atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu "Hier steh’ ich, ich kann nicht anders." /M. Luters/
*Duksis
Iesūtīts: 2008.06.11 12:54:01
"Hier steh’ ich, ich kann nicht anders." /uzraksts uz Lutera pieminekļa Vormsā/ Kā tas skan mūsdienās? Jūsu sirdīs un prātos?

Pilnā kontekstā šī frāze ir skanējusi [aptuveni - *D. tulkojums!] sekojoši. ""Es nevaru un nespēju no kaut kā atteikties. Rīkoties pretēji savai sirdsapziņai nav ne pareizi, nedz droši. Uz to es balstos, jo nevaru citādi. Tātad, lai man palīdz Dievs. Āmen!"

Vēsturiskais konteksts: ja nemaldos ir šāds, šis izteikums tika adresēts sv. Romas impērijas imperatoram Kārlim V, kad tas vēlējās nolīdzināt konfliktu starp topošo protestantismu un Romas pāvestu.
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.11 12:56:04
"Hier steh’ ich, ich kann nicht anders." /uzraksts uz Lutera pieminekļa Vormsā/ Kā tas skan mūsdienās? Jūsu sirdīs un prātos?

Pilnā kontekstā šī frāze ir skanējusi [aptuveni - *D. tulkojums!] sekojoši. ""Es nevaru un nespēju no kaut kā atteikties. Rīkoties pretēji savai sirdsapziņai nav ne pareizi, nedz droši. Uz to es balstos, jo nevaru citādi. Tātad, lai man palīdz Dievs. Āmen!"

Vēsturiskais konteksts: ja nemaldos ir šāds, šis izteikums tika adresēts sv. Romas impērijas imperatoram Kārlim V, kad tas vēlējās nolīdzināt konfliktu starp topošo protestantismu un Romas pāvestu.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.06.11 12:59:04
*Duksis Būtu ļoti pateicīgs, ja tu šoreiz pameklētu citas diskusiju sadaļas, kur izkārnīties.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.06.11 13:01:07
Duksis, raksti vispār nereti saka, ka iet pret savu sirdsapziņu ir baigais risks! Var ieberzties! Bet nu cik tad šodien cilvēks ir gatavs šādi pastāvēt, riskējot un apzinoties, ka riskē - ar visu!

Es vispār kaut kā tā aizdomājos... ka ikviens mūsu apgalvojums paģēr, ka tas būs patiess apgalvojums. Un tad jautājums, cik ļoti mēs esam gatavi maxāt par patiesību. Ja es pasaku kādu zajavu, tad jautājums, cik tālu es esmu gatavs iet, lai uz šo zajavu pastāvētu!

Te arī ir tā robeža - vai mēs esam gatavi mirt paši par savām zajavām?
lamby [81.198.232.197]
# Iesūtīts: 2008.06.11 13:02:56
Esmu bijis Vormsaa, tiesa, tad pilsetaa bija lieli rekostrukcijas darbi (slavenajaa domaa u.c.) - pie Lutera pieminekla, kas bija balozhu u.c. putnu pamatigi apskadets, tuseja vietejaa jaunatne un jocigi skatiijaas uz mani, kapec mani taa interesee Luters un attelotie vina lidzgaitnieki... Tad jau interesantaks ir ebreju kvartals ar Rashi vartiem vai vecakaa Eiropas ebreju kapseta vai Vormsas doms ar tajaa apbeditajiem valdniekiem masivajos zarkos pazemee...
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.11 13:02:57
Ctulhu
Draudēja ļoti nopietni. Nesen lasīju ļoti interesanti latviski uzrakstīto Lutera biogrāfiju. Negribi palasīt? Vai pirmo grāmatu esi izlasījis?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.11 13:06:01
lamby [81.198.232.197] Paldies par pastāstīto! Interesanti.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.11 13:06:09
Celies, reiz celies jel svabadais gars... . Vai svabads gars var nebūt dumpīgs? Atzīstiet patiesību un tā jūs darīs brīvu! Bet, vai ar to vien ir pietiekami, lai cilvēks tiešām kļūtu brīvs? Vot šitādas lietiņas... .
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.11 13:10:07
Duksis, tas ir jautājums kārtējais un mūžīgais - ko nozīmē būt brīvam! Kristus dur to lāpstu ļoti ļoti dziļI!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.11 13:12:30
Ctulhu, ne tā!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.11 13:16:08
Mulders

Pirmie "lāpstu iedūra" jūdi ar 1. bausli; "Tev būs uz pasauli skatītīties no kāda augstāka redzes viedokļa, to godāt un cienīt vairāk par visu un neatkāpties no tā!" Pārējie tā... parušinājās, drusku paravēja un aplaistīja. Kāda gan jēga vēlreiz pārrakt jau uzraktu dārzu?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.11 13:16:31
Ctulhu, esi gatavs piesisties krustā dēļ savas zajavas... un vai pēc tam 3ajā dienā varēsi ressurectēties, kā zimi, ka netaisnīgi piesita!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.11 13:17:07
Duksis, mini 3x kādas cilc pārstāvis bij Kristus
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.11 13:18:32
Mulders No tēva puses vai mātes puses?

P.S. Ja vēlies pļurkāties, atver jaunu diskusiju sadaļu!
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.06.11 13:29:22
Ctulhu

Pazemība - nozīmē atteikšanos no uzskata par savu pārākumu par citiem. Kādas varētu būt pretenzijas pret šādu interpretāciju? Vai tā ir kristīga, es neņemos spriest, bet pieļauju tādu iespējamību. ... . Pārdomām: "Viduvējība nekad neatzīst neko tādu, kas to pārspēj, bet talants momentāni atpazīst ģēniju." (Konan-Doils). Mēs jau cilvēki pārsvarā visi esam tikai tādi tukši un iedomīgi pūšļi. Kas dziļi ir ieskatījies savā dvēselē, tas pat pats to negribot kļūst rāms un pazemīgs.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.06.11 13:33:24
Duksis, un tu tiešām domā, ka Ctulhu saprata ko tu nupat uzrakstīji? Kāds gudrais teica... vienīgais tikums, ko Velns nespēj simulēt ir - pazemība!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.11 13:34:52
Mulders Es pats nesaprotu, ko esmu uzrakstījis, kur nu vēl citiem to saprast.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.11 13:37:50
Duksis

Mulders Es pats nesaprotu, ko esmu uzrakstījis, kur nu vēl citiem to saprast.

Pazemība praksē?
lamby [81.198.232.197]
# Iesūtīts: 2008.06.11 13:38:22
Ctulhu, kristieshi uzskata `smirennij` par pozitivu ipashibu (palasi Pavila vestulees, kur vinsh uzskaita tikumus un netikumus, viens no tiem ir arii `smirennostj`)
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.11 13:41:07
Trilobīte Vai tad ezis zin ko smukāku par sevi?

P.S. Katrai attīstības stadijai ir savas patiesības. ... . Kad komponistam H. Berliozam jaunībā jautāja, kas ir vislabākais komponists, viņš nešaubīdamies atbildēja: "Es!" Brieduma gados, kad viņā meistarība un mūzikas izpratne kļuva krietni vien augstāka nekā jaunības gados, uz šo pašu jautājumu viņš atbildēja: "Es un Mocarts!" Vecumā, kad viņa radošās potences bija sasniegušas apogeju, viņš, atbildot uz šo jautājumu, skumji nopūtās un teica: "Tikai un vienīgi Mocarts!"
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.06.11 13:42:59
Ctulhu, tavā valodā sakot - tas ir reāls sistēmas error čeks. Tobiš koncentrējamies uz labo citos, tādējādi ieraugām slikto sevī un līdz ar to zinām pie kā ir vērts piestrādāt. Kad esam to salabojuši un esam tik pat labi kā citi, tad ķeramies pie nākamās īpašības, kura atkal, kādam būs labāka nekā tev, un tev būs pie kā strādāt.
Tādējādi, ja visi tā rīkotos, tad teorētiski notiktos afigennā attīstība, taču attīstītājs būtu nevis es tevi mācu, bet tu pats sevi attīsti!

Līdz ar to pazemība ir nepieciešams nosacījums attīstībai! Ja tu uzskati, ka esi jau sasniedzis mērķi, tu apstājies savā attīstībā. Tas ir pieļaujams tikai tad, ja esi sasniedzis absolūtu!
Kāmēr tas nav, tikmēr, pazemība ir rquirements lai tu vispār varētu attīstīties!

Lepnība ir pilnīgi pretējs efekts! Nobremzē attīstību pilnīgi!
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 88 , pavisam kopa bijuši: 12410