atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sv.Annas draudzei jau 500
Janis Diekonts
Iesūtīts: 2008.07.15 21:41:42
Liepājas Sv.Annas Ev. Luteriskā draudze svin lielu jubileju.
Svētku sarīkojumi par godu Sv.Annas draudzes lielajai jubilejai ritēs trīs dienas. Ceturtdien, 24.jūlijā, pulksten 19 ir paredzēta Sv.Annas ikonas izstādīšana un kora "Upe" koncerts. Piektdien, 25.jūlijā, Liepājas Sv.Annas baznīcā muzicēs grupa "Jorspeis", savukārt sestdien, 26.jūlijā, notiks Sv.Annas ikonas iesvētīšanas dievkalpojums. Tas nozīmē, ka turpmāk ne tikai informatīva plāksnīte pie dievnama durvīm rādīs, kā vārdā saucas baznīca un draudze, bet būs arī apskatāms iesvētīts Sv.Annas svētattēls.(laikraksts Kurzemes Vārds)
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Janis Diekonts
# Iesūtīts: 2008.07.15 21:49:27
Varbūt kāds no draudzes var pastāstīt vairāk par svētkiem.
Interesanti [193.41.33.65]
# Iesūtīts: 2008.07.16 11:47:18
Vispār tik lielai draudzei vajadzētu savu mājas lapu intenetā izveidot.....
S.R...
# Iesūtīts: 2008.07.16 13:22:52
patiešām interesanti. es visulaiku domāju ka ikonas, svētattēli, lietu iesvētīšana vairāk piederās pie pareizticīgo un katoļu baznīcas. vai šādas lietas luterticīgie praktizēja arī agrāk, jeb tās ir "jaunas dvesmas` baznīcā?
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.16 16:51:25
S.R...
Domāju, ka tās ir jaunās dvesmas.
Liepājas Sv. Annas drauzei tas varētu būt raksturīgi.
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.16 19:04:07
Mjā, kurai Annai par godu šī baznīca ir tā nosaukta?
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.07.16 19:08:43
“Annas baznīcā glabājas viens no Latvijas baroka laika kokgriezēju izcilākajiem meistardarbiem – 1697. gadā Nikolasa Sefrensa jaunākā, Ventspils kuģu būvētavas koktēlnieka, darinātais altāris.” – redzēju šo altāri
Altāris tur tiešām ir varens, katoļi nobāl , pareizticīgie arī ….
Janis Diekonts
# Iesūtīts: 2008.07.16 19:58:53
Man arī tas raisīja pārdomas par to, kas tad īsti ir ikonas iesvētīšana. Līdz šim biju saskāries ar, piemēram, altārgleznas iesvētīšanu. Un uztveru tās lietas līdzīgi. Attēls, kas par kaut ko liecina. Varbūt kāds no draudzes mums varētu pastāstīt vairāk.
Briinumsonsjā..altāris tur ir iespaidīgs un pati baznīcas eka arī. Varetu teikt- "Liepājas Doms"
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.16 21:42:14
Janis Diekonts
altāris tur ir iespaidīgs un pati baznīcas eka arī. Varetu teikt- "Liepājas Doms" ... ja par Domu jeb katedrāli jau nebūtu kļuvis cits - Trīsvienība.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.07.16 21:45:23
Mjā... nado že... šī luteriskā draudze ir vēl vecāka par pašu luterticību... .
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.16 21:56:52
*Duksis
Patiesi! Neviens līdz tam neaizdomājās... Tas droši vien virsraksts avīzē.
Janis Diekonts
# Iesūtīts: 2008.07.16 23:21:14
Balss es nebiju domājis tādā nozīmē. Tas vairāk kā ēka+novietojums+atpazīstamība. Annas baznīcu zin teju katrs liepājnieks. Varbūt nezina kā sauc (nu tā baznīca pie tirgus), bet zina, ka tur ir baznīca. Un tas strādā. Esmu tur svētkos saticis cilvēkus, kas par baznīcu ikdienā neko negrib zināt. Un tā ir baznīca, kuru viņš zina un kura viņam pirmā ienak prātā, kad par to paceļas jautājums.
Bet tie 500 būs patiesi:
liepajniekiem.lv
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.07.16 23:28:15
Janis Diekonts Labāk būtu atvainojies klātesošajiem, ka tevis dēļ ir cēlies pārpratums. Bet nekā. Neļaujas spītīgi cilvēciņš taisnošanai tāpat kā karakulaitas vilnas sproga. Tie 500, kas minēti diskusijas aizsākumā, gan nebūs patiesi.
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.17 00:41:03
Kāpēc 500 gadi nav patiesi? Luterticības aizsākumus rēķina no dienas,kad Luters piesita savas tēzes Vitenbergā. Un kopš tā laika pagājuši jau vairāk kā 500 gadu.
Eshkola
# Iesūtīts: 2008.07.17 01:01:01
varētu būt 500 gadi baznīcai, nevis draudzei...

vilks
Luterticības aizsākumus rēķina no dienas,kad Luters piesita savas tēzes Vitenbergā. Un kopš tā laika pagājuši jau vairāk kā 500 gadu.
2008 - 1517 = 491
Vilks kaut kā dīvaini rēķina
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.17 07:52:29
ta jau tā bzneica atņemta katoļiem vai pareizticīgajiem tad jau var būt, ka 500 gadi tai bazneicai
sicilia
# Labojis sicilia: 2008.07.17 07:54:22
reliģiju enceklopēdija atrodu šo

Par luterisma aizsākumu tiek uzskatīts 1517. gada 31. oktobris, kad M. Luters pienagloja pie Vitenbergas pils baznīcas durvīm 95 tēzes disputam pret Romas katoļu baznīcas tiesībām pārdot idulgences jeb grēku atlaides. Pēc četrpadsmit dienām Lutera tēzes bijušas pazīstamas jau visās Vācijas zemēs un pēc mēneša arī pārējā Eiropā. Tas izraisīja plašu sociālu kustību, sacelšanos un cīņu pret Romas katoļu baznīcas autoritāti un varu, un daudzās Eiropas valstīs evaņģēliski luteriskā ticība kļuva par oficiālo reliģiju.

tad jau tie 500 gadi nesanāk
Janis Diekonts
# Labojis Janis Diekonts: 2008.07.17 08:23:28
*Duksis diskusijas virsrakstā ir rakstīts, ka Sv.Annas draudzei jau 500. Nekur nav rakstīts, ka tā būtu tieši luteriskā draudze. Diskusijas tēmā ir rakstīts, ka Liepājas Sv.Annas ev.lut. draudze svin lielu jubileju. Un patiešām...tā tagad ir luteriskā draudze, kas svin jubileju.
"Mūsu Liepājas Svētās Annas draudze vēstures annālēs pieminēta 1508.gadā. Diemžēl nav zināma konkrēta draudzes dibināšanas diena, tāpat kā nav zināms, vai maz tāda īpaša atskaites robeža pirms piecsimt gadiem ir bijusi. Taču droši zināms, ka Liepājas vissenāk pazīstamā draudze visos laikos ir saukta Sv.Annas vārdā," norāda mācītājs Jānis Bitāns. laikraksts Kurzemes Vārds
Ar pārmetumiem pie autoriem.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.17 08:26:45
vai nav kaut kā dōvaioni luteriskai draudzrei svinēt jubileju, ja tā draudze kaut kā tik ilgi vienkārši nevar eksistēt ibo luterticība nav tik sena
es protams atvainojos, man matemātikā bija zema atžime a loģikas kursu augstskolā bastoju, bet kaut kā tas viss man nesaiet kopā
Janis Diekonts
# Iesūtīts: 2008.07.17 08:30:33
nu man liekas dīvaini, ka luteriska draudze iesvēta ikonas, jo līdz šim manīju pareizticīgos ap to vairāk darbojamies.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.17 08:32:33
Janis Diekonts

nu tas ir sīkums, lai viņ dar ko grib, mani kā katoli tas neskar es jau sen esmu beigusi brīnīties par dazā`du luteriosko draudžu izdarībām, kas man vairāk šķiet piederamies katoļiem vai pareizticīgajiem katrs atpūšas kā vēlas
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 121 , pavisam kopa bijuši: 7153