atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vecs, slims dzīvnieciņš
Balss
Iesūtīts: 2008.08.09 17:21:45
Ko darīt ar slimu, vecu dzīvnieciņu - bezcerīgi ārstēt, vilkt garumā? Iemidzināt? Kas ir žēlsirdīgāk?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.02 23:07:03
Nu tā, manas skumjas turpinās - mūsu vecais, supermīļais runcis, kas bija liels un ēdelīgs, sāka ēst aizvien mazāk... un nu vispār vairs neēd nevienu no piedāvātajiem kārumiem... pat ūdeni vairs nedzer...

Izkāmējis, knapi stāv uz nedrošām kājām. Guļ. Ja papaijā, vēl klusi, klusi murrā... agrāk murrāja tā, ka visa māja rībēja...
Ak...
sicilia
# Iesūtīts: 2008.09.03 07:33:35
njā saprotu. mēs 5dien iemidzinājām savu kaķi... tb Lema tēva kaķi, kas pēdējā laikā bija tikai mūsu kaķis (mācieties bērni tā ir īsta mīlestība pret dzīvnbieku. tiklīdz mīļākā uzrodas, lopiņš nav vajadzīgs).... kaķiem bija smags hepatīts + smags aknu iekaisums, ārsti brīnījās, ka šis vēl dzīvs, lai gan dzīvoja tikai uz zālēm (katru otro dienu sistēma 15 min + katru dienu 2 potes). teica, ka var jau ārstēt, tikai viņi dod kādus 10 %, ka izrāstēs un tad arī, ja kaut kas neiekļūs nierēs .... nācās pieņemt lēmumu, ka iemidzinam, jo reāli mocīt kaķi bij biku žēl....pēdējā dienā pēc kārtējās zāļu trieciendevas bij pagalam mundrs un stacionārā bij šņācis uz ārstiem bet ko lai dara
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.09.03 07:46:16
Noasveidīgais

Es jautāju - kāpēc cilvēkus ne, bet dzīvniekus - jā?

tāpēc, ka Dievs ir cilvēkiem vairoties un piepidīt zemi(nevis valdīt pār otru) un valdīt pār zemi(arī par dzīvniekiem)! tad jau medībās iet un vispār ēst gaļu nedrīkst!

Mana atrbilde ir : cilvēkam pašam jāizlemj, ko darīt vai midzināt vai nemidzināt! bet tas nenozīmē,ka pret dzīvniekiem jāizturas slikti! Jo cilvēkam var patiekt guli, tevjāguļ, bet dzīvniekam ir cita saprašana!
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.04 12:22:39
Ko darīt?... Tas vecais, slimais ir dēla runcis, ko viņš ļoti mīlēja. Tagad protams, citas lietas dēlam it kā svarīgākas, bet mīl tomēr.

Kaķītis par nedzer vairs... Kā jūs domājat, vai viņam ir gūti? Ņaudēt neņaud... kaķiem esot augsts sāpju slieksnis... bet ja mirst slāpēs un badā - vai ļaut viņsam lāni mirt jeb palīdzēt iemidzinot?...

Dēls droši vien neuzdrošināsies izšķirties par šādu soli - zinām taču, ka vīrieši šajā ziņā ir bailīgāki un neizlēmīgāki, kas attiecas uz smagiem lēmumiem...
sicilia
# Iesūtīts: 2008.09.04 12:27:09
Balss

nbjā tas toč.... man nācās pateikt, ka esam ar mieru eitanāzijai un kad ļāva atvadīties, iet meklēt ārsti, kas to darīs.....
nu mošs uztaisiet kaķim analīzes, kāds tas veselības stāvoklis.... vai arī ... nu nezinu, ka neēd un nedzer viņš vienalga ilgi neizvilks
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.04 12:35:44
Tas ir skaidri redzams, ka mirst... vecums jau arī 14 gadi... bet vai ļaut tam notikt lēni - slāpēs un badā, kā dzīvnieki to mēdzot darīt?... vai piepalīdzēt un saīsināt?
Tā jau viņš it kā neņaud... bet no 8 kg nokrities uz 1-2 kg... kauli un āda...
sicilia
# Iesūtīts: 2008.09.04 12:37:29
Balss

njā.... mūsējais ar no milzu lopa palika par staigājošiem kaliem ar ādu.... pat ne staigājošu, bet apātiski guļošu. tāpēc iemidzinājām....
Amēlija-Saule
# Iesūtīts: 2008.09.04 12:39:56
Balss
man arī kaķis ļoti tievs palika... ēst viņš gan ēd, tikai maz, un dzer... bet ja ko ne to apēd tā caurēja, a kā ieskaidrot mājiniekiem lai nedod neko izņemot barības (jo tad viņam labāk ar gremošanu) nezinu... un punķojas nepartraukti... arī decembrī būs 14 gadi...
bet iemidzināt nevaru.... kā paskatos tajās acēs... man vieglāk vākt pēc viņa un ciest smaku...
sicilia
# Iesūtīts: 2008.09.04 12:41:15
Amēlija-Saule

nu ja kaut ko e`d ir cita lieta, bet ja neēd un nedzer...... ai nezinu...... domā ja kaķis ir slims, piem, nestra`dā aknas vai kāds cits orgāns viņam nesāp?
Briinumsons
# Labojis Briinumsons: 2008.09.04 12:41:23
tāds tas vecums ir ....
vai arī
dzīvo ātri , mirsti jauns !
Amēlija-Saule
# Iesūtīts: 2008.09.04 12:47:27
sicilia
es nezinu... kā izpaužas kaķa sāpes?
bet atkal vest viņu uz pilsētu es pat nezinātu kur, jo mums jau ir prasts lauku runcis, mēs nekad viņu pie ārsta nevadajam.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.09.04 12:55:24
Amēlija-Saule

nezinu kā izpaužas;/
hmmmm mēs vedām uz pārdaugavu uz canderiem, jo tā ir viena no retajām, kas taisa nopietnas analīzes un rengenus un sonogrāfijas
Amēlija-Saule
# Iesūtīts: 2008.09.04 13:01:40
sicilia
nu es tik un tā nezin... ar sabiedrisko transportu ar runci.. šamam tak stress būs.
un kad viņš ēd tikai Rojalu ir jau ok, man tik visu laiku pārējiem jāatgadina, ka nevajag kaķim dot visu ko pagadas, kaut arī viņam gribas.
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.04 13:07:31
Mans kaķis agrāk reizēm bez iemesla ņaudēja - nevarēju strast, kāpēc.
Tad sāka mazāk ēst, aizvien izvēlīgāk. No rokas vēl ko ņēma, bēt tagad i to vairs nē...
Ne jau ka man grūti kopt, bet žēl, ja viņam jāmirst slāpēs... ja nu viņam rīkle aizaugusi ar kādu vēzi ciet...
Amēlija-Saule
Ja tavs kaķītis dikti smird (ne jau kakas) tad tā esot vēža pazīme, tā man veterinārārste teica un brīnījās, kā mēs tik ilgi sava slimā sunīša smaku esam pacietuši..
Amēlija-Saule
# Iesūtīts: 2008.09.04 13:10:43
Balss
nē, nesmird tik traki, protams ja ņemt un ostīs pēc rozēm neož. es domāju viņam vienkārši cērmes piemētas, un laiks attārpot. jo apetīte viņam ir laba, vienkārši grēmošanas trakts jūtīgs.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.09.04 13:11:54
Amēlija-Saule

njā ieskaidrot kādam ir toč grūti.... es jau brīdināju, ka žāvētas reņģes kaķim nevar, ka aknas atteiksies stradāt, bet mani lamāja un par *****u saukāja,.... lūdzu.... aknas atteicās..... tagad laikam es atkal esmu ragana, jo kaķim nāvi piesaukusi
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.04 13:12:15
Ctulhu
Vai tu domā, k tas ir žēlsirdīgāk - likt puikam pašam uzņemties lēmumu par sava dzīvnieciņa nonāvēšanu?
Arī pret viņu, ne tikai kaķi?...

Par izmeklējumiem un ārstēšnas mēģinājumiem esmu jau ar ārsti izrunājusies... darīt un skaidrot jau var, bet --- pie šādiem simptomiem tas (pie jebkuras no iespējamām trim diagnozēm) ir visai mazrezultatīvi. Nav iespējams izārstēt, tikai paildzināt vai atvieglot...
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.04 13:13:17
Amēlija-Saule
Jā, tiešām, pamēģini attārpot!!!
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.09.04 13:13:42
ko veterinārārsts var izārstēt dzīvniekam? vai visu ko cilvēkam?
sicilia
# Iesūtīts: 2008.09.04 13:19:15
Briinumsons

nu jā... tik skatoties kas pa vainu.
Mums teica - jātur stacionārā + pēc tam jāliek pašiem mājā ssitēma (tas nozīmē, kaķim sēdēt klāt, jo viņam diez ko nepatīk) + garantija, ka izdzīvos 10 %
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 27 , pavisam kopa bijuši: 8567