atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Nebibliski aizspriedumi jeb Kurp lido Rubenis un budisti ;)
-Jona-
Iesūtīts: 2009.01.23 12:42:24
Izlasīju. (Juris Rubenis, "Ievads kristīgajā meditācijā".
Godīgi sakot, iespaids ļoti pretrunīgs. Tik ļoti, ka ja tas būtu kāds tulkojums un autors nebūtu zināms kā mācītājs, kurš sludina Evanģēliju, tad iespaids būtu negatīvs un tā grāmatiņa lidotu turpat kur citas no sērijas "kur budisti runājas ar kristiešiem"
. Mārtiņš.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.28 10:22:13
Ivo Pavlovič, un pat man, kas nav kristīgā misticisma fanāts, ir redzams, ka Ulģa Kunga rakstītais ir kaut kāds pārpratums... vismaz no mana skatu punkta un no tā, ko es sapratu no Rubeņa rakstītā, rodas iespaids, ka Uļģis neko nav sapratis!

Viņš vispār kaut kādā sakarā pāriet uz Hinduismu un tad pierāda, ka krokodils ir gurķis, jo arī ir zaļš!

Tas ir kā tai anekdotē... students uz zooloģijas exāmenu samācās tikai par tārpiem cerēdams izvilkt šo biļeti... A izvelk par ziloni! Nu ij sāk stāstīt

- Ziloņi ir lieli dzīvnieki, un tiem ir snuķis... snuķis līdzinās tārpiem... Bet TĀRPI iedalās - garentārpos, posmtārpos, plakantārpos...

Tāpat Uļģa Kungs... momentā pārlec uz Hinduismu un tad stāsta kāds Hinduisms ir Nekristīgs un tad raksta beigās jūtās pierādījis, ka J. Rubenis ir no Kristietības novērsies. Loģikā un Akadēmiskās aprindās to sauc par salmu cilvēciņa dedzināšanu. Tobiš, netiek atspēkots oriģinālais arguments, bet tiek konstruēts kāds nedaudz līdzīgs, bet vieglāk atspēkojams arguments (autora pāreja uz Hinduisma novirzienu), tas tiek atspēkots un netiek parādīts, kā atspēkojums šim salmu cilvēciņam atspēko sākotnējo argumentu...

Vēl vairāk mani uzmanīgu darīja Uļģa rakstā raktītais vienā vietā "Nezinu par Kristīgo Meditāciju... bet Hinduismā... " Nu tad ko... ja autors neko nezin par Kristīgo Meditāciju, tad kāpēc par to izsaka viedokli... pietam no Hinduisma experta skatupunkta? Tieši tādiem cilvēkiem jau Rubenis arī šo grāmatu rakstīja, lai parādītu kas IR Kristīgā Meditācija un kā tā atšķirās no Hinduisma vai Budisma, TAS tur tika pateikts... un kā galvenais izšķirošais faktors tika norādīts Kristus Persona - Kristocentriskums. Tieši tāpēc man nav izprotama Uļģa rakstītais par to, ka Juris Rubenis ir saglabājis Kristīgo karkasu pazaudējot Kristīgo Saturu. Man radās iespaids tieši otrādi, ka Rubenis tieši Kristīgo Kodolu ieliek kādas citas kultūras karkasā... Līdzīgi kā Pāvils no Tarsas Kristu ievieto Hellēnisma kultūras formā... Domāju ka 1ajā gadsimtā tieši tāpat kā Uļģa Kungs, argumentēja arī Jūdu Kristieši... ka Pāvils ir izķēzījis Kristu pa Pagānu reliģijām... Vēl šodien visādas sektas Kristiešiem pārmet pagānu saulgriežu vai Saules Dienas svinēšanu... Tas manuprāt ir konservatīvā Kristietīabs spārna vaina... pieķeršanās formai to uzdodot par saturu... Spriešana pēc Vaiga!
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.01.28 10:28:04
-Jona- Mēs te lauzām galvas par to kas būs ar nekristiešiem tā vietā, lai pildītu Kristus pavēli - pasludināt evaņģēliju visai radībai. Nu un ja glābšana ir iespējam bez Kristus, tad priekškam jāsludina? Jā ir Rakstos arī norāde par pagāniem un viņu sirdsapziņu, bet daudz vairāk norāžu ir par Kristu un to ka viņa vēsts jāsludina.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.01.28 16:58:28
Ivo Pavlovičs
Nē, bez Kristus nav un nebūs neviena cita Glābēja. Un laiku beigās nevarēs vis iepeldēt uz galā koncertu pie Jorkiem ar Lankasteru red rose pie atloka !

Runa jau par to, kas svarīgāks - Vaigs, vai tomēr - Būtība/Mācība/Kodols/Ceļš.
Un tas vis tiešākajā veidā atsaucas uz Evaņģēlija sludināšanu, jo ko gan dod sludināt, ja tavs Dievs jau pēc definīcijas netaisnīgs?
nu teiskim, šāds te Jēzus tēls ,budista/krišnaīta acīm skatoties:

"Mīļais bērns, Es nolieku tevi dzīvot zemē, kur gadusimtiem valdījusi šī ticība. Tu augsi, iesakņosies tajā, bet ikpalaikam jūs apmeklēs citas ticības pārstāvji, kuri mācīs līdzīgas lietas tām, ko tu jau zināsi un par labām būsi atzinis...
viņu darbi bieži nesakritīs ar vārdiem, tu viņiem nenoticēsi un nepiesliesies...
un... (te Kunga Balss pieaug līdz pērkondimdošam kreščendo ...) ... par to tad Es tevi arī sitīšu sitīšu, līdz beigās arī nositīšu!!"

nu kā?

Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.01.29 01:32:05
Redzi,Mulder.
Ja Tu būtu pamēģinājis kādu meditāciju iz hinduisma vai budisma,tad saprastu,ka neko jaunu un kristiigu J.Rubenis nav atklājis.

Tā ir parastā meditācija uz Klusumu sevīmlai aizietu aiz duālās pasaules uztveršanas,piemērojot Budisma Cildeno Astoņposmu Ceļu un centrā noliekot Kristu.
Un ,protams,iemainot mantru-Om Mani Padme Hum,vai šīs pašas mantras tibetiešu versiju vai Om Ah Hum Vajra Guru Padme Siddhi Hum pret Maranatha.

Mediācijas pilnīgi neatšķiras -ne ar ko.

pilniigi un galiigi.

Par mantru teoreetiski kalpo jebkaads vaards,un mantras nozīme ir tik tajā,lai uzmanība tiktu centrēta uz viņu un domas pazustu.

Naw jaadomā par vārda nozīmi.
Naw jādomā vispār.
ATrodi Klusumu sevī.

Palasi budismu-atradīsi tieši tādas pašas praxes.
NE AR KO neatšķiras.
pilniigi un galiigi.
Tas ,ka piekabina vaardu kristiigs un iemet pa vidu dazhas nesakariigas jaunaas deriibas vietas-tas sho meditaaciju dara kristiigu.

Suufiju meditaacijas ir taas pashas
Budistu
Dzen
Vaišnavu.
tagad arī kristiešu.

Un ar to arī apsveicu,bija pēdējais laiks saprast ap ko lietas grozās.

Liels paldies cienījamajam Jurim Rubenim.Es pats esmu meditētājs un šo lietu zinu tā teikt-no iekšienes.

Gnostiķis
# Labojis Gnostiķis: 2009.01.29 01:38:28
arī to,ka Rubenis apgalvo,ka te centrā ir Dievs.
Tas ir tas pats,kas Budistiem-Augstākā Apziņa.
Sūfijiem-Varenais Kodols
Šivaītiem-Brahmanis
Krišnaītiem-Krišna

Dievišķā Dzirksts katrā no mums.
Ak Jā ,liels paldies arī Džonam Meinam un Lorensam Frīmenam.

Labi,ka Rubenis vēl ``kristīgās`` čakras neiemaisīja.
Vai kādu Vadžrajānas mistisko meditāciju.


Ok.
Piedodiet ,ja kādu aizskāru,man vnk patīk pasmieties.
Karma tomēr jāuzmana


Tomēr jāpiekrīt,ka meditācija ir universāla tradīcija,un,cerams tā tas arī turpināsies.

Savādāk cilvēki seko visādām murgainām grāmatām,tikai ne savai sirdij un mistiskajiem pārdzīvojumiem.

OM
incognito
# Labojis incognito: 2009.01.29 06:53:07
Gnostiķis
...tagad arī kristiešu...

Cik sapratu to grāmatu, funktieris bija, ka meditācija ir sena kristiešu tradīcija vēl no pirmajiem gadsimtiem, lai arī piemirsta. Nevar teikt, ka tā kristietībā ieviestos tikai tagad.

Kas attiecas uz to, ka visas meditācijas ir vienādas, tā gluži nav. Par meditāciju var saukt gan to, ko dara mūks klosterī, meditēdams par Kristu, gan to, ko dara killeris, uz jumta ar snaipereni mēģinādams sagaidīt klientu. Abos gadījumos tā ir augsta koncentrācija uz vienu objektu.
Bet atšķiras motivācijas un līdz ar to ilglaicīgie rezultāti.

Tāpat laikam ir starpība, vai meditē par Mandžušri vai Vadžrapani, piemēram.
Vai par Kristu.
Āmen.
Gnostiķis
# Labojis Gnostiķis: 2009.01.29 12:59:53
Nu,redzimdiez vai,ka sena īpaši.
Esmu runājis ar kompetentu cilvēku šajā jautājumā,nu nav tā,ka sēdēja agrīnie kristieši lotosa pozā un skaitīja-maranatha.
Nu nav tā
Var jau būt,ka kaut kas līdzīgs bija,tomēr šis meditācijas veids ne ar ko neatšķiras no jebkādas citas meditācijas ar mantru.

Tomēr Tev ir taisnība kā saka Dzen-visas darbības var būt meditācija,
Tu vari tikt apskaidrots dzīves parastākajos mirkļos,
Redzi Rubenis tur pat par apskaidrību ieminas.
Nu piedod man-tas ir TĪRS Siddhartas sekotāju jēdziens.

Kristieši vienmēr ir pakļāvušies ``savam``Dievam,nevis mēģinājuši kļūt apskaidroti,kas nozīmē to,ka Tu pats kļūsti līdzvērtīgs Augstākai Būtnei.

Redzi,te ir nepārprotamas lietas,kuras sakņojas budismā un tikai budismā.


Kristietībā nekas tāds nav bijis.

Vēl koncepts par iziešanu AIZ duālās domāšanas.
Mantra.
Augstākā ES piedzīvošana.
Astoņposmu ceļš.
Apskaidrības sasniegšana.

Tas viss nāk no Brahmaniskajām reliģijām.

Ja nemaldos,Rubenis tur vēl rakstīja kaut kur,ka ja gribat meditējot iepazīt Dievu,tad aizmirstiet visu,kas jums ir mācīts,un rakstīts grāmatās.

Vai Tu neredzi kur tas velk?


Cildenās patiesības gan vēl nebija.

Ar to es negribu apstrīdēt kristīgo meditāciju,bet šeit redzams lielisks reliģiju metodes mischungs
Gnostiķis
# Labojis Gnostiķis: 2009.01.29 13:03:06
izlasi 51 lpp.nodaļa -Cīņa ar savu ego.

Meditācija palīdz palikt kailam.
Atarst esības centru.
Iznīcināt savu Ego.

Budismā tieši tas pats.

Dieva valstība ir jūsos.
Budas daba ir jūsos.

63 lpp-meditācijas dziļākās fāzes.
Nevēlēšanās lasīt grāmatas,tikai klausīties SAVAs esības dziļumos.
Budismā -Rigpa

palikt sevī un skaidrajā redzējumā.

Uzturēties aiz diskursīvās domāšanas uzlktajiem slogiem

Mēģinājumi sasniegt bezegoības stāvokli.
Sogjals Rinpoče-Tibetas dzīvo un mirušo grāmata.

Meditācija paliek meditācija.
Uz SAVU Dieva dzirksti.
Nemirstīgo un pastāvīgo es.
Kas ir vienots ar visu.


kas nemirs,kad nomirs šis ķermenis.
kas atdzims,lai turpinātu pildīt esības mīklas.
un kādreiz kļūs apskaidrots.


incognito
# Iesūtīts: 2009.01.29 14:29:57
Gnostiķis
Kristieši vienmēr ir pakļāvušies ``savam``Dievam,nevis mēģinājuši kļūt apskaidroti,kas nozīmē to,ka Tu pats kļūsti līdzvērtīgs Augstākai Būtnei.

Bet vai tā jābūt?
"Esiet pilnīgi, kā jūsu Debesu Tēvs ir pilnīgs," saka J.K. (Mat.5:48)
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.01.29 15:15:44
pilniigi un galiigi nee.
!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 91 , pavisam kopa bijuši: 35672