atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode.info
Hermanis
Iesūtīts: 2008.06.04 14:18:52
Var jau būt ka kāds jau to ir pieminējis, tādā gadījumā atvainojos par atkārtošanos. Ir atvērts vortāls www.sinode.info kurā ir izteikti jautājumi par mācītāju atalgojuma plānu un tā kritika. Jautājums būtu, vai šīs lapas veidotājiem nepienākas kāds sods, par informācijas publiskošanu ārpus baznīcas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 21 . 22 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2008.06.04 15:20:50
Mulders
tu smejies, bet Baznīcai tas draud ar nopietnu krīzi. Lai gan - varbūt jāpiedzīvo krīze un vadības bankrots, lai Baznīcā kas varētu mainīties.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.04 15:21:31
Hermanis, nu a kur tu biji? Kāpē jau pirms gada nepublicēji, ka tu provaido nomnieku meklēšanas pakalpojumus! Vot tagad tavas bremzes dēļ draudzes tirgos 1/3 savu īpašumu, no kuriem labumu reāli gūs tikai mācītājs... bet nu cerams ka draudze arī!

Bet vai tu nepieļauj ideju, ka ir draudzes, kas GRIB tikt vaļā no zemes, lai ar to vispār nav nekāda ķēpāšanās... Tobiš ātri un ērti? Kas tajā slikts... ja naudiņa bankā griežas un maxa ir nevis par zemes nomu bet par naudas nomu! Tā pati noma, tikai vienā gadījumā zeme, kura tev pašam nafig nav vajadzīga, otrā gadījumā nauda, kuru spiedīgos apstākļos var arī pajūzot pašu! Vai nopirkt zemi, ja pēkšņi izdomā redīsus audzēt!
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.06.04 15:23:27
Mulders Reku Hermanis piedāvā pakalpojumus. Nu 1/3 jau noziedot nekas slikts nebūs paliks 2/3 un tur hermanis varēs izvērsties, ja parādīs sevi kā labu palīgu! Tu i demagogs es nekādus pakalpojumus nepiedāvāju, ja ir konkrēta sāpe kā raksti, tad idejas vārdā varu palīdzēt un parādīt kā jārīkojas (ja reiz iestāde kas savulaik rpozicionējās kā šāda palīdzētāja ir nespējīga), nekādu naudu man par starpniecību nevajag. Tieši pretēji starpniecības procentus par īpašumu tirgošanu noteica virsvalde (jeb kapituls neatminos tieši) Ja konkrētas sāpes nav, tad veltīga ir mūsu runāšana.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.04 15:24:57
vilks, neko sev KRīze!

Manurpāt KRīze ir tad, kad tevi par to vien, ka tu Kristiets izbaro lauvām un tīģeriem, vai sadedzina kā dzīvu lāpu tautai par prieku! Kad katrs dievkalpojums ir līdzvērtigs extrēmam nobraucienam no Everesta... kad nezini vai dadzīvosi līdz beigām, jeb nogrābs tevi vietējās Varas golovorezi!

Vot tā ir Krīze!

A pagaidām... Lai Virsvalde domā, viņiem liela galva! Čiksas skaitīsim Rudeņos... nebaidies, ja salauzīs zarus, nu neizdarīs Virsvalde neko... ja viņi nemācēs saimniekot, Draudzes vienkārši Virsvaldi pasūtīs bekot... Nav Virsvaldei Inkvizīcijas vara

Jebkurš Biznesa PLāns ir Risks... to nenoliegsi. Bet nekļūdās tas kurš neko nedara! Saku - zinu draudzes, kas vienkārši tiešām iznomā savus īpašumus un dzīvo kā Dieva ausī!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.04 15:26:41
Hermanis, tur jau tas prikols ka manā galā sāpes nav... mūsu draudze ir savas lietas nokārtojusi, ka kaza paēdusi un kāposts dzīvs
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.06.04 15:28:30
Mulders Hermanis, nu a kur tu biji? Kāpē jau pirms gada nepublicēji, ka tu provaido nomnieku meklēšanas pakalpojumus! Kur es biju, pajautā savam mācītājm, kur es biju un ko darīju. Bremzes man toč nebija, tici man.

Jā es pilnīgi pieļauju domu ka ir draudzes kas grib tikt vaļā no zemes, nav nekādu iebildumu, ja īpašumu komisija to atļauj. Cita lieta ka spiež pārdot. Piemēram manai drudzei spieda, mēs nepakļāvāmies. Bet tas ir cits stāsts, kurš nav šīs tēmas topiks.
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.06.04 15:33:47
vilks Baznīcai tas draud ar nopietnu krīzi. Lai gan - varbūt jāpiedzīvo krīze un vadības bankrots, lai Baznīcā kas varētu mainīties. Visu cieņu par uzdrošināšanos to pateikt. Arī mani kādu laiku šī doma nepamet. Dievs zin ko dara un ko pieļauj, a pārējais ir tikai cilvēciskas vēlmes, kam uz mūzības fona ir stipri sekundāra nozīmē. Saulainu Tev dienu.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.04 15:39:50
Hermanis, nu manuprāt NEVAR Piespiest... nu Virsvaldei manuprāt reāli ir visai maza vara kādai draudzei atņemt īpašumus un šo draudzi paturēt kā leģitīmu LELB draudzi! Ne?

Bik cita situācija ir tāda, ja visi apkārt tā vai citādi piedalās fonda veidošanā, bet kādi ietiepīgi saka - ka mums tas nav vajadzīgs, mēs paši tiksim galā, bet aiz manas sētas kaut plūdi!

Bet IR Latvijā draudzes, kur mācītājam zobi vadzī jākar... kāmēr mēs te pa Rīgu biezus taukus uz sviestmaizes smērējam! Tas nav pēc Evanģēlija, ja viens mācītājs var atļauties lepnos limuzīnos braukāt, bet citam ir jāgaida sadraudzības mielasti, lai paēstu!
vilks
# Iesūtīts: 2008.06.04 15:40:58
Mulders
Var būt arī tāda lieta kā uzticības krīze, neesi dzirdējis? Piemēram, bīskapi tagad ar visām rokām un kājām iestājas par šo projektu, un, ja tas izgāžas, tad uzticība viņiem būs būtiski iedragāta. Bet bīskapus neviens neatceļ. Kāda būtu sajūta draudžu locekļiem, ka viņus vada cilvēki, kuriem viņi vairs nevar uzticēties?
Stāstu to mazliet no savas pieredzes, jo līdzīgas lietas esmu piedzīvojusi - tikai draudzes mērogā. Bet, no otras puses, Tev ir taisnība - neviens finansu jautājums nevar Baznīcu iznīcināt, tikai ticības trūkums.

Hermanis
Lai jums visiem labi iet Sinodē.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.04 15:42:00
varbūt jāpiedzīvo krīze un vadības bankrots, lai Baznīcā kas varētu mainīties. Visu cieņu par uzdrošināšanos to pateikt.

vot kā jūs domājat,Hermanis un vilks vai baznīcas vadība šādu lēmumu par 1/3 nekust. īp. un mācīt. algu fondu pieņēma bez paļaušanās uz Dieva prātu un vadību. vai tie, kas plānu izstrādāja nelūdza Dieva padomu un vadību?

vai bīskapiem ir jāuzticas finansu lietās? vai tad viņi finansisti vai par tādiem mācījušies? kā no viņiem vieniem par izgāšanos var prasīt atbildību?
vilks
# Iesūtīts: 2008.06.04 15:47:51
Rausītis
ak, Rausīt, šis jautājums ir demagoģisks. Tu domā, ka Sinode.info portāla veidotāji nelūdz Dievu un nepaļaujas uz Viņa vadību? Un tie, kuri izstrādāja citus plānus, arī nelūdz Dievu?
Bet ja Tu, piemēram, tikai lūgsi Dievu un paļausies uz Viņu, bet netīrisi zobus, nedomāju, ka Dievs pasargās Tevi no zobu bojāšanās.

Dievs nepasargā cilvēkus no visām kļūdām. Un materiālās dzīves jautājumus risinot, ir jālieto saprāts, kuru Dievs ir devis. Un, domājot līdzi,riski šajā plānā izskatās mazliet par daudz lieli.

Bet Dievs, protams, var darīt brīnumu un gādāt, ka viss izdodas labāk kā gaidīts, kā arī var ļaut Baznīcai nonākt krīzē, lai mēs visi ko labu iemācītos. Lai notiek Viņa prāts.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.04 15:52:36
vilks, bet es nedomāju, ka šī projekta pretiniekiem īpaši rūpētu uzticības jautājums ArchBīskapam...

Risks vienmēr ir... un kazi... arī negatīvs rezultāts ir rezultāts, būs skola nākamām paaudzēm!

A kā ir pie Katoļiem Pareizticīgajiem, kā tur tiek organizēta mazu niecīgu draudžu mācītāju uzturēšana?
Hermanis
# Labojis Hermanis: 2008.06.04 16:02:07
Mulders Var piespiest, vadība var atlaist draudzes padomi un nozīmēt savu kas paklausa tai. Zinu draudzei kurai tā arī tiesā tekstā draudēja. Par taukiem Tev piekrītu, bet kā rāda vēsture ar rīkojumiem no augšas atņemot un sadalot nekas labs nesanāk. Cita lieta ja tas notiek uz brīvprātības principiem, kas btw ir arī uzsvērti jaunajā derībā. Un nesaki ka tas nebija piedāvāts to tā risināt. Bet kādiem kungiem tas nepatika, atļaušos apgalvot, ka tad starpniekiem būtu maz daļas.
Eu mēs atkal novirzāmies no tēmas, davai vai nu izbeidzam bazāru, jeb runājam par topika tēmu, ja ir vēl ko runāt. Muldera akceptu pastāvēt sinode.info ir saņēmusi tā ka viss čikeniekā
ps lauku mācītāju dzīve man ir ļoti labi zināma.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.04 16:02:34
vilks
Bet ja Tu, piemēram, tikai lūgsi Dievu un paļausies uz Viņu, bet netīrisi zobus, nedomāju, ka Dievs pasargās Tevi no zobu bojāšanās.

es domāju, ka zobu tīrīšana jeb šajā gadījumā finanšu zināšanas ir pati par sevi saprotama lieta, lai tām lietām vispār ķertos klāt. Ja es saku Dievpalīgs, tad tas nekādā gadījumā nenozīme atteikšanos no saprāta vai zināšanām. Kad Tu dodies ceļojumā, Tev ir biļete, karte pēc iespējas vairāk infas, Tu potējies, bet taču lūdz Dievu, lai viss norit labi ceļojuma laikā.

Jautājums nav demagoģisks, es jau vienreiz rakstīju, ka nesaportu kādi ir vadības slēptie motīvi visus piečakarēt. viņi šī jautājuma izpētei ir veltījuši daudz vairāk laika nekā jebkurš no mums, viņi ir piesaistījuši zinošu cilvēkus, kas tai pat laikā ir arī kristieši. Viņu pieņemtais lēmums noteikti nav ideāls, bet "izejot no situācijas un pēc labākās sirdsapziņas un zināšanām" un es ticu, ka ar arī Dievpalīgu pieņemts. es saprotu, ka ir iesējama arī individuāla vienošanās ar draudzi. nu kāpēc ir tik daudz apvainojumu.
protams, ir labi, ka ir arī citi viedokļi - pretēji, tas ļauj vēlreiz visu uzmanīgi pārbaudīt tiem, kas plāno.
Bet nu cik var lamāt vadību? vai viņiem ir viegli ar tādu pretsetību, kas bieži vien ir balstīta personīgā aizvainojumā.
es jau rakstīju, ka ne ar vienu no vadības vai viņu pietuvināto loka man sakaru nav pilnīgi nekādu un arī draudzē par šo tēmu kašķu nav, paldies Dievam.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.04 16:04:03
Hermanis, toč... a kā citās konfesijās risina analoģiskus jautājumus? Praktiski? Moš var pamācīties?
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.06.04 16:11:21
Mulders Par atbildību ir tā jaunajos kalpošanas noteikumos teikts ka nu ari macitajs NES PILNU MATERIALO ATBILDIBU, lidz sim bija Valdes locekli, tāpēc viens melnsvārcis izteica prasību, lai ari Fonda valdes locekli nes PILNU MATERIALO ATBILDIBU, AR VISU SAVU MANTU, par LELB nakotne iegulditajiem 20 miljoniem, citadi atkal bus neveiksmigs bizness. Tu domā kāds to ņēma vērā
Arī citu konfesiju piemēri tika cilāti, bet Vanags un Co uzskata ka tie mums neder Kāpēc neder tur domas dalās, tas ir cits storijs.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.04 16:17:30
Hermanis
citadi atkal bus neveiksmigs bizness kā Tu zini. viņi (kas ir tie viņi) nodrošinās sev laimīgu dzīvi uz zemes un atlikušo uzdāvinās pasaules ekonomikai
Tu domā kāds to ņēma vērā - kā vienkārši ignorēja? kādi argumenti?
ka nu ari macitajs NES PILNU MATERIALO ATBILDIBU, lidz sim bija Valdes
pag, bet līdz šim arī mācītājs bija valdes loceklis. kas ir mainījies?
vilks
# Iesūtīts: 2008.06.04 16:23:38
Rausītis
nu jauki, tad jau esam gandrīz vienojušās

nesaportu kādi ir vadības slēptie motīvi visus piečakarēt. viņi šī jautājuma izpētei ir veltījuši daudz vairāk laika nekā jebkurš no mums, viņi ir piesaistījuši zinošu cilvēkus, kas tai pat laikā ir arī kristieši
nu skaidrs, ka piesaistījuši ir un veltījuši daudz laika arīdzan. un nekur neesmu teikusi, ka kādam ir slēpti motīvi kādu piečakarēt (lai gan diemžēl manā draudzē cilvēki ir tikuši piečakarēti ar vislabākajiem nodomiem :/). Mani dara bažīgu tas, ka tik daudzi nejūtas sadzirdēti un nav saņēmuši skaidras atbildes uz ierosinājumiem. Un tas, ka draudzes palaikam tiek piespiestas pievienoties plānam (manējā nē, manējai akurāt bija 1/3 daļa neizmantotu un pārredzamā nākotnē neizmantojamu īpašumu). Nevienu neapsūdzu, tikai mazliet raizējos. Bet nu jābeidz ir, kā saka Hermanis.

un, ak jā - valdību neviens nelamā, ne sinode.info, ne šeit. Tikai izsaka zināmas bažas. Nepiekrist vadībai un šaubīties nav vadības lamāšana. Vienādi visi domā tikai totalitārā sistēmā, un LELB, paldies Dievam, tāda nav.
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.06.04 16:48:36
vilks
nu jā "lamāt" bija par skarbu teikts. es jau "nepurināju" tieši Tevi, bet paldies, ka atbildēji
Adata [80.233.183.42]
# Iesūtīts: 2008.06.04 17:58:55
Ak, naivais Rausītis... Es skatos, kā visas luteriskās draudzes taisās pārvērst par naivajiem Rausīšiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 21 . 22 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 28 , pavisam kopa bijuši: 34255