atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai Dievs visu ir kārtīgi pārdomājis?
Vēsture
Iesūtīts: 2008.08.06 14:25:24
Tēma sākas ar to, ka pēc nāves cilvēkam ir divas iespējas:
a) nonākt paradīzē
b) nonākt ellē
Jautājums pirmais: vai pamatojoties uz tik īsu brīdi kā dzīve, ir taisnīgi kādu nolemt mūžīgām ciešanām vai mūžīgai svētlaimei?
Šeit piemetināsim to, ka visiem nemaz netiek dotas vienādas iespējas, teiksim, aborigēnu ciltis jau automātiski nonāks ellē kā neticīgas, kaut arī tām nav tikusi dota pat iespēja iepazīties ar kristietību. Šajā pašā kategorijā ietilpst arī tie, kas miruši zīdaiņu vecumā, tie kas kādu psihisku traucējumu dēļ nav spējīgi uztvert šādu informāciju utt.
Jautājums otrais: vai Dievs pats personīgi lemj, kuri būs tie, kam viņš nedos iespēju sevi pierādīt, vai arī tas nekādā veidā netiek kontrolēts?
Ja viņš visu kontrolē, tad pēc kādiem kritērijiem viņš vadās? Pretējā gadījumā - vai no viņa puses ir prātīgi, redzot šādu netaisnību, to neizlabot?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 12:06:19
Mulders
Vot dzīvo viens āfrikas ciematiņš, tur kaut kādā rakā atveļās Misionārs. Sludina VISIEM! Bet notic tikai viens maziņš bērniņš
Aha, tātad tie visi pārējie ir tipa "vārguļi tradicionālisti", bet bērniņš ir tipa "supermens". Tāpēc tos nevar salīdzināt.

Ja Mumumba, pēc dabas "vārgulis - tradicionālists" piedzimst
a) āfrikāņu pagānu ciematiņā, pieņem pēc tradīcijas pagānu ticību, un sūta dillēs visus citticību sludinātājus
b) āfrikāņu kristiešu ciematiņā, pieņem pēc tradīcijas kristīgo ticību, un sūta dillēs visus citticību sludinātājus
, tad - kur atšķirība?
Vienā gadījumā tu nez kāpēc Mumumbu sūti uz paradīzi, otrā uz elli, bet starpība ir tikai piedzimšanas vidē! Savukārt, tas Bērniņš-Supermens vienmēr izķepurosies, jo viņš nav "vārgulis-tradicionālists".

tevi tiesās iepretīm tiem kuri ir dabūjuši tik daudz infas kā tu
Ar infu vien nepietiek, vajag vēl ņemt vērā cilvēku, kas šo infu procesē. Viņš to procesē caur saviem filtriem. Filtrus nosaka - kas? Vide un Raksturs! Tā kā Raksturi ir sadalīti vienmērīgi pa Āfriku un Eiropu, tad paliek - Vides ietekme kā noteicošais!

Ne jau Dievs pats sevi noraida KN sirdī. Tas ir KN kas Dievu noraida!
Un kas ir vainīgs, ka KN ir tāds kāds viņš ir?
Ja kas, tad esmu bezmaz pārliecināts, ka ja es būtu dzimis un audzis vidē, kur visi kristieši, es jau sen būtu kristietis! Tas pats - ja būtu musulmaņu u.c. vide. Visiem ir loģika un morāle, un izjūtas, un visi kaut kur pasaka "šito tu nesaproti, tu neredzi visu bildi".

Dievs uz KN runā nepārtraukti te forumā...
Dievam forumā kaut kā pietrūkst pārliecinošu argumentu ... :-)
Zive.
# Iesūtīts: 2008.08.07 12:07:09
uzskata, ka Dieva sniegtā roka ir identiska visām citām "rokām" kas ir apkārt un tā teikt bailēs tapt apčakarētam - turpina slīkt!

Nu bet kā cilvēks no malas lai saprot pie kuras no tām visām rokām lai ķeras, ja viņš neredz, kura no tām spīd? Viņam visas izskatās vienādas.
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.08.07 12:07:52
Zive.
Manā uztverē šādi cilvēki pieņem Dievu, tikai sauc to visādos dīvainos vārdos.

man liekas, ka te sākas jautājums par Dieva godu un pateicību.
Zive.
# Iesūtīts: 2008.08.07 12:10:41
KarotesNav
Dievam forumā kaut kā pietrūkst pārliecinošu argumentu ... :-)

Vot tur jau ir tā nelaime. Tāpēc jau diemžēl tā ir ticība, nevis stingras un neapgāžamas zināšanas. Un absolūti pārliecinošus argumentus neviena ticība Tev nesagādās.
Zive.
# Iesūtīts: 2008.08.07 12:11:52
Rausītis
Kādā ziņā?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 12:11:54
Mulders
NU tad neko! Ja tu pats lec Daugavā... nu ko Dievam? Izvarot KN un salauzt viņa gribu? Vai tad KN būs laimīgs?
Piemērs neder! Lekšana Daugavā ir muļkība, ko cilvēks vēlāk pats nožēlo. Neviens jau negrib lekt Daugavā, bet gan visi lecošie domā, ka tas ir lēciens uz paradīzi, vai, ateistiem - pareizais lēciens, kas palielina delta kompleksitāti.

KN nepārliecina, ka Dievs arī papusau glābj, tik KN no savas pozīcijas to nevar redzēt

... bet statistika tāda, ka papuasus izglābj mazāk, ibo tie retāk pieņem kristietību ...

Varbūt KN netic, ka slīkst... nu tā ir cita tēma!
Tā pati tēma vien ir! Neviens netic, ka slīkst! Attiecībā pret islāmu slīkst Mulders!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.08.07 12:13:13
Ja Mumumba, pēc dabas "vārgulis - tradicionālists" piedzimst
a) āfrikāņu pagānu ciematiņā, pieņem pēc tradīcijas pagānu ticību, un sūta dillēs visus citticību sludinātājus
b) āfrikāņu kristiešu ciematiņā, pieņem pēc tradīcijas kristīgo ticību, un sūta dillēs visus citticību sludinātājus
, tad - kur atšķirība?


A šādus nesalīdzinās!

Salīdzinās mumumbu un tumumbu kas ABI dzimuši
āfrikāņu pagānu ciematiņā, pieņem pēc tradīcijas pagānu ticību, un sūta dillēs visus citticību sludinātājus - Ja tomēr tumumba notic Kristiešiem un top pestīts, tad mumumba, kas bij tieši tai pašā ciematiņā, bet nenoticēja Misionāram - ir kirdik. Viņi netiek salīdzināti ar mumumbām un tumumbām, kas dzimuši kristiešu ciematos!

Viņiem ir dots maz - riebīga pagānu vide, maz Kristiešu - no viņeim MAZ prasīs!

Taču mumumbam, kas dzimis kristiešu ciematā - viņam ir DADUZ dots, no viņa arī DAUDZ atrpasīs... Bet pirmā ciemata un otrā ciemata iedzīvotājus nemaz nsalīdzinās, jo viņiem ir katram savādāk dots!

Pavēro Rakstu Liecību:

14 Tas tāpat kā ar cilvēku, kas aizceļodams saaicināja savus kalpus un nodeva tiem savu mantu,
15 un vienam viņš deva piecus talentus, otram divus un trešam vienu, katram pēc viņa spējām, un pats tūdaļ aizceļoja.
16 Tūlīt nogāja tas, kas bija dabūjis piecus talentus, darbojās ar tiem un sapelnīja vēl piecus.
17 Tā arī tas, kas bija dabūjis divus, sapelnīja vēl divus klāt.
18 Bet tas, kas bija dabūjis vienu, aizgāja un ieraka to zemē un tā paslēpa sava kunga naudu.
19 Bet pēc ilga laika šo kalpu kungs atnāca un sāka norēķināties ar tiem.
20 Tad atnāca tas, kas bija dabūjis piecus talentus, atnesa vēl piecus un sacīja: kungs, tu man iedevi piecus talentus; redzi, es sapelnīju vēl piecus.
21 Un viņa kungs sacīja tam: labi, tu godīgais un uzticīgais kalps. Tu esi bijis uzticīgs pār mazumu, es tevi iecelšu pār daudzumu. Ieej sava kunga priekā.
22 Arī tas, kas bija dabūjis divus talentus, atnāca un sacīja: kungs, tu man iedevi divus talentus; redzi, es sapelnīju vēl divus.
23 Viņa kungs sacīja tam: labi, tu godīgais un uzticīgais kalps. Tu esi bijis uzticīgs pār mazumu, es tevi iecelšu pār daudzumu. Ieej sava kunga priekā.
24 Bet atnāca arī tas, kas bija dabūjis vienu talentu, un sacīja: es pazīstu tevi kā bargu cilvēku, tu pļauj, kur neesi sējis, un salasi, kur neesi kaisījis.
25 Es baidījos un aizgāju un apraku tavu talentu zemē. Te viņš ir, ņem savu mantu.
26 Bet viņa kungs atbildēja tam un sacīja: tu blēdīgais un kūtrais kalps. Ja tu zināji, ka es pļauju, kur neesmu sējis, un salasu, kur neesmu kaisījis,
27 tad tev vajadzēja dot manu mantu naudas mainītājiem; es pārnācis būtu saņēmis savu naudu ar augļiem.
28 Tāpēc ņemiet viņa talentu un dodiet to tam, kam ir desmit talentu.
29 Jo ikvienam, kam ir, tiks dots, un tam būs pārpilnība, bet no tā, kam nav, atņems to, kas tam ir.
30 Un nelietīgo kalpu izmetiet galējā tumsībā, tur būs raudāšana un zobu trīcēšana.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 12:13:14
Zive.
Nu bet kā cilvēks no malas lai saprot pie kuras no tām visām rokām lai ķeras, ja viņš neredz, kura no tām spīd? Viņam visas izskatās vienādas.
Ne tikai. Daudzi ir cieši pārliecināti, ka Šī ir pareizā roka, bet daudzi citi - ka Tā ir pareizā. Un abi redz spīdumu apkārt rokai!
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.08.07 12:14:57
Zive.
kā tu atšķirsi vai "cilvēks, kurš pieņem Dievu, tikai sauc to visādos dīvainos vārdos" no elkdievības pielūdzēja? ko viņš apliecinās kā savu ticību citu priekšā? kam viņš pateiksies un dos godu? Viņš neteiks "paldies, Dievam", bet "paldies, Visāds Dīvains Vārds"
Zive.
# Iesūtīts: 2008.08.07 12:16:16
Bet ja viņš tai pieķertos jau tagad, tad jau tagad sajustu Paradīzes dvesmu un ieraudzītu kā tad tā upe izskatās kad tevi ceļ laukā un ka nemaz tas papusau bēbis nav atstāts bojāejai!

Patiesībā tāda nenoteiktība un mētāšanās tiešām, laikam rada skumjas.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 12:16:43
Nu bet kā cilvēks no malas lai saprot pie kuras no tām visām rokām lai ķeras, ja viņš neredz, kura no tām spīd? Viņam visas izskatās vienādas.

Tamdēļ Dievs runā... un parāda ar ko viņš ir unikāls. Ja tev Kristus ir ekvivalents Budam, Krišnam, Muhamedam u.c. gudrajiem, tad atvaino... bet kā stāv rakstīts - Dzirdēdams Nedzirdēsi, Redzēdams Neredzēsi!

Dievs parādīs un pierādīs, ka tu zināji un redzēji, ka šī roka spīd, bet izvēlējies to neredzēt... jo tā bij asiņaina roka
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 12:18:02
Kāpēc? Tā būtu taisnīga salīdzināšana.

Tb taisnīgi ir salīdzināt to kam ir Kristus atklāts ar to kuram Kristus nav atklāts?

Man likās, ka salīdzinām vienā vidē un līdzīgos apstākļos dzīvojošos. Tātad salīdzināti tiek pirmā ciemata iedzīvotāji savā starpā un otrā ciemata iedzīvotāji savā starpā! Nevis ArchBīskaps ar zīdaini!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 12:22:47
Mulders
Salīdzinās mumumbu un tumumbu kas ABI dzimuši
āfrikāņu pagānu ciematiņā, pieņem pēc tradīcijas pagānu ticību, un sūta dillēs visus citticību sludinātājus - Ja tomēr tumumba notic Kristiešiem un top pestīts, tad mumumba, kas bij tieši tai pašā ciematiņā, bet nenoticēja Misionāram - ir kirdik.

Tumumba un Mumumba ir pēc Rakstura un Spējām identiski, vai arī pietiek ar to, ka piedzimuši vienādos apstākļos?
Tas nekas, ka Mumumba pēc dabas ir "vārgulis - tradicionālis", bet Tumumba "spēcīgais revolucionārs"?

Viņi netiek salīdzināti ar mumumbām un tumumbām, kas dzimuši kristiešu ciematos!

Aha, tātad "vārgulim-tradicionālim" pietiek piedzimt kristeišu ciematiņā, un viss štokos! Palaimējās! Redzam atkarību no piedzimšanas vietas, kas arī bija jāpierāda!

Varbūt tu domā, ka kristiešu ciematos nejauši sadzimst vārgāki, bet pagānu ciematos - stiprāki? Abiem piedāvā "še tev kristietība", un vārguļi to pieņem, bet afrikāņu ciemā nez kāpēc visiem jābūt "supermeņiem" - kā nekā šiem grūtāk!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.08.07 12:25:42
Mulders
Tamdēļ Dievs runā... un parāda ar ko viņš ir unikāls. Ja tev Kristus ir ekvivalents Budam, Krišnam, Muhamedam u.c. gudrajiem, tad atvaino...
Buda, Krišna, Muhameds u.c. arī runā, un parāda, ar ko viņi ir unikāli. Neredzu atšķirības.

Dievs parādīs un pierādīs, ka tu zināji un redzēji, ka šī roka spīd, bet izvēlējies to neredzēt... jo tā bij asiņaina roka
Nu un tad, ka asiņaina? Kādas problēmas?
Zive.
# Iesūtīts: 2008.08.07 12:26:50
Rausītis, vai cilvēks, kas pieaug mīlestībā kalpo elkiem? Kas ir mīlestības avots? Vēl piedevām man ir tā laime, ka man nav tas jāizvērtē.
Nelaime ir tajā, ka arī būdams kristietis cilvēks var kalpot elkiem, padarot Dievu par tādu iedomu tēlu, kāds Viņš nav.
Un cik saprotu - šie Mozus likumi attiecas uz tiem, kas ir iekšpusē, nevis ārpusē. Jo, ja jau cilvēks nezin, ka tas ir grēks, viņam tas netiks pieskaitīts kā grēks, ne tā?
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.08.07 12:28:19
Mulders
Tb taisnīgi ir salīdzināt to kam ir Kristus atklāts ar to kuram Kristus nav atklāts?

Tieši to TU dari! Prasi vienādi "Kristus atzīšanu" gan no pirmajiem, gan no otrajiem!

Man likās, ka salīdzinām vienā vidē un līdzīgos apstākļos dzīvojošos.
A man likās, ka mēs salīdzinām arī vienāda tipa cilvēkus!

1000 pēc dabas vārguļu piedzimst kristiešu ciematā un 999 kļūst par kristiešiem. 1000 tādu pēc dabas tādu pašu piedzimst pagānu ciematā un 999 kļūst par pagāniem!
Bet tu skatīsies tikai uz vidi?
Zive.
# Iesūtīts: 2008.08.07 12:34:25
KarotesNav
Daudzi ir cieši pārliecināti, ka Šī ir pareizā roka, bet daudzi citi - ka Tā ir pareizā. Un abi redz spīdumu apkārt rokai!

Bet vot tur jau ir tas skaistākais - ieraudzīt to spīdumu! Vot tas jau ir tas brīnums - ieraudzīt to spīdumu apkārt kādai no rokām. Un manā izpratnē, tas jau ir Dieva jurisdikcijā likt, lai cilvēks ierauga to spīdumu tur, kur nu viņš to ierauga.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 12:35:10
Zive.
Un manā izpratnē, tas jau ir Dieva jurisdikcijā likt, lai cilvēks ierauga to spīdumu tur, kur nu viņš to ierauga.
Nu, tad jau cilvēks nav vainīgs, ka neredz spīdumu, vai redz to citur.
Zive.
# Labojis Zive.: 2008.08.07 12:36:45
KarotesNav, man liekas, ka tā. Ja vien cilvēks ir savu iespēju robežās godīgs pret sevi, nevis iekārtojas kā viņam ērtāk, vieglāk, pieklusinot savu sirdsapziņu un iekšēju diskomfortu.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.08.07 12:37:26
Tumumba un Mumumba ir pēc Rakstura un Spējām identiski, vai arī pietiek ar to, ka piedzimuši vienādos apstākļos?
Tas nekas, ka Mumumba pēc dabas ir "vārgulis - tradicionālis", bet Tumumba "spēcīgais revolucionārs"?


Abi dzimuši vienādos apstākļos un abiem vienādas iespējas veidot savu "dabu". Daba veidojas dzīves laikā pašam veidojot savas izvēles un veidojot savu funktieri... Cilvēks PATS veido savu raksturu un dabu! Tas ir taisnīgi, taču, ja cilvēks pats to sabojā, tad viņš taisnīgi saņem pelnīto sodu. Loģiski, ka abiem dots vienādi, bet viesn doto izmanto gudri un labi, mācās un beigās Dievu atdo... otrs izķēzī doto un ja neatgriežas pie Dieva, tad arī izķēzīts aiziet... Tieši turpat kur blaksu kristiešu ciemā dzimušais pazudušais dēls, kas izķēzī savu Tēva dāvāto bagātību un neatgriežas.
Protams, ja tāds atgriežas tad Tēvs viņam piedod!

Taču kā jau teicu - kam daudz dots, tam daudz prasīs, kam maz dots, tam maz prasīs!

iedomājies, ja tev un man iedod vienu miljonu... tu to ieguldi gudri un izmanto labi un vinnē bagātību, es to notriecu sievieteēs un datorspēlēs... un begās palieku bez nekā... Vai ir netaisnīgi mūs salīdzināt?

bet te dotais tiek ielikts sākumā... vēl vairāk, Dievs dod ikvienam cilvēkam handikapu - daudz daudz iespējas krist un celties, no jauna... nevis notriec pie pirmā kritiena... un tomēr... ja tu to nespēj izmantot un izķēzi, ja Dievu noraidi jo pats savas iegribas liec centrā, tad nekādas atmazkas par to, ka tev grūta bērnība nederēs!

Ja vajag Dievs var iziet visās šajās "sliktājās iespējās` cauri un aplūkot KATRU tavu izvēli un tās motīvu, kamdēļ tu izvēlējies pagriezties pa kreisi nevis pa labi... un tad jau būs redzams, vai tu PATS izvēlējies iet pa kreisi, vai tevi ļaunais apstāklis - vējš - aiznesa! Vēju netiesās, tevi tiesās... ja tu vējam pakļaujies!

Buda, Krišna, Muhameds u.c. arī runā, un parāda, ar ko viņi ir unikāli. Neredzu atšķirības.

Lūk, un kāmēr neredzēsi tikmēr tiksi konfrontēts ar tiem, kuri redz... un VIŅI tevi teisās Tu nevarēsi atmazkas taisīt, ka tu neredzi, ja kāds par tevi 3x dumjāks redzēs šīs atšķirības...

Tieši to TU dari! Prasi vienādi "Kristus atzīšanu" gan no pirmajiem, gan no otrajiem!
Bet es neparasu no pirmajiem un otrājiem vienādu IZPRATNI... Neputro atzīšanu un ticību ar intelektuālo teoloģisko izglītību!

A man likās, ka mēs salīdzinām arī vienāda tipa cilvēkus!
"Vienāda tipa cilvēki" ir kaut kas objektīvs? Tb kas tas tāds vispār ir?

Nav divu identisku cilvēku pasaulē un nekad nebūs PAT tavā sistēmā! Tobiš nevajag radīt sistēmas, kas ir neloģiskas!

Jo tāda sistēma pieļauj tikai viena vienīgas dvēseles existenci! Līdzko tu vari izdalīt divas vai vairāk dvēseles ir kāds parametrs pēc kura tās atšķirt un automātā tu iegūsti N tipa cilvēkus, kur N ir dažādo dvēseļu skaits!



Tas ir slikts paradums apgāzt argumentus, radot māxlīgus paradoxus!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 165 , pavisam kopa bijuši: 2767