atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu "Hier steh’ ich, ich kann nicht anders." /M. Luters/
*Duksis
Iesūtīts: 2008.06.11 12:54:01
"Hier steh’ ich, ich kann nicht anders." /uzraksts uz Lutera pieminekļa Vormsā/ Kā tas skan mūsdienās? Jūsu sirdīs un prātos?

Pilnā kontekstā šī frāze ir skanējusi [aptuveni - *D. tulkojums!] sekojoši. ""Es nevaru un nespēju no kaut kā atteikties. Rīkoties pretēji savai sirdsapziņai nav ne pareizi, nedz droši. Uz to es balstos, jo nevaru citādi. Tātad, lai man palīdz Dievs. Āmen!"

Vēsturiskais konteksts: ja nemaldos ir šāds, šis izteikums tika adresēts sv. Romas impērijas imperatoram Kārlim V, kad tas vēlējās nolīdzināt konfliktu starp topošo protestantismu un Romas pāvestu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.11 17:24:21
Mulders Man likās, ka dabā viss iet pa vieglākās pretestības ceļu.

Nē... Dabā viss iet pa mazākās pretestības ceļu! Un šis mazākās pretestības jēdziens tad ir inkorporēts vārdā "vieglāk".

Tātad, ja "vieglākais" nav "mazākās pretestības ceļš" tad tas nav vieglākais.

Dabā dzīvā radība ir tā, kas pretojas šim principam!

Dabā akmenis vienmēr krīt zemē, bet tikai dzīvās būtnes pārvarot gravitāciju, patērējot enerģiju, stums akmeni augšā un būvēs māju vai varbūt kādu alu!

Taču cilvēka kontextā blakus fizikāliem objektīviem parametriem vēl ir klāt subjektīvi filosofiski, kognitīvi parametri!

Tā kādam politiķim vieglāk ir mainīt politiskos uzskatus nekā pastāvēt uz savu! Cits izvēlās citus principus nevis "vieglākā ceļa" principu kā rīkoties!

Un tieši šie, kas izvēlās iet pretīm dabas noliktajai straumei ir tie, kas galu rezultātā upes gultni var novirzīt citur!
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.15 21:39:30
*Duksis
Kā tas skan mūsdienās? Jūsu sirdīs un prātos?
Tu kā padomju laikmeta cilvēks vēl atceries, ka šajā sistēmā dzīvojot, ikviens - ja tas nebija totāli ārpus sabiedrības dzīvojošs cilvēks - ikviens bija spiests iet uz kaut kādiem kompromisiem ar savu sirdsapziņu.
Šī šķirtne bija katram ļoti personīga - viens nestājās ne pionieros, ne komjauniešos, cits gluži labi spēja būt čļens un partkoma loceklis vai varbūt zinātniskā komunisma pasniedzējs.
Šodien šis spiediens nav tik eksistenciāls, tomēr pastāv joprojām. Piem., ja esi ticīgais, tātad drusku aptaurēts, muļķītis, pasakām tic... Kur vilkt robežu? Bērnam skolā, darbā? Cik kuram spēka pastāvēt...
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.06.16 09:13:49
Balss Aktieri un lomas nemainās. Mainās tikai dekorācijas.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 32 , pavisam kopa bijuši: 17612