atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Azartspēļu atkarība
Saulespuķe
Iesūtīts: 2008.01.10 18:58:51
Varbūt kāds varētu padalīties ar konkrētu pozitīvu pieredzi, kā cīnīties ar šo atkarību?
Cilvēks, par kuru ļoti sāp mana sirds, nav ticīgs klasiskā nozīmē, taču atzīst, ka, tikai pateicoties tuvinieku aizlūgšanām, viņš joprojām ir dzīvs savā 41 gadā. Nav runa par ļoti izglītotu un inteliģentu cilvēku (taču azartspēļu atkarība nešķiro savus upurus, viņu vidū ir daudz gaišo galvu), bet cilvēku, kam arī alkohols ir nopietna problēma. Tas turpinās jau 20 gadus, viņš pats neatzīst savu problēmu, kaut starplaiki starp kritieniem kļūst aizvien īsāki un kritieni garāki. Var strādāt kā zvērs un tad pāris diennaktīs 100% visu (runa ir pat par tūkstošiem) nospēlēt, paliekot ar pāris latiem.
Moralizēšana nelīdz, jo āda jau ļoti bieza. Uz Baznīcu nav piedabūjams. Ar varu jau aizvest nekur nevar - ne ārstēties, ne baznīcā.
Varbūt kāds var līdzēt ar kādu sakarīgu padomu vai pieredzi?
Ja tas nebūtu mans brālis, tad varbūt dusmās varētu teikt - lai saņem savu sodu...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.18 16:11:48
Sheksna
Tu atgriezies pie savas materiālās, acīm redzamās un rokām taustāmās lietu sakarības. Es tev runāju par garīgiem notikumiem, kuri savukārt pārveidoja materiālo pasauli. Tu runā šauri materiāli. Mēs neesam biologu kongresā, un es bioloģiju mācījos tikai vidusskolā, kad vēl dzelžaini valdīja tevis iemīļotais darvinisms. Re kā, tomēr esmu brāķis padomju izglītības sistēmā - buržuāziskā palieka!
KarotesNav
Laikam priekam! Skaistumam. Sadraudzībai ar Dievu!
Bet varbūt tā ir kļuvusi par to Universu, kur nonāk tās atkritušās dvēseles, kam vēl ir dota visvispēdējākā iespēja, par kādu šeit iestājās NB biedri?
Balss
# Labojis Balss: 2008.01.18 16:28:40
Ctulhu
Laikam jau tā ir, ka tas neticīgajiem paliek apslēpts, tā teikt, acis ir aklas, jo aizvērtas. Nezinu, kā iztulkot, salīdzināt. Bet mēs zinām, kas tas ir, jo esam piedzīvojuši.
Neesi Bībeli lasījis? Direvs tieši radīja cilvēk-us, lai viņiem būtu sadraudzība savā starpā un deva norādījumu - augļojieties un vairojieties! Nebūt ne spēļu mantiņas tikai priekš manis vien!
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.18 16:34:15
Ctulhu
Tu biezji lieto pretnostatiijumu `gariigs/materiaals`, bet man ir aizdomas, ka Tu nezini, ko tas noziimee. Es tev tikai atbildēju uz šo.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.01.18 21:57:41
Balss
Tu atgriezies pie savas materiālās, acīm redzamās un rokām taustāmās lietu sakarības.
Nu bet kā tad savādāk? Es tādā pasaulē dzīvoju!

Es tev runāju par garīgiem notikumiem, kuri savukārt pārveidoja materiālo pasauli.
Par to jau arī ir jautājums - KĀ pārveidoja. Es to absolūti nesaprotu - tas NEKĀ neierakstās pasaules modelī pat tajā gadījumā, ja mēs uz brīdi atsakāmies no evolūcijas teorijas un kā aksiomu pieņemam kreacionismu. Te gluži vienkārši sanāk, manuprāt, nepārvarams loģisks bags - vai nu parazīti un slimību izraisītāji eksistēja jau Ēdenes dārzā pirms grēkā krišanas (teologi var mēģināt spiest uz fenomenāli spēcīgo pirmcilvēku imunitātes spēju! Bet tas nozīmē, ka viņi tika mērķtiecīgi radīti radīšanas procesā, un tika no dieva puses atzīti par `labiem esam`. Kas diez vai liecina par pasaules `ģeniālo dizainu` un brīnišķīgumu), vai arī tika radīti no nulles PĒC grēkā krišanas. Kas ir pretruna ar radīšanas stāsta kanonisko izpratni. Starpstāvoklim runā pretī anatomijas un fizioloģijas likumi un sakarības...

Nezinu, kā iztulkot, salīdzināt. Bet mēs zinām, kas tas ir, jo esam piedzīvojuši.
Te ir viena nianse. `Garīgs` - tas ir ĪPAŠĪBAS VĀRDS, kas norāda uz apskatāmo procesu vai priekšmetu piederību kādai konkrētai kopai. Piedzīvot savukārt var tikai stāvokli, kuru apraksta konkrēts LIETVĀRDS, piemēram - `reibums`, `sāpes`, `ekstāze`, `histērija`. Tad nu lūk, mēs cenšamies noskaidrot, KAS tā ir par kopu, kuru apraksta īpašības vārds `garīgs`, un kas ir šīs kopas būtiskās īpašības.
Balss
# Labojis Balss: 2008.01.19 14:57:11
Sheksna,Ctulhu
Redz, zēni, ja jums šie jautājumi pa īstam interesē, es neesmu īstā adrese, kur griezties - labi zināt, ka es nesmu ne teologs, ne biologs. Es šīs grūti skaidrojamās lietas vairāk kā suns izjūtu - ar ožu un intuīciju - un uzstādu savas hipotēzes. Tik nesakiet, ka suņa orientēšanās spējas un zināšanas, kas cilvēka prātam bieži ir neizprotamas un pārsteidzošas, tomēr beigās nav patiesas.
Piemērs no mediķu prakses: profesors studentiem stāsta par reanimāciju un piebilst, ka, ja lauku mājās pie smaga slimnieka sētā sāk gaudot suns, tad visas ārsta pūles būs veltas. Viņš jau var pūlēties un darīt visu, ko prot, bet pieredze rāda, ka sunim taisnība... slimnieks mirs.
Es te nepiedāvāju diskusiju par suņa spējām - tā ir ilustrācija tam, ka vārdos neizsakāmais un zinātniski neizskaidrojamais tomēr var būt patiess.
Ieva, kas Ieva
# Iesūtīts: 2008.03.04 11:38:42
Saulespuķe

Sveika, Saulespuķe!! Pateikšu godīgi, nelasīju visu garo diskusiju, bet man ir zināma pieredze, un ir viedoklis!!
Pirmām kārtām - atkarība ir "ģimenes slimība". Un, "slimi" ir visi atkarīgā ģimenes locekļi - arī Tu. Redz, Tu uztraucies par savu tuvinieku, pārdzīvo, domā - ko darīt, aizlūdz. Ja Tavs radinieks nespēlē, dzīve rit mierīgi, kad sāk spēlēt - sākas pārdzīvojumi. Tas viss ir pilnīgi normāli nenormālā situācijā, bet... Tas ir destruktīvi, iznīcinoši. Tāpēc jāarstējas ir visiem tuvākajiem ģimenes locekļiem. Tā ir ļoti, ļoti specifiska problēma, tāpēc jāgriežas pie speciālistiem. Speciālisti ir Rīgā, Hospitāļu ielā, valsts narkoloģijas centrā. Arī konsultācijas līdzatkarīgajiem. Tev ļoti, ļoti paveiksies, ja tiksi līdzatkarīgo ārstēšanās grupā. Tici man, es nezinu kā - bet tas strādā - līdzatkarīgais, mainot savu dzīvi, paradumus, attieksmi - palīdz mainīties arī atkarīgajam!!
Un vēl piebildīšu, ka līdzatkarīgajam, tāpat kā atkarīgajam, ir ļoti, ļoti grūti pateikt - es esmu slims, MAN nepieciešama palīdzība!!
elina222
# Labojis elina222: 2008.05.02 00:46:33
Saulespuķe Manu tuvinieku lokā ir pat divi šādi cilvēki, kas grimst cauri visai savai dzīvei. Diskusija bija ļoti interesanta un man pat patika, ka šeit nebija strīdu, kā citās diskusijās, bet visi štukoja, ko darīt, kā palīdzēt cilvēkam Arī šiem 2 man tuviem cilvēkiem nekas nav līdzējis garus gadus, ne moralizēšana, ne atstumšana, izslēgšana, ne kodēšanās, ne Minesota, ne Straupe...
Bet par lūgšanām - vai nav tā, kaa mēs grēcīgie cilvēki (un mēs visi tādi esam) izlūgušies no Dieva, ko vēlamies, saņemdami to - kļūstam lepni un iedomīgi, ja mums kādu laiku iet labi!? Un atceramies Dievu tikai pie nākošām ķibelēm...
Cundurs [212.70.160.12]
# Iesūtīts: 2009.01.29 16:37:57
Man ir 31. Eamu atkarīgs, esmu slims, tiesa ne tik, bet ... Esmu zaudējis netā jau ap 4000 LVL Spēlēju pokeru kādus 2 gadus. No sākuma raustīju vienroci (sapratu, ka tā ir mašīna ar ieprogramētu peļņu) metu mieru. Tagad pokers. Nezinu, droši vien, ja zinātu tās programmas darbību būtu savādāk, bet pagaidām esmu atradis pagaidu variantu - izstāstīju visu sievai! un nodevu visus kontus un kartes sievai. Loti smagi bija man - domāju, ka sievai vēl vairāk, pie kam, nogaidīju vakaru, lai abi mazie bērni neredz visu to.
Visas programmas esmu izdzēsis - un katru dienu man sāp! Nenormāli sāp! Ir jau pagājušas 3 nedēļas. Saistībā ar krīzi sāk piepildīties brīvais laiks, jo jāpeklē papildus nauda un pa bikiņam paliek vieglāk. Tā tagad esmu apmaldījies Jūsu lapā un nezinu, kas mani sagaida turpmāk. Sievai lūdzu, lai nevienam to vairs nesakot - arī kaunuma sajūtas vēl šādas tādas palikušas
Gribēju tikai padalīties ar savu niecīgo
Cundurs [212.70.160.12]
# Iesūtīts: 2009.01.29 16:47:13
Gribēju tikai padalīties ar savu niecīgo dzīvi.
Ar visu to, esmu sapratis, ka Dieviņš nav atgājis no manis ne mirkli, tik tagad nevaru vairs aiziet pie Dieva galda. Manā uztverē Dieva galds ir tāda māžošanās. Gan jau par šādiem vārdiem es nepaliktu vairs dzīvs starp Jums te , bet Dieva maizīti un asinis mēs dzeram katru rītu, pusdienu un vakariņu. Uz baznīcu ir jājiet, tas gan! Kas attiecas par pokeru - pēc kāda laika domāju kaut kur kaut ko apmeklēt - ceru, ka palīdzēs.
Cundurs [212.70.160.12]
# Iesūtīts: 2009.01.29 16:49:59
Saules puķe
Starp citu, ir pagājis gads! Kas ir pamainījies ....
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2009.01.29 20:33:15
Cundurs [212.70.160.12]
Savam brālim iedevu lielisku grāmatu - A.Siliņa grāmatu «Es esmu azartspēlmanis» (palasi, piem., http://www.ogresvestis.lv/news.php?newsid=11575).

Izlasīju arī pati. Man liekas ļoti godīga un tāpēc uzrunājoša. Viņam izdevās! , tiesa, izejot cauri ellei, jo grāmata jau apraksta tikai nedaudzus pieskāriena punktus, jo kurš tad var saskaitīt neizsakāmi mokošās minūtes, stundas, dienas, nedēļas... Un tieši tāpēc, ka kādam ir izdevies, tas ir milzīgs stiprinājums ikvienam. Un izdevies kādam, kas bijis pašā apakšā, ticu, ka viņš nav vienīgais.

Jā, gads pagājis. Brālis, manuprāt, mazāk ir spēlējis, vairāk dzēris. Aizvien īsāki starpposmi. Vēl laikam nav nokritis tik zemu, ka tas būtu galējais lūzuma punkts. Lūdzu Dievu par viņa dvēseles glābšanu. Lūdzu un ticu, jo Dievs grib, lai visi grēcinieki tiek izglābti. Un Viņš līdz pēdējam tic, ka cilvēks izdarīs pareizo izvēli, jo Dievs pret cilvēkiem principā izturas pozitīvi!
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2009.01.29 20:38:31
Cundurs [212.70.160.12]
Neuztraucies, ja kāds Tev arī ieknābs, ja Tu nedomā kā augstie teologi Jēzus mācekļiem nebija doktora grādu reliģijā, tikai teicamas prasmes, piemēram, zvejniecībā.
Jau tas vien, ka apznies (un domāju, ka vairāk ar sirdi, ne prātu), ka Dievs ir vienmēr Tev bijis blakus, ir ārkārtīgi daudz. Pat dažam labam teoloģiski izglītotajam par to ir šaubas (ak, nabadziņš!)! Ja gribēsi, iesi tālāk un dziļāk, visi sāk no tā, ka iesākumā iemācās sēdēt, tad rāpot, līdz sper pirmos solīšus.
Mirga
# Iesūtīts: 2009.01.30 12:59:17
Cundur,
ar Tevi ir viss kartiba. Dievs ir uzticigs. Uzticiba ir ari Tava dala, kopa ar pateicibu.
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.30 16:49:37
Cundurs
Ļoti priecājos kopā ar tevi par to, kā Dievs tevi sameklēja un izrāva ārā pats ar savu roku no tā slīpā ceļa, kas ved uz leju, uz leju, uz smagu nelaimi.
Mani tomēr samulsināja viens tavs teikums - Nu jau vairs nepietiks pirkstu uz vienas rokas, lai saskaitītu visus mācitājus, kuri iekrituši naudas un varas kārē, tāpēc patreiz ieturu distanci no viņiem, jo nav normāli, ka brauc ar dārgiem džipiem vai manipulē ar baznīcas īpašumiem reizē arī atlaužot palielu gabalu priekš sevis.

Vai tev neliekas savādi, ka tu tā, vienā buntītē, apsūdzi savas Baznīcas kalpus, tavus brāļus?
Jāsaka, ka es nezinu nevienu pašu (izņemot vienu Vidzemē, kuram tika atņemtas mācītāja tiesības un atcelts no kalpošanas dažādu smagu pārkāpumu dēļ). kurš brauktu ar lepniem džipiem un manipulētu ar Baznīcas īpašumiem.

Ja tu nopietni kādu tādu zini, kas tā dara, lūdzu, dod ziņu Baznīcas Īpašumu komisijai. Tā ļoti rūpīgi strādā un maksimāli seko līdz visiem darījumiem ar baznīcas īpašumiem, lai tos neizniekotu vai pat negodīgi neiebāztu kāds savā kabatā.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2009.01.30 20:41:22
Cundurs
Tas, kas cilvēkus apstādina, pa taisno stūrējot savas dzīves bezdibenī, ir Dievs. Kā un kur tas notiek, tas, protams, gan ir atšķirīgi! Paldies par Tavu stāstu! Ko stipri līdzīgu, tik vēl daudz dramatiskāku, esmu lasījusi nopietnas Baznīcas nopietnās grāmatās par eņģeļiem, kur apkopota tamlīdzīga pieredze ar pārdabisku pasargāšanu, kas ir tik nereāla, ka "ježu poņatno", ka tas dabiskā veidā nebūtu iespējams.

Labi, ka neesi bezcerīgs gadījums! Un, atšķirībā no mums, Dievam šāds termins vispār neeksistē
Dagdag [87.110.241.106]
# Iesūtīts: 2009.02.21 14:36:25

nejauši uzdūros šim tematam. Man ir bijušas līdzīgas problēmas un tiešām ir bijis tā, ka esmu aizmirsis visu uz pasaules , lai tikai paspēlētu un noospēlēti tiešām tūkstoši, kaut arī tajā pašā laikā tā nauda ir ļoti vajadzīga citām vajadzībām. Ar gribasspēku tur nekas nebūs līdzēts ir mēģināts un iekrītot atkal , tikai zūd ticība saviem spēkiem un pašnovērtējums zemāks par zemāku. Uzpāris gadiem man ir izdevies bez mocīšanās tikt no tā vaļā ar hipnozes seansu palīdzību, tagad apmeklēju Anonīmo spēlmaņu sapulces un domas par spēli ir izmestas no galvas. Bet ir tiešām jānonāk līdz tam punktam,kad Tu saproti,ka vairs to ties`am negribi un tas nav priekš Tevis. Ja ir interese,varu pastāstīt sīkāk, kad kas un kur, bet var arī atrast internetā par sapulču norises vietu.
vilks
# Iesūtīts: 2009.02.21 14:39:56
Dagdag [87.110.241.106]
Varbūt ieliec kādu saiti, lai var atrast tie, kam ir šāda vajadzība..
sirds [95.68.2.245]
# Iesūtīts: 2014.12.14 12:19:35
cik reizes dievs var glābt cilvēku ?
Aivars
# Iesūtīts: 2014.12.15 11:45:36
sirds [95.68.2.245]
cik reizes dievs var glābt cilvēku ?

Cik var no Bībeles saprast, tad Dieva apņēmība cilvēku glābt mēdz būt stipri vien lielāka, nekā cilvēka vēlme tikt izglābtam
Vai ir kāds konkrēts iemesls, kādēļ to vaicā?
sirds [212.93.114.127]
# Iesūtīts: 2014.12.30 15:55:53
Cik reizes dkevs var glābt cilvēku ? Ja jau ir glābis 2 rdizes ?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 3 , pavisam kopa bijuši: 1809