atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par dievkalpojuma kārtību jeb liturģiju
Ingars
Iesūtīts: 2008.06.30 14:29:01
Būt vai nebūt - tāds ir jautājums. Bieži nākas dzirdēt, ka tā ierobežo Svēto Garu, ka jāļauj lai Gars vada, nevis lai cilvēks. Metam nost tradīcijas, liturģiju, metam ārā ērģeles. Mums vajag dzīvu draudzi, nevis tradīcijas un mirušu reliģiju.

Kāda nozīme ir Dievkalpojuma kārtībai, kāds tam pamatojums bībelē un vai tas ir pēc Dieva prāta?

Vai mums būtu jārīkojas kā kad aizsākās vasarsvētku kustība - vienkārši sapulcēties un katrs iegrimt lūgšanās, "meklēt Dievu", laiku pa laikam kāds kaut ko pasaka un tad atkal trupinās individuāla Dieva meklēšana, gaidīt pēc Svētā Gara kristības utt.?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
rainars
# Iesūtīts: 2008.07.07 22:59:00
Kā sacīt silts ar sildīšanu un dziedamā rīkle ar dziedāšanu.It sevišķi Dievam par godu sev un cilvēkiem par svētību.Uz ādas kā teikti baudīts.Dieva Svētais gars tak ne to vien spēj.Gods un slava lai ir tēvam ,Dēlam un Svētajam ga-ram !
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.09 09:45:01
rainars
bāc tie bībeles pētnieki tādi paši kā grieķi, kas meklē gudrību un tad vēl ir tādi bezkaunīgie, kas meklē zīmes ik uz soļa.

Cik reižu var teikt, ka jāņem vērā viss konteksts, viss Dieva vārds, visa bībele. Vai jaunā derība ir visa bībele??? Jēzus bieži atsaucās uz veco derību. Vecajā derībā tak Mulders jau nocitēja, ka muzicēšana ir visnotaļ nepieciešama lieta. Un starp citu arī jaunajā derībā

Mateja evaņģēlijs 26. nodaļa
30 Un, pateicības dziesmu dziedājuši, tie aizgāja uz Eļļas kalnu.

turklāt šis dievkalpojums bij kopā ar Jēzu.

Un vispār rainar ko tu kasies, vai tu neesi harizmāts? vai jums harizmātiem nav uzsvars uz slavēšanu dziedot?

Tu jau sāc ruņat kā tāds aizspriedumains večuks. šietiem puritāniem ar jau bij, ka baznīcā nekādas muzicēšanas un punkts. Nu kas vainas ērģelēm? Vai ērģeles ir sliktākas par ģitāru? Kas tā vispār par matu skaldīšanu?

Luters iecerēja iztikt bez ērģelēm, jo tās pie jauno dievnamu celšanas sadārdzina izmaksas. Bet piemēram ja viena draudze ir pietiekami bagāta lai iegādātos visai dārgu mūzikas aparatūru, tad ko pārmet citai draudzei, kura izvēlas dārgas ērģeles?
moritz [78.84.219.169]
# Iesūtīts: 2008.07.09 10:11:28
Ingars
ingars dziesmu sveetku daliibnieks, atkal saulee paarcepies...
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.09 10:14:34
moritz [78.84.219.169]
iet, ka jūs ar savām dzēlībām, nu manispēc nedziedat savos dievkalpojumos. Es gribu un dziedu, un DIevs to ir atzinis par labu esam

Psalmi 28. nodaļa
7 Tas Kungs ir mans stiprums un mans vairogs, mana sirds paļaujas uz Viņu. No Viņa man nāk palīdzība, mana sirds ir līksma, ar savām dziesmām es Viņam gribu pateikties.
Vikentijs
# Iesūtīts: 2008.07.09 12:54:20
Esmu to grāmatu izlasījis. ar to domājot Azuzas ielas atmodu. Ne konkrēti šīs grāmatas sakarā, bet principā, vēlos komentēt naidu pret visu tradicionālo, tas vai nu ir ļaunas pieredzes jeb neradniecīga,t.i. sveša gara dēļ, kāds piemīt jaunajās it kā harizmātiskajās un evaņģēliskajās kustībās. Īstas dāvanas un brīnumi notirk īstā baznīcā, ar to domājot apustuliki mantotu ticību un draudzi.
moritz [78.84.219.169]
# Iesūtīts: 2008.07.09 14:13:40
Ingars
vispaar mees sapulcees dziedam... neslikti sanaak gan ar gjitari, gan a capela...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.09 14:21:23
moritz, jautājums, vai drīxt dziedāt ēŗģeļu mūzikā?
moritz [78.84.219.169]
# Iesūtīts: 2008.07.09 17:32:50
Mulders
vai driikst luugt paceltaam rokaam?
man taa visvairaak patiik... mees tiekamies telpaas, kur nav eergjelju... bet labs sintinjs speej shodien visu... diemzheel tagad kaut kur shkjuunii meetaajas, bet nav tautiesha, kas speelee... pagaidaam...
moritz [78.84.219.169]
# Iesūtīts: 2008.07.09 17:39:32
Ingars
dievs ta dziedaashanu par labu atzinis gan... tikai juuseejie gan parasti vaid un elsh nevis dzied... ir bijis taa, ka man jaanaak maaciitaajam paliigaa izvilkt vismaz normaalaa kanjaa un tonii... kaut gan labaak jau lai atgriezta vaarna kjeercot... :DD
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.09 17:41:11
moritz, sarunāsim tā... tu atbildi uz manu jautājumu un es uz tavējo? bet tu pirmais atbildi, jo es pirmais uzdevu jautājumu!
moritz [78.84.219.169]
# Iesūtīts: 2008.07.09 17:43:36
vai ta no komentaara atbilde neizriet?
ja tu domaa dziedaashanu eergjelju muuzikas pavadiijumaa, tad, protams, driikst... uz manu jautaajumu vari neatbildeet... pretjautaajums kaa ilustraacija par vispaarzinaamaam lietaam...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.09 17:54:51
moritz, tad es īsti nesaprotu par ko ir cepšanās no "jūsējo" vai "mūsējo" puses...???

cik saprotu, jūsējiem, kaut kā traucē vai nešķiet saistoša kaut kāda vēsturiska liturģija ar daudz elementiem, kurus mūsdienu neizglītotais lajs nemaz īsti nesaprot, tādējādi tā ir līdzīgi kā ar mēlēm - liturģija ir vējā runājusi!
moritz :)
# Iesūtīts: 2008.07.09 17:59:43
Mulders
es jau necepos... ingars cepaas
tu jau pats teici: jaamaacaas lasiit... no savas pieredzes, bijis t.s.vienkaarshais lajs, ij peec gada nesapratu, ko kopaa daraam... shodien es veel paluugtu biibelisku pamatojumu tai gauduljoshanai... gan jau ka shodien ir tonnaam man liidziigo... kakova hrena nogruziit labticiigos? taapeec pieturamies pie elmentaaras kaartiibas: dziedaashana, luugshana, sludinaashana, maizes laushana...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.09 18:14:33
moritz, redz ir dažādi dievkalpojumi, arī bērniem... Taču baznīcā cilvēki aug un cilvēki ir dažādi, piemēram, manai sievai ļoti būtiska bij tieši liturģija, viņa to pirmo sāka lasīt pirms saprast to, ko tu uzskati par "elementāro" un "vienkāršo".
Cilvēki ir dažādi un Baznīcai ir jāuzrunā visi šie cilvēki vienlaicīgi, nevar taisīt VISĀM dažādajām grupām katrai savu dievkalpjumu - vienu veģetārīešiem, vienu akapella faniem, vienu drum-basss faniem, vienu piena dzērājiem un vienu kaulu grauzējiem... Tas viss Baznīcai vēsturiski bij jāapvieno un jāoptimizē prasot no laja arī mācīšanos, jo tas ir Baznīcas uzdevums - mācīt - un ne tikai pienu, bet arī cieto barību... tas ko es lasu tavā tekstā ir tas, ka tu iemācījis pienu ēst pie tā arī paliec...
Liturģija ir labs un viens no veidiem, kā turpināt izaugsmi, mācīt saprast arvien vairāk un mācīt saprast ko kas nozīmē un kamdēļ tas vai cits elements ir šai liturģijā! Jo, lai cik jocīgi tev tas liktos, arī caur lioturģiju Dievs runā uz tiem, kas prot šo valodu... Dievam nav valodas barjeras, tās ir cilvēkiem... un pateikt dziesmā, mūzikā var šo to labāk/savādāk nekā tikai vārdos runātos vai rakstītos. To tač tu saproti, ka dažādas informācijas formas ir piemērotas atšķirīgām informācijas formām...

moritz :)
# Iesūtīts: 2008.07.09 18:20:01
"tas ko es lasu tavā tekstā ir tas, ka tu iemācījis pienu ēst pie tā arī paliec..."
***
vispaar jau raksti ar pienu un cieto bariibu nedomaa liturgiju luteriskaas bazniicas izpildiijumaa... par maaciibu juus ruupeejaties, lai taa buutu vienkaarsha, bet taas pasniegshanas veidu sarezhgjiijat...
muusu dievkalpojuma kaartiiba nav kaut kaadai meerkja grupai, kaa tu izsakies, pielaagota kaartiiba, bet vispaareeja, uz visu draudzi attiecoshaas kaartiiba... tikai taa ir vienkaarsha, kaadu mums to ataino Raksti... tas, ko lasu no tevis: muusu dievkalposhana ir paaraaka... aber luudzu, visas tiesiibas taa domaat...
rainars
# Iesūtīts: 2008.07.09 19:32:19
Lētas preces jau nevilto ?
Ar dārgām gan ir vērts pievilt.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.09 19:37:48
moritz, mūsu dievkalpošana izmanto vairāk informatīvos kanālus... Dieva Vārds top sludināts ne tika balsī, bet arī dziedājumā, formās, kustībās... citur arī attēlos un vēl kādos...
Mums ir piecas maņas, tad kamdēļ tikai vienu - dzirdi - izmantot lai nodotu Dieva Vārdu? Kamdēļ ne visas 5as?
Un tas TEV šķiet sarežģīti, jo tu neproti šo valodu! Arī LV valoda cittautiešiem šķiet sarežģīta.
rainars
# Iesūtīts: 2008.07.09 19:44:50
vai neapnīksatas mūsējie un jūsējie .pilsoņi Ef.2:19 Tātad jūs tagad vairs neesat svešinieki un piedzīvotāji, bet vienas valsts pilsoņi ar svētajiem un Dieva saime, 20 nams, uzcelts uz apustuļu un praviešu pamata, kura stūra akmens ir Kristus Jēzus. 21 Viņā visa celtne, kopā salaista, aug par svētu templi Tam Kungam. 22 Un Viņā arī jūs līdzi tiekat uzcelti par Dieva mājokli Garā.
Kol.3:16 Kristus vārds lai bagātīgi mājo jūsos: pamācait un paskubinait cits citu visā gudrībā ar psalmiem, himnām un garīgām dziesmām, žēlastībā dziedādami savās sirdīs Dievam!
nav jau runa par dziedāšanu bet pavadījumu.
Ingars drīzāk melē nemaldīgu mācību.Es jau pats ar neiebilstu pret ērģelēm ,tik lieku tēmu priekšā .Un te jau sākas cepšanās.Kā ta pašam ar to farizejiskumu.Tā jau ir cilvēka grēcīgā daba nesaskatīt skabargu.Lepnība zini man ir tjipa augstākā izglītība-māku domāt.
Dieva vārds jau garā jāsaprot ,ne jau ar miesisku prātu.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.09 19:45:37
rainars, kas ir tas, kas vieno? Vārds "Kristus"?
rainars
# Iesūtīts: 2008.07.10 08:54:52
Kristus mājo bet vieno Kristus mācība .Kristus tak ceļ garīgi un miesīgi visus cilvēkus kas tic Evanģēlija vēstij .
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 138 , pavisam kopa bijuši: 2729