atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par Jēzus miršanu pie krusta...
andris
Iesūtīts: 2008.08.01 09:18:09
Kā es to sapratu, Jēzus izcieta mocības un mira pie krusta lai tie, kas viņam tic, tiktu atpestīti no grēkiem.
Reiz mācītajs baznīcā aicināja sevi iztēloties Jēzus vietā, iedomāties, kā būtu, ja mani nonāvētu piesitot pie krusta (radās slikta sajūta kautko tādu pat iedomājoties), lai izprastu Jēzus upuri.

Bet, gadus vēlāk, atgriežoties pie tās domas, man rodas šaubas.

Lai, iedomājoties sevi Jēzus vietā, objektīvi izvērtētu situāciju, man ne tikai būtu jāiztēlojas fiziskās mokas - sāpes (cilvēka aizsardzības mehānisms, kas mūs brīdina par kermenim nodarītiem bojājumiem), bet arī tas ka es jau iepriekš zinu prezīzi kā, kad un kuras ķermeņa daļas var tikt traumētas... un ka jebkura trauma nav ilglaicīga, tā pilnībā sadzīs, jo es esu nemirstīgs un ar spējām jebkurā bridī neirtalizēt jebkuru uzbrucēju.

Vai es viens secinājis ka mums tādam pazemojumam būtu grūti iziet cauri tik tādēļ ka neesam tik pazemīgi - nevarētu atturēties no spēju izmantošanas mocītāju neitralizēšanai?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 37 . 38 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.01 14:30:54
Mulders
Bet ja nozieguma maxa ir mūžīga, tas izslēdz mūžīgu ļaunumu Dieva Valstībā!
Tad var netaisīt tādas Būtnes, kuras var nodarīt mūžīgu ļaunumu, vai uztaisīt stabilāku vidi, kas nav tik viegli sabojājama.

Tātad tavuprāt vienkārši jāļauj cilvēkam grēkot... jo MUŽĪBĀ jau vienmēr ir iespēja mainīties... vaine?
Jā. Protams, saņemot sastrādātā sekas - kā jau katrā normālā apmācībā.
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.08.01 14:37:26
Ctulhu
Tas noraada tikai uz glaabeeja neprofesionalitaati.
... un nevisvarenību automātiski.

Bet dievs tak nav laikaa un resursos ierobezota buutne.
+ vēl pats gudrakais un varenākais
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.01 14:46:08
Dieva taisnīgums - ko tas nozīmē?
Prasību "nogalināt kādu" (ja noticis grēks), jeb "nogalināt vainīgo"?


Nogalināt vainīgo protams!

Bet par to Dieva taisnīgumu... Nogalināt vienalga kuru - vainīgo, savu Dēlu vai Sevi? Pašnāvība? Kā to visu saprast?

Noasveidīgais... kurā vietā es teicu "Vienalga kuru"??? Es man šķiet reizes divas vai trīs paskaidroju, ka nevis vienalga kuru - nevainīgu Enģeli, Serafīmu vai kādu citu vārdā nenosauktu būtni... bet gan to, kurš ir noziedzies - Cilvēks!

Kā viena Cilvēka Dēļ ienāk sods un grēks, tā viena Cilvēka Dēļ - pestīšana un dzīvība. Arī pirmdzimtais grēks mums ir pielīdzināts Ādama dēļ nevis mūsu pašu dēļ! Tāpat arī Kristus taisnība nāk mums caur Kristu nevis no mums pašiem!

Bet ko tu saki par šo:
2 Kor 5:21 To, kas grēka nepazina, Viņš mūsu labā ir darījis par grēku , lai mēs Viņā kļūtu Dieva taisnība.

Vai Pāvils melo! Kurš kuru padara par grēku? Vai mēs vai Dievs?


Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.01 14:46:37
Tad var netaisīt tādas Būtnes, kuras var nodarīt mūžīgu ļaunumu, vai uztaisīt stabilāku vidi, kas nav tik viegli sabojājama.

Tad Būtnēm jābūt ne-mūžīgām!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.01 14:47:20
Jā. Protams, saņemot sastrādātā sekas - kā jau katrā normālā apmācībā.

Taču ar piebildi... lai šīs sekas nav mūžigas vaine?
Teixim sods par 1as sekundes slepkavību nedrīxt pārsniegt 1u sekundi!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.01 14:48:09
Mulders
Tad Būtnēm jābūt ne-mūžīgām!
Kāpēc? *

* vienīgā iespēja radīt būtnes NAV radīt būtnes tādas, ka tās var neatgriezeniski sabiojāties.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.01 14:49:01
KarotesNav, tāpēc, ka līdzko būtne ir mūžīga, tā var mūžīgu grēku radīt! Elementāri nezinu kurā vietā tu to neredzi!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.01 14:49:14
Teixim sods par 1as sekundes slepkavību nedrīxt pārsniegt 1u sekundi!
??? Nesapratu. Kāpēc darbības laikam un tās seku novēršanas laikam ir jābūt vienādiem?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.01 14:50:14
Mulders
KarotesNav, tāpēc, ka līdzko būtne ir mūžīga, tā var mūžīgu grēku radīt!
Tātad - nemūžīga būtne sasit vāzi. OK, varam salabot.
Mūžīga būtne sasit vāzi - vairs nevaram salabot ???

Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.01 14:51:10
??? Nesapratu. Kāpēc darbības laikam un tās seku novēršanas laikam ir jābūt vienādiem? (C)

Tas TU tā uzskati! Cik sapratis esmu, tad tu protestē, ja sods būtiski pārsniedz laikā tā izdarīšanas laiku!
Ja es noziegumu izdaru 2ās sekundēs, tad tomēr mūsu tiesa var peispriest man mūža ieslodzījumu. Kas nozīmē, ja es būtu bezgalīga būtne, tas būtu mūžīgs ieslodzījums par 2u sekunžu noziegumu! Pietam taisnīgi!
Tu uzskati, ka tas nav taisnīgi! Nu uzskati!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.01 14:54:43
Mulders
Cik sapratis esmu, tad tu protestē, ja sods būtiski pārsniedz laikā tā izdarīšanas laiku!
Protestēju pret mūžīgu sodu. Garāks laiks - kāpēc ne?
Bet visam pamatā ir jāskatās, vai Būtne nav mainījusies, labojusies, un vai no tā soda vairs ir kāda jēga.

Ja es noziegumu izdaru 2ās sekundēs, tad tomēr mūsu tiesa var peispriest man mūža ieslodzījumu.
Mūsu tiesa nav pilnīga, ar visiem saviem sodiem. Maza efektivitāte.
Vēlreiz - kāda ir soda jēga? Formāli izpildīt likumus?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.01 14:59:04
Protestēju pret mūžīgu sodu. Garāks laiks - kāpēc ne? (C)

Kāda ir augšējā robeža! Kāpēc?

Bet visam pamatā ir jāskatās, vai Būtne nav mainījusies, labojusies, un vai no tā soda vairs ir kāda jēga.

tas tad, ja sodu uztver kā tikai audzinošu funkciju!
Es gan saprotu, ka tu neatzīsti sodu kā sodu pašu par sevi. Tas ir taisnīga atmaksa, sekas par nodarīto. Tobiš tu atkal neatzīsti 3o Ņūtona likumu... nav jēga sienu taisīt cietu, ja cilvēki tajā nekad neskrien ar galvu!

Vēlreiz - kāda ir soda jēga? Formāli izpildīt likumus?

Jau 1283218 reizi tev saku - Soda jēga SODĪT! Viss Citas jēgas nav. Pārējās ir perifēras, kuras var pievienot... Ja pa tam var arī iemācīt, vai citus iebiedēt vai kartupeļu lauku uzrakst, tad jo labāk. Bet primārā un VIENĪGĀ Soda Jēga - SODĪT! Tas ir - realizēt taisnīguma likumu! Par katru noziegumu ir sods! Neatkarīgi vai tu pēc tam nožēlo vai nenožēlo, sods ir jāsaņem.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.08.01 15:06:22
KarotesNav
Protestēju pret mūžīgu sodu. Garāks laiks - kāpēc ne?
Bet visam pamatā ir jāskatās, vai Būtne nav mainījusies, labojusies, un vai no tā soda vairs ir kāda jēga


nu tāpēc šeit mēs visi esam pelnījuši mūžīgu sodu, bet pateicoties JK notiek tas, ko tu rakstīji - mēs Dieva acīs maināmies un nesaņemam mūžigu sodu. Bet tiem, kas noraida JK, tie nav spējīgi mainīties t.i iemantot labvēlību Dieva acīs ne tagad, kur nu vēl mūžībā. Tas, kas ieies mūžībā bez JK, nevarēs mainīties, izciešot sodu. ļaunums, ciešot sodu, tak pats no sevis nelapiek labāks, bet Labo viņš ir noraidījis.
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.08.01 15:15:05
Mulders
Kāda ir augšējā robeža! Kāpēc?
Kamēr nesalabojās. Tāpēc, ka kaitīgs pārējiem. Līdz tam laikam - lūdzu, dzīvo sev atbilstošā kompānijā un mācies, pilnveidojies.

Tas ir taisnīga atmaksa, sekas par nodarīto. Tobiš tu atkal neatzīsti 3o Ņūtona likumu...
Atkal jau tu aklus fizikas likumus pārcel uz garīgo sfēru. Fizikas likumam vienalga, vai apdedzinās bērns, vai pieaugušais, rezultāts ir viens - apdegums! Nesvarīgi, ka sīkais nesaprata, ko dara.
Garīgā plāksnē ir savādāk - nez kāpēc bērniem mēdz par to pašu nodarījumu uzlikt mazāku sodu.

Jau 1283218 reizi tev saku - Soda jēga SODĪT! Viss Citas jēgas nav.
A es 1283218 reizi nespēju noticēt, ka tāds gudrs cilvēks kā tu melš blēņas, un skaidro, ka "A=A", un tālāk neskaidro!

Piem:
1) ēšanas jēga ir ēst
2) ēst vajag, lai uzturētu ķermeni pie dzīvības

Bet tev:
1) sodīšanas jēga ir sodīt
2) sodīt ir: sk punktu 2.

Neatkarīgi vai tu pēc tam nožēlo vai nenožēlo, sods ir jāsaņem.
Nu, ko lai saka - stulbums, formālisms! Tevi tagad ir jānoper par bērnībā saplēstu vāzi? Mani vecāki tagad par to tikai pasmejās kopā ar mani, bet tavējie acīmredzot ņem siksnu?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.01 15:16:07
Rausītis
nu tāpēc šeit mēs visi esam pelnījuši mūžīgu sodu
Ar ko? Ar to, ka piedzimām?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.01 15:24:16
Kamēr nesalabojās. Tāpēc, ka kaitīgs pārējiem. Līdz tam laikam - lūdzu, dzīvo sev atbilstošā kompānijā un mācies, pilnveidojies. (C)

Tātad objektīvas robežas nav un teorētiski ir iespējasm mūžīgi. Vot kā Rausīts saka - negrib laboties un nelabojas! Un ar savu negribēšanu veido nākamos lēmumus kas jau ir pirmās negribēšanas kontextā, līdz tā iecementējas!

Garīgā plāksnē ir savādāk - nez kāpēc bērniem mēdz par to pašu nodarījumu uzlikt mazāku sodu.

Nekad... Ja Bērns apzinoties un būdams ar Pieaugušo izpratni par lietām izdarīs noziegumu un to varēs pierādīt, viņš saņems arī atbilstošu sodu.
Svarīgi ir KAS izdara noziegumu - bērns un pieaugušais nav viens un tas pats, kontexti dažādi. Jo vairāk tev dots, jo lielāka atbildība... Ja dota mūžība, tad arī atbildība ir bezgalīga!

A es 1283218 reizi nespēju noticēt, ka tāds gudrs cilvēks kā tu melš blēņas, un skaidro, ka "A=A", un tālāk neskaidro!
Es tak paskaidroju vārda "sods" semantiku!
Sods ir pamatjēdziens... to var izskaidrot ar citiem jēdzieniem - kompensācija, atmaksa, līdzsvara atjaunošana...

Nu ja tev patīk var arī introducēt - izolācija no apkārtējās pasaules, lai tu ar savu nodarījumu nenodari apkārtējai pasaulei kaitējumu. Tas ir, satrakojušos suni vispirms neitralizē un pēc tam ārstē! Pietam neitralizē nerēķinoties ar suņa "ērtībāM` jo primārās ir viņa potenciālo upuru ērtības, nevis noziedznieka ērtības!

Līdz ar to mūžīgs sods būtu mūžīga izolācija no tiem, kuriem šie noziedznieki varētu kaitēt un traucēt!

1) sodīšanas jēga ir sodīt
2) sodīt ir: sk punktu 2.

Labi

2) Sodīt ir: atjaunot pasaulē taisnību, implementēt taisnību, atjaunot līdzsvaru!

Nu, ko lai saka - stulbums, formālisms! Tevi tagad ir jānoper par bērnībā saplēstu vāzi? Mani vecāki tagad par to tikai pasmejās kopā ar mani, bet tavējie acīmredzot ņem siksnu?

Redz adekvāti sodīt spēj tikai Dievs! Varbūt es jau sen esmu saņēmis sodu par Vāzi sasistu... Jutos slikti... kauns, pārmetumi iekšējie, sirdsapziņas mokas!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.08.01 15:24:31
A citas funckijas jau nav. (C)

Tas tu tā saki!

Jau uzrakstīju - sods var būt kā trako izolācija no normālajiem, lai tie nesabojā dzīvi normālajiem!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.01 15:26:13
Mulders
A citas funckijas jau nav. (C)
Tas tu tā saki!

Es ar tā saku, un daudzi tā saka.
To var loģiski pamatot.
Bet sodīt sodīšanas pēc, khmm...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.01 15:32:15
Ctulhu... tas tu atbalsti ļaunumu!

Jo tavs priekšlikums neatšķiras no soda... tikai ir daudz daudz nežēlīgāks!

Jo ja soda jēga ir "labot"

tad vienīgais nosacījums sodam ir - vai noziedznieks ir labojies!

1) Ārstēšanās ir piespiedu kārtā pret noziedznieka gribu (ne ar ko neatšķiras no cietuma)
2) Ārstēšanās ilgums nav reglamentēts ar likumu (klīnikā pavadītais laiks nekorelē ar nodarījuma smagumu, bet gan ar pacienta uzņēmību pret piespiedu terapiju)
3) Ārstēšanās metodoloģija netiek apspriesta sabiedrībā, bet to diktē speciālsiti. Mērķis attaisno līdzekļus!

Rezultātā - Iegūstam pāris extrēmus!

Parastu kabatsagli mocām dekādēm ilgi cietumā, jo šis kā nemainās tā nemainās un terapija nedarbojas!
SLepkavu manjaku vecenīšu griezēju izlaižam no slimnīcas pēc divi mēneši rehabilitācijas centrā pret narkotikām un citām psihotropām vielām
No slimnīcas laižam ārā ikvienu viltnieku, kas iemanās apčakarēt speciālistus rezultējošās diagnozes uzstādīšanā, neatkarīgi no tā vai ir vai nav labojies un neatkarīgi no laika, kas pavadīts slimnīcā!


Jēdziens "taisnīgs" izzūd - jo ir bezjēdzīgi runāt par "taisnīgu vai netaisnīgu ārstēšanos"

Ērti!

Lūk TO es saucu par ļaunumu tīrā formā!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.01 15:35:57
Ctulhu, nu es tev nepiekrītu!

Sods vienmēr ir jēdziens no morāles nvis medicīnas lauka... Neviens nesaka "Taisnīga terapija vai Netaisnīga terapija" tomēr par soda taisnīgumu vai netaisnīgumu runā. Pietam soda taisnīgumu un netaisnīgumu nosaka Sabiedrība nevis Mediķi vai Terapeiti! Sods ir morāles dabas jautājums nevis medicīnas jautājums!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 37 . 38 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 87 , pavisam kopa bijuši: 12945