atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par dievkalpojuma kārtību jeb liturģiju
Ingars
Iesūtīts: 2008.06.30 14:29:01
Būt vai nebūt - tāds ir jautājums. Bieži nākas dzirdēt, ka tā ierobežo Svēto Garu, ka jāļauj lai Gars vada, nevis lai cilvēks. Metam nost tradīcijas, liturģiju, metam ārā ērģeles. Mums vajag dzīvu draudzi, nevis tradīcijas un mirušu reliģiju.

Kāda nozīme ir Dievkalpojuma kārtībai, kāds tam pamatojums bībelē un vai tas ir pēc Dieva prāta?

Vai mums būtu jārīkojas kā kad aizsākās vasarsvētku kustība - vienkārši sapulcēties un katrs iegrimt lūgšanās, "meklēt Dievu", laiku pa laikam kāds kaut ko pasaka un tad atkal trupinās individuāla Dieva meklēšana, gaidīt pēc Svētā Gara kristības utt.?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
moritz [87.110.161.209]
# Iesūtīts: 2008.07.10 15:08:27
Mulders
par taam manjaam - muldereeshana... ticiiba naak no sludinaashanas... nee, laikam jau jeeezus kalna spredikji izdziedaaja?! un paavils ateenieshiem tenoraa novilka: ateenieshiiiii... es visaas lietaaaaassss reeeedzuuu juuuusss dieeeeevbijiiigus eeeeeeesaaaaaaam (peedeejo uz fa pabeidz)...
moritz [87.110.161.209]
# Iesūtīts: 2008.07.10 15:09:18
un beigaas: uz to mums atkal jaaiedzer!
Ingars
# Labojis Ingars: 2008.07.10 20:03:47
rainars

es nemeklēju skabargas, bet gan prasu par tiem baļķiem, ar kuriem jūs brāļi harizmāti rupji un nevērīgi pagriežoties aizķerat brāļus luterāņus ar pretīgiem zaimiem, ko esmu lasījis nevienā vien harizmātiskā mājaslapā, diskusijās, kurās piedalās harizmāti.

es neceptos, ja nebūtu tādus zaimus un nepatiesus apvainojumus lasījis vai dzirdējis no harizmātu puses lielā vairumā. Piedod, ja automātiski visus sabāžu vienāmaisā, jo zinu, ka ne jau visi ir tādi.

Un tomēr - kāpēc tāda liekulība? Tik daudz esmu atklausījies, ka no vienas puses harizmāti apgalvo, ka piekrīt visām ticības apliecībām un ka atzīst, ka katrs slavē kā grib, kaut vai ar ērģelēm utt. Bet tas ir tikai tad, ja konkrēti iebaksta jums acī, toties visādi citādi dziedat citu dziesmu - ērģeles, sakramenti, ticības apliecības un viss pārējais ir mēsli tik tāpēc vien, ka tas nāk no luterāņiem, bet viss kas ieviesies pie harizmātiem ir vienīgais un patiesais. Es nepārspīlēju - goda vārds, pavērtē kritiski attieksmi un domugājienu, un mācību savējo vidū, jūs visi vairāk vai mazāk tā arī domājat un tas jūsu daudzinātais ekumēnisms ir viena smirdīga liekulība
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.10 20:21:59
rainars
piedod, es vienkārši emociju uzplūdā, gluži vienkārši mani kaitina kādi konkrēti viedokļi kurus esmu redzējis publiskajā informācijas telpā. Bet tu pasaki, vai arī tu tāpat domā, vai tiešām jūs visi tā domājat?
rainars
# Iesūtīts: 2008.07.10 22:39:10
Zinām ka Dieva vārds saka ka svētīgi ja jūs lamā Jēzus dēļ.Nu neuztver tik personīgi .Dievam patīk jebkāds veids kā viņu slavē.Kas mēs esam ka varam brāļus rāt ,labāk ja tur ir ko tiesāt atstāsim Dieva pārziņā.Zini būsim uzvarētāji jo nebūsim pabarojuši sātanu,bet piesituši savas miesas krustā un ar to izpelnījušies Dieva uzslavu un eņģeļu prieku.man liekas ka tev būs darīšana ar jaunizceptiem harikiem kuri paši vēl īsti nesaprot Labo vēsti.Labāk kalposim pašai vēstij ne burtam un spodrināsim Jēzu mūsu sirdīs.AR JĒZU IR PA SMUKO !
Es tāds harizmāts kurš apmeklē luteriskos Dievkalpojumus jau vairāk par pusgadu regulāri ,gandrīz katru svētdienu ja vien esmu Latvijā,tāpat Bībeles stundas,iesvētes mācības stundas ar jau pusgadu nu ta vēl Dieva gars ir tā vadījis ka esmu iecelts kādas Draudzes pagaidu pārvaldes komisijā un darbojos draudzes atveseļošanā.
Gribas man katru dienu uzdziedāt par Dieva brīnumiem,un mēs takšu zinām ka Dieva brīnumi ir lieli.Vajag tik darboties un paļauties uz Dievu arvien vairāk un vairāk un lielākus brīnumus piedzīvosim.Dievam tak nav neiespējamu lietu ja vien mēs iedrošinamies ticēt.
Māci man ticēt kungs un bērnišķi lūgt.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.12 07:57:05
rainars
Zinām ka Dieva vārds saka ka svētīgi ja jūs lamā Jēzus dēļ.Nu neuztver tik personīgi .

jā, tikai tajā rakstuvietā Jēzus domāja neticīgos, pasaulīgos. Man piekāst, ja te tāds ctulhu kaut ko nievājošu pasaka, tas ir normāli, tam tā jābūt, jo viņš savādāk nemaz nevar.

Bet kad brāļi Kristū kaut ko pasaka.....nu tad tas gan tā pamatīgi ķeras pie sirds.

Protasm, ka jākalpo garam nevis burtam. Burti ir tikai gramatika, kas izsaka vēsti, taču vēsts jāskaidro pašas vēsts kontekstā, nevis burta kontekstā, kas pat patiesībā nav vis konteksts, bet gan atsevišķi gabali, izrauti no kopējās vēsts un izkropļoti.

Un tomēr piekritīsi, ka ir jautājumi, kuros nekad visas konfesijas nevienosies, līdz pat Jēzus otrajai atnākšanai.

Piemēram par kristību ārējo formu. Ok harizmāti vēl nav tik kategoriski, bet ir tāda sekta, kuru nesaukšu vārdā - viņi pat tā itkā caur puķītēm pasaka, ka tāds kristību veids, kas nav pagremdēšana ir nekristīgs un pat sātana darbs. Protams tieši to viņi nepasaka, bet no konteksta to var saprast nepārprptami skaidri.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.12 09:09:57
moritz,

par taam manjaam - muldereeshana... ticiiba naak no sludinaashanas...

A sludināt tas ir tikai un vienīgi runāt? Visas citas sludināšanas formas ir aizliegtas? Šķiet, ka dziedājumi tevi apgrēcina, tamdēļ arī Dievs tevi nolicis draudzē, kur evanģēliju šķiet nedz dzied, nedz attēlo attēlos, bet tikai runā... lai tu neapgrēcinātos Dieva vārdu dzirdot!

Bet tā kā tu neesi nedz pasaules ticīgo standarts nedz mērs, ir daudz ticīgo, kas sludināšanu spēj uztvert un izdzīvot Dieva Vārdu caur liturģiju...
Kā tur bij ar to Evanģēliju - tas ir ģeķība tiem, kas atkrīt, bet spēks un gudrība mums - ticīgajiem!

Ļoti žēl, ka tev ir tik šaurs skatījums uz to kas ir sludināšana, kādā formā tā top pasniegta un cilvēkiem Vārds iedots... šķiet, ka tev saprast ko nozīmē Liturģija ir tāpat kā aklajam saprast varavīxni, vai kurlajam Mozartu!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.12 09:12:53
Ingars

kuru nesaukšu vārdā - viņi pat tā itkā caur puķītēm pasaka, ka tāds kristību veids, kas nav pagremdēšana ir nekristīgs un pat sātana darbs

Un tai pat laikā māca, ka Kristība neko objektīvi nedot un tā nav vajadzīga pestīšanai! Šitāda liela cepšanās lai bezjēdzīgu tukšu rituālu pareizi izpildītu Ironija ne?
Ingars
# Labojis Ingars: 2008.07.12 09:39:44
Mulders
nu viņiem kristībai ir bikiņ cita jēga. Kristība esot cilvēka gribas apliecinājums un cilvēka lēmums, kas tiek pierādīts ar kristības rituālu, jo Kristus tā pavēlējis.

Bet kā metodisti, baptisti, harizmāti u.c. nesaprot, ka luterāņi jau nemaz ar nenoliedz cilvēka gribas aktu, ka Jēzus ir jāpieņem un jāatzīst par kungu un pestītāju, tikai tas ir ticības auglis, nevis cēlonis.

ar mutes liecību panākama pestīšana
jā arī Jēkabs rakstīja, ka ticība bez darbiem ir nedzīva
dzīvai ticībai ir jāizpaužas.
tie ir sasodītie epikūrueši, kuri iedomājas, ka var dzīvot baudās un kārībās un tajā pašā laikā paturēt sevī dzīvu ticību.

jā gan - ticība un darbi ir divas dažādas lietas, tomēr tās vienmēr nešķirami nāk komplektā. Tikai ticība vienīgā ir roka kas saņem pestīšanu, darbi tajā nepiedalās, tomēr darbi ir vienmēr klātesoši tai ticībai, kā līdzejoša zīme un liecība. tie vis nav mūsu vecās cilvēcīgās gribas darītie labie darbi, bet gan tāpat kā ticība ir Dieva dāvana, tāpat arī mūsu jaunā griba un spēja darīt labu pēc Dieva prāta - ir no Dieva.

Tad kad cilvēks pieņem lēmumu, tad viņš jau pirms tam ir ticīgs, kļuvis, pestīšanu un dievbērnību saņēmis, saņēmis Svēto Garu visā pilnībā, pilnībā jaunpiedzimis un garīgi dzīvs, jā un tikai pēc tam cilvēks ir spējīgs izšķirties un pieņemt lēmumu sekot Jēzum

Tātad ticība un darbi, lai gan divas dažādas lietas, tomēr ir viens vesels. Kādēļ mutes liecība sagādā pestīšanu? Vai pašas mutes darbības dēļ? Vai mūsu izšķiršanās un mūsu gribas lēmuma dēļ esam pestīti? vai tomēr tā dēļ, par ko mūsu mute liecina, par to, kas jau ir mūsos, pirms mēs spējam ko liecināt vai pieņemt, vai atzīt?

Vai nezināt, ka grēcīgu cilvēku Dievs neuzklausa, jo grēcīgu lūpu izdotas skaņas ir pretīgas Viņa ausīm, grēcīga cilvēka izšķiršanās ir vispretīgākie zaimi, kādas gan tiesības netīram grēciniekam pieņemt Jēzu, itkā kādu paklīdušu suni pieņemam.?

Mums vispirms ir jākļūst absolūti šķīstiem un svētiem, lai mēs vispār drīkstētu runāt ar Dievu, nemaz nerunājot par Jēzus pieņemšanu - tā ir tikai Dieva bērnu privilēģija. Vispirms tev jākļūst par Dieva bērnu un tikai tad tu drīksti, tikai tad tev ir tiesības nākt pie Jēzus un pieņemt viņu

Tā nu redzam, ka šeit izpaliek mūsu lepnības pilnā "Jēzus Krsitus pieņemšana un izšķiršanās". Vispirms Viņš pieņem mūs un iemājo mūsos, šķīsta mūs un nomazgā un tad mēs esam tiesīgi Viņu pieņemt.
Mēs neko nevaram paši iesākt, nedz izdarīt, pirms Viņš nav mūs izglābis pilnībā. Redzat - mūsu pestīšanā un reālā pestīšanas saņemšanā nekas pilnīgi absoplūti nekas nav atkarīgs no mūsu gribas lēmuma
rainars
# Iesūtīts: 2008.07.12 22:51:37
gan tiesības netīram grēciniekam pieņemt Jēzu
Nevajag pāršaur speciālisti pāri par strīpu.Labāk jau priecāsimies ka cilvēks iet ar Jēzu sirdī .
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.13 20:10:20
rainars
lai tad arī ir Jēzus sirdī nevis pašiedomas, ka mēs takā Viņu ieaicinam un tad tik kaut kas notiek. tas gan šķiet nevainīgi un visai kristīgi, taču uz šīs mācības pamata tad nu arī balstās maldu mācība - jūs būsit kā Dievs. Jo piesavināmies to godu, kas Viņam vien pieder. Bet ko Dievs saka par Savu godu? Viņš saka tā - Es Savu godu nevienam nedošu.
Uz šīs maldu mācības viegli balstīt arī lepnību un liekulīgu svētulību - es pieņēmu Jēzu, tātad es ES izdarīju pareizo izvēli, ES tagad esmu izdarījis ko labu, ES tagad esmu izcēlies. Tikpat smieklīgi būtu reanimētam pacientam sacīt - ES pieņēmu tevi par savu ārstu, ES pieņēmu lēmumu izdzīvot, ES ES ES
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.13 20:36:05
Ctulhu
saproti, draugs tev es to nevaru paskaidrot, tāpēc, ka tev nav tā uztvere, kā kristeitim, tāpēc tu pavisam noteikti pārpratīsi un nesapratīsi to tā, kā tas patiesībā ir domāts
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.13 20:49:10
Ctulhu
es par to nemaz nerunāju, tikai gribu pateikt to, ka lai ko es teiktu, tu mani nesapratīsi, tas arī viss. tad kāda jēga runāt ar ķīnieti latviski, ja viņš mani nesaprot?
rainars
# Iesūtīts: 2008.07.14 20:49:39
Ingars neizcepināsi visus nervus ieborējot ka Svētā gara darbs ir mūsu pestīšanas iemesls.Es jau neprotestēju, ja kas .Re ko Jēzus teicis Lk.10:22 Visas lietas Man ir Mana Tēva nodotas. Un neviens nezina, kas Dēls ir, kā vienīgi Tēvs un, kas Tēvs ir, kā vienīgi Dēls un kam šis Dēls to grib atklāt."
Ef 1:9 atklādams mums Savas gribas noslēpumu pēc Sava labā nodoma,
uzrunāja.
Pārlasi Pāvila vēstuli efeziešiem 1. nodaļu.
Re kā dziesmiņā dziedam :"Kad krīt gaisma no debesīm dzīvē manā nepaliek apslēpta ticība. "
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 08:12:39
rainars
NNNNu tādā gadījienā āmen
rainars
# Iesūtīts: 2008.07.15 22:20:37
Amen un Dieva miers lai ir uz mūsiem !
armilo
# Iesūtīts: 2011.03.02 10:38:04
Jautājums par Vārda dievkalpojumu.

Cik saprotu, tad Vārda dk. ir atvasināts no A kārtības. Ja tas ir tā, tad kādēļ Vārda dk. grēksūdze atrodas beigās nevis pašā sākumā?
Otrs jautājums. Vai evaņģēlists ir tiesīgs mainīt Vārda dk. kārtību pārceļot grēksūdzes daļu no beigām uz sākumu?
vilks
# Iesūtīts: 2011.03.02 11:29:15
armilo
kurā no LELB lietotajām dievkalpojumu kārtībām grēksūdze ir beigās? neesmu tādu redzējusi.
Manā draudzē evaņģēlista vadīta dievkalpojuma kārtība atšķiras vienīgi ar to, ka dažas daļas iztrūkst, grēksūdze ir turpat kur mācītāja vadītā dievkalpojumā.
armilo
# Iesūtīts: 2011.03.02 11:39:35
vilks
Tev ir pieejama agenda? Tajā ir atrodams vārda dk. Grēksūdze nav sākumā, bet aiz sprediķa un tic. apliec. Ne A ne C kārtībā grēksūdze nav šajā vietā, bet ir ievada daļā. Man rodās jautājums, kāda ir jūsu draudzes d/k kārtība?
armilo
# Iesūtīts: 2011.03.02 11:41:44
Trilobīte

gribējās parunāt par liturģiju, bet līdzīgas tēmas jau te ir bijušas. priekškam taisīt jaunu?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 82 , pavisam kopa bijuši: 11020