atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Uzspēlējam astes celšanu?
Mulders
Iesūtīts: 2008.07.21 16:01:15
Dzīvē ir interesants tests... pamēģiniet saviem tuviniekiem/draugiem/darbabiedriem. Varam arī šeit paspēlēties, bet dzīvē tiešā tuvumā ir daudz jautrāk!

Nosauciet 5as sevi raksturojošas labās īpašības, bez ironijas, bez "BET"!

Šeit es domāju tīri cilvēcīgas un piezemētas lietas, tā ka arī neticīgie drīxt piedalīties! Bet tieši 5as nevis 4as vai 6as - un tās, ko paši uzskatāt par labām!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.22 16:22:18
Solveiga, paņatna!

Arī kristība vispār ir Dieva darbs un bez ticības tā neko nedara... jo cilvēks var noraidīt Dieva darbu... Kas interesanti, noraidīt Dievu cilvēks var pārsvarā tikai tad, kad pieaudzis iraid...

A par Vakarēdienu - vispaŗ ne Luters to teica, viņš tikai atkārtoja jau seno Baznīcas dogmu, kas bija nostiprināta pret Donātistiem!

Jautājums ir KO tad baptistu mācītājs jums stāsta, ko jūs pie Dievgalda Saņemat?
Solveiga
# Iesūtīts: 2008.07.22 16:31:24
Lasījums no Pāvila vēstules korintiešiem: "tad nu jums dodu, ko esmu no Tā Kunga saņēmis...".
Uzsvars uz grēku nožēlošanu pirms iešanas pie Dievgalda un to, ka Vakarēdiens kalpo kā stiprinājums iet un sludināt par Pestītāju.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.07.22 16:54:14
Solveiga
es atvainojos par iejaukšanos, bet arī mani interesē baptistu izpratne par Vakarēdienu, kas tas ir par stiprinājumu? kā šī maizīte un sula(khmm...) sniedz stiprinājumu? skaidrs, garīgu - bet kādā veidā - pieminot Jēzus pēdējās vakariņas ar apustuļiem? kāpēc nepiemin tāpat, garīgi, kāpēc ir nepieciešama šī maize un vīns(ēēē.. sula) ko jūs tur saņemiet? piemiņas zīmes?
Solveiga
# Iesūtīts: 2008.07.22 17:44:36
S.R...
Tas viss Tev jāprasa baptistu mācītājiem.
Kas attiecas uz "suliņu", tās lietošana labi noder, ja draudzē ir izbijuši alkoholiķi, grūtnieces/zīdītājas u.c. tamlīdzīgas personas
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.07.22 18:11:56
kad biju mazs domāju BaBtisti ir vecās baznīctantiņās

bet vispār man patīkt baptisti , jo nedzer tāpat kā es!
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.22 18:49:22
janis
Teologi gan tev nepiekristu par to Sv.Vakarēdienu - tur notiek ļoti dziļas un nopietnas diskusijas. Bet man ir ļoti tuvi tavi uzskati, jo es neesmu teologs.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.07.22 18:52:41
1. kompanjeiskaja
2. praatiiga
3. uzticama
4. godiiga
5. tikla
Amēlija
# Iesūtīts: 2008.07.22 20:50:29
a Brīnumiņam skatos visi ir cietsirdīgi, kas ar viņu neauklējas
Solveiga neielog. [85.254.159.187]
# Iesūtīts: 2008.07.22 21:25:10
Amēlija
Ā, tad es neesmu viena tāda.... cik patīkami
Amēlija
# Iesūtīts: 2008.07.22 21:30:53
Solveiga neielog. [85.254.159.187]
nē, neesi gan, mēs te vairākas tādas
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.23 09:53:55
Kas attiecas uz "suliņu", tās lietošana labi noder, ja draudzē ir izbijuši alkoholiķi, grūtnieces/zīdītājas u.c. tamlīdzīgas personas (C)

Tādi var atrunāt un tiem var dot praktiski vienu pilienu! No tā nedz alkoholiķis nedz grūtniecei nekas nenotiks...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.23 09:59:54
Janis

Svarīgs ir iekšējais cilvēks, nevis Svētā vakarēdiena šķietami pareiza, vai nepareiza redzamo un neredzamo lietu interpretācija. (C)

Es būšu no tiem "teologiem".

Arī šis tavs "iekšējais cilvēks" ir faktiski interpretācija. Protams, iekšējais cilvēks ir svarīga lieta. Tak runa iet par Svēto Vakarēdienu! Kas nav gluži iekšējais cilvēks. Jo manuprāt viens par knīpstangām otrs par zirgiem runā.
Tēma jau bij par Vakarēdienu!

Un šis atslēgas jautājums bij vienkārš - ko tu saņem pie Vakarēdiena. Ko Draudze un Mācītājs sakās tas ir? Ap ko jūs pulcējaties! Tātad - "Kas Tas Ir?"

Fīča jau tāda ir, ka, ja tu, piemēram ej pie galda un ēd rosolu, tad nekāda tava iekšējā pārliecība rosolu nevar pārvērst par sviestmaizi. Tādējādi... lai cik banāli skanētu... no tava "iekšējā cilvēka" nav atkarīgs tas, kas stāv uz galda! Jo Vakarēdiens - to māca vismaz RKB, Ortodoxi un Luterāņi, ir Dieva darbs... te gan RKB bik lec pāri savai dupai, bet tā kā šie parakstījušies zem senajiem kanoniem, tad no pretDonātistu herēzes izriet, ka arī viņi tā uzskata... tātad Dievs ir tas, aks uz galda uzliek to ko viņš uzliek.

Un te nu ir jautājums - vai jūs esat pie tā Dieva Galda, kuru klāj pats Kungs, kur viņš teica - "Šī ir mana miesa, šīs ir manas asinis" - jeb jūs čupojaties ap kaut kādu - agape mielastu, kas nav nekas slikts pats par sevi - taču tam sakars ar Svēto Vakarēdienu ir kā cūkai ar aviāciju!

Šis nu ir tas jautājums - kas ir uz altāra un ko saņem dievgaldnieki, kad viņi tur iet?
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.07.23 12:04:31
...kaut kaa man katrai labajai iipasiibai sliktais aspekts klaat ira un otraadi...un sitaa visu muuzu...sausmas...

taatad-labi/sliktaas:

humora izjuuta/liepaajnieku iipasaa, citiem novadiem naaveejosaa /

protu klausiities/ kameer no kreesla kriitu un/vai saakumu aizmirstu/

pie manis liip beerni da kustonji/reizeem vecaakus/saimniekus pasuutiit iznaak/

noslogojamiiba/bez komentaariem/

savaldiiba/ ar 12 ballu zemestriiceem, paldies Dievam, retaam, pa vidu/

taa kaut kaa

Mulders, jaa, tas ir fundamentaalais jautaajums. Bet Jaanja texsts , manupraat, ar so nav pretrunaa.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.23 12:17:35
Rosa, nu jā... jo jānis manuprāt mazliet par citu aspektu izteicās... ne tas, ko es bij domājis... bet labi... tēma jau tāpat cita
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.07.23 15:09:35
janis, visādi gadās!

Taču jautājums par Vakarēdienu dažkārt var pārtapt par visai būtisku. Ikdienā jau mēs nejūtam cik svarīgas ir tās doktrīnas par kurām vēsturē ir lielas diskusiajs un cīņas notikušās. Šo lietu svarīgums parasti manifestējas extremālos apstākļos - vajāšanās, lielā grēkā, lielā izmisumā, lielās bailēs, uz nāves gultas utt utjp. Ne jau tad, kad viss ir kārtībā, esam savu draugu vidū, Dievu lūdzam, dziedam, priecājamies, kad arī Jūra līdz potītēm šķiet un mēs patiesi esam Dieva žēlastības un piedošanas aptverti!

Jautājumi tieši par Sakramentiem kļūst svarīgi tad, kad mums pietrūxt Dievišķās žēlastības, kad pasaule ir tumša un ļauna... kad mums šķiet, ka mums ir pati dzīvība atņemta! Lūk tad sakraments dod ļoti daudz - pēc personīgās pieredzes saku!

Tad kad jautājums nav par to vai tu TICI, ka Dievs tevi pieņem, bet kad tev ir svarīgi un esenciāli būtiski ZINĀT ka Dievs tevi pieņēmis un apžēlojis! Protams, ceru, ka šādi izmisuma brīži ikvienam no mums ja ne nebūs nemaz, tad būs ļoti maz dzīvē!
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.07.23 15:26:46
janis,

par tiem teologiem-ne visiem, protams.-piekriitu.

Analiitikju augstais meerkjis butu beerna paljaaviiba ...gandriiz neaizsniedzams...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.23 15:43:36
Rosalie, lūk un šīs bērna paļāvības objekts ir kas... Dieva Vārds, vai kāda onkuļa viedoklis par Dieva Vārdu!

Piemēram - cik no baptistiem var bērna paļāvībā paļauties un ticēt, ka tad, kad Kristus teica "Šī ir mana miesa, Šīs ir manas jaunās derības asinis" viņš tiešām to domāja un nemeloja un necentās mūs apčakarēt!

Lūk te jau ir tas bērna paļāvības tests!

Paļāvība uz KO? Kas ir tas uz ko mums būtu šī paļāvība jāvērš? Vai mēs spējam ticēt Kristus Vārdiem kad viņš tos saka, jeb cenšamies tos "pielocīt" savai izpratnei, tā teikt... piespiest Kristu teikt to ko mēs gribētu lai viņš saka, un tad ikvienu, kas mums nepiekrīt, kvalificējam kā stūrgalvīgu teologu bez bērnišķās paļāvības... uz ko... uz cilvēka interpretācīju!
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.07.23 15:52:19
Mulders,

kaa tu ticiibu ar argumentu paliidziibu kaadam ieksaa iedabuusi ?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.07.23 15:58:26
kaa tu ticiibu ar argumentu paliidziibu kaadam ieksaa iedabuusi (C)

Pasarg... ja man būtu tādas spējas, tad domājams pie manis visi pasaules ticīgie nāktu svētceļojumos! Vienīgais kas ticību var cilvēkā iedabūt tas ir Dievs ar savu Vārdu!

Tā kā... bez Dieva Vārda nekādīgi! Es tur varētu izstiepties un sarauties, nekas ko es teikšu nespēj to, ko spēj Dieva Vārds.

Viss ko Mulders var darīt ir mēģināt novākt šķēršļus ticībai. Tas ir, neko vairāk par to, ko ticīgie visos laikos ir darījuši - rādīt uz Kristu, vest pie Kristus un dažkārt palīdzēt, ja kāds nelīdzenums traucē cilvēkam šo svētceļojumu pie Kristus veikt! Protams par tik par cik vispār kaut ko spēju... un ja ko spēju, tad tas nav no manis, bet no Dieva, kas darījis mūs spējīgus kalpot Jaunajai Derībai (šķiet 2 Kor 5 nodaļā)
Solveiga
# Iesūtīts: 2008.07.23 18:05:05
"humora izjuuta/liepaajnieku iipasaa, citiem novadiem naaveejosaa /"
Ā, tad man bija vajadzigi vien nieka 2 gadi, lai ar to apliptu... jo es arī sev tādu pierakstu

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 170 , pavisam kopa bijuši: 5723