atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kristietība vs sauļošanos un peldēšanos plikam publiskā vietā
Maartinjsh
Iesūtīts: 2008.07.28 22:49:42
Vasarā aktualizējas vēlme gan mazliet iesauļoties, gan arī nopeldēties. Klusu kaktiņu pie jūras, kur to izdarīt bez traucējošiem apģērba gabaliem ne vienmēr viegli atrast (tas ir tāpat kā pirtī patīkamāk iet plikam nekā apģērbtam).
Šogad pirmo vasaru intereses pēc aizbraucu uz nūdistu pludmali. Atmosfēra tur ir patīkamāka nekā parastajā, cilvēki ir neuzbāzīgāki un viens uz otru neviens tur neblenž. Nu tad, kādas ir jūsu domas par šādas pludmales apmeklējumu: vai tas ir grēks, vai nē?
Ja jā, tad kāpēc, ja nē, tad arī kāpēc?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.30 14:11:28
Vai ir konkrēti pētījumi? (C)

Vai ir tādi vajadzīgi?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.30 14:20:05
Ja izsaka taadas zajavas kaa Maartinjs, tad aciimredzot ir vajadziigi. (C)

Tātad Mārtiņa zajavām vajag pētījumus, bet tavām un KN zajavām pētījumus nevajag?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.30 14:32:08
Ctulhu:

KN teica:
Bet - no kā kautrēties - to nosaka sabiedrība, nevis kādas tur iedzimtas īpašības. Vienā tautā pieņemts kautrēties par to, ar ko citur lepojās.


Man interesētu tā daļa "nevis kādas tur iedzimtas īpašības"!
Vai ir kāds pētījums par bērniem pirms tie ir konkrētās kultūras "izkompostrēti" ka viņu "kautrīgums" automātiski ir atkarīgs no kultūras, vēl pirms viņi ar šo kultūru saskarās?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.30 14:36:37
Mulders - reneanses laikā nudien vēderus un kājas diezko laikam nerādija

Pag runa iet par to ko rādija, vai kas bij skaistuma etalons? Pavēro tās gleznas!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.30 14:36:56
r nevis kautriigums, bet instinktiva izvairiisanaas no svesiem. (C)

Vai par to ir pētījums. Manējā sīkā neizvairās!
Amēlija
# Iesūtīts: 2008.07.30 14:40:43
a es nepeldos un nesauļojos... man arī ir celulīts un resnas kājas.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.30 15:01:47
Mulders
Man interesētu tā daļa "nevis kādas tur iedzimtas īpašības"!
Vai ir kāds pētījums par bērniem pirms tie ir konkrētās kultūras "izkompostrēti" ka viņu "kautrīgums" automātiski ir atkarīgs no kultūras, vēl pirms viņi ar šo kultūru saskarās?

Un kā tu iedomājies to pētīt? :-)
Es spriežu tā: ir dažādas kultūras, un dažādi - par ko kaunēties. Ir tāda filma "Baraka", tur vienā fragmentā ir kādas āfrikas cilts pusaudži, tiem ir kādi apģērba gabali pār pleciem, krāsojumi un rotājumi, bet dzimumorgānus nekas nesedz. Stāv tā viņi un nekautrējās.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.30 15:15:27
Ctulhu
Jā, tabu ir visādi, un izpratne par skaistumu ir visāda.
Es domāju, ka cilvēkam nav iedzimts kautrīgums no kailuma.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.30 15:17:13
Es spriežu tā: ir dažādas kultūras, un dažādi - par ko kaunēties. Ir tāda filma "Baraka", tur vienā fragmentā ir kādas āfrikas cilts pusaudži, tiem ir kādi apģērba gabali pār pleciem, krāsojumi un rotājumi, bet dzimumorgānus nekas nesedz. Stāv tā viņi un nekautrējās.

Tad tu drīxti spriest, bet Mārtiņam savas zajavas jāsedz ar pētījumu, viņš nedrīxt spriest?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.30 15:25:12
Mulders
Tad tu drīxti spriest, bet Mārtiņam savas zajavas jāsedz ar pētījumu, viņš nedrīxt spriest?
Viņš atsaucās uz pētījumiem, tāpēc arī viņam tie ir jāuzrāda!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.30 15:30:23
KN, ā nu labi!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.07.30 16:09:37
a_masiks
It kā ir viedoklis, ka nūdisms tieši sakarā ar pieradumu plikam apkārt skraidīt, kailumu padara par aseksuālu. Tas paši nūdisti puritāniski orientētām personām. šķiet īpaši seksuāli, ij iekārojami...

Aseksualitāte ir viena no seksuālām pataloģijām, un ja tāda bērnam rodas, tad tā ir problēma.
Redz, puritāņi nevienam tā īsti nepatīk, bet kādi tam ir iemesli, to bieži vien negribās atzīt.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.07.30 16:19:39
KarotesNav
Vai ir konkrēti pētījumi?

Ir, bet man diemžēl nav konkrētas atsauksmes. Vari ticēt, vari neticēt, taču nūdisma problēma nav mans tendenciozs izgudrojums, bet reāla problēma. Bet, tā kā šīs problēmas aktualizēšana nepatīk grēkā kritušai sabiedrībai, tad par to nav toleranti runāt.

Ja Tevi un citus šī problēma interesē nopietni, tad ieteiktu painteresēties par seksuāli traumētiem bērniem un kā viņiem sokas dzīvē, kā arī kāda rakstura traumas tās bijušas. Tad, ja atmet augstrātīgo filozofēšanu un visādu kreisu izpausmju aizstāvību, paveras ļoti skarba aina, ko nenovēlu nevienam.
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.07.30 16:29:49
Puritānisms taču ir psihiska slimība, vai tad ne tā?
(Vismaz to izraisa psihiska slimība)
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.07.30 16:35:28
a_masiks
Nu, nu - pastāsti, neklīrējies....

Dievs mani ir sargājis, tā ka man no savas pieredzes nav ko teikt.
Bet īstenībā Tevi jau interesē tikai bla-bla papļāpāt, a man nav vaļas. Saturīgo daļu jau uzrakstīju. Visu gaišu!
Donachka
# Iesūtīts: 2008.07.30 18:39:52
Man nekas nav pret nuudismu, tikai zinu, ka kruushu gali un p*uti ir ljoti juutiigas vietas, kuras tomeer deretu piesegt.
Maartinjsh
# Iesūtīts: 2008.07.30 19:35:09
Hmm, paldies par viedokļiem!

Tiem, kas saka, ka man pašam jāizvērtē, kā tas ir priekš manis, - nu tā jau arī ir, bet gribējās dzirdēt arī citu domas. Par apgrēcību citiem - nu tad vienīgi tiem citiem, kas iziet cauri "pliko zonai" , bet viņi it kā taču ļoti labi zina, ka būs redzami pliki cilvēki un, ja jūtas slikti, var arī apiet ar līkumu.

Nedaudz papildinot... Te bija viedokis, ka nūdisti ir nedaudz pasisti, jo kaili dara viskautko (piemēram kopistiski vakariņo restorānā u.tml.). Šādā veidā es nekādi sevi neuzskatu par nūdistu (vispār neuzskatu sevi par nūdistu ). Tas, ko man gribas, ir vasaras karstumā pabūt pie jūras. Ja varētu, es sameklētu kādu vietu, kur nav neviena cilvēka (ir arī tā darīts), bet, tā kā tuvumā šādu ekskluzīvu vietu nav, nu tad vienreiz intereses pēc aizbraucu ciemos pie nūdistiem... Nu, nelikās man, ka tur viens otram izrādās. Man pašam gribas vienkārši pasauļoties un nopeldēties (un lai mani liek mierā, tāpat kā es lieku citus mierā) un, kā man likās, tad arī citiem gribas apmēram to pašu. Ņemot vērā latvisko mentalitāti, nekādas kopīgas nūdistiskas čupošanās tur nav (es gan arī nelīdu pašā centrā, tā teikt), bet visi tāpat mēģina atrast kādu klusāku kāpu nostūri, kur apmesties, kā tas ir parastajā pludmalē. (Nu, pārbāztie Majori, kur kāpj viens otram uz galvas, ir izņēmums... ) Pārsvarā tur visi, ielīduši kāpās, sauļojas un, ja pieceļas kājās, tad tāpēc, lai iebristu jūrā (nevis izrādītos). Daži ļoti brūni nosauļojušies cienījama vecuma onkuļi tikpat cienīgā paskatā pastaigājas gar jūras malu. Nu tā, apmēram.

Es to visdrīzāk tiešām salīdzinātu ar pirts apmeklējumu - ne jau tāpēc tu ej pirtī pliks, lai izrādītos, bet savādāk vienkārši nav tā kaifa.

Varbūt esmu grēcīgs un samaitāts, bet, ja turpināsies saulainās dienas, iespējams aizbraukšu tur vēl kādu reizi. Zinu, ka Dievam nav lielāku un mazāku grēku, bet manās grēcīgajās acīs, šis grēks (ja tas vispār ir grēks) , šķiet mazāks par daudziem citiem grēkiem.
Varbūt Jony
# Iesūtīts: 2008.07.30 19:57:12
MaartinjshNekā slikta neredzu ja aiziet pie nūdistiem pasauļoties plikam...tāpat kā aiziet pie krišnaītiem padzert burkānu sulu
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.30 20:31:35
mošs es toč esmu puritāne, bet pirtī eju ar peldkostīmu. īpaši, ja ir sveši cilvēki.
PS - tas ir mājiens papucim, ja viņš 6dien brauks, lai paķer savus trjusjikus kā saka Santočka jeb plafkas līdzi
Varbūt Jony
# Iesūtīts: 2008.07.30 20:35:33
sicilia Bet ja pirtī tikai meitieši vien-arī peldkostīmā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 60 , pavisam kopa bijuši: 902