atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kristus patiesā klātesamība sakramentā
Mulders
Iesūtīts: 2008.06.13 13:36:06
Par Vakarēdienu!

Kā jūs to saprotat. Es apzinos, ka tēma ir `ķecerīga` jo iet pāri tam, kas rakstīts... bet vai jums ir metafiziskā izpratne Kristus patiesai klātesamībai Vakarēdienā?

Tēma, protams, exkluzīvi Kristiešiem!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.30 16:59:21
te var arī piebilst, ka mums ir Dieva klātbūtne sakramentos, ja nu kāds harizmāts ko jautā vai pārmet
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.01 14:37:31
Mulders
Tā vot nabaga brāļi Raiti 3 gadus staigāja uz Patentu biroju...
Nu, a beigās taču viņus pieņēma. Tas praktiski ir neiespējams daudzās citās sistēmās, kur visa taisnība ir ierakstīta Mācībā, kas principā nedrīkst mainīties.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.01 15:16:41
Nu, a beigās taču viņus pieņēma. Tas praktiski ir neiespējams daudzās citās sistēmās, kur visa taisnība ir ierakstīta Mācībā, kas principā nedrīkst mainīties. (C)

Nu kā redzi... mācība nemainās, bet interpretācija var gan šad tad pamainīties... piemēram par Zemes topogrāfiju!
nemo2009 [159.148.115.164]
# Iesūtīts: 2008.11.24 12:58:16
http://vesture.wordpress.com
lamby
# Iesūtīts: 2008.11.24 13:15:25
nemo2009 [159.148.115.164] klausies, mazais spamer, vai neapnika?
Eshkola
# Iesūtīts: 2012.12.16 15:14:03
es mazliet ne pa tēmu... (jaunu vērt negribās)
Vai LELBā arī Absolūcija ir sakraments?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.12.16 15:45:21
Eshkola
Un kas ir sakraments? Tev interesē iespēja saņemt grēku piedošanu vai plika latīņu terminoloģija?
(starp citu, par šo tēmu jau te ir bazarēts. Palieto meklētāju)
dafne
# Iesūtīts: 2012.12.16 17:57:56
Eshkola...nav.A ir jābūt?
Eshkola
# Iesūtīts: 2012.12.16 18:31:19
dafne
nav.A ir jābūt?
es arī līdz šim domāju ka nav, bet man šodien mēģina iestāstīt ka ir, un piedevām tas tā stipri luteriski esot
Aivars
Tev interesē iespēja saņemt grēku piedošanu vai plika latīņu terminoloģija?
šoreiz plika latīņu terminoloģija Kārtībai jābūt!
dafne
# Iesūtīts: 2012.12.16 19:15:27
Eshkolanu tad...turies,neļaujies pierunāties...
Aivars
# Iesūtīts: 2012.12.16 19:27:00
Eshkola
bet man šodien mēģina iestāstīt ka ir, un piedevām tas tā stipri luteriski esot
nu pēdējā laikā ir atsevišķi ļaudis, kas pamanījuši, ka Melanhtons Augsburgas Ticības Apliecības Apoloģijā, strīdoties ar romiešiem, kuri apgalvo, ka luterāņi visus sakramentus miskastē iemetuši, ir paspējis uzsvērt, ka trīs no lietām, ko romieši sauc par sakramentiem, proti, Kristība, Vakarēdiens un grēksūdze ir luterāņu dievbijības centrā. Tad nu ignorējot visus iespējamos kontekstus, daži skandina, ka grēksūdze būtu uzskatāma par sakramentu, jo tā stāv rakstīts no Melanhtona. (Gluži tāpat kā savulaik daži Vulgatā izlasīja, ka Pāvils laulību par sakramentu esot skaidri nosaucis, lai gan ticamāk ka cienījamais apustulis nenojauta, ka Hieronīms viņa `noslēpumu` tulkos vārdā `sacramentum`, kam latīņu baznīctēvi jau piešķīra teoloģiska žargona funkciju) Tā arī Melanhtona pārprotamais izteikums no dažiem tiek mīlēts, ja nepieciešams taisot arī teoloģiskus vipendronus, lai saskaņā ar Augustīna sakramenta definīciju grēksūdzei būtu arī kāda lietiska zīme. Nez kādēļ TA izteikumi par pāvestu kā antikristu šiem pašiem ļaudīm gan neiet tik ļoti pie sirds.
Eshkola
# Iesūtīts: 2012.12.16 19:34:01
Aivars
paldies par skaidrojumu, noderēja
Nez kādēļ TA izteikumi par pāvestu kā antikristu šiem pašiem ļaudīm gan neiet tik ļoti pie sirds.
"šiem pašiem ļaudīm" arī pāvests = antikrists iet pat ļoti pie sirds...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 83 , pavisam kopa bijuši: 14901