atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Kristietis un dusmas
foruma vilks
Iesūtīts: 2010.03.26 10:29:51
Vai kristietis drīkst dusmoties?
Vai dusmoties ir/nav grēks? Kādas dusmas ir grēks un kādas nav (ja nav)?

Kādu kristiešu attieksmi pret dusmām esat sastapuši?


Diskusija primāri kristiešiem. Nekristieši rakstīt drīkst, bet lai uzmanās, ka diskusija neizvērstos par sarunu par marginālām lietām.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Donatella
# Iesūtīts: 2010.03.26 12:02:33
masiks [212.93.96.2]
Es domaaju, ka Svetas dusmas varetu piemist tikai taadam, kursh ir Svets, taatad Dievam. Manuprat ka samozvanciem svetajiem tadas nepiemiit, kaa nepiemiit nevienam greeciigajam cilveekam.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.26 12:05:47
Sniegpulkstenītes balss
Nekādā gadījumā nedrīksti! Tev drīkst tikai sniegpulkstenīgas dusmas, t.i. drīksti pulka stenēt par sniegu un labu laiku, bet svētas dusmas piemīt tikai svētajam un taisnīgas taisnīgajam, kurš forumā vēl nav pieteicies.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.26 12:06:09
Donatella
nuja, par to jau runa... grēcīgie plūdi jau sākās ar to, ka Dievs sadrūma... tb - sāka piktoties... nu un Ādamu jau ar naher nepatreica tikai tā -joka pēc....
Svētais
# Iesūtīts: 2010.03.26 12:08:25
Nezinu, vai pastāv jēdziens svētas dusmas un vai tādas drīkst būt. Varbūt taisnīgas dusmas?

Jā, tam es varētu piekrist, jo tā to biju domājis.

Donatella
# Iesūtīts: 2010.03.26 12:08:27
Aivars
tu gribi teikt, ka tev meedz buut svetas dusmas? Jeb tu tikai centies dusmas izraisiit citos ar savu ( kaa pats noteikti domaa) sleepto sarkasmu?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.03.26 12:09:59
Donatella
Tad jā, tad saprotu tevi.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.03.26 12:11:17
Sniegpulkstenītes balss
Ja skaidrojums netiek pieņemts un apmelojumi tiek kultivēti, vai es nedrīkstu dusmoties?

nee, nav jēgas tādām dusmām. rīcības plāns sekojošs - vai nu sadot muldoņam pa degunu, vai mēģināt vēlreiz paskaidrot, vai abi kopā tajā pašā secībā. (joks)

vienmēr ir jāmeklē motīvs - kāpēc šis cilvēks tā dara. iemesls. kad izpratīsi iemeslu rīcība būs daudz saprotamāka un varbūt pat kādā veidā iespaidojama. es to sauktu par mīlestību pret savu ienaidnieku.
Sniegpulkstenītes balss
# Labojis Sniegpulkstenītes balss: 2010.03.26 12:14:30
Tātad, jūs domājat, ka ja redzi un dzirdi, ka kāds cits tiek negodīgi un nepatiesi apvainots un nomelnots, tad kārtīgs kristietis nedrīks sadusmoties? Ar smaidu un mierīgi un bez iebildumiem un bez emocijām jāļauj ļauna darītājiem tāpat turpināt?
Vai tā nav ne mana cūka, ne mana druva attieksme?
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.26 12:15:25
S.R.(katole)
Paldies par idejām!
Es šeit domāju vairāk par virtuālo vidi.
Donatella
# Iesūtīts: 2010.03.26 12:16:17
Sniegpulkstenītes balss
ar dusmaam nav driikst/ nedriikst. Cilveks vai nu sadusmojas vai nesadusmojas. Ja tevi kaut kas sadusmo, tad jaarunaa ar cilvekeu, kursh sadusmojis, tas arii viss.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.26 12:19:05
Donatella
Svētas dusmas no klātesošajiem, cik manīju, piemīt Svētajam.
Man ne.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.03.26 12:20:01
Donatella
es to situāciju sapratu tā, Sniegpulkstenīte ir jau runājusi, bet šie neņem pierē. vai tad vēl dusmoties un cik ilgi un vai vajag.
Donatella
# Iesūtīts: 2010.03.26 12:21:14
S.R.(katole)
aaa, nu skaidrs....
Nezinu, man liekas, ka taados gadiijumos vislabaak ir kaadu laiku izvairiities no sadusmotaaja
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.03.26 12:29:21
Donatella
ir jau dažādi smagi gadījumi.
pat ļoti smagi. vakar raidījumā kāda Sibīrijā pabijusi sieviete stāstīja...
no rīta māte gulēja mirusi savā asiņu lāmā, abi viņas mazie bērni bija uzgūlušies mātei virsū un tā aizmiguši... un tad sieviete teica, no tā laika es vairs neticu Dievam, jo kur tad Viņš bija, kad tas viss notika?!!!

labi, tā ir emocionāla atkāpe no diskusijas tēmas. ja kādam kārojās atbildēt, nesteigsimies.
ko varu teikt, Dievs to nedarīja, mums patīk savos pārkāpumos vainot un saukt uz Dievu. strādāt cūcības un brēkt uz Dievu par netaisnību.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.26 12:37:24
S.R.(katole)
Ir lietas, kas nav racionalizējamas. Dažas ir vairāk intuitīvi satveramas, raugoties uz Krustu. Šķiet, Dievs tādas dusmas, ko glabā šī sieva savās atmiņā, panes labāk, nekā vienaldzību pret traģēdijām. Tāds vismaz iespaids rodas no praviešiem un Kristus.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.03.26 12:49:01
Aivars
paldies Dievam, man nav tik spēcīgu sāpju pieredzes. kaut gan, tie sliekšņi arī mēdz būt subjektīvi.
Raksti saka, Dievs neuzliks vairāk nekā jūs to spējat panest. tas dod cerību. nedrīkst palikt sāpēs.
savulaik tēvs Pentjušs esot bijis Sibīrijā, bet runājis par to laiku ar vieglumu. tātad piedevis?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.26 13:02:56
S.R.(katole)
Zinu arī dievbijīgus kristiešus, kas par to runā ar smagu sirdi. Ir kādi, kas citas traģēdijas piedzīvojuši un dusmās uz Dievu klieguši, un tomēr kā Ījabs atklājuši ka arī tur sāpēs Dievs paslēpes nespēlē. Baidos, ka te nav `pareizu kristīgu reakciju standarti`. Katram ir savs dialogs līdz galam ar Dievu jāizrunā, neatkarīgi no tā, kā tas izskatās sabiedrībai no malas.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.03.26 13:12:46
Aivars
tieši tā. nekas cits jau neatliek. ir smagi, kad sāpēs pazaudēts prieks. ai, to es par sevi personīgi.
Vardarbe
# Iesūtīts: 2010.03.26 14:02:24
What would Jesus do?
Tur Viņš atrada Templī vēršu, aitu un baložu pārdevējus un naudas mijējus sēžam. Un, iztaisījis pātagu no auklām, Viņš visus izdzina no Tempļa, aitas un vēršus, un izkaisīja mijējiem naudu un apgāza galdus,un baložu pārdevējiem Viņš sacīja: "Nesiet to projām! Nepadarait Mana Tēva namu par tirgus namu!"Tad Viņa mācekļi pieminēja, ka ir rakstīts: karstums Tava nama dēļ Mani aprij.-
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.03.26 15:07:26
What would Jesus do?

Ieraugot nevietā iespraustus nejēdzīgus citātus un nevalodu izteicienus, man mēdz uzplaiksnīt dusmas, jo šādu rīcību tulkoju kā necieņu.
Protams, tas viss ir manuprāt, kontekstā jāskatās, jāatvainojas par netolerantu attieksmi pret kaut ko, un vispār, Bībelē par to nav rakstīts. It kā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 12 , pavisam kopa bijuši: 34791