atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Baznīcas augstākā pārvalde
Mekletajs
Iesūtīts: 2008.06.30 15:59:36
Parasti vairums nekatoļu uzskata, ka pāvests nav nekāds zelta gabaliņš. Viņa pieņemtie lēmumi un viņu vēsturē paveiktais un teiktais arī ir daudzus apbēdinājis un sadusminājis.

Man ir jautājums par Psaules Luterāņu federāciju(PLF)- kādi ir viņas uzdevumi. Neko īpašu neesmu dzirdējis par viņas darbību, izņemot pārskata rakstus gada sākumā "Svētdienas rītā" par luterāņu skaitu.

īstenībā es teikšuu, ka nebūtu nemaz tik slikti, ja arī luterāņiem būtu kāds galva (piem PLF prezidents), kas balstoties tikai un vienīgi uz Bībeli un pēc Bībeles noteiktiem likumiem pārvaldītu luteriskās baznīčas. Tad varbūt nebūtu šitāds farss- Zviedrijā var laulāties homoseksuāļi, tur arī mācītāji var būt homoseksuāļi. Nav neviens, kas viņiem stingri izskalotu smadzenes. Viņi vispār saprot, ko dara? Tad varbūt nebūtu domstarpību arī par sieviešu ordināciju, ja būtu, kas visus kontrolē balstoties uz Bībeli!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.07.04 10:10:49
Jebkādas jumta organizācijas, pat ja tās ir saistībā ar baznīcu, ir veidotas pēc laicīgiem principiem un faktiski ir laicīgi iestādījumi. Tādām arī jābūt to funkcijām. Tās var kalpot (un tām ir jākalpo) Dievam par godu un Dieva gribas izpildei, taču tās nevar uzurpēt Dieva varu jebkādā formā un izpausmē. Piem., Rakstu interpretācija ir šāda patvaļīga Dieva varas pārtveršana - jo apustuļi jau to ir izdarījuši. Var būt runa par skaidrojumiem, lai katra draudze/kopiena tos labāk uztver, tātad paša Jēzus dotajai pavēlei – ejiet un māciet.
Te parādās jumta organizāciju risks, ja tās pieķeras kam vairāk. Un kur augsti kungi, tur lieli kārdinājumi. Es gandrīz neko nezinu par PLF, taču ja mēģina to pārāk pacelt, un it kā nevainīgi pieskaitīt lielu reālā darbību pasīvu sekotāju skaitu, kļūstu tramīgs un piesardzīgs. Kam tas, kādam mērķim?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.04 10:28:58
Un vispār, kā jau teicu, PLF sastāv 97% no cilvēkiem pasaulē, kas sevi uzskata par luterāņiem.

Nu un pasaulee ir 2 miljardi cilvēku, kas sevi uzskata par kristiešiem! Un?

Absolūti nesaprotu, kādas tiesības Mulderam apgalvot, ka viņa nostāja vienīgā luterāniskā.

Nezinu par Lutera nostāju, bet visu ko Mulders var izdarīt ir salīdzināt PLF mācību un praksi ar to, kāda tā ir paredzēta Luteriskajās Ticības Apliecībās!
Kurš tad parakstīja joind declaration?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.04 10:31:32
Mulders
pasaulee ir 2 miljardi cilvēku, kas sevi uzskata par kristiešiem! Un?
Cik no viņiem sajēdz, ko tas patiesībā nozīmē?
vilks
# Labojis vilks: 2008.07.04 10:40:03
Mulders KarotesNav

pasaulee ir 2 miljardi cilvēku, kas sevi uzskata par kristiešiem! Un?
Cik no viņiem sajēdz, ko tas patiesībā nozīmē?


Man šķiet, pīdžeij uzdod apmēram šādu jautājumu - ja pasaulē ir tik daudz cilvēku, kas sevi uzskata par luterāņiem, kāds man pamats apgalvot, ka mana izpratne ir vienīgā pareizā?
Es gan neuzskatu, ka kvantitāte ir pierādījums kādas lietas patiesumam, bet tam, ka mana izpratne ir savādāka kā citiem brāļiem/māsām Kristū, vajadzētu man likt pazemīgi apdomāt, vai es viņus pareizi saprotu. Un varbūt īstenībā es esmu tā, kas kaut ko saprot aplam. Tas nenozīmē, ka vienmēr jāpārņem vairākuma viedoklis, bet svarīga ir ieklausīšanās, nevis noraidīšana, līdz ko pamana, ka otrs nav precīzi tāds pats kā es.

Ak jā, un es domāju, ka PLF tieši ar to nodarbojas - sniegt luterāņiem vietu, kur apspriest savas dažādās tradīcijas un interpretācijas. Un censties pārstāvēt uz "āru" to, par ko vairums ir vienojušies.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.04 10:48:51
Tas nenozīmē, ka vienmēr jāpārņem vairākuma viedoklis, bet svarīga ir ieklausīšanās, nevis noraidīšana, līdz ko pamana, ka otrs nav precīzi tāds pats kā es. (C)

Un cik ilgi jāieklausās? Kāmēr es piekrītu šim vairākumam, vai kāmēr es nonāku pie kaut kāda slēdziena, no kura tad arī izdaru tālākejošos secinājumus!

Var taču PLF uzdot testa jautājums attiecībā pret Kristīgo mācību un tās Luterisko interpretāciju

1. Vai PLF pieļauj atklāti grēkojošu (homosexuālu) presbiteru ordināciju?
2. Vai PLF pieļauj sieviešu ordināciju par mācītājām?
3. Vai PLF tic Sola Scriptura, Sola Fide, Sola Gratia kā tas ir rakstīts Luteriskajās Ticības Apliecībās?

etc. etc. etc.

Jeb īsāk, ai PLF apliecina LTA?
pīdžeij
# Iesūtīts: 2008.07.04 23:02:19
Mārtiņš
Man laikam nav pietiekami laba latviešu valoda lai es saprastu, kā atšķiras `interpretācija` un`skaidrojums`.
Bet jautājums ir viens un tas pats: piemēram, no Pāvila vēstules romiešiem, klasiskais luterāņu teksts:
22 Šī Dieva taisnība dota ticībā uz Jēzu Kristu visiem, kas tic. Jo tur nav nekādas starpības;
23 jo visi ir grēkojuši, un visiem trūkst dievišķās godības.
24 Bet Dievs Savā žēlastībā tos taisno bez nopelna, sagādājis tiem pestīšanu Jēzū Kristū.
25 Viņu Dievs tiem, kas tic, nolicis par grēka izpircēju Viņa asinīs, tā parādīdams Savu taisnību;
26 jo Viņš piedod visus agrāk, dievišķās pacietības laikā, nodarītos grēkus, lai tagadējā laikmetā parādītu Savu taisnību, pats taisns būdams un taisnodams to, kas tic Jēzum.
27 Kur nu paliek mūsu lielīšanās? Tā ir zudusi. Caur kuru bauslību? Ar darbiem? Nē, bet ar ticības bauslību.
28 Jo mēs spriežam, ka cilvēks tiek taisnots ticībā, neatkarīgi no bauslības darbiem.

Šos pantus arī Luters interpretēja/skaidroja, lai 16.g.s. ļaudis saprastu to, un atgūtu to, ko viduslaiku baznīca bija aizmirsusi. Un mūsu uzdevums šodien ir - nodrošināt to, ka mūsu pasaule atkal visu to neaizmirst.

Atbilde Mulderam: cik man zināms, visas pasaules luterāņu baznīcas apliecina Augustānu un 3 tic.apliecības. Tieši tā mēs arī sevi apliecinam.
pīdžeij
# Iesūtīts: 2008.07.04 23:11:06
Mulders
runājot par homoseksuāļu ordināciju, PLF nesen lūdza baznīcas individuāli izskatīt bībeliskās un teoloģiskās liecības par viendzimuma attiecībām. Notiek process, kas beigu beigās panāks oficiālu viedokli no PLF. Dokuments, par Bībeles autoritāti, ko agrāk minēju, ir pamats arī diskusijām par homoseksualitāti. Starp PLF baznīcām patreiz pastāv uzskatu dažādība.
Par sieviešu ordināciju: iesaku Mulderam ielūkoties Austrālijas lut.baz. saitē. Viņi laikam pirms 2 gadiem balsoja par šo jautājumu sinodē, nobalsojot pret. Bet pats process bija vienreizēji pozitīvs, jo abas puses argumentēja ļoti konsekventi, bez asumiem vai jēlumiem, un visi dokumenti pieejami šeit: http://www.clai.org.au/articles/womenord/index.htm

Pēdējais vārds: nešaubos, ka homoseksuāļi ir grēcinieki. Tādi esam mēs visi, ordinētie un laji. Ja jau mēs vairs grēciniekus nepielaidīsim pie ordinācijas, visas kanceles tukšas!
se la vie [78.84.250.121]
# Iesūtīts: 2008.07.05 11:32:29
Pīdžej , O jā, mēs visi esam grēcinieki. Davaj , kāpsim kancelē ar atvērtu visīša vai koniņa pudeli rokās un tik ieliesim. Lai lustīga grēkošana tālu skan`a..
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.07.07 00:44:45
pīdžeij
Notiek process, kas beigu beigās panāks oficiālu viedokli no PLF.

Un priekš kam tas oficiālais viedoklis ir vajadzīgs? Nu ne jau, lai veicinātu diakonisko sadarbību un misijas darbus. Mums, luterāņiem, jau ir oficiāls viedoklis, ko ir paudis Jēzus un apustuļi.
vilks
# Labojis vilks: 2008.07.07 01:10:10
Mārtiņš
labs.
mums ir Jēzus un apustuļu oficiālais viedoklis, tikai citas konfesijas un ļaunie liberālie luterāņi šo visu laiku saprot aplam.
Zaurs
# Iesūtīts: 2008.07.08 14:25:24
Latvijā jau ir `jumts` - bīskapu kolēģija, kuŗai pieder galīgā autoritāte visos ticības jautājumos. un kuŗam no tā labāk? un kas būs tad, ja (nedod Dievs) `jumts` aizbrauks šķērsām? jo `jumti` pamatā nodarbojas par politiku nevis attiecībām ar Jēzu.
tāpēc katram kristietim būtu jāiedibina ciešas attiecības ar Jēzu, jālasa Bībele, jāiepazīstas ar savas konfesijas dokumentiem un jāpārrunā Bībelē lasītais ar mācītāju un citiem kristiešiem.
zaurs piekrīt Mārtiņam par ofic. viedokli, un jautā vilkam, kādi izskatās ļaunie liberāļi.
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.08 17:09:07
Zaurs
Tev taisnība - katram kristietim būtu jāiedibina ciešas attiecības ar Jēzu, jālasa Bībele, jāiepazīstas ar savas konfesijas dokumentiem un jāpārrunā Bībelē lasītais ar mācītāju un citiem kristiešiem.
Bet kāpēc tu domā, ka mūsu jumta galvenais darbs ir - politika? Vai tad mācītāju aprūpe ir politika?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.07.09 14:03:45
Pēdējais vārds: nešaubos, ka homoseksuāļi ir grēcinieki. Tādi esam mēs visi, ordinētie un laji. Ja jau mēs vairs grēciniekus nepielaidīsim pie ordinācijas, visas kanceles tukšas! (C)

Tici, pie kanceles netiek pielaisti grēcinieki, kas savu grēku uzskata par normu, pret to necīnās, to publiski propogandē kā "labu dažādību" un tamlīdzīgi - neatkarīgi no grēka!

Pagaidām homosexuālisti ir vienīgie grēcinieki baznīcā kas mēģina savu grēku par ne-grēku uzzīmēt un daži pat par kaut ko pozitīvu, labu un Dievam pieņemamu un vēlamu... sorry, tāds "grēcinieks" kancelē nav tiesīgš stāvēt un sludināt bauslību, ja pats atklāti un apzināti apgalvo, ka baušļa pārkāpums nav grēks un ir Dievam tīkama darbība - zinām mēs tādus fruktus Vēsturē... bij tādi un izbij!

Un tieši tas, ka PLFā nav vienprātības, nozīmē, ka Luteriskais gars tur miris... Jo ko var diskutēt par lietām, kas sen Baznīcā jau izdiskutētas... vai kāda jauna liecība nākusi, vai kāds jauns Pravietojums vispārīgs vai Kristus jau atkal ir atnācis un jaunu Evanģēliju pasludinājis... Kopš kura laika ir kaut kas mainījies sieviešu ordinācijas vai atklātu grēcinieku ordinēšanas jautājumos, Dievs kaut ko būtu mainījis Dieva Vārdā? Cik zinu, nekas nav mainīts un nekādas diskusijas, balsojumi to nespēs izmainīt kaut tu pasauli kājām gaisā apgriez. Iedomāties, ka Sinodes balsojums var Dieva Vārdu izmainīt ir kaut kāds... atvainojos... stulbuma kalngals!
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.09 14:32:25
Mulders
Vai ordināciju iedibināja Kristus?...
Un liturģiju? Jeb tas tomēr ir cilvēku domas veidojums?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.09 15:10:03
Balss... kalpošanas Amats ir Dieva dibināts!

Otrs... mēs te maķenīt runājam tomēr par Luterisko baznīcu, tās nostādnes ir definētas LTA... ja PLF uzstāj uz kaut kādām izmaiņām šajā LTA vai no tās izrietošajos principos, tad tā vairs nevar teikt, ka ir tā pati Luteriskā baznīca, kura parakstījās zem LTA... Nu vot var teikt ka tā ir kaut kāda - Evanģēliskā Bla Bla Bla "baznīca" kurai vot ir šitāds TA, kas ir modificēta vecā nemodernā LTA!

Tikai tad teikt, ka mēs esam "Luterāņi" ir tikai dūmu aizsegs...

Tieši tamdēļ ir pasaulē izdomātas visādas TA, lai visai ātri un vienkārši varētu "piemērīt" grupām lai znātu - šitie ir taipus vai šaipus demarkācijas līnijas!

A tā... taisīt trikus ar roku veiklību - teikt - mēs tač esam Luterāņi - ar to piedēvēt sev Luteriskos labumus - un tai pat laikā bīdīt idejas, pret kurām LTA iestājas - ir atklāta melošana un cilvēku mānīšana.

Bet ne pirmo ne pēdējo reizi Velns vēsturē piesedzās ar labu vārdu, lai izbīdītu savus netīros darbiņus! Neba nosaukums definē to, kam cilvēks tic... bet patiesi, tas kam viņš tic, to jau ilgi zem pūra nenoslēpsi... maldi kļūst agri visiem redzami un tad jau tas laikam ir katra sirdsapziņas jautājums, vai viņš paliek kopā ar šādu maldu fruktu, vai no viņa norobežojas!
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.09 17:07:40
Mulders
kalpošanas Amats ir Dieva dibināts!
Jā, jā, bet es jautāju par ordināciju šim amatam!

Tos Pāvila izteicienus par sievietes klusu ciešanu draudzē jau nu gan tik tiešām var saprast visādi. Tad jau draudzes lūgšanas sievietes arī nedrīkstētu teikt.

Un ar ko tad, teiksim, Bībeles stundas un lūgšanu grupa atšķiras no draudzes ? Tur sievietes drīkst skaļi runāt? Un pat mācīt?

Vai tad draudze ir tikai tad draudze, ja tā ir nosaukta tādā vārdā?
Jeb sievietei jāklusē tad, ja tas notiek baznīcas telpās, bet mājās - drīkst?

Starp citu, PLF nav nekāda viena baznīca, bet gan daudzu un dažādu luterisko baznīcu apvienība, tikšanās forums, ja tā varētu teikt.
PLF nav tiesīga izdot nekādus doktrinālus priekšrakstus. Tas ir forums, kurā diskutē, pieņem kādus kopējus dokumentus, deklarācijas, kas tomēr taču nav juridiski saistoši.
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.09 18:59:33
Ļaunie liberāļi ir tie, kas Jēzus un apustuļu mantojumu saprot savādāk kā "pareizie luterāņi".
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.09 19:31:40
Balss, demarkācijas līnija ir altāra, kanceles publiskā kalpošana! Tā ir arī bibliska!

Un es atgādinu kontextu - vai PLF var skaitīties Luterāņi, ja viņi praksē noliedz LTA?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.07.09 20:05:16
Balss
PLF nav tiesīga izdot nekādus doktrinālus priekšrakstus. Tas ir forums, kurā diskutē, pieņem kādus kopējus dokumentus, deklarācijas, kas tomēr taču nav juridiski saistoši.

Paskaidrojiet kāds man, priekš kam draudzīgām apvienībām (par kādu, cik saprotu taisās PLF), vjag vispār kaut kādus savstarpējus dokumentus? Kad es draugus aicinu pie sevis, mēs savstarpējus dokumentus un deklarācijas nerakstam. Ja mums viedoklis atšķiras, tāds tas paliek un dokumenti tāpat neko nepalīdzētu.
Ja dokuments nav juridiski saistošs, tad vai nu tas nav vajadzīgs, vai arī tas ir blakusprodukts kaut kam radošam (piem., pētījumam, izstrādājumam utt.), taču vai ar to PLF vispār nodarbojas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 152 , pavisam kopa bijuši: 11469