstrādāts SodaLikums, tava rīcība tiek pārbaudīta un tiec atrasts par vainīgu. Tad tevi soda un soda procesā tu mirsti, vai sajūc prātā!
Visi laimīgi! Nu izņemot varbūt kāds tavus radiniekus, kas nespēj izprast šo Likumu, jo nav experti (vai arī viņu morāle neieguva visvairāk balsu) un tamdēļ skumst!
;-)

Vai tu... šajā "tiesā" neleksi kājās un nebrēksi pēc savām cilvēktiesībām uz "Taisnu Tiesu"?

Tu varēsi lēkāt kaut uz abām kājām, un protestēt, bet tev pateiks, ka Sabiedrības Vidējā Morāle par tavu nodarījumu paredz ŠoSodu, un visas cilvēktiesības ir ievērotas!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.13 15:03:26
Ja vinjs ir experts - vinjs mani paarliecinaas.

Kuru vārdu teikumā "Tu neesi experts" tu nesaprati? Tavā sistēmā tev NAV balss tiesību un tavs viedoklis NETIEK ņemts vērā. Tātad vēlreiz... lēxi tiesā pēc lēmuma gaisā "Gribu Taisnu Tiesu ar Advokātiem un iespēju izvērtēt pierādījumus un teikt "pēdējo vārdu" Jeb tomēr paļausies uz epertīzi?

Redz kā... izrādās ka tā tava sistēma tev patīk tikmēr kāmēr nevēršas pret tevi pašu!

KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.13 15:06:41
Mulders
Tava sistēma soda par vēl neizdarītu "potenciālu" sodu!
Kaut kā es neatceros, ka būtu ko tādu teicis. Vai tik nebūsi pats izdomājis?

Tač ja viņš pēc tam slepkavo, iepriekšējais records tiek ņemts vērā un viņš saņem īpaši bargu sodu!
Bet tam beigtajam (kurš varēja palikt dzīvs, ja to tur nebūtu izlaiduši no cietuma) no tā labāk palika?

Redz šīs zemes objektīvu ierobežojumu dēļ, tam otram nevar iedot ko vairāk par mūža ieslodzījumu.
Nu re, tava sistēma nedarbojas, bet tai tak bija jādarbojas arī te, uz zemes. Ārstēšana gan darbojas.

Bet kā tu saproti, tas attiecas pārsvarā uz īpaši smagiem slepkavām...
... tāpat kā piespiedu ārstēšana, attiecas uz smagiem gadījumiem, nevis uz CSDD pārkāpēju.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.13 15:07:51
Tātad tu pieņem scenāriju, ka tiek izstrādāts SodaLikums, tava rīcība tiek pārbaudīta un tiec atrasts par vainīgu. Tad tevi soda un soda procesā tu mirsti, vai sajūc prātā!

Nē... Pieļauju tikai tādu sistēmu, kur mans sods ir samērojams ar manu nodarījumu. Es nedrīxtu mirt, ja pats neesmu nevienu noslepkavojis. Ja tomēr es mirstu, tad attiecīgi tiek sodīti un tiesāti tie, kas bij atbildīgi par to, lai es saņemtu adekvātu sodu - ne par daudz, ne par maz!
Protams es pieņemu ka šādā sistēmā var darboties apžēlošana un amnestija, tas ir, ka kāda autoritāte var atbrīvot mani no soda, vai to samazināt balstoties tikai un vienīgi žēlastībā, nevis kādos kritērijos objektīvos. Taču vairāk kā esmu nodarījis, mani nedrīxt sodīt!
Sodīšanas procesa laikā mani drīxt terapeitēt, ja terapijas "neertības" nepārsniedz nolikto soda izmērus un laikus! Tāpat manu piemēru drīxt citiem likt kā pamācību - bet ne vairāk kā esmu pelnījis!

Visi laimīgi! Nu izņemot varbūt kāds tavus radiniekus, kas nespēj izprast šo Likumu, jo nav experti (vai arī viņu morāle neieguva visvairāk balsu) un tamdēļ skumst!
Manā sistēmā visa Sabiedrība ir līdzdalīga šajos likumos un ir tiesīga tos kritizēt! Manā sistēmā ikvienam ir balss tiesības morāles jautājumos! Jo ikviens apriori ir morāla brīva būtne - cilvēks pēc definīcijas!

Tu varēsi lēkāt kaut uz abām kājām, un protestēt, bet tev pateiks, ka Sabiedrības Vidējā Morāle par tavu nodarījumu paredz ŠoSodu, un visas cilvēktiesības ir ievērotas!

Viss kedās! Taču ja man sabiedrība piespriež 3 gadi cietumā, bet tur mani nogalina, tad esmu netaisnīgi noslepkavots un slepkava saņem attiecīgu sodu!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.13 15:11:43
Tikai tad, jajau esmu noziedznieks. Ja neesmu - tiek njemts veeraa.

Tad tā ir vecā sistēma. KN uzstāj, ka par morāles jautājumiem spriež tikai expertu komisija... pac KN nav tiesīgs izteikt jebkādas morālas zajavas, ja nav kvalficēts experts!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.13 15:24:52
Mulders
KN uzstāj, ka par morāles jautājumiem spriež tikai expertu komisija...
Nē, morāle ir balsošanas rezultāts + tiešām objektīvas lietas, kas vajadzīgas visiem, kā neslepkavot, nezagt. Tā ir morāle, par to var balsot.
Ja kāds šo morāli, likumus pārkāpj smagā formā (tiesā tp pierāda), tikai TAD viņu savāc uz ārstēšanu, tikai te parādās ekspertu komisija.
Vari uzskatīt, ka ekspertu komsija parādās cietumsargu vai giljotīnas vietā.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.13 15:39:37
Vari uzskatīt, ka ekspertu komsija parādās cietumsargu vai giljotīnas vietā.

Nu tas jau arī tagad tā ir!

Taču redz... tu uzskati, ka, ja vīrelis ielikts uz 10 gadiem, tad tomēr expertiem ir tiesības šamo patūrēt kaut visu mūžu vai izlaist nākamā dienā, ka tie 10 gadi neko nenozīmē!

Tātad tomēr Experti overraido cilvēku morāles tiesības!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.13 15:40:57
Atskiriiba tajaa, ka aarstee,nevis soda.

Pareizi... notiek Cilvēka Dehumanizācija - Viņš vairs nav Cilvēks, bet gan skrūvīte mehānismā! Tas nozīmē, ka jēdzieni "taisnīgums" "žēlastība" "piedošana" "mīlestība" iznīkst... cilvēki paliek par tīriem mehānismiem!

Tu vari dzīvot tādā pasaulē, es tādā negribu dzīvot un bēgtu prom!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.13 16:29:04
Mulders
Taču redz... tu uzskati, ka, ja vīrelis ielikts uz 10 gadiem, tad tomēr expertiem ir tiesības šamo patūrēt kaut visu mūžu vai izlaist nākamā dienā, ka tie 10 gadi neko nenozīmē!
Nē, sistēmas ir tādas:
Tava:
1) sabiedrība "ot fonarja" izdomā, kas būs/nebūs morāli, vienojas par aritmētisko vidējo
2) sabiedrība "ot fonarja" izdomā, kāds sods būs par vienu vai otru pārkāpumu - jo objektīvu kritēriju, kāpēc 10 gadi, bet ne 5 vai 15, nav!
3) kāds cilvēks pārkāpj likumu.
4) tiesa atzīst cilvēku pa vainīgu
5) cilvēks cieš sodu - to pašu, ko 2. punktā izdomāja sabiedrība
6) nav garantijas, ka pēc soda izciešanas cilvēks palika labāks

Mūsu:
1) sabiedrība "ot fonarja" izdomā, kas būs/nebūs morāli, vienojas par aritmētisko vidējo. + racionālos uz balsošanu neliek (zagt, slpekavot,...)
2) ir objektīvi kritēriji sīkajiem sodiem, piem, atlīdzināt zaudējumus naudā, utml. Lielākiem nodarījumiem - ārstēšana
3) kāds cilvēks pārkāpj likumu.
4) tiesa atzīst cilvēku pa vainīgu
5) par lieliem nodarījumiem cilvēku ārstē.
6) pēc ārstēšanas cilvēks vairs noziegumus neatkārto.

Tas nozīmē, ka jēdzieni "taisnīgums" "žēlastība" "piedošana" "mīlestība" iznīkst... cilvēki paliek par tīriem mehānismiem!

* Taisnīgums - tas bija Žaņa un Pētera domas par to, kā būtu jāsoda par vienu vai otru nodarījumu? Ja tā, tad nebūs tāda.
Ir gan Taisnīgums kā - vienāda, godīga attieksme pret visiem.
* Žēlastība - tu tā arī neatbildēji, vai apžēlosi un laidīsi ārā slepkavu, par kuru zini, ka viņš slepkavos atkal?
* Piedošana - tīri personīgi, piem, piedod otram, ka viņš tevi aizvainojis. Piedod mazam bērnam, piedod zināšanu un pieredzes trūkumu.
* Mīlestība - par ko tad iznīkst??? Vairs nejūti kaut vai mīlestību pret sievu? No tā, ka noziedzniekus ārstē?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.13 17:00:28
KarotesNav, slinkums pret Salmu Cilvēciņiem kauties!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.13 17:01:08
Mulders
Tad jāparāda, kur ir Salmu Cilvēciņi, un kur ĪStie Cilvēki!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.13 17:20:06
Tad jāparāda, kur ir Salmu Cilvēciņi, un kur ĪStie Cilvēki! (C)

Un ja nepierāda, tad tev ir taisnība?

Tobiš... uzpinam ļoti sarežģītu shēmu, oponents atsakās to izšķetināt, un tas ir pierādījums, ka sarežģītā shēma ir pareiza, bet oponenta shēma ir nepareiza!

Ērti vaine? Tb sistēmas patiesums un efektivitāte kļūst atkarīgs no to aizstāvju un oponentu pacietības un subjektīvām spējām ar tevi kašķēties?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 166 , pavisam kopa bijuši: 16608