atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vecs, slims dzīvnieciņš
Balss
Iesūtīts: 2008.08.09 17:21:45
Ko darīt ar slimu, vecu dzīvnieciņu - bezcerīgi ārstēt, vilkt garumā? Iemidzināt? Kas ir žēlsirdīgāk?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.09 17:23:36
Tie, kam ir pieredze, padalieties!
Teorētiski saprotu, ka laikam priekš dzīvnieciņa būtu labāk nevilcināt tālāk viņa aiziešanu, jo izredžu uz jaunības un veselības atgriešanos nav.
Bet, kad iedomājos to praktiski, sirds sažņaudzas...
Donachka
# Iesūtīts: 2008.08.09 17:27:15
Balss
Skatoties cik dziivniecinsh slims. Manam kakjim bija kakla veezis un vinsh knapi vareja ievilkt elpu, tur biaj bez varinatiem, ka jaaiemidzina. Bet ja daudz maz var paelpot, paeest, pachurat, varbutu , ka lai veel padziivo.
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.09 17:33:52
Donachka
Mans dzīvnieciņš ir jau pērsniedzis savas sugas vidējo vecumu - akls, kurls un nesaturošs... un traki smird... no abiem galiem...

Bet pašam oža vēl darbojas, un pat vēl parikšot spēj pa reizei.
Nupat uzmetusies uz kājas neskaidras izcelsmes nedzīstoša brūce...
sicilia
# Iesūtīts: 2008.08.09 17:47:13
nu mana māsa nesen iemidzināja mūsu suni, kas mani iedzina depresijā uz ilgu laiku....
tas ir smags jautājums. mums vets vienu mūsu suni ieteica iemidzināt, jo nav ārstējams, bet mēs nepadevāmies, iegrūdām lielu naudu un tagad sunc trīs gadus laimīga un nemaz netaisās mirt.... tā ka`vetiem ne vienmēr var uzticēties, turklāt pēc pieredzes - ne visi viņi sajēdz ko dara....
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2008.08.09 18:03:36
Ļauj viņam aiziet dabiski. Nedz īpaši ārstē, nedz īpaši paātrini aiziešanu.
Atvieglo mokas, ja iespējams, bet pati nenogalini.
Tad sērošanas process ir dabiskāks - tas sākas jau pirms paša bēdīgā notikuma.
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.09 18:10:28
Noasveidīgais
Šis ieteikums man ir pilnīgi pieņemams attiecībā uz cilvēkiem.
Bet, ja dzīvnieka pēdējā stundiņa diezgan skaidri tuvojas, tad vai to tomēr censties novilcināt?
Viena mana pieredzējusi draudzene (viņai ir bijuši un ir dzīvnieki) teica - dzīvnieciņš cieš klusējot... žēlsirdīgāk ir iemidzināt, nevis gaidīt agoniju.
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2008.08.09 18:13:52
Balss ,

Vai arī cilvēku nebūtu žēlsirdīgi iemidzināt, nevis gaidīt agoniju?
Kāpēc tāda atšķirība?
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.09 18:18:14
Noasveidīgais
Nu gan tu jautā kā nekristietis... Sekulārā pasaule jau sen pieprasa un praktizē arī cilvēku eitanāziju.
Tu arī esi PAR?
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2008.08.09 18:26:16
Balss ,

es Tev teicu, ka pat dzīvnieciņu nevajag iemidzināt, bet Tu mani uzskati par cilvēku eitanāzijas piekritēju!
Es jautāju - kāpēc cilvēkus ne, bet dzīvniekus - jā?
Donachka
# Iesūtīts: 2008.08.09 18:31:02
Jaa, Balss, es arii nesaprotu, kaapeec cilveekam jaaciesh un jaasagaida savs dabiskais gals ( njemot veeraa muusu mediciinas iespeejas, diez cik par dabisku biezhi vien to nosaukt nevar), bet dziivnieks var aiziet nedabiski peec muusu veelmes.
Es arii par to, ka jaaljauj veel padziivot. Tas, ka vinsh akls un kurls veel nenoziimee, ka vinjam kas saap, vienkarsh vecuma nespeeks un viss.
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.09 18:35:39
Donachka
Nē, ne akluma un kurluma dēļ, tas jau ir sen. Dēļ nedzīstošas brūces...

Mēs nezinām, kas notiek cilvēka sirdī un garā šajā ciešanu periodā -varbūt tā vēl ir pēdējā iespēja, ko Dievs cilvēkam dod..
Donachka
# Iesūtīts: 2008.08.09 18:38:21
Balss
Kas ir shis dziivniecinsh - kakjiitis, suniitis? Cik vecs?
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.09 21:14:11
Donachka
14 gadus vecs sunītis...
sicilia
# Iesūtīts: 2008.08.10 22:15:35
Balss

bet mošs to brūci var parādīt gudram vetam.....
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.10 22:46:51
sicilia
Būs tas rīt jāizdara. Likās jau, ka dzīst, bet atkal kļūst sliktāk. Bet nesaturēšana arī nav visai patīkama, īpaši uz dēļu grīdas...
sicilia
# Iesūtīts: 2008.08.11 09:06:20
Balss

a mošs vajag arī zālītes pret to palūgt. manai meičai ar šī problēma periodiski, lai gan ir tikai 4 gadi, bet kucēm pēc sterilizēšanas tā me`dz būt. mēs biežāk laižam ārā, uzmanam ;lai neapaukstējas (jo tas ar izraisa nesaturēšanu)... ir iespējas izbēgt no peļķēm uz grīdas....
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.11 10:06:58
Ja dzīvnieks mocās, un ciešanas nevar atvieglot, tad ir "jāiemidzina".
Tas pats attiecas arī uz cilvēkiem.
Esmu gatavs parakstīt dokumentu, lai mani "iemidzina", kad es pats neko nespēšu izlemt, bet tikai cietīšu.
Pie kam cilvēkam, manuprāt, ir jācieš garīgās mokas, vairāk nekā dzīvniekam.
dorinda
# Labojis dorinda: 2008.08.11 10:25:28
es nezinu....bet atceros, ka, kad gāju mācībā, manas draudzes mācītājs kā reiz minēja tādu piemēru no dzīves - kā vecs "norakstīts" suns kaut ko vēl izglāba savā dzīvē (neatceros kā tieši tur bija..)..tas bij kā piemērs, ka katram, arī zvēram, ir savs laiks no Dieva...bet es saprotu arī, kāpēc var likties, ka labāk tā otra iespēja..nezinu, ko pati darītu.
Balss
# Labojis Balss: 2008.08.11 22:58:54
Nupat ar dēlu atgriezāmies no vetārsta... bez sava vecā sunīša... vēzis...
Bija prognoze - vēl viens, divi mēneši... ar pūšanu, sāpēm... varbūt pats sev nograuzīs ķepu... amputēt? Aiz vecuma aklam un kurlam dzīvnieciņam sirds vairs neizturēs pilno narkozi...
Tā nu mājās visi kopā nosvinējām pominkas, atminējāmies vecos, priecīgos laikus... dēls pat pateica lūgšanu...
Donachka
# Iesūtīts: 2008.08.12 07:21:41
Balss
Shajaa gadiijumaa tu izdariiji pareizi. Lai sunjukam vieglas smiltis.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 162 , pavisam kopa bijuši: 2576