atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kas pieder kristīgajai Baznīcai?
vilks
Iesūtīts: 2008.07.15 15:57:45
Atvēru diskusiju, kurā vēlējos parunāt ar kristiešiem, un aizrādīju Sandim, ka viņu nevarētu saukt par kristieti, ja viņa uzskati ir radikāli atšķirīgi no vairuma kristīgo tradīciju.
Sandis:
Neveidosim atškirību starp tevi un mani.It kā,es kaut kam nepiederu.Vai Kristus ir mācījis ka cilvēkus jāšķiro piederībā un nepiederībā?Jāveido elitāra biedrība-tipa savējiem.Jākultivē slēgtas organizācijas,līdzīgi Vatikānam un dažādas ordeņu brālības.Tipa savējiem.Vai varbūt dogmātu skolas,līdzīgi senajā Grieķijā.
Ko nozīmē tu nepiederi!!!Kas tā par negantību,sasodīts.


Tātad, jautājums - kas ir piederīgs/nepiederīgs kristīgajai Baznīcai, un vai ir nepieciešams šāds dalījums?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:19:04
Artos, piedod, bet es negribu savus kolēģus pilnīgi un absolūti atbaidīt prom no Dieva
Tajā pat laikā, man nav problēmu arī darbā runāt par to, kam es ticu, ja cilvēks to vēlas dzirdēt.
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:41:04
Artos, jā, it sevišķi, tad, kad man cilvēks jautā, kad būs padarīts darbs, bet es viņam pasludinu, ka viņa grēki ir piedoti
Klau, drīkst jautājumu - cik sen Tu esi kristietis?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:42:52
rainars

Ingars es jau esmu izteicies ka mani bērni ir kristīti pēc luterisko kristiešu tradīcijas .Abi 2-vu gadu vecumā .Jaunākajam ir 2 ar pus un jūnijā pievedām pie krista atjaunotā draudzē kā miera bērnu.

ok, piedošan, es tik sapratu, ka ja tu ej uz harizmātisko draudzi, tad arī pilnībā pievienojies tai mācībai, kuru viņi no metodistiem aizguvuši, ka bērnus kristīt nedrīkst
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:48:40
a_masiks, Zive toč nepagriezīs otru vaigu Zive krāmēs pa purnu un ies uz grēksūdzi
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:49:54
Artos, redzi, Mulderam es to nejautāju, kaut arī viņš visnotaļ aktīvi darbojas
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.21 13:01:54
Artos, redzi, Mulderam es to nejautāju, kaut arī viņš visnotaļ aktīvi darbojas

Atkal man kāds kaut ko nav pajautājis... Nu un kā lai es vajadzīgs sajūtos?
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.21 13:06:15
Artos, Zini kas par nelaimi - Tu bliez tā, kā uzskati par pareizu, brīžam neieklausoties Dievā. Piedod, bet vismaz man tā izskatās.
Mulderam Dievs devis ticību, apķērību un runas spējas

I kur Tava ticība, ja netici, ka Sv. Gars Tev to var dāvāt, tad, kad Viņš grib , lai Tu runātu?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.21 13:06:46
Mulders redz ka Artos aug... nekur tu Artos nepaliksi! Vienu gan es iemācījos (vismaz teorētiski, praktiski vēl mācos) - sludināt var ne tikai runājot vārdos - sludināt var visdažādākos veidos, un pirms pateikt, ka tavi grēki tev piedoti - derētu vispirms cilvēkā sirdsapziņu pamodināt, lai viņam šie vārdi nepārvērstos par "brīvbiļeti grēkot" vai par tukšiem salmiem, kas pa vienu ausi iekšā pa otru ārā un galvā paliek tikai birka tev uz pieres - "kārtējais psihopāts"

Mācies no Pāvila, kā viņš sludināja - viņš nevis spieda klausītāju pielāgoties viņam, bet pielāgojās klausītājam un pat būdams dusmīgs par elku tēliem Atēnās, tomēr ar iedzīvotājiem runāja ar cieņu, pat uzteicot viņu "dievbijību" - kas taču bij atklāta elkdievība. Redz... kad runājam ar cilvēkiem, svarīgi runāt ar cilvēkiem nevis ar viņu grēku! Bet cilvēks - tas neizbēgami ir pēc Dieva tēla sākotnēji radītais - līdz ar to, mīlestība un cieņa no tavas puses atņem cilvēka grēkam ieročus... tu ar mīlestību neitralizē oponentā to grēku, kuru viņš varētu pret tevi vērst... un ja tev tomēr sit pa seju tad, kad tu mīlestībā sevi pasniedz - lūk tad nokrati kājas un aizej no tādas pilsētas!

Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.21 13:08:54
Mulders, ek, nu kā no grāmatas runā
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.21 13:12:38
Ctulhu... aug aug Artos, piemini vārdus manus... pēc gadiem 2-3 Mulders vēl pie Artosa ies padomu prasīt... jo Mulders autodidakts, bet Artosu māca tie, kurus Mulders tik no āttāluma ir redzējis!
Un beidziet te Mulderam dziedāt slavas dziesmas... jo mums "gudrajiem" ir lāsts - arvien vairāk uzzinot, uzzinām cik tomēr maz zinām!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.21 13:32:51
Ctulhu, fīča ir tāda, ka nav daudz ticīgo (acīmredzot esmu tas retais gadījums) kuri ne tikai interesējas par savu ticību, bet arī par to, kas tevi pašu interesē - teixim to pašu zinātni un tādām lietām. Tamdēļ kombināciju "Teoloģiskās Intereses + Tas, kas interesē Ctulhu" ticīgajos atrast nav viegli... bet tas arī nav ticīgo uzdevums defaultais. Dievs savā sabiedrībā visādus čudakus rada... un pietiek jau ar vienu Mulderu sagatavotu, lai tādu sūtītu kaut vai pie tūkstots Ctulhu. Tamdēļ nevajag visiem 2 miljardiem kristiešu būt spējīgiem ar Ctulhu runāties Ctulhu saprotamā valodā...

Rakstos jau arī teikts, ka Kristieši ir kā "ķēnišķa priesteru tauta" - tas ir, mēs esam kā starpnieki starp jums - neticīgajiem un mūsu Dievu - bet ne katrs ticīgais der katram neticīgajam kā šis tilts...

Ir cilvēki, kuriem Kristīgā vēsts un pasaules skatījums ir jāpastāsta pavisam savādāk, jo pavisam savādāka ir šo cilvēku dzīve un pieredze - tur, piemēram, Mulders var izrādīties bezspēcīgs vai pat kaitīgs un labāk tur derēs kāds pūkains Brīnumsons!

Artos aug... un mēs vēl nezinām kas no viņa izaugs, kāds tilts būs viņš, kur Viņu Dievs sūtīs...

Ctulhu, te tas prikols... Artosam, Sicai, Trilo, Brīnumosnam, Mulderam visiem mums ir tas pats Svētais Gars, bet mēs paši esam ļoti dažādi... redz mēs ar Trilo vai S.R. varam viens otram acis skrāpēt ārā kaujoties par Teoloģiskiem jautājumiem, bet ja pavērosi, tad mana liecība par viņiem un viņu liecība par manīm neticīgo priekšā ir visai viennozīmīga - visi mēs esam Kristū kristīti un Dievam par labu atpirkti...

Un tas ko Artosam viņa skolotāji māca (un tie nav tikai Mācītāji) - padara viņu par derīgu tam darbam, ko Dievs viņam nolicis, varbūt Artos būs bezjēdzīgs kurpnieks vai nederīgs orators Ķīmiķu saietos, bet tam, kam Dievs viņu sagatavos, tam Artos būs derīgs!
Analoģiski Mulders ir ļoti slikts padomdevējs un skaidrotājs par makroekonomiskiem faktoriem, bet ir kaut kādas sfēras, kur Mulderam ir kas sakāms... un kazi pat var šo to pagrābt!
Visi mēs kristieši esam kā viena liela ķermeņa locekļi - jautājums ir ar ko tu sarunājies... var ar šī ķermeņa roku, kāju vai dupu... jo katram ir savas funkcijas un ne katrs labi saprot ko dara cits... jo Galva ir tā, kas sūta roku pakasīt pakaļu... roka varbūt pat nezin kamdēļ šai gar pakaļu jāgrābstās Kur nu vēl kāds neticīgais kas pienācis pie pakaļas par filosofiju parunāt
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.21 13:50:29
Artos, apmēram tā! Ar to sēklu kas uzaug mums nemanot, tā ir... mēs sējam, citi pļauj. Vieni stāda, bet audzē Dievs!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.21 13:52:09
Ctulhu, runa jau nav gluži par saplēšanu, runa ir tāda, ka Dievs ir racionāls... lai radītu atbildētāju 3-4 Ctulhiem, nevajag 3-4 Kristiešus, pietiek vienu Kristieti uztūnēt uz specifisku Ctulhu klasi!

Te "Ilustrētajā Vēsturē" palasīju - Kohortai nevajag, ka katrs leģionārs prot lasīt, pietiek ka ir vismaz viens lasītpratējs, kas var kohortai adresētās pavēles izlasīt!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.21 14:08:56
Ctulhu, hmmm... analoģijai varētu būt savs racionālais grauds, ja vien tu atļautu augstāka līmeņa brīvības pakāpi... tobiš ja skudras kā indivīdi ir bioroboti, bet viss skudrupūznis kopumā jau ir kā kaut kāda augstāka līmeņa (attiecībā pret individuālu skudru) organisms... Tad kaut kas līdzīgs var tikt attiecināts uz Kristiešiem...

Runājot tev ērtajā komplexo sistēmu valodā - tad Kristieši kā indivīdi savā komplexitātē veido jauna līmeņa entīti - draudzi, jeb kā Rakstos ir teikts Kristus Ķermeni! Tik te ir prikolīgāka sistēma... ja skudrupūžņa komplexitāte veidojas no individuālām skudrām, tas ir bottom-up, tad Kristīgās Baznīcas gadījumā klāt vēl nāk top-Down paša Kristus darbība, kas definē šī bottom-up veidojuma darbību!

Balss
# Iesūtīts: 2008.07.21 14:30:25
Mulders
ar ko tu sarunājies... var ar šī ķermeņa roku, kāju vai dupu...
Sulīgi, sulīgi! Vai vari minēt atbilstošu piemēru (personu) attiecīgai ķermeņa daļai?
rainars
# Iesūtīts: 2008.07.21 22:16:54
Ingars saprast jau var ka harizmāts ,bet esmu paudisa ka apmeklēju un iesaistos draudzē kura Dievu pielūdz pēs luteriskās tradīcijas.Piekam paretam apmeklēju citas draudzes.
Starp citu ,ja harizmāts nozīmē apveltīts garā ar dāvanām ,tad jau pats arī esi harizmāts .nu ja nav citas tad vismaz tā ka tev Jēzus ir devis saprast rakstus.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.02.24 12:16:06
Ctulhu, izņēmums bij tajā, ka pretīm ir Top-Down Kristus darbs, kurpretī raganas un masoni dabon (ja dabon) kādu citu Garu!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.02.24 12:25:45
Ctulhu, vari postulēt... Vai tev ticēs un sekos... tas cic jautājums!

Redzi tas jau ir jautājums bik no komplexo sistēmu teorijas!

Šobrīd šī zinātne nodarbojas, šķiet, ar pētniecību kāreiz no bottom-up virziena. Tas ir... kādas emergentas propertijas parādās sistēmā, ja tās elementiem ir šitāds propertiju komplekts...

A tagad jautājums no otra gala, no Top-Down... Kādām ir jābūt elementu propertijām, lai emergentās propertijas būtu A,B,C

Vo...

Un tagad ej un izpīpē un pierādi... kā no MakroFizikāliem parametriem un Ņūtoniskās Mehānikas izriet kvantu fizika?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.02.24 12:29:19
Ctulhu... Nū... šobrīd neredzu atšķirību starp "īsts spoks" un "izdomāts spoks"! Kā tu tos atšķir?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.02.24 12:34:16
Ctulhu, nu kā... ja kāda ideja/gars rada reālas fizikāli novērojamus fenomenus, tad... mmm... grūti būs nosaukt par neexistējošu kaut ko, kas izraisa reālus fenomenus!

Nu teixim "Nacisma Gars" bij reāls "spoks" kā tu to sauksim, kam bij visai taustāmas un bēdīgas sekas!

Iļi ko tu saproti ar jēdzienu "Gars" - Tb kas tas neexistējošais ir? (paradoxāls jautājums)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 129 , pavisam kopa bijuši: 5153