atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem GRAMATIKA
Balss
Iesūtīts: 2007.02.24 10:25:40
Ierosinu šajā lapā draudzīgi vērst uzmanību uz pamanītajām pareizrakstības vai stila kļūdām. Tā mēs celsim viens otra un paši savu izglītības līmeni, kurš, ja ticam latviešu valodas speciālistiem, pakāpeniski slīd uz leju gan presē, TV, gan mācību iestādēs.
Lai mēs nebūtu par piedauzību citiem, kad spriežam par augstām lietām, bet neprotam elementārās. Palīdzēsim viens otram pieaugt arī valodā!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.18 00:11:30
Vecais Ādams
Ir tāds Cinemaxx.ru, online kinoteātris. (Čiepto filmu serveris) Tur sākuma lapā tā arī stāv rakstīts - par valodas tīrību cīnoties par transliterāciju - bans 10 dienas. Tas būtu pirmkārt.

Slikts piemērs.
Varbūt esi pamanījis, ka teoloģiskās diskusijās mēdz ņemt talkā pat seno valodu gramatiku.
Bet vispār mēs esam cilvēki, un pie savstarpējas cieņas ir pieskaitāma arī saprātīga valodas tīrība. Tādējādi veicinot iespēju vienam otru saprast vai vismaz mazināt pārpratuma iespēju.
gramatologs [87.110.87.173]
# Iesūtīts: 2010.01.18 00:18:52
Mārtiņš http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/300408-latvietim_savu_tautas_brali_nav_viegli_s.. aprast
kāda vēl valodas tīrība! jebkurai subkultūras valodai ir tiesības uz eksistenci.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.18 01:27:41
gramatologs [87.110.87.173]
Nevajag jaukt dialektus ar valodas kropļojumiem.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.18 02:27:57
Gnidrologs
Beidz spīdēt un piekasīties. Visi saprot, ko es rakstīju, izņemot tie, kas nevēlas saprast.
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.01.25 11:45:19
Daži raksta atteists .
Pareizi būtu ateists (ar vienu t, jo tas ir saliktenis no a - teists).
rainars
# Iesūtīts: 2010.01.25 12:52:46
savādāk atteists iznāk gandrīz kā havajists ja Rudens rozes balss.
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.01.26 18:21:04
rainars
Arī vārds ateja tiek rakstīts ar vienu t...
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.04.16 11:22:40
Daži vīri, izglītoti teologi, neprot rakstīt vārdu DIECĒZE , rakstot un arī runājot di A cēze . Laikam pēc analoģijas ar diagnozi diatēze...
rainars
# Iesūtīts: 2010.04.16 18:43:46
Jā nu te nu ir tā problēma ar svešvārdiem , to pielietojumu un pareizrakstību.
Pāvils raksta: 1 Un tā arī es, pie jums nākdams, nenācu ar augstu valodu vai gudrību , nesdams jums Dieva liecību.
2 Jo es jūsu starpā negribēju neko citu zināt kā vien Jēzu Kristu un to pašu krustā sistu.
3 Un es ierados pie jums nespēkā, bailēs un lielā nedrošībā.
4 Un mana runa un mana sludināšana nenotika pārliecinošos gudrības vārdos , bet gara un spēka izpausmē,
5 lai jūsu ticība nebūtu pamatota cilvēku gudrībā , bet Dieva spēkā.
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.04.16 18:49:41
rainars
Lūdzu, nejauc kopā pilnīgi dažādas lietas - šī tēma nav ne par ticību, ne teoloģiju, bet par pareizrakstību, kas ir priekšnoteikums saziņai starp cilvēkiem ar rakstu valodas starpniecību. Ja netiek ievērotas vispārpieņemtās valodas likumības, tas var izraisīt pārpratumus, kas savukārt var kavēt saprast arī būtisko.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.04.17 22:44:38
Sniegpulkstenītes balss
Vispār jau pareizāk būtu `dioikēze` jeb `caurmājiņa` (saimniecība)
διοίκησις = dia + oikos
Jēdziens, kas savulaik lietots apzīmējot laicīgu `šerifu` teritoriju, vēlāk attiecībā uz garīgo pārraugu saimi. Jebkurā gadījumā, latviiešu valodā tas ir kārtējais barbarisms, jeb kārklulatīņu `iznešanās`.
Diemžēl, tā kā `bīskapija` vēsturiski saistās ar bīskapvalstīm, šis valodnieciskais ārprāts, kurā caur grieķu-latīņu-x-latviešu mēles mežģiem un bailēm no slimībām kāds ir pasludinājis `diecēzi` par vienīgo pareizo variantu, joprojām turpina eksistēt.
Taču, kamēr `literārā` valoda sliecas konservēt kādas formas, dzīvojoša valoda attīstās. Stipri jāšaubās vai nākamās paaudzes, kas vairs īsti nezina, kas ir `sile`, `laužņi`, `lakta`, `zārdi`, `guba` utt, vēl jo vairāk neapmaldīsies nelatviskās valodnieciskās `brukstalās`.
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.04.17 22:56:45
Aivars
Reliģisko organizāciju likums:
"(4) Diecēze ir attiecīgās konfesijas kanoniskajos noteikumos paredzēta reliģiskās savienības (baznīcas) organizatoriskās struktūras teritoriāli administratīva vienība, kuru pārvalda bīskaps."

Tavi valodnieciskie ierosinājumi varbūt varētu ieinteresēt Valodas komisiju.
Es tomēr domāju, ka pagaidām, kamēr šāds termins tiek lietots LR likumdošanā (tātad ir Valodas komisijas akceptēts) tikmēr arī mums būtu pie tā jāpieturas.
B.o.C. [81.198.227.238]
# Iesūtīts: 2010.04.17 23:20:00
Aivars ar iebildumiem vērsties pie šamiem un šamām:
http://termini.lza.lv/article.php?id=297
Aivars
# Iesūtīts: 2010.04.17 23:37:50
B.o.C. [81.198.227.238]
Un kas šamie/ās tādi būtu? Baltie tēvi, kas valodu izgudrojuši un patentu pieteikuši, vai kā?
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.04.18 00:09:22
Aivars
Laikam jau tie ir tie, kas valodas zinību jomā šobrīd Latvijā ir viskvalificētākie, un kam sabiedrība ir uzticējusi novērtēt visus par un pret un pieņemt lēmumus, kurus sabiedrība kopumā akceptē un pieņem kā šajā laika periodā spēkā esošu visiem saistošu normu.
Ja jūties kvalificētāks par viņiem vai vismaz pietiekami kvalificēts padomdevēja amatam, domāju, ka viņi tikai priecātos, ja tu pieteiktos par brīvprātīgu palīgu.
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.04.18 02:06:21
Sniegpulkstenītes balss
Laikam jau tie ir tie, kas valodas zinību jomā šobrīd Latvijā ir viskvalificētākie,
kvalificētākie kam? Un kas viņiem būtu izdevis kvalifikācijas sertifikātus (kārtējauis barbarisms)??? Baltietēvi vai tomēr viņi paši sev?

un kam sabiedrība ir uzticējusi novērtēt visus par un pret un pieņemt lēmumus, kurus sabiedrība kopumā akceptē un pieņem kā šajā laika periodā spēkā esošu visiem saistošu normu.
iespējams, es neskaitos sabiedrības daļa, jo es viņiem neko neesmu uzticējis. Tieši pretēji - redzot viņu rosīšanās rezultātu - es viņiem pat grāvjus rakt neuzticētu. Pretējā gadījumā "Katrīnas" plosīšanās, salīdzinājumā, tikai tāda niekošanās būs bijusi...
Vēl viena "garīguma" izpausme, kuru kā vēja bakas, tā arī neizslimojām.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.04.18 08:04:33
Sniegpulkstenītes balss
http://termini.lza.lv/article.php?id=67
http://www.apollo.lv/portal/life/articles/29350
utt....
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.12.12 19:08:24
un babtististu prieku.
Par šo jau ir rakstīts - šis vārds nāk pie mums caur angļu valodu no latīņu, tāpēc pastāv BAPTISTI, nevis babtisti. (man te nez kāpēc ausīs ieskanas asociācija babņiki - lai man piedod brāļi un māsas no kaimiņiem, šai asociācijai nav nekāda sakara ar viņiem )
rainars
# Iesūtīts: 2010.12.12 19:17:36
Vienkārši balss paldies . Šo rakstot padomāju ka kaut kas ne tā , bet nepivērsu tik lielu uzmanību. Sīkumaini esam . Dēļ sīkumiem lielākas lietas gar degunu laižam.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.12.12 19:24:55
rainars
Par ko tu man uzbrauc? Ko es laižu gar degunu?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 65 , pavisam kopa bijuši: 35488