atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kristus patiesā klātesamība sakramentā
Mulders
Iesūtīts: 2008.06.13 13:36:06
Par Vakarēdienu!

Kā jūs to saprotat. Es apzinos, ka tēma ir `ķecerīga` jo iet pāri tam, kas rakstīts... bet vai jums ir metafiziskā izpratne Kristus patiesai klātesamībai Vakarēdienā?

Tēma, protams, exkluzīvi Kristiešiem!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.13 16:40:36
S.R. nuja... tagad tu runā pavisam Luteriski Protams, ka Kristus miesa un asinis ir maizē un vīnā tikai tamdēļ, ka Kristus Vakarēdiens un viņa Upuris trascendē laiku un telpu! Pilnīgi tev piekrītu!
S.R...
# Iesūtīts: 2008.06.13 16:41:05
a_masiks
Tu pie vakareediena arii esi bijis?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.13 16:42:13
principaa es atblstiitu pirmkristiessju kaartiibu. bazniicaa ielaist tikai kristiesjus un katahumenaatus.

Nē... tas bij par vakarēdienu. A dzīvē Baznīcā ielaida visus... jo kā tad tu iedomājies sludināt? Baznīcas primārais mērķis ir būt par Misijas centru!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.06.13 16:44:02
a_masiks, nu lūk... tas ir tas būtiskais... Risks tev pastāv pie Luterāņiem, PB un RKB, ja tiksi pie vakarēdiena un to saņemsi... Nav obligāti teikts, ka uz vietas būsi beigc... bet prosto ir RISKS papildus jau tā tam dāmokla zobenam, ko tu virs sevis turi Kristu noraidot!

Laikam arī pie Anglikāņiem!
S.R...
# Iesūtīts: 2008.06.13 16:44:15
Artos
Tridentes koncils, ja nemaldos pienjeema formullejumu, ka Kristus miesa un asinis ir vienaadaa meeraa kaa maizee, taa viinaa. bet man labaak patiik sanjemt abus, ko arii sanjemu.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.06.13 16:44:52
S.R. atkal ne par to...

Artos jautā, kad tu saņem cepumiņu, tad tas ir TIKAI Kristus vai Kristus UN Maize? Pēc būtības? Tāpat ar Vīnu... vai tas ir TIKAI KRistus asinis vai Kristus Asinis UN Vīns?
vasara
# Iesūtīts: 2008.06.13 16:49:12
S.R...
Vai luteraaniem Vakareediens nav pieminjas mielasts un tikai? Vai tad maize un viins tiek konsekreeti? un ja jaa, vai luteraanju maaciitaajiem ir taadas pilnvaras?
~
taa ir Kristus miesa un asinis. tas no Dieva zjeelastiibas, ne muusu darbiibaam. tam un taa es ticu.
~~~
Iepeistoju Tavus 2 postus, lai saprastu, par ko stāsts.
Re – pirmajā Tu prasi, vai luterāņiem ir kādas pilnvaras, it kā cilvēku dēļ maize un vīns taptu par patiesu Kristus miesu un asinīm. Otrajā Tu saki, ka ne no mūsu darbībām, bet no Dieva žēlastības. Drusku tā kā pretruna.
Nu tā tas arī notiek, ka ne cilvēku dēļ [vienk.laju vai garīdznieku], bet Dieva žēlastības dēļ tas tā ir un arī es tā tam ticu. Khm, bij kaut kā tie Sv.Rakstu vārdi, ka nekas no mūsu skriešanas vai gribēšanas, bet viss no Dieva žēlastības.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.06.13 16:49:33
Mulders
hmmm... par to es neesmu domaajusi. es teiktu tas ir viins, kas ir Kristus asinis, taa ir maize,kas ir Kristus miesa. bet luudzu, nekjeriet mani tagad uz kaadu aakji. kaut ga, kjeriet ar - vareesju sjovakar pavaicaat savam priesterim.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.13 16:50:14
a_masiks, nē RISKS nozīmē to, ka šī lieta nonāk tajā teritorijā kas ir tikai Dieva suverēnā darbība... vai šis izdomās sodīt vai nē, tas ir cic jautājums... Viņš jau arī lietas apstākļus zin... vai tu aiz nezināšanas, vai izklaidības vai speciāli līdi...

Mazliet metaforiski runājot - Svētais Vakarēdiens ir kā katalizators, viņš pastiprina tevī to, kas tu ESI pēc būtības... Kristiešiem tas nāk par labu, jo visi Kristieši Kristū ir jauni radījumi... Dieva Bērni... Bet neticīgajā tas var izraisīt kādu kaiti vai pat nāvi, tas ir iemesls kamdēļ daudzas baznīcas neļauj kuram katram pie vakarēdiena nākt, lai gan Raksti saka, ka katrs pats ir atbildīgs... bet šeit Baznīca mazliet uzņemās policista lomu, tā teikt, po daļše ot greha! Tā teikt, varbūt tas drošības spilnves tev simtu gadu nav vajadzīgs, bet vai tamdēļ to raut ārā?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.06.13 16:52:07
vasara
protams, protams. bet es esmu kaartiibas un tradiiciju cilveeks... ja Bazniica saka, ka Kristus miesu konsekree priesteri, tad es uzskatu, ka citam nevienam tas nav jaadara.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.13 16:54:44
S.R. nu redzi, tu arī neesi domājusi par šo metafiziku, jo Raksti jau nemaz neaicina par to domāt... bet aicina ticēt, lai arī mēs nesaprotam! RKB savā laikā par to ir domājuši domājuši un kaut ko izdomāja, un to ko izdomāja, tas īsti nav pieņemams ne Luterāņiem ne PB, bet fīča jau tāda, ka nekādas ne tavas ne Pāvesta ne manas ne Lutera texti nespēj izmainīt to, ko Kristus ar savu Vārdu ir padarījis par eralitāti. Tamdēļ īstenībā es nemaz (personīgi) neuzskatu ka ir dikti nu liels grēks mēģināt atkost KĀ tas notiek un cik ļoti utt utjp... jo tāpat diez vai kādam izdosies to izpīpēt patiesi, un pat ja izdosies, nevarēs jau pierādīt, jo Dievs šo lietu ir apslēpis, un saka tikai uzticēties tam, ko Kristus ir teicis un ticēt, ka viņš nav melojis! Tam, cik es saprotu tu un Luterāņi tic!

Atšķirība no citiem protestantiem ir būtiska... viņi nedz tic nedz māca, ka Dievkalpojumā Debesi un Zeme savienojas tik tuvu un objektīvi, ka pats Dievs var savu ķermeni izplatīt pa visām maizītēm tāpat kā pa visiem vīniem šajā vakarēdienā.
Pie Baptistiem pat neticīgajam nekas nekaitēs, jo viņu Dievkalpojums nenotiek pie Debesu mielasta galda, viņi paši to tā saka... un Dievs jau respektē... Nekas netraucē, protams, cilvēkiem sadraudzībā ēst un dzert, taču tikai tur kur patiesi ticīgie pulcējas pie Dieva Galda tur arī Dievs ir klātesošs!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.13 16:56:35
protams, protams. bet es esmu kaartiibas un tradiiciju cilveeks... ja Bazniica saka, ka Kristus miesu konsekree priesteri, tad es uzskatu, ka citam nevienam tas nav jaadara.

Īstenība Luterāņi gan tā nerunā, bet pēc būtības Vakarēdiens ir tā vieta, kur pat Luterāņi var teikt - tur mūsu priesteris konsekrē Vakarēdienu! Un tikai tamdēļ, ka viņš ir kā starpnieks starp Dievu un konkrēto draudzi... jo visa Draudze ar visu priesteri tač vakarēdienā tiek pacelta Debesu dimensijās, jeb ja tā labāk - Dievs nāk pie visas draudzes un visā Dievkalpojuma Liturģijā manifestējas, nevis tikai 2m ap Priesteri
S.R...
# Iesūtīts: 2008.06.13 16:58:41
Mulders
oi, cik jauki un miilji kad braalji un maasas dziivo vienpraatiibaa.
jaukas un Dieva sveetiitas briivdienas!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.13 16:59:35
nu vispār - nau jau tādas teritorijas, kur tā nebūtu. /ja piekrīt Dieva definīcijai/ Tā ka ekskluzīvi nonākt tādā vietā nav iespējams.

Varbūt labāk to paskaidros gadījums ar Mozu pie degošā krūma, kad Dievs teica - Mozu noaun kājas, jo zeme kur tu stāvi ir Svēta... Tas Dieva "tuvums" ir garīgā ne fiziskā dimensijā... Dievs ir "tālu" no neticīgā paša neticīgā drošības dēļ... taču vakarēdienā Dievs pietuvojas tik tuvu, ka var "sadedzināt" (ievēro pēdiņas). Nu nezinu vai saprati garīgo nozīmi šim!

Kas ir Leo Taksils? Pietam Papas Kurpē var būt tik kāda sēnīte, ja Papa sieriņus vecus valkā... Dievs tur nav ne vairāk ne mazāk kā manā kurpē!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.13 17:02:40
S.R. nure... te arī parādās ka esam bračkas un māsas, jo abi ticam Kristus apsolījumam par Vakarēdienu un tas nav maz... Būtu labi, ka mēs mācētu pie tā, ko sasnieguši, arī palikt!

A bet Ireneju palasi... es kārām acīm kampju ko tu man sadrukāji... viņš lāga vīrs bijis
vasara
# Iesūtīts: 2008.06.13 17:09:11
Kamēr nopļāpājos blakus, tikmēr jau Mulders visu pateicis manā vietā
S.R... nu es ar esu tradīciju cilvēks ticu, ka Vakarēdienu iestāda [bet ne pats pārvērš] mācīts cilvēks - draudzes gans. To iemiesošanos vai kā viņu tur pareizi sauc paveic pats Dievs [jo cilvēkam tas nav iespējams - ne zemākas kārtas garīdzniekam, ne augstākam], it kā atbildot uz ticīgo lūgšanu, kurā pirms tam draudze vienojas.
vasara
# Iesūtīts: 2008.06.13 17:15:08
Svētīgas brīvdienas arī tiem, kas vēl te!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.13 17:15:26
S.R. un vasara, jo acerēsimies "DievKalpojums" nozīmē, ka Dievs kalpo saviem cilvēkiem, viņš atkal un atkal pazemojas līdz mums dāvādams savu Dēlu mūsu grēku piedošanai!

Tas "kalpojums" kad mēs kalpojam Dievam sākās kad izejam pa Baznīcas durvīm ārā
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.13 17:36:40
a_masiks, godīgi - pirmo reizi par tādu fruktu dzirdu!

Sheksna
# Iesūtīts: 2008.06.13 22:43:28
Mulders
Bet neticīgajā tas var izraisīt kādu kaiti vai pat nāvi, tas ir iemesls kamdēļ daudzas baznīcas neļauj kuram katram pie vakarēdiena nākt, lai gan Raksti saka, ka katrs pats ir atbildīgs... bet šeit Baznīca mazliet uzņemās policista lomu, tā teikt, po daļše ot greha!
Baznīca labāk nekā dievs pazīst ticīgo (un neticīgo) sirdis?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 158 , pavisam kopa bijuši: 36342