atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Luterisms un Gara Dāvanas
Mulders
Iesūtīts: 2008.06.02 16:22:37
Šādu tēmiņu gribēju parunāt!

Luteriskā mācība paģēr, ka Dieva brīnumi Baznīcā sākumā (mēles, pravietošana, dziedināšanas) bij kā Dieva zīmogs Apustuļu runātajam Vārdam. Toreiz nebij Kanonizēts Dieva Vārdu rakstu krājums, tamdēļ bij jābūt citam veidam kā drošticami apstiprināt Dieva mācību!

Tomēr Luterāņi nenoliedz Dieva brīnumus un Gara dāvanas arī šodien!

Tad nu jautājums - kādas būtu šodienas šādu brīnumu mērķis Baznīcā? Sākotnēji acīmredzot tas bij - stiprināt ticību? Vai šodien ticību Dievs stiprina ar kaut ko ārpus Dieva Vārda? Ja nē, tad kāds ir šodienas brīnumu mērķis? Jeb tomēr šodien brīnumu vairs nav?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 .
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.06.13 10:19:41
Ideāli taisnīgā tiesā nekāds advokāts nav vajadzīgs, ibo pēc definīcijas vienīgā un patiesā taisnība uzvar jebkurā gadījumā.
Advokāts tur būtu tikai teātra spēlēšanai. :-)


Nuja... un vai tu gribi, lai tevi aizstāv "patiesā taisnība" Inkarnēta? Jeb paļausies uz savu subjektīvo taisnību un savu izpratni par taisnību un tā teikt, pats sevi aizstāvēsi? Tas ir nostāsies PRET Taisnību?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.06.13 10:57:28
Mulders
vai tu gribi, lai tevi aizstāv "patiesā taisnība" Inkarnēta?
Mani jebkurā gadījumā aizstāvēs Taisnība. Vienkārši tāpēc, ka Ideālā Tiesā taisnība vienmēr uzvar.

Jeb paļausies uz savu subjektīvo taisnību un savu izpratni par taisnību un tā teikt, pats sevi aizstāvēsi?
Bet kāda starpība, vai es sevi aizstāvu, vai Taisnība?
Vai no tā mani nidarījumi pēkšņi izmainās?
Piemēram:
Nodarījums: "es iespēru sunim".
1. variants ) es pats sevi aizstāvu, visādi izlocos, meklēju attaisnojumus, tak beidzot TiesnesisTaisnība mani piespiež pie sienas un es atzīstu "jā, vainīgs!".
2. variants) es klusēju, mani aizstāv AdvokātsTaisnība. Kas tagad, AdvokātamTaisnībam izdosies apčakarēt TiesnesiTaisnību? Tātad TiesnesisTaisnība ir kaut kāds nepilnīgais, neideālais?
Jāatcerās, ka TienesisTaisnība un AdvokātsTaisnība ir viena un tā pati persona!
Neko nesaprotu.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.13 10:59:39
Vēl šajā kompānijā ir BendeTaisnība.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.13 12:00:14
KarotesNav
starpība ir brīdis, kad tu pasaki "es atzīstu "jā, vainīgs!"" un piesakies vainīgajos, kas tiks apžēloti, jo visiem būs kruts Advokāts. Bet Advokātu izvēlas pirms tiesas.

Tiesas laikā visi atzīs, ka viņi ir vainīgi, jo Tiesnesim būs absolūti objektīvi pierādījumi un Viņš būs taisnīgs, bet ne žēlīgs.
Kurš tad tiesas laikā var izvēlēties Advokātu? It īpaši, ja pats pirms tiesas ir paziņojis, ka Šis neesot pietiekami labs un vispār nav vajadzīgs.

Tiesnesis ir nolicis tiesu, un aicina visus laicīgi apzināt vainas un meklēt Advokātu. nu ko tur vēl nesaprast.
Nepatīk, ka esi apsūdzētais? A kuram patīk? Mēraukla tev ir dota, vari mēģināt izlīst caur "adatas aci". A ja nesanāk, tad ir vērts uztraukties un meklēt Advokātu. man apnika mēģināt, es neesmu diega gals.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.06.13 12:32:53
Rausītis
Tad tas nav Advokāts, bet jānosauc kaut kā savādāk. "Vaļsirdīga atzīšanās mīkstina vainu", piemēram.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.06.13 12:48:41
Mani jebkurā gadījumā aizstāvēs Taisnība. Vienkārši tāpēc, ka Ideālā Tiesā taisnība vienmēr uzvar.

Prieks, ka tu tici un paļaujies uz taisnību. Bet vai tu zini, ka šī Patiesība ir nākusi pasaulē kā cilvēks un uzņēmusies uz sevīm tavu netaisnību, lai tu viņā kļūtu Taisnība un pastāvētu? Vai tu zini, ka šo taisnību burtiski var apēst un dabūt sevī. Vai zini, ka var tapt kristīts un iegremdēts šajā Taisnībā uz mūžīgiem laikiem? Vai grbi, lai par tevi cīnās pats Logoss?
Viņš to nevar, ja tu viņu noraidi! Ja tu viņam netici bet liec cerību uz kaut ko, kas nav Logoss, bet uz saviem maldiem... tad viņš nevar tevi aizstāvēt... tad viņš tevi apsūdzēs!

Bet kāda starpība, vai es sevi aizstāvu, vai Taisnība?
Liela starpība. Ja tev nav Taisnības, tad tas, kas tevi aizstāvēs būs maldu taisnība, jeb latviski sakot - Velns - un viņam ir savs funktieris kā tevi "aizstāvēt". Uz ko tu īsti liec savu cerību uz sevi vai uz Kristu?

1ais variants, ja tu lokies un tev pierāda, tad tu esi vainīgs, un tālāk seko sods - a sods pavisam nepatīkasm@

2ais variants...

Tiesnesis atver tavu lietu, bet tur ar Advokāta asinīm pāri visai lapai uzrakstīts "Samaksāts". Tiesnesis zin šī Advokāta asins vērtību un neskatīis lietu aizver!

Gribi interesantu lietu... tu gandrīz pravietiskus vārdus runā, nezinu vai maz esi tos lasījis Rakstos, bet še tev mazs ieskats no tiesas:

Cah 3:
1 Un Tas Kungs man ļāva redzēt augsto priesteri Jozuu stāvam Tā Kunga eņģeļa priekšā, un sātans stāvēja viņam līdzās pa labi, lai viņu apsūdzētu.
2 Un Tā Kunga eņģelis teica sātanam: Tas Kungs lai norāj tevi, sātan! Jā, tiešām, lai liek tev klusēt Tas Kungs, kas izredzējis Jeruzālemi! Vai šis vīrs nav no uguns izrauta apdegusi pagale?
3 Bet Jozuam bija mugurā netīras drēbes, kad viņš stāvēja eņģeļa priekšā.
4 Un eņģelis sacīja tiem, kas stāvēja viņa priekšā: novelciet viņam netīrās drēbes! - bet Jozuam tas sacīja: redzi, es atņemu tev tavus grēkus un ietērpju tevi svētku drānās!
5 Un viņš pavēlēja: uzlieciet viņam galvā tīru cepuri! Un tie uzlika viņam galvā tīru cepuri un uzvilka viņam svētku drēbes, un Tā Kunga eņģelis bija tur klāt.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.06.13 13:10:38
Mulders
Tiesnesis atver tavu lietu, bet tur ar Advokāta asinīm pāri visai lapai uzrakstīts "Samaksāts".
Nu, tad 1. variants:
Tiesnesis atver tavu lietu, bet tur ar Advokāta asinīm pāri visai lapai uzrakstīts "Samaksāts, bet nesaprata, ka samaksāts, značit nav samaksāts".
Jo Advokāts taču esot par visiem samaksājis.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.13 13:16:40
KN, redz... Te ir interesants prikols!

Iedomājies, ka existē tāda Tabula_Rasa, uz kuras uzrakstīts ar Kristus Vārdiem "Samaksāts"...

Un ikviens var šajā lapā ierakstīties, savu vārdu tur pierakstīt. Vai tavs Vārds tur ir ierakstīts? Vai tu GRIBI lai tavs vārds tur būtu?

Vot uz šo vienkāršo jautājumu vari atbildēt - Vai tu gribi lai tavs Vārds būtu tur ierakstīts? Vai tu gribi, lai pats Dievs tavu vārdu tur ieraksta?

Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.13 13:21:58
Tad tas nav Advokāts, bet jānosauc kaut kā savādāk.

Teiksim tā tas "" Vaļsirdīga atzīšanās mīkstina vainu" ;, tas tevi no soda tik un tā neatbrīvos. Tu tak negribi teikt, ka drusciņ elles ir ok? elle ir elle un mikas ir mokas, Dieva tur nav.

Tas tieši ir advokāts, jo arī advokātam ir jāizstāsta visa patiesība un jāludz aizstāvēt. Tas ir Advokāts, kuram ir žēlastība.

KN bet nesaprata, ka samaksāts
very tricky ... tā tikai vārdu spēle. Ja es tev saku, ka izmaksāšu tev vakriņas, tu arī teiksi, ka viņa samaksāja, bet es nesapratu.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.14 18:30:04
kasitis [194.8.16.3]

a kas dod sirds ticību un kas dod tev spēju runāt? Dievs dod mums gribu un veiksmi. Neviens nenāk pie Manis, ja tas viņam nav tēva dots.

Redz ka`dās pretsunās tu nonāc - tu saki, ka Jēzus visu ir izdarījis, bet tad uzreiz, tomēr.....

a pasaki man - kā mironis var palūgt, lai viņu ceļ augšām? dievs sacīja Āamam - ja tu ēdīsi no tā koka, tu mirdams mirsi, bet velns Ievai centās ieskaidrot - jūs nemirsit vis. Tu te tagad atkārto tos pašus vecos velna melus.

Es tev vēlreiz saku - CILVĒKS NEKAD NAV BIJIS SPĒJĪGS UN NEKAD ARĪ NEBŪS SPĒJĪGS PIRMS JAUNPIEDZIMŠANAS APLIECINĀT, IZVĒLĒTIES, PIEŅEMT JĒZU PAR KUNGU UN PESTĪTĀJU, NEKAD.

Un tad tu brīnies, kādēļ tev na vskaidra izpratne par pestīšanu. Kā tu vari būt pārliecināts par savu pestīšanu, ja balsti to savos darbos? Vai tad tu pirmais sper soli? Vai tad cilvēks spēj vispār ko darīt savas pestīšanas labā? Tur jau ir tā viltība - arī lai tavā dzīvē kautkas notiktu, tu nevari darīt pilnīgi neko. Jēzus tevi izrāva, pirms tu spēji Viņu pieņemt, Svētais Gars tevi atdzīvināja, pirms tu spēji apliecināt ticību, Tēvs tevi darīja par Savu bērnu pirms tu spēji Viņu mīlēt

Un kas tie vēl par nosacījumiem? Kādus nosacījumus tu spēj izpildīt Dieva priekšā? Nebalsti sau ticību pašā ticībā, bet balsti to Kristū?

Nesaki - es pieņēmu Jēzu un TĀPĒC Viņš mani izglāba
Saki tā - es nepieņēmu Jēzu, bet Jēzus tik un tā mani izglāba, tad es ieraudzīju Viņa mīlestību un tikai tad Viņu pieņēmu

Pestīšana sāka darboties tavā dzīvē pirms tavas atsaucības, Jēzus bij tavs Kungs pirms tu viņu pieņēmi. Tu neizvēlējies sekot Jēzum, Jēzus izvēlējās tevi lai tu Viņam sekotu. Tu neatradi Jēzu, Jēzus atrada tevi.

Jēzus nopelni sāka darboties tavā dzīvē pirms vēl tu biji ticīgs, jā Viņš tevi atpestīja, atdzīvināja, darīja ticīgu. Ja viņš gaidītu, kamēr cilvēks pats sāk meklēt Dievu, pieņemt Jēzu, tad es tev saku - sludinātāji eņģeļi varētu sludināt ar putām uz lūpām, bet līdz mūsdienām nebūtu atgriezies neviens pats Kristietis.

Svētais Gars iesāk mūsos ticību un arī turpina uzturēt to. Viņš to iesāk bez mūsu līdzdalības. Dievs negaida, kamēr cilvēks sāks Viņu meklēt, jo cilvēks pats nekad to nedarīs, ja Svētais Gars viņu nedarīs dzīvu

Visi tie apsolījumi un arī tas, ko tu citēji par mutes liecību un sirds pestīšanu attiecas tikai uz izsraēlu, Dieva svētajiem, Viņa bērniem, bet ne uz tiem garīgi mirušajiem, kas ir ārā, jo tie nekad neapliecinās un sirdī neticēs, ja vien Svētais Gars viņus neatdzīvinās un neapgaismos, neienesīs Dieva valstībā uz rokām.

Tātad pieņemt un apliecināt Jēzu var tikai un vienīgi tāds cilvēks, kurš jau ir izglābts, jau ir dzīvs un ticīgs kļuvis, kurš jau ir Dieva bērns.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.06.14 18:36:15
Un es zinu, ka tas ir ļoti nopietns triciens tavai cilvēcīgajai lepnībai, jā arī man, taču pieņem to, ka savas pestīšanas labā tu neesi darījis absolūti pilnīgi neko. Tas lūk ir īstais harizmātisms, kad Dieva reālā darbība bez mūsu līdzdalības ienākusi mūsu dzīvēs. Mēs tikai pēc tam esam spējīgi Viņam līdzdarboties - pie savas svēttapšanas, taču ne pie savas pestīšanas. Viņš veido attiecības ar mums un tikai pēc tam mēs ar Viņu.

abet ja kāds neatsaucas, a vot tā jau iraid cit tēma. Tie ir tie, kas nākuši pie atziņas un tomēr paliek grēkos, ar tiem ir pavisam smagi. Baidos, ka Ctulhu ir tāds piemērs. Viņš ir evaņģlizēts, viņam ir sludināts, nešaubos - arī aizlūgts ir par viņu, tomēr ka nenāk ta nenāk pie ticības....bet nu cerēsim uz to labāko
rainars
# Iesūtīts: 2008.06.25 11:44:37
luters labi ir pateicis ka neviens otra nāvē nemirs bet katram pašam jācīnās ar kārdinātājiem.
never [212.70.163.101]
# Iesūtīts: 2008.09.11 11:07:55
Šito jautājumu es nesaprotu ..., bet kā tad, piemēram, Svētais vakarēdiens ? Vai tad tas nav brīnums uz ko mēs ticam ? Vai tā ir tikai tradīcija?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.11 11:10:29
never, bet protams, ka tas ir brīnums!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.09.11 13:20:05
never [212.70.163.101]

redz, tā nu nemaz nav, ka brīnumi tiek noliegti. Tik nesaprotu - kas tā par slimību daudziem luterāņiem, ka tādas lieta, kā dziedināšanas, mēlēs runāšanu un tamlīdzīgi uzskata par lietām ārpus Dieva vārda? Te ir visciešākā saistība ar Dieva vārdu, jo šīs lietas ir pravietotas un apsolītas Dieva vārdā
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 129 , pavisam kopa bijuši: 9862