atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību varbūt jau izmalts jautājums, bet par Dieva mīlestību uz saviem kalpiem
Gaida Sniedziņa
Iesūtīts: 2008.12.10 12:55:31
Dievs mīl jebkuru cilvēku Zive

bet ka Tu domā, vai savējos Viņš nemīl vairāk?

vai visi tiek mīlēti vienādi?

kādi ir jūsu pamatokjumi?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Zive.
# Iesūtīts: 2008.12.10 13:42:53
EzītisMiglā
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.12.10 13:44:54
EzītisMiglā Nus, Šamais grēku plūdos vienas savas kreatūras glāba, bet citas slīcināja. Pēc nāves Vīņs vienus aicina pie sevis, citus pasūta ļoti tālu. Jāizdara pieņēmums, ka Šamais ar laiku vairāk nespēj atšķirt, kurš ir viņa bērns (savējais) un kurš nav.
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.10 13:54:20
Zive.
Nē, es runāju par cilvēka iedzimto egoistisko dabu, kas parādās jau zīdaiņa vecumā. Tāds sīkais - tu neticēsi - prot TĀ piespiest vecākus darīt ko viņš grib - celties nakts vidū, spēlēties, dot ēst, nēsāt...

Tieši tad, kad visas zīdainīša vajadzības - cik nu vecāku spēkos - tiek apmierinātas, nevis ja viņš tiek nolikts pie vietas - raudi, cik gribi, mums savas ērtības svarīgākas - arī no šāda bērna parādās egoisms, ne tikai no tiem, kas mācījušies no citiem bērniem.
Tā kā man ir vairāki bērni, varu apmēram salīdzināt, cik, ko kurš no kura ir iespaidojies.

Nesaki, ka tā ir egoista audzināšana - zīdainītim IR jāsaņem vecāku beznosacījum mīlestība un uzmanība, lai viņš visu mūžu nemocītos ar nepieņemšanas kompleksiem un spētu akceptēt, ka Dievs cilvēku mīl arī tāpat vien, bez nopelna.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.10 13:54:44
*Duksis
Mīlestība nenozīmē izdabāšanu iegribām.
Un - brīvā griba arī jāievēro.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.10 13:56:23
Balss
Bet pilnīgs altruisms nav iespējams. Cilvēki visu laiku to vien dara, kā ņem un dod. Nav iespējams visiem visu laiku tikai ņemt vai dot. Jābūt abām pusēm.
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.10 13:59:17
EzītisMiglā
Zīdaiņa vecumā bērns ir atkarīgs no vecāku pilnīgi altruistiskās došanas. Tātad viņam it kā nav kur mācīties egoismu.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.10 14:01:35
EzītisMiglā Tad jau sanāk, ka "īegribas" un "brīvās gribas" nepienācīgs pielietojums ir cēlonis paternitātes atņemšanai. ... . Dievs - paša radītam cilvēkam: "Kaut es tevi būtu šmucspainī noslīcinājis, kad tu pirmoreiz iepīkstējies! Bet nedrīkst,- esmu taču mīlošs! Aprobežošos ar to, ka atņemu tev Debesu pilsonību."
Zive.
# Iesūtīts: 2008.12.10 14:04:41
Balss, es nenoliedzu cilvēka egoistisko dabu Tā tas ir Nu Tu padomā - dzīvo viens mammas puncī - ne ar vienu nekamā viņam nav jādalās, nav jārēķinās. Abet pēc tam - Tu padomā kāds jūklis sākas! Nu tak jāizkaro sev pienākošā (fiziskā un emocionālā) komforta deva!
Vopščem - tā mana galvenā doma bija, ka bez traumējošiem faktoriem, manuprāt, bērnam nevajadzētu būt sadistiskām tieksmēm - tb vēlmei darīt ļaunu. Bērns grib labu sev, bet ne ļaunu citiem. Vismaz man tā liekas...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.10 14:07:16
Balss
Zīdaiņa vecumā bērns ir atkarīgs no vecāku pilnīgi altruistiskās došanas. Tātad viņam it kā nav kur mācīties egoismu.
Kā reiz otrādi. Sākumā bērns zin tikai egoismu, jo viņš vienmēr visu tikai ņem, bet dot neko neprot. Pat smaida viņš tikai tāpēc, ka viņam tas patīk, nevis tāpēc, ka gribētu sagādāt prieku vecākiem.
Tatad, iznāk, ka bērns kaut kādā veidā iemācās altruismu vidē, kurā sākotnēji valda tikai viņa egoisms. Varbūt, ka tieši altruisms ir iedzimts?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.10 14:08:24
Ctulhu
Es tā tīri matemātiski - ja visi ir altruisti, tad viņiem nav kam uzbāzties ar savu altruismu! :-)
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.12.10 14:09:26
Laikam jau par cilvēkiem, nevis lauvām vai tīģeriem, ir teikts sekojošais: "Ja viņiem piemīt nosliece uz galējām cietsirdības izpausmēm, viņu vajadzības nosaka prāts un jūtu izsmalcinātība - vienā vārdā, viņu jutekliskums. Cietsirdība atbrīvo viņu jūtas ." /marķīzs de Sāds/ Kas tik netiek darīts brīvības vārdā... .
S.R...
# Iesūtīts: 2008.12.10 14:25:08
Laikam jau par cilvēkiem, nevis lauvām vai tīģeriem, ir teikts sekojošais: "Ja viņiem piemīt nosliece uz galējām cietsirdības izpausmēm, viņu vajadzības nosaka prāts un jūtu izsmalcinātība - vienā vārdā, viņu jutekliskums. Cietsirdība atbrīvo viņu jūtas ." /marķīzs de Sāds/ Kas tik netiek darīts brīvības vārdā... .
tikpat izsmalcināti cik perversi.
cilvēkam patīk skatīties kā kādu nokauj, vai piemēram kā kādam mauc nagus un tad šausmināties - ak un vai!!!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.10 14:28:07
S.R... Patīk. Dievs arī skatās, kā nokauj un nagus mauc. Bet cilvēks ir radīts pēc Viņa līdzības.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.12.10 14:28:52
bet par izredzētajiem runājot. patīk mums tas vai nee - nu ir Dievam sava - izredzētā tauta. pat Jēzus kaut ko burkšķēja zem deguna, ka esot sūtīts pie izraēļa bērniem....
S.R...
# Labojis S.R...: 2008.12.10 14:30:06
*Duksis
eh,Duksi,Duksi! tu patiešām reizēm runā perversas lietas - kad kādam nagus mauc, Dievs ir tas - kuram sāp.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.10 14:30:34
S.R...
nu ir Dievam sava - izredzētā tauta. pat Jēzus kaut ko burkšķēja zem deguna, ka esot sūtīts pie izraēļa bērniem...
Tas nav labi.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.12.10 14:31:17
Ctulhu
lai vai kas tu esi - bet labs.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.12.10 14:31:44
EzītisMiglā
vot šito atstāsim Dieva ziņā.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.10 14:33:30
S.R... Mazohisms ir tāda pat novirze no normas kā sadisms.
S.R...
# Labojis S.R...: 2008.12.10 14:35:13
*Duksis
laikam jau gan, tikai kurš man pateiks - kas ir norma?
vot nav man mēra sajūtas, nav un viss.
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 52 , pavisam kopa bijuši: 3729