atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Kristietis un dusmas
foruma vilks
Iesūtīts: 2010.03.26 10:29:51
Vai kristietis drīkst dusmoties?
Vai dusmoties ir/nav grēks? Kādas dusmas ir grēks un kādas nav (ja nav)?

Kādu kristiešu attieksmi pret dusmām esat sastapuši?


Diskusija primāri kristiešiem. Nekristieši rakstīt drīkst, bet lai uzmanās, ka diskusija neizvērstos par sarunu par marginālām lietām.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Šerpais Ancis
# Iesūtīts: 2010.03.26 15:39:53
Baznīcas Tēvi māca, ka legāli dusmoties un just naidu drīkst tikai vienā gadījumā - pret saviem grēkiem.
Par citu - nācies ne reizi vien lasīt, ka cilvēks ir tik nepilnīgs, ka viņš neprot "svēti" dusmoties, tamdēļ labāk to vispār nedarīt. (Man ļoti pat tas nesanāk! )
Vardarbe
# Iesūtīts: 2010.03.26 15:47:44
Laikam Mārtiņam problēmas ar humora izjūtu.. Vai Mārtiņam nemēdz uzplaiksnīt dusmas par to,ka LELB tiek sludinātas dažādas citas mācības,kas nav luteriskas,ka tiek izsaimniekoti LELB īpašumi,ka godprātīgi mācītāji tiek sūtīti 2 mēnešu sabata atvaļinājumā,lai pēc tam nekad vairs netiktu laisti kalpošānā iekš LELB? Ko?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.03.26 16:52:03
Vardarbe
Par Baznīcas problēmām esmu izteicies citās tēmās, ka arī runājis ar mācītājiem - tātad nav vienaldzīgas.
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.26 17:42:49
Lūk, šādi paštaisni un nepatiesi apgalvojumi kā Vardarbes tiek izsaimniekoti LELB īpašumi, manī izraisa dusmas, jo zinu, ka tā nav patiesība un met dubļus un aizdomu ēnu uz godprātīgiem savu pienākumu veicējiem.

Zinu, ka agrākos laikos bija saradušies veiklie zēni, piesūkušies draudzēm, kam ir īpašumi, un beigās tos iemanevrējuši sev kabatā.
Jaunākais notikums ir situācija Salaspils draudzē, kur ir labticīgi pārskaitīta milzu nauda par nepadarītu darbu uzņēmējam, kas vienlaikus pats kā dr.pad.loceklis bija darbu pasūtītājs un pats izpildītājs un naudas saņēmējs.

Vardarbe godprātīgi mācītāji tiek sūtīti 2 mēnešu sabata atvaļinājumā
Izklausās, ka autore domā, ka ir zinošāka un kvalificētāka vērtētāja par mācītāju kalpošanas kvalitāti nekā prāvesti un bīskapi?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.26 17:49:06
Sniegpulkstenītes balss
Taisnības vārdā, atzīsim, ka arī Salspils gadījumā ļaunprātība jau nav pierādīta.
(Šis, starp citu, ir tas iemesls, kādēļ kādā citā diskusijā rakstīju, ka daži jau nekļūdās savos apgalvojumos vairāk par citiem)
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.26 17:54:54
Aivars
Vai tad neredzēji, ka rakstu - labticīgi?
Pareizāk gan būtu jāraksta lētticīgi vai pat muļķīgi. Un absolūti pret jebkādiem darījumu likumiem gan. Nedrīkstētu būt, ka kopīga īpašuma izlietošana notiek šādā veidā, kad viena un tā pati persona izdara pasūtījumu un saņem naudu, bet maksā visi (resp., draudze).
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.26 18:00:38
Sniegpulkstenītes balss
Zini, nenorokam dusmu tēmu. Bet tieši to pašu, ko saki par Salaspili, izskatās Vardarbe attiecina uz tiem, ko centies slavēt un aizstāvēt. Un katra esat pārliecinātas par savu taisnību. Kam to izšķirt? Un vai forums ir īstā vieta?
Sniegpulkstenītes balss
# Labojis Sniegpulkstenītes balss: 2010.03.26 18:11:40
Aivars
Es šeit, atšķirībā no citiem, nevienu personu konkrēti neapsūdzu. Toties apsūdzētāji mētājas ar smagiem personiskiem apvainojumiem, kuriem nav neviena pierādījuma, neviena fakta. Turpretī manis minētā Salaspils baznīcas jaunbūve ir konkrēts, pārbaudāms fakts.
Par to, lūk, man ir dusmas. Un tā ir šī tēma.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.26 18:22:47
Vai nu tā ir, ka nevienu neapsūdzi? "Apsūdzētājiem` vien cik daudz ticis. Par Salaspils ļaudīm arī skarbi vārdi pateikti.
Lūdzu neuztvert to tā saasināti personīgi, bet lētticīgi vai labticīgi, jeb pāri par savu saprašanu jau ir reizumis saimniekojuši daži `nepatiesi apsūdzētie`. Ja atskatoties uz pieņemtiem lēmumiem, izskatās, ka arī to rezultātā savi zaudējumi radušies `kopējam īpašumam`, tad protams var runāt arī tur par `izsaimniekošanu`, pat ja to nav pavadījusi apzināta ļaunprātība. Vienkārši ir korekti to atzīt un miers. Par ko tur dusmoties?
Donatella
# Iesūtīts: 2010.03.26 20:57:12
Sniegpulkstenītes balss
ja jau par dusmaam , tad dusmaam! Man atkal ir dusmas par shaadiem balss vaardiem : Es šeit, atšķirībā no citiem, nevienu personu konkrēti neapsūdzu Luugtum, cieniitaa, paraadiit, kuraa vietaa maasa Vardarbe kaadu ir PERSONU KONKREETI APSUUDZ????
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.26 22:11:58
Donatella
Es šajā gadījumā diskusijā ar Aivars runāju par tiem dažiem anonīmajiem vai arī neaononīmajiem rakstītājiem, kuri regulāri, vārdā saucot, ar vispārējām frāzēm (bez reāla seguma) apsūdz konkrētus cilvēkus.

Aivars Par ko tur dusmoties?
Skat. augstāk minēto: ar vispārējām frāzēm (bez reāla seguma) apsūdz konkrētus cilvēkus.

foruma vilks
# Iesūtīts: 2010.03.27 00:25:47
Hmm. Diskusija par dusmām beidzas ar savstarpēju dusmu izgāšanu?


Vācu kristiešiem ir viena stilīga dziesma ar vārdiem `paldies Dievam, ka draudzē mēs varam strīdēties un tomēr cits citu mīlēt`. Vai tas ir tiesa?
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.27 00:48:58
foruma vilks
Domāju, ka draudzē varbūt var. Tur ir dzīvi cilvēki. Forums laikam nav draudze. Man grūti mīlēt tos, kas citus apmelo. Nezinu pat, vai tie visi ir draudzes cilvēki, kas to dara. Arī tos ir grūti mīlēt, kas meklē mazāko ieganstu, lai citam uzbrauktu. Jāmācās pazemība.
foruma vilks
# Iesūtīts: 2010.03.27 01:00:54
Sniegpulkstenītes balss
Tas tiesa, vieglāk ir mīlēt tos, kas ir personīgi pazīstami un redzēti no dažādām pusēm. (tā kā Vardarbi pazīstu, spēju saprast viņas skata punktu) Tāpat pazīstamie foruma ateisti un citticīgie mani kaitina krietni mazāk par svešajiem.

Varbūt tāpēc, ka svešie ir tikai daži teksti forumā, bet dzīvam cilvēkam ir daudzas dimensijas? Un, ja mēs cits citu tuvāk pazītu, tad dusmotos mazāk?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.27 01:05:53
Nojaušu, ka nākamā diskusija varētu būt par kaitināšanu, un noslēgties ar totālu izplūkšanos
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.27 01:16:58
Aivars
Labs ir, aiziet!
Kā tu te vienmēr vari atrasties forumā? Vai tev cita darba nav? Jeb tu esi tāds ātrrakstītājs astoņrocis, kas spēj daudzus darbus darīt reizē? Es darbdienās dažkārt nepagūstu forumā pat ielūkoties.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.27 01:20:28
Sniegpulkstenītes balss
Vienmēr gan te neesmu, bet reizēm tiešām daru vairākus darbus reizē.
Pēdējā laikā gan te esmu šad tad iestidzis, mēģinot priekš sevis šo to definēt, kad arī citi darbi nevedas, domājot par dažām aktualitātēm
Svētais
# Iesūtīts: 2010.03.27 09:17:48
Aivars
Varbūt nākamo varētu kristietis un milestiba? tad visi pec temas viens otru miletu ?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.27 09:25:40
Svētais
Nez vai šīm diskusijām ir tik programmātiska daba. Nezinu gan, kādā veidā tās tiek izdomātas, bet skatoties uz to, cik ātri no analītiskas diskusijas šī konkrētā pārvērtās laboratorijas darbā, cik kurš un uz ko ir dusmīgs, liekas šo sarunu aicinājums ir būt terapeitiskām pļāpām, kas drīzāk ir simptomātiskas.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.03.27 09:29:16
Aivars
tas bija kā humors domāts, bet nu tu visu nopietni apskaidroji
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 116 , pavisam kopa bijuši: 33140