atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Piecas mīlestības valodas
biča
Iesūtīts: 2011.08.27 11:35:35
Principā runa ir par šo Garija Čepmena grāmatu
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Donatella
# Iesūtīts: 2011.09.02 17:10:47
sabio
varbuut ievero robezhas un nebaksti ar savu netiiro pirkstu pesoniigajaa zonaa. Ne tu par mani ko zini nekaa, lai te izteiktu viizdeguniigus spriedumus - tas pirmkart!
Otrkart - dziivojam mees tikai vienreiz un katram ir savas attieciibas ar Dievu un savs celsh ejams. Ne tu zini kaapeec kaads cilveks ir palicis viens, ne kaapeec kaadiem pariem nav beernu. Varbuut taa ir vinju lielaka personiigaa tragjeedija, a te atnaak viens viszinis sabio un no saviem augstumiem pasludina, ka tie, kuriem nav beernu ir nederiigi cilveeki. Uzmaniigak ar saviem spriedumiem par citu dziiveem!
Donatella
# Labojis Donatella : 2011.09.02 17:33:57
Ctulhu
aaa, te paradaas jautajums par kvalitati un kvantitati. Zalju peetnieks meklee cilveku dziivem kvalitatiivu uzlabojumu. A N beernu taisiitaajs razho kvantitati, lai buutu pensija vecumdienaas. Bet pashaizliedziigaks, peec manam domaam, buus zaalju peetnieks, kuru pec tam sabijveidiigie varees noriet par to, ka redz shis dziivojis tikai ka sienaazis un nav ruupejies par savam vecumdienaam.Kaut gan zini, no manas soc. darb. pieredzes varu teikt, ka visktiivak razho beernus tie, kuri pashi nekad muuzha nav stradajushi un seezh un sociaalajiem pabalstiem un naakamo paaudzi audzina tada pashaa garaa. Tie nu nebuus nekadi pensijas pelniitaaji.
sabio
# Iesūtīts: 2011.09.02 17:46:50
varbūt pievienosim variantu (dažkārt dzīvē sastopamu) vēl tādu, ka cigaretēm, aliņam un uzdzīvei nauda atrodas, bet tas neliedz paziņot, ka bērnus atļauties finansiāli nevar...
Kā jau teicu, situācijas un iemesli var būt dažādi un liela augstprātība ir tikai viens no. Un g.k. tieši tādēļ starpcitu vismaz man daži zināmie cilvēki (arī kristieši t.sk. ) tā arī dzīvesdraugu sev neatrod. Tikai jautājums vai tā ir tā īpašība, ar ko kristietim būtu jālepojas un jākultivē kā savas personības neatraujama sastāvdāla? Varbūt tas reizēm ir aklums, ka iemeslus kautkā nenotikšanai saskata pavisam ne tur, kur tie ir... ?
Par To - "N bērnu taisītāju", nu, nu - Donatella, sanāk Tu tā sakot dari tieši to, ko pārmet man
Donatella
# Labojis Donatella : 2011.09.02 17:54:18
sabio
es tev personiigi neko neteicu, taa tikai bija atbilde uz cht jautaajumu.
Bet par dziivesdraugu atrashanu atljaushos pasmaidiit, aizej uz jebkuru bazniicu un paskaties cik tur preciibu gados viirieshu un cik sievieshu..a gribas jau tomeer, lai attieciibas buutu ne tikai prieksh beernu taisiishanas, bet arii citos liimenjos - arii gariigajaa tai skaitaa.
Ctulhu
Taadiem taisiit beernus vispoaar ir kontrindiceeti. Sanaaks invaliidu un deklaseetu elementu atrazosana.
pilniigi piekriitu! Un skat. manu tekstu augstaak par soc. dienesta kontingentu - tiem, kaa reiz, ir visvairak beernu.
Par pilnaam un kartiigaam daudzbeernu gjimeneem es arii tikai priecaajos.
sabio
# Iesūtīts: 2011.09.02 17:55:21
diemžēl tas, ko min ctulhu , notiek pietiekami intensīvi un arvien vairāk ietekmēs sabiedrību, kādu arvien vairāk redzēsim sev apkārt... Tikmēr kamēr izglītotie, nedzērāji un potenciāli labie vecāki atliek to bērnu taisīšanu (mācības, karejera , māju vispirms jāuzceļ utml) , kamēr jau (var būt) par vēlu vai arī ierobežo to, ka nekādā gadījumā vairāk kā 2....
sabio
# Iesūtīts: 2011.09.02 17:58:28
Donatella, man jau ne, bet runa ir par Tavu vīsdegunīgo attieksmi, ko paudi pret daudzbērnu ģimenēm - ne šajā, bet iepriekšējā komentā Un to, ka kādi cilvēki ir nederīgi, es neteicu vis...
Donatella
# Labojis Donatella : 2011.09.02 17:58:59
Ctulhu
oi, nu par to jau visi reaali straadaajoshie soc. darbinieki cepas, ka jamaina likumdoshana, ka besii laukaa shii paraziitu kultiveeshana...bet augshaam aciimredzot, kaut kada veidaa ir izdeviigi shaadi paraziiti...
Sabio
varbut panjem acis rokaa un izlasi augstak rakstiito, ko es saku par pilnaam un kaartiigaam daudzbeernu gjimeneem. Vnk man vairak ir sanacis darboties ar tadam, kuras patiesham nav cienjas veertas...
sabio
# Iesūtīts: 2011.09.02 18:01:46
tos ikmēneša 8 ls samazināt uz 6 Ls ? tieši maznodrošināto un tamlīdzīgi pabalsti, medicīna un kas tur vēl par brīvu, sekmē jau g.k. to , ka tieši strādāt nebrib iet- un tieši kā Donatella teica, ka sēžu uz pabalstiem un tādā pat garā nākamo paaudzi audzina ...
Donatella
# Iesūtīts: 2011.09.02 18:02:10
Ctulhu
es domaaju ka jaa, ka tur notiek kas taads, kaut kada eiropas nauda ari tie iedaliita.
Donatella
# Labojis Donatella : 2011.09.02 18:04:09
sabio
tie 8 Ls ir pilnigs nieks, to jau sanjem visi. Es runaju par to,ka var nestradat, dzert, gulshnjaat pa labi un kreisi un soc. dienests tadiem apmaksa dziivokli, dod uztura naudu un tamliidziigi un neko neprasa par to pretii, tobish dod, neuzliekot nekadus pienaakumus.
Donatella
# Iesūtīts: 2011.09.02 18:06:51
Ctulhu
es atkal domaju, ka tadiem paraziitiem vajadzeetu par pienakumu uzlikt vazektomiju un trubu nosieshanu. Bet tas esot drausmi nehumaani.
sabio
# Iesūtīts: 2011.09.02 18:06:56
Donatella, Tu man pirmā sāki piedēvēt to, ko nemaz šeit nerakstīju/neteicu Bet labi, tas nav par tēmu ...
Ctulhu- Izglītot- tas ir kā - kontā jāsakrāj tik, cik bērnam būs studiju maksa? Tādā gadījumā arī man nevajadzēja piedzimt, jo ģimenē tādas naudas nebija un nācās tikt budžeta grupā ; un tādu ir daudzi
sabio
# Iesūtīts: 2011.09.02 18:12:28
njā, ienāca prātā māte Terēze, kas arī palīdzēja nabadzīgajiem utt.bet- iespējams man nav pilnīga info - bet liekas, ka tajos platuma grādos nebija tāda problēma ar alkoloismu (???)... Nez kā kādam labdarim celtos roka palīdzēt, ja tas, kurš to saņem, gluži vienkārši nodzer... Skumji tas viss ir , ko mēs te`tagad iesākām runāt, bet diezgan offtopā
Donatella
# Iesūtīts: 2011.09.02 18:14:00
Ctulhu
jaa, taas idejas taa laikam sauc.
Tikai ar ko gan shis paaprastais humanisms ir labaks.
sabio
# Iesūtīts: 2011.09.02 18:15:28
Ctulhu, ir pietiekami ģimeņu , kur vecāki + pāris bērni vienā istabā dzīvojuši un zini, izglītojušies pietiekami, un pat labāk kā viens otrs, kam vesela māja... Grāmatas - un daudz - bez maksas starpcitu var bibliotēkā dabūt, pat internets tur pieejams- tik jautājums vai bērns tur aiziet draugos sēdēt vai gūt noderīgu info...
sabio
# Iesūtīts: 2011.09.02 18:19:22
un tieši šīs augstās prasības- ka bērnam jāsagādā sazin kas (piemeŗam, istaba ar datoru; nauda augstkolai ārzemēs+ citiem tēriņiem) varētu būt iemesls, kādēļ izglītoti un atbildīgi cilvēki bērnus sāvā dzīvē atliek... Bet - fizioloģiski mēs novecojam , jo lielāks vecums, jo lielāks risks (protams, zinu, ka vecums nav vienīgais, kas risku pastiprina) , un tad līdz ar to var būt arvien vairāk tādu gadījumu, kad ne nauda ne grāmatas nepalīdzēs.
sabio
# Iesūtīts: 2011.09.02 18:26:30
nesapratu- kāpēc jābūt bagātiem.... cik nav gadījumu, kad no nabadzīgām, daudzbērnu ģimenēm izaug strādīgi un izglītoti cilvēki,savukārt bagātiem izlutināti u.tml. Un par tiem alkoholiķu u.tml bērniem- varbūt risinājums ir nevis aizliegt dzemdēt tādās ģimenēs, bet nodrošināt , lai šie bērni izaugtu savādāki... Jo , ja var daži dzīvot savādāk, tad var arī vairāk... Protams, tas viss nav viegli un prasa resursus, taču vismaz humānāk...
sabio
# Iesūtīts: 2011.09.02 18:30:30
Ctulhu, lasot Tevis teikto atcerējos vēl vienu iemeslu, kādēļ potenciāli labie vecāki savā dzīvē atliek bērnus- "mēs jau nemācēsim izaudzināt, tas ir tik sarežģīti; mūsu ģimene nebija ideāla, tāpēc trūkt piemēra". Plus vēl tas, ka pasaule apkārt pilna tik ļaunām ietekmēm, ka vispāa- kā no tā visa pasargāt....
Finālā, viņiem var nākties rēķināties ar sabiedrību, kuru pamatā veidos to cilvēku bērni, kuri patiešām audzināti ~ tā kā jau te vienā piemērā bija- piem., pārtikt no pabalstiem...
sabio
# Iesūtīts: 2011.09.02 18:32:38
Ctulhu- teorētiski pieļauju iespēju ka izņēmumi reizēm var kļūt par normu un otrādi...
Jā , izņemšana no ģimenēm varētu būt problēma- ir cilvēki, kas gatavi adoptēt , bet tajā pašā laikā ir ģimenes (runa ir par alkoholu utml) , kur laikam jānotiek sazin kam, kad beidzot to bērnu no turienes kādam ienāks prātā izņemt
sabio
# Iesūtīts: 2011.09.02 18:36:38
kroplības dod ne tikai alkoholisms. Kaut vai tā pati smēķēšana - dzirdēts, ka to uzskata pat par kaitīgāku... Un cik nav tādu vīriešu, kas smēķē , pat neaizdomājoties , kā tas var ietekmēt viņa nākamo bērnu. Un tajā pašā laikā - viņi strādā, izglītojas, nicina alkololiķu/narkomānu ģimenes utt, un nebūt sevi neuzskata par potenciāli sliktiem vecākiem....
Un tad vēl riska vecums- sievietēm no 35 , ja nemaldos... Arī tas pavairo risku pat, ja sieviete nedzer un nesmēķē vispār.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 83 , pavisam kopa bijuši: 36951