atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Sauksim lietas īstajos vārdos (kristiešu tēma)
Ingars
Iesūtīts: 2010.05.11 08:42:44
Bieži nākas dzirdēt tādus terminus kā "reliģiozs kristietis", "mirusi draudze", "dzīva draudze", "brīvā draudze", "nekonfesionāla draudze" utt. Bet šajā diskusijā gribētos aplūkot divus no šiem terminiem - "nekonfesionāla draudze" un "reliģiozs kristietis". Ko tie patiesībā nozīmē un vai mēs konsekventi pareizi lietojam šos vārdus?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Labojis Ingars: 2010.05.11 11:55:22
Svētais

Girbēju panākt to, lai mēs pareizi saprotam cits citu un lai mēs būtu konsekventi. Kad atveru mājaslapu vai runāju ar misionāru, es gribu skaidri zināt - kas ir šī draudze, ko viņi sludina, kāda ir viņu bībeles interpretācija (kādai denominācijai draudze pieder) un kāda ir šīs draudzes vīzija.
Svētais
# Labojis Svētais: 2010.05.11 11:59:51
Ingars
Nedomāju, ka vienmēr tev izdosies tas, ko tu vēlies. Es piem., uzskatu sevi par druadzes PV locekli, bet tomēr ļoti daudzās doktrīnās nepiekrītu druadzes nostājai. Neuzskatu to par noziegumu. Mācos arī citur DIeva Vārda atklāsmi un atziņu. Ikdienā pats cenšos satvert Dievu un dzīvot Dieva Vārdu pēc Gara, un nevis pēc burta. Tā, ka domāju, ka arī citur tu vari sastapties ar līdzīgiem gadījumiem, kas nebūs "kā pēc grāmatas".

Tev tāds jautājums pārdomām...( atbildēt nevajag, jo retorisks)

Man ( ķertajam sektantam harikam, kā daži te uzskata) ir ļoti tuvas , ciešas un siltas attiecības ar maniem draugiem luterāņiem ( arī mācītājs tai skaitā), baptistiem ( arī mācītājs tai skaitā) , pareizticīgie, Labas vests macitajs u.c. ( katoļi ir man rados Vai tu pazisti daudz luteranus, kuriem ir sadas attiecibas ar citu konfesiju parstavjiem, un ar kuriem tie draudzējās? Un ja mani sauc par sektantu, tad kurš vairāk no mums ir sektants? Nesaku to, lai nosodītu vai pārmestu kaut ko luterāņiem, saproti mani pareizi, jo man ir draugi luterāņi, un es tos cienu.Tas ir tikai kā piemērs. Nesaku arī to, lai izceltu sevi vai savu konfesiju! Bet nostādu šo jautājumu kā principiālu vai tā ir vai nav pareizi? To gan var attiecināt un neattiecināt uz mācību dāžādību utml., var palikt tikai draudzibas ietvaros, taču vai sirds nostājai nebūtu jābūt citādākai vienma pret otru jebkuraa konfesijaa attiecībās ar jebkuru citu konfesiju?
danar
# Labojis danar: 2010.05.11 12:22:41
Ingars
klau,es atradu kadu materialu par vardu-religija

"Vards"reliģija"Svetajos.. Rakstos tiek lietots tikai 5 reizes un vards"reliģiozs"-tikai 2 reizes.Un katra gadījumā tas ir saistīts ar darbiem,ritualiem un ceremonijam,bet ne ar ticību.
Visbiezak lietotais vārds SR "threskeia" un nozīmē "ceremoniāls kalpojums"Šis termins nak no grieķu val "threskos",kas atvasinats no sknes "threseho" un nozime -bailoties,vaimanat vai atrasties grutibas.
Religija,izsekojot šī vārda izcelsmei SR,nozīmē kādu ceremonialu kalpojumu,ko radījušas bailes un grūtības."

autors M.R.De Haan no gramatas"Religija vai Kristus"
vilks. [94.246.127.37]
# Iesūtīts: 2010.05.11 12:27:39
danar
un kur ir avots tam, ko atradi? Kur tu to lasīji?
Lai gan vispār tevis citētajā it kā nav runa par reliģiju, bet kādu `thereskeia`.
danar
# Labojis danar: 2010.05.11 12:32:14
vilks. [94.246.127.37]

atradu gramatu plaukta 1992.gada izdevis mac.Kārlis V.Zingers..tulkots no anglu valodas-Andrejs Bruvers

talak autors raksta;
"Tā ir precīza nozīme vārdam "religija",kad tas tiek lietots svētos Rakstos.Kontrastā ar šo jēdzienu ir pestīšnas vēsts,kura nes mieru,prieku,laimi un pestīšanas drošību sirdī"
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.11 12:42:08
Svētais

Nedomāju, ka vienmēr tev izdosies tas, ko tu vēlies. Es piem., uzskatu sevi par druadzes PV locekli, bet tomēr ļoti daudzās doktrīnās nepiekrītu druadzes nostājai. Neuzskatu to par noziegumu. Mācos arī citur DIeva Vārda atklāsmi un atziņu. Ikdienā pats cenšos satvert Dievu un dzīvot Dieva Vārdu pēc Gara, un nevis pēc burta. Tā, ka domāju, ka arī citur tu vari sastapties ar līdzīgiem gadījumiem, kas nebūs "kā pēc grāmatas".

Man arī tā ir, taču man šķiet, ka kaut kādā mērā vienprātībai jābūt, grūti būt draudzē, kuras doktrīnai un praksei nepiekrīti, es par to arī daudz esmu domājis, nu redzēs, kā Dievs mani vadīs

Man ( ķertajam harikam, kā daži te uzskata) ir ļoti tuvas , ciešas un siltas attiecības ar maniem draugiem luterāņiem ( arī mācītājs tai skaitā), baptistiem ( arī mācītājs tai skaitā) , pareizticīgie, Labas vests macitajs u.c. Tagad saki , ja kādam no luteraniem nav tadu attiecibu ar citu konfesiju parstavjiem vai tas ir labi vai slikti? Kurš vairāk no mums ir sektants? Nesaku to, lai nosodītu vai pārmestu kaut ko luterāņiem, saproti mani pareizi, jo man ir draugi luterāņi, un es tos cienu.Tas ir tikai kā piemērs. Nesaku arī to, lai izceltu sevi vai savu konfesiju! Bet nostādu šo jautājumu kā principiālu vai tā ir vai nav pareizi? To gan var attiecināt un neattiecināt uz mācību dāžādību utml., var palikt tikai draudzibas ietvaros, taču vai sirds nostājai nebūtu jābūt citādākai vienma pret otru jebkura konfesija attiecībās ar jebkuru citu konfesiju?

Vot, kaut vairāk būtu tādu, kas šitā domā, es tev pilnībā piekrītu, mans tāpat ietusē ar harikiem un tici vai nē, bet, kaut arī esmu luterisks kristietis, man hariki visai simpatizē, īpaši mani šobrīd uzrunājis draudzes"Kristus pasaulei" mācītājs un viņa nostāja attiecībā uz Jēzus lielo pavēli. Taču tai pašā laikā kaut kādai konsekvencei arī jābūt un lojalitātei. Es nezinu, bet, piemēram, reāla situācja - ja cilvēks kalpo kādā mājas grupiņā vai jauniešu darbā, dajebkur, kur notiek MĀCĪŠANA, bet tu māci bikiņ savādāk, nu tad iespējams, ka tevi noņems no šīs kalpošanas vai pat izslēgs no draudzes.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.11 12:45:22
Ingars
Katram ir sava atziņa. Ja kāds māca pēc tā kā saņēmis, tā ir viena lieta. PIe mācīšanas jāpielaiž pārbaudīti cilvēki pēc dažādiem kritērijiem. To nosaka Raksti. Taču, ja mācīšanas pamatā nav mīlestības motivācijas, tad tā būs uzpūtīga savas paštaisnības apliecināšana, kas nekam neder. Bet principā tev piekrītu.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.11 12:48:36
Svētais

Ja nav noslēpums, varbūt man uz epastu uzraksti, kam tieši tu nepiekrīti savā draudzē
Svētais
# Labojis Svētais: 2010.05.11 12:50:07
Ingars
Es daudz kam nepiekrītu, taču es tev nesūtīšu neko. Tā nebūs labi un pareizi, ja es to darītu, un es arī to nevēlos. Esmu par savu draudzi , un ticu, ka tā pieaugs Kristus atziņā un Dieva mīlestībā, un žēlastībā nostipirnāsies.
Ingars
# Labojis Ingars: 2010.05.11 13:01:18
Svētais

Ok, vispār es arī esmu par to, ka ļoti ļoti jālūdz par mācītājiem, īpaši par tiem, kuri apveltīti ar spēcīgām harismām, jo viņi tiek tik nežēlīgi kārdināti, ka parasts cilvēks pat iedomāties nespēj, tā ka atbalstīsim savus mācītājus, lūdzot un gavējot par viņiem

Starp citu, interesanta tēma - mēs visi zinām, ka cilvēki, tai skaitā arī mācītāji mēdz kļūdīties. Bet vai ir iespējams ar lūgšanām un gavēni panākt, ka Dievs mācītājus radikāli izmaina?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.11 13:03:20
Ingars
Protams
Svētais
# Labojis Svētais: 2010.05.11 13:04:30
Bet vai ir iespējams ar lūgšanām un gavēni panākt, ka Dievs mācītājus radikāli izmaina?

Dievs sākumā mainīs tavu sirdi un attieksmi pret mācītājiem pēc šīs lūgšanas . Taču mācītāji arī var kļūdities. tas nav nekas neparasts, jo ir teikts... ( Jēk.3:1-2)
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.11 13:18:38
Ingars
palabo mani, ja saku nepareizi. reizem man škiet, ka konfesijas sava starpoa viens otru ienist. jebkura konfesija mil vairak nekristiesus, neka citu konfesiju kristiesus. Tachu Jeuzs macija tiesi pretejo, ka pazis mus no milestibas sava starpa, ta bus lieciba neticigajiem...un pasaulei.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.05.11 13:30:13
Ingars
Starp citu, interesanta tēma - mēs visi zinām, ka cilvēki, tai skaitā arī mācītāji mēdz kļūdīties. Bet vai ir iespējams ar lūgšanām un gavēni panākt, ka Dievs mācītājus radikāli izmaina?

Pirms lūgt izmaiņas, vajag būt pārliecinātam, ka tādas ir nepieciešamas jeb zināt, ka mācītājs kļūdās, kas faktiski nozīmē tiesāt. Neizslēdzot iespēju, ka arī mācītāji var kļūdīties un darīt aplamības, kas ir nepārprotamas, tomēr daudz vairāk, man šķiet, mēs, laji, mēdzam kļūdīties un vēlamies mācīt savus skolotājus. Tamdēļ varbūt labāk vienkārši lūgsim par saviem mācītājiem, lai viņi sludina Evaņģēliju un māca Dieva Vārdu, bet izmaiņu nepieciešamību atstāsim Dieva ziņā (uzmanoties, ka mēs netiesājam). Jēzus un apustuļi tā arī darīja - viņi lūdza par rezultātu, kādus vēlas sasniegt, bet nevis procesu kā tam notikt, kā arī bez notiesājošu starpstāvokļu konstatācijām.
Un vēl - lūgšanas noteikti darbojas un ir paša Dieva un Viņa apustuļu mācītas. Bet vai par gavēni cita labā esi tik drošs? Vai tas nevelk uz labo darbu teoloģiju un drīzāk nenes risku spodrināt savu lepnumu? Un ja neizdodas gavēnis (nevari izturēt to) - ko tad? - vai Dievs savu žēlastību no aizlūdzamās personas atņems - nē taču! Tamdēļ, pēc manām domām, lai gavēnis paliek pašdisciplīnai un personīgai garīgi fiziskai praksei.
rainars
# Iesūtīts: 2010.05.11 13:34:14
Ingars un Svētais brāļi prieks ma noklausīties (nolasīt)jūsu dialogu. Man par jums liels prieks, protams arī tas ka man ir gods jūs zināt personīgi. Dievs jūs Svētī pasargā un dod jums savu Mieru.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.05.11 13:37:45
Svētais
Izklausās, ka tu demonizē konfesijas jeb organizētu kristiešu un draudžu ikdienas un mācības pārvaldību. Vai tu ienīsti citu konfesiju kristiešus? Vai tavi draugi ienīst? (iepriekš jau uz to atbildēji, ka nē) Tad izdarām secinājumus.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.11 13:39:29
Mārtiņš
Nesaprotu par ko tu runā?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.05.11 13:45:37
Svētais
reizem man škiet, ka konfesijas sava starpoa viens otru ienist. jebkura konfesija mil vairak nekristiesus, neka citu konfesiju kristiesus.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.11 13:48:39
Mārtiņš
to es teicu tāpēc, ka es būdams "harizmātiķis", lai gan sevi par tādu neuzskatu, ienākot luterāņu forumā saņēmu diezgan daudz "draudzīgas" attieksmes. Forums nav vienīgais piemērs. No tā izdarīju šo secinājumu, taču pats es uzstājos pret to!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.05.11 13:56:23
Svētais
ok
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 107 , pavisam kopa bijuši: 33807